Nico Daelman neemt revanche op Kurt Verbeken Eddy Temmerman van start tot finish, Kurt De Croock bevestigt Turnclub Venus op zoek naar nieuwe leden Willy Deloor spurtwinnaar NO RTA VWCL-Wielrennen Juniores in Uitbergen O.V.W.B.-wielrennen Het waer. K seizoeiiide wee mans, 3f s[a deurs. WIELRENNEN 20 - 30.8.1991 - De Voorpost Zaterdag in Gijzenzele A B Sommigen kijken zolang mogelijk de kat uit de boom, soms zolang dat er geen kat meer is als ze aankomen. Anderen staan aan de start als voor een tijdrit. Van zodra het fluitsignaal klinkt sprin gen ze als een te strak gespannen veer weg Eddy Temmerman heeft een patent op dit soort akties. Totnogtoe waren ze even zinloos als de coup in de Sovjet- Unie. Langer dan halfweg duurde zijn liedje zelden. Maar zaterdag had hij genoeg adem in zijn longen om met sukses zijn aria af te ronden. Eigenlijk werd het een duet met een andere solist, Ivan Coopman. Beiden hadden alle be lang voor een mooie samenzang. Als ze voorop bleven behaalden ze immers de overwinning in hun respektievelijke reeks. Nochtans zag het er lang naar uit dat Temmerman weer eens zou afge- straft worden voor zijn overmoed. De voorsprong van het duo was weliswaar opgelopen tot meer dan één minuut, maar met zes sterke achtervolgers dacht men dat hun zwanezang begonnen was. Maar beiden bleken sterk genoeg om hun belagers van het lijf te houden. In de slotronde reed Temmerman nog solo naar het bloemenmeisje. Coopman moest zich nog reppen om uit de greep van zijn achtervolgers te blij ven, want Patrick Van Wetter, Freddy Roelekens en Johnny Scheerlinck had den zich losgerukt en strandden op lut tele meters van Coopman. Slechts acht renners reden de wedstrijd uit. Daar waren de vele bochten, bezaaid met grint, niet vreemd aan. Zondag in Keimeke A B Wie de moeite had genomen zich te verplaatsen naar het "verre" Kemzeke, kwam niet bedrogen uit. Danny Van Houte stond borg voor een puike organi satie en leuk prijzengeld. Het parkoers was vlak als een biljarttafel en overdre ven bochtenwerk was er ook niet bij. De snelheid lag dan ook bijzonder hoog. Het gemiddelde van eenenveertig kilo meter mocht best gezien worden. Toch ging het voor sommigen niet snel genoeg en de ene aanval volgde de andere op. Maar het peloton vocht telkens terug. Uiteindelijk slaagden tien renners erin zich definitief los te rukken uit de wurg greep van dat worstelende peloton. Hier door konden Haentjens, Patrick Van Wetter, Luc Van der Eecken, Wilfried Paridaens, Johnny Scheerlinck, Robert De Milde, Danny Van Houte, Kurt De Croock, Johnny Van Holen en Eddy Van de Meirssche onder mekaar uitmaken wie de bloemen mee naar huis mocht nemen. Gans Kemzeke hoopte natuur lijk op Danny Van Houte, maar bij hem was de snee er een beetje af. Niet bij Haentjens en Kurt De Croock evenwel, want zij konden hun medevluchters nog verschalken. Kurt De Croock liet in de spurt zijn opponent geen schijn van kans. Voor de Gijzegemnaar is het me teen de bevestiging van de enorme pro- die voorlopig alvast met acht overwin ningen blijft staan. Jurgen Van den Brempt en Jurgen Van Boven kwamen als vijfde en zesde over de streep. "Ik heb Kurt heel de wedstrijd goed in de gaten gehouden" aldus de winnaar uit Serskamp. "Toen hij wegsprong reage erde ik direkt, want ik wist dat terugko men in deze wedstrijd een bijna onmo gelijke opgave was. Vorige woensdag (21.8 nvdr) heeft hij me geklopt in de spurt en ik was toen heel ontgoocheld. Je kunt het dus wel zo stellen dat ik erop gebrand was om revanche te nemen. En dat is me heel goed gelukt." Vanaf volgend jaar zal Nico Daelman bij de liefhebbers rijden en hij vertelde ons ook nog dat hij in het winterseizoen niet zal aantreden op de piste. Hij ziet veeleer heil in een goede voorbereiding in de crossen om de overstap te maken. In Uitbergen nam hij alvast zijn tweede zegebloemen mee naar huis. Robin Verheyden Dendermonde telt meer dan een turnclub. Misschien hebben twee ervan meer bekendheid verworven dan Turnclub Venus, maar die is op zijn minst even aktief als de andere. Vanaf september start Turnclub Venus trouwens mét een nieuwe reeks gymlessen op muziek. Het te- ma is en blijftblijf jong, fit en slank. Ideaal dus voor de dames en juf frouwen die wat aan hun lijn willen doen en de dagelijkse sleur willen vergeten. Zij kunnen bij Turnclub Venus terecht, waar in een aange name muzikele sfeer wordt geoe fend voor een betere konditie, waar de geest tot rust komt door zeer geleidelijk opgedreven lichamelijke inspanning. Voor de neren van de schepping zijn er aparte lessen zonder muziek. En voor de jeugd, jongens en meis jes vanaf 5 jaar, staat er een gezonde en sportieve opvang klaar. Belangstellenden voor deze kursus kunnen terecht in de turnzaal aan de Leopoldlaan te Dendermonde, elek woensdagavond van 20.00 tot 21.00 uur. De eerste les heeft plaats op 11 september. Voor de vrouwen staan er aerobiJ oefeningen op aangepaste muziek* op het programma en dat elke dins dag vanaf 17.30 uur en donderdag om 20.00 uur. De mannen kunnen» hun fysieke konditie aanscherpen^ op donderdag en de meisjes turnen! elke dinsdag en donderdag in groe-l pen naargelang ze vorderingen ma-Ij ken. De oefeningen voor de jonge nslr zijn voorzien op woensdag van' 18.00 tot 19.00 uur. L De doelstellingen van Turnclub Ve-j.. .v nus zijn eenvoudig voor de kinde-f ren een gezonde en sportieve vrij-JP011 etijdsbesteding aanreiken die menftte als sportieve opvoeding kan bettite-lag- len. Niet zozeer de prestatie staatHaar voorop, wel de positieve deelname.jeite Voor de mannen en vrouwen vor-|et j men de leningmakende oefeningenfon{ het centraal gegeven. Zo wordtLn turnclub Venus een tegengewichtf voor onze passieve en gestresseerdeL, c maatschappij, waar lichaamsbewe-fl'J gingen bijna met meer gebeuren. |-cul Voor meer informatie kan menprt steeds terecht op het nummer 33.66.27. Al wie een mooie wielerwedstrijd wou zien moest zondag zeker en vast naar Uitbergen gekomen zijn. En dat waren er blijkbaar niet veel. We konden zondag slechts weinig amateurs van het koers- gebeuren begroeten en dat was jammer. Maar de televisieuitzendingen van de wereldkampioenschappen op de weg zullen daar wellicht een grote rol in gespeeld hebben. En heel wat mensen die anders gewoon eens een kijkje ko men nemen zullen misschien het atle- tiekgebeuren of de formule 1 races ge volgd hebben. Nu ja, we zijn van mening dat we niets gemist hebben. Achtentwintig juniores begonnen om drie uur aan hun wedstrijd van vierent achtig kilometer, verdeeld over twaalf ronden. Begeleid door het kommentaar van onvermoeibare microman en dui- vel-doet-al Franky gingen direkt enkele renners in de aanval. Het was duidelijk dat ze hoopten op een vroege ontsnap ping. Het waren Bjom Nachtergaele en Mario Ardeel die als eersten de tweede ronde begonnen en probeerden om hun twee de seizoenoverwinning op zak te steken. Maar achter hen bleef de groep alert en volgde op korte afstand. Halfweg de tweede ronde werden de beide vluchters van het eerste uur dan ook ingelopen. Bij de tweede doortocht kregen we een heel ander scenario te zien. Een viertal had zich afgescheiden van de rest van het peloton. Bart Clinckspoor, Zeienaar Mamik Snoeck, Nico Tijtgat en Kurt Verbeken die dit seizoen reeds drie keer de zegebloemen mee naar huis nam, reden een zestigtal meter voor hun ach tervolgers uit. De tegenaktie werd op gang getrokken door Jurgen Van den Brempt en superfavoriet Steven Hende rickx, die dit seizoen reeds acht overwin ningen op zijn naam heeft staan. De vier koplopers werden wel ingelopen, maar dat bracht wel mee dat het - toch al niet zo grote - peloton in twee stuk ken brak. Het kaf werd van het koren gescheiden, al is dat natuurlijk een uit drukking die enkel op de wedstrijd van zondag toepasselijk is. Maar goed, het resultaat was dus dat Mamik Snoeck, Bart Clinckspoor, Jurgen Van den Brempt, Kurt Verbeken, Nico Tijtgat, Nico Daelman, Mario Ardeel, Serge Van Laere, Steven Henderickx, Bart Verslvc- ke en Jurgen Van Boven goed mee voor aan zaten en de andere renners eigenlijk de boot gemist hadden. Op vijftien se conden volgde het tweede deel van het peloton waarin vooral Johan De Thaey en Mario Bonamie nog probeerden een tegenaktie te verwezenlijken. De volgende doortocht maakte voor ie dereen duidelijk dat er geen heraanslui ting zou komen. De afstand tussen de twee groepen vergrootte zienderogen en achteraan moesten verschillende ren ners loslaten. Dat betekende natuurlijk ook dat er minder kon afgelost worden om het hoge tempo te kunnen volhou den. Met mondjesmaat verschenen toch hier en daar reeds toeschouwers rond de aankomstzone. En ze kregen waar voor hun aandacht. Dezelfde elf renners pas seerden in een lange sliert de microwa gen om, zoals Franky het zo goed wist uit te drukken, hun kalvarietocht verder te zetten. En de akties bleven ondanks het warme weer niet uit. Dit keer probeer den Mamik Snoeck, Bart Clinckspoor en Nico Daelman om weg te demarreren. Maar de tegenaktie liet niet op zich wachten en ze werden even later terug ingelopen. Bij het ingaan van de zevende ronde was de eerste groep onder het geweld van al die aanvallen uiteengevallen. Vier ren ners reden vijftig meter voorop. Het waren favoriet Steven Hendericloc, Jur gen Van Boven, Nico Daelman en Kurt Verbeken. Een drietal probeerde de aan sluiting te vinden. Dat waren Jurgen Van den Brempt, Marnix Snoeck en Mario Ardeel. Vijftig meter verderop volgde nog een kleine groep van vier en het peloton, of wat daarvan overbleef keek al tegen een achterstand op van vijfenveertig se conden. In de achtste ronde kregen we eigenlijk een kopgroep van zeven renners en hieruit zou de latere winnaar ook ko men. Mario Ardeel, Nico Daelman en Steven Henderickx reden ons voorbij met telkens twintig meter tussen hen. Op dertig meter volgden Kurt Verbeken, Jurgen Van Boven, Jurgen Van den Brempt en Marnik Snoeck. Een viertal dat de eersten had moeten laten gaan fietste al op één minuut en het peloton volgde op één minuut dertig. Op het einde van de achtste ronde de marreerde Kurt Verbeken weg. Nico Daelman, die zijn wedstrijd min of meer had afgestemd op zijn rivaal die hem enkele dagen voordien had geklopt in de spurt, reageerde direkt. En dat was maar goed ook want al spoedig was een kloof van tweeëntwintig seconden geslagen. Jurgen Van Boven trok de achtervolgen de leidersgroep aan. Over het echte pe loton was al lang geen sprake meer, want het tempo van de grote groep was volledig stilgevallen. De renners begre pen dat verder aandringen nutteloos was. En vanaf dan zijn we met het verhaal eigenlijk in de eindfase aanbeland. De eerste twee hielden voortreffelijk stand en werkten goed samen. Alleen Marnik OVWB-wielrennen. De deelnemers aan het nationaal kampioenschap van ex-profs en -onafhankelijken (xl) Snoeck sprong van het achtervolgend groepje weg en probeerde in zijn eentje de kloof te dichten. Een inspanning die hem achteraf zuur zou opbreken, maar die zeker het vermelden waard is. Een dergelijke inzet en moed maken het hele wielergebeuren aantrekkelijker en brengen voor de renner zelf op termijn hun nut op. Het publiek hoopte natuurlijk dat er de twee koplopers zouden bijeen blijven tot op het einde van de koers. Een spurt in de finale zorgt immers altijd weer voor mooi spektakel. De renners begonnen aan de tiende ronde en het tweetal bleef goed samenrijden. Ze fietsten dertig se conden voorop. Geen van beiden had zin om te proberen weg te komen. En Mar nik Snoeck reed nog steeds alleen in de achtervolging, maar zijn voorsprong op zijn belagers slonk zienderogen tot slechts vijftien seconden. Hij maakte ondertussen ook een heel vermoeide indruk. Een ronde later kregen de achtervolgers hem trouwens ip zicht. Maar de finale zou vast en zeker gaan tussen Nico Daelman en Kurt Verbeken. Iedereen rekte zich zo ver hij kon over de nadar hekkens om de renners te zien aanko men. Toen ze de bocht om draaiden naar de aankomst toe reden ze op gelij ke hoogte. Maar toen spurtte Nico Dael man zich meer en meer naar voor. Toen op zo'n veertig meter voor de aankomst het verschil een kleine halve lengte van een fiets bedroeg gaf Kurt Verbeken het op. Hij drong niet verder aan en moest zich tevreden stellen met de tweede plaats. Dan was het even wachten op de volgen de renners. Het werd alweer een spurt met vier, want Mamik Snoeck was inge lopen, bevond zich bij het viertal, maar spurtte niet meer mee. Hij was volledig uitgeblust en strandde op een zevende plaats. Het was uiteindelijk Mario Ardeel die derde werd, voor Steven Henderickx, OVWB-wielrennen. Omer Van Molle werd opnieuw kampioen van l ex-profs en -onafhankelijken (xl) Op de wijk Jjerremanshoek in Berchem namen 18 veteranen de start voor een wedstrijd waarin de vier kategorieën sa men reden. Emiel Peetermans was de eerste uit schieter en hij ging er geweldig vandoor maar na twee ronden was hij eraan voor de moeite. Dan was het de beurt aan Frans Paste- leurs, Julien Logier en Marcel Delanghe maar ook deze ontsnapping werd teniet gedaan door de achtervolgende groep. Er vormde zich dan een heuspeloton dat voor de rest van de wedstrijd samen zou blijven. bfie De spurt werd met enkele centimeteijocke gewonnen door Willy Deloor. Het wafcr. K meteen zijn zesde zege van dit Uitslagen 1. Willy Deloor, 2. Emiel Peeterma Marcel Delanghe, 4. Frans Pastelei August Delaen, 6. Julien Logier, 7. Van Camp, 8. Armand Devos, 9- Van Molle, 10. Emiel Van Veer, 11. Yvai,(*s Bonnet, 12. Staf De Meersman, 13. Ei# iel Verhelst, 14. Paul Stockman, 15. Renrrt Semeels, 16. Jean Merella, F™ gressie die hij dit seizoen heeft gemaakt. C D Ook de al wat grijzende VWCL'ers zorg den voor een wisselend wedstrijdver loop. Ze gunden mekaar geen sekonde rust en er werd om de haverklap gede marreerd. Tijd om op adem te komen kreeg men dus niet. Pas op het einde viel de wedstrijd in zijn definitieve plooi. Herman Van den Borre, Freddy Van Steerthem en Frank Veldeman beschik ten over het grootste krachtenarsenaal. De coup van deze troijka was onomkeer baar en het peloton werd richting Sibe rië gestuurd. In de laatste meters ont plofte zoals verwacht spurtbom Freddy Van Steerthem. Die degradeerde zijn medevluchters tot bevoorrechte toe schouwers. Meteen zijn zoveelste over winning, want niet meer te tellen, zeker niet sinds we ons telraam verloren. In hun schaduw won Frans De Mey de wedstrijd bij de D's. Volgende wedstrijd VWCL-Wielrennen. Johnny Johnny in galop op hun stalen ros. Belgisch kampioen Van Holen en Johnny Scheerlinck bundelen hun krachten in het offensief. Zondag 1 september-SINT-MARIA-OU- DENHOVE - Duivenlokaal - Faliestraat - C D: 14 uur: A B: 16 uur.

De Voorpost | 1991 | | pagina 20