H Ongemotiveerde bezoekers Kaatsen in Kastel E Volledige koncentratie Kaatsen in Kerksken Zwemlessen in Lebbeke Flink resultaat van Kleding Octaaf l.l KASTEL R V V/INT DE BEKER VAN BELGIE ■199-1 VOOR PUPILLEN PROFICIAT AAN ONZE SPELERS: DIMITRUDAVy ROEI WOUTER -LOUIS-NICK ook aan HUGO RUDI 22 - 30.8.1991 - De Voorpost KAATSEN Hogere II Baasrode 15 Hellebecq Met het bezoek van hekkensluiter Helle becq zette Baasrode VA een punt achter de kompetitie 1991- Het werd een totaal sfeerloze bedoening aangezien de be zoekers nauwelijks een volwaardig vijf tal op het terrein konden brengen. Me teen was het voor Baasrode een koud kunstje om de rust te bereiken met een 8-1 voorsprong. Ook na de rust onder ging een gelaten Hellebecq de suprema tie van de thuisploeg die nochtans ook aan wedstrijdconcentratie ging inboe ten, hoe kon het ook anders. Hiervan kon Hellebecq gebruik maken om een paar spellen op het aktief te zetten. Via 10-4 en 13-7 ging het naar een (te) gemakkelijke 15-7 overwinning. Baasrode VA heeft uiteindelijk nog vrij gemakkelijk het behoud in 2de nationa le - dat stond een week eerder al vast - maar bij VA wil men zeker naar verster king uitkijken want dit seizoen werd er teveel "bibbergeld" betaald. Lagere Baasrode VA naar de finale Kerksken 10 Baasrode VA 15 Het treffen tussen de twee kampioenen van Lagere werd traditioneel ingezet met een kampioenenviering maar daarna gingen beide ploegen tot het uiterste om finalist te worden in het kampioenschap van Vlaanderen. Voor Baasrode dat de gekwetste J. Nobels moest vervangen geen sinecure. Verrassend verscheen Francois Claes, secretaris en duivel- doet-al, tussen de lijnen en alhoewel er enkele jaren inaktiviteit op zijn passief stonden, deed die het fantastisch aan de koord. Vanaf de eerste helft toonde VA zich dan ook de betere ploeg. J. Verhulst, W. Claes en Kackelbergh zorgden voor een sterke terugslag en vader Francois met zoon Bart Claes kuisten alles op aan de koord Rust 2-8. Ook de tweede helft begon VA bijzonder sterk met twee overgeleverde ballen van Jurgen Verhulst. Zo ging het naar 6-14 en 40-40, moment waarop Wim Claes even in de fout ging (7-14). Kerksken kwam dan nog verrassend terug tot 10- 14 maar F. Claes zette zijn spel volledig naar zijn hand waardoor het pleit werd beslecht en Baasrode nog altijd niet verloor in deze kompetitie. Meteen speelt Baasrode zaterdag en zondag de finale van het Kampioen schap van Vlaanderen tegen Grimminge. Voor VA speelden: Jurgen Verhulst, Wim Claes, Kackelbergh Fr., Bart Claes en Francois Claes. Kadetten Baasrode VA: Kampioen van Vlaanderen Baasrode VA 13 Bever 8 Aangezien Baasrode een week vroeger de eerste wedstrijd in Bever gewonnen had met 8-13 waren nu 9 spellen vol doende om de titel van kampioen van Vlaanderen binnen te halen. Het begon schitterend voor de thuisploeg met een vlugge 3-1 en 5-2 voorsprong. Bever trachtte weliswaar de bakens te verleg gen maar Baasrode kon rekenen op een sublieme Joos die de show stal met verschillende overgekeerde ballen. Zo ging Baasrode naar een geruststellende 7-3 ruststand. Ook na de rust bleef Baasrode de betere ploeg en bij 9-4 was de titel binnen. De jongens van coach Geert Quisquater werden op dat mo ment bedacht met applaus van het pu bliek. Nu verliep de wedstrijd evenwich tiger maar knappe staaltjes kaatswerk van beide ploegen bleef de toeschou wers boeien. Via 11-7 maakte Baasrode de wedstrijd rond met een nieuwe 13-8 zege en betwist dus de 1/2 finale van het kam pioenschap van België tegen de provin ciale kampioen van de provincie Na men. E. Zaterdag 31 augustus 1/2 finale Kampioenschap van België - Kadetten 15 uur: Bqasrode VA-Namen Zondag 1 september Kampioenschap van Vlaanderen - Lage re 15 uur: Baasrode VA-Grimminge E. Kaatskalender Hogere III 1.9 - 15.00: Zandbergen - Wieze Sportief Kastel Rap Vlug - Herdersem Terjoden - Kokejane Galmaarden - Opstal Pelote Denderbelle Klub XV - Heme Wieze Sportief - Kerksken 12-15 (ruststand 4-8) Kerksken reeds zeker van de titel in lagere II moest de dag voor de ontmoe ting met de leider in lagere I, met name VA Baasrode op bezoek in de chocolade gemeente aan de oktoberhalle. De vreugde kon bij de Aalstenaars niet op omdat reeds van af het eerste jaar dat de club met een tweede vijftal in lagere II uitkomt meteen de titel werd behaald De bezoekers konden in de eerste helft een gemakkelijke 4-8 voorsprong bij de rust bijeenspelen en dit ondanks de afwezigheid van de gekwetste Johan Gammens in de eindfase kon Kerksken na een 6-13 voorsprong de zege veilig stellen. De verdienste gaat vooral naar kapitein Jozef Callebaut en Kris De Luyck. De volgende dag kwam VA Baasrode op bezoek en deze ontmoeting verliep in een ontspannen sfeer. De bezoekers moesten wegens een gebrek aan spelers een beroep doen op secretaris Frangois Claes. Jurgen Verhulst is out voor de rest van het seizoen wegens een scheuring van de ligamenten aan de voet. Mario Verhulst was het beu zijn broek op de bank te verslijten en geeft er de brui aan Invaller Geert Quisqauter had reeds lang beloofd de dorstigen deze dag te laven aan het thuisfront zodat Claes noodge dwongen moest inspringen als vijfde man. Aan de rust leidde VA Baasrode met 3-8 en bij 6 (14 en 15-40) werd de matchbal hen door de neus geboord. De gastheren konden nog terugkomen tot 10-15. De viering van deze titel werd door de thuisploeg tot in de vroege uurtjes gevierd. Voor de wedstrijden voor het Kampioenschap van Vlaanderen in lage re II moet Kerksken zaterdag 30 augus tus op bezoek bij Idegem en op 1 sep tember ontvangt Kerksken Idegem om 15 u. Opnieuw wordt er in het zwembad van het Lebbeekse sportkomplex een reeks zwemlessen gegeven voor kinderen en volwassenen, om iedereen de kans te geven het zwemmen aan te leren of te verbeteren. Het gaat om een reeks van 10 lessen, die begint op zaterdag 21 september 1991 van 10 tot 11 uur voor de kinderen; de groep volwassenen komt van 11 tot 12 uur aan de beurt. Geïnteresseerden kunnen voor inlichtingen en inschrijvingen terecht bij Vincent De Decker, tel. 21.01.09. Per persoon kost deze lessencyclus 800 fr voor de kinderen en 1.000 fr voor de volwassenen, toegang zwembad en zwemlessen inbegrepen. Men kan ook inschrijven op zaterdag 21 september '91 bij het begin van de eerste les in het sportkomplex. Jeugdkaatsen. De pupillen van Kastel R. V. wonnen de Beker van België en poseren hier fier samen met hun trainers en dItQ voorzitter bij de gewonnen trofeeën (vh) nar Hengelaars beleven gouden tijden en niet alleen tijdens de kampioenschappen van Dendermonde. Deze nijvere visser houdt zich intens bezig met de voorbereiding van zijn spaais' en heeft geen oog voor het \rouwelijk schoon achter zich. De kermiswedstrijden mochten zich verheugen in een zomers weertje en de deelname en publieke opkomst waren dan ook navenant (foto Piet Hermans) Kaatsen. De winnaars van het kaatstomooi in de Kapellestraat te Denderbelle (foto guy) Kaatsverbond Lebbeke-Opwijk-Dendermonde Uitslagen 25 augustus R. Verheyden-Hopland Welkom-Kl. Octaaf Oudegem-De Ster Derby-Willems Zorro's-Jaco's Sportvrienden vrij Kalender 1 september De Ster - R. Verheyden Oudegem - Welkom Hopland - KI Octaaf Wïllems - Sportvrienden Zorro's - Derby 15-3 15-12 15-13 15-10 3-15 Jaco's vrij Rangschikking 1. R. Verheyden 2. Welkom 3. Willems 4. Derby 5. Jaco's 6. Oudegem 7. Sportvrienden 8. De Ster 9. Hopland 10. KI. Octaaf 11. Zorro's 270 258 243 229 226 218 211 192 187 150 132 HOGERE III Zandbergen Kastel 15 12 Ruststand: 5-8 In deze eerste periode had Kastel op nieuw een goede Van Duysen tussen de lijnen. Hij stond op achterman en het was hij die het verschil aan de rust maakte met 5-8. Kastel ging na de koffie op zijn elan verder en bouwde een maximale voorsprong op van 7-11. Zandbergen, dat uitzicht heeft op een plaats bij de eerste zes, begon dan onder leiding van achterman Droesbeke aan een verwoede achtervolging. Kastel hielp met enkele flaters op 40-40 een handje mee. Weldra hingen de bordjes gelijk op 11-11. Bij Kastel viel op dat ogenblik Van Duysen stil en dit betekende het verlies voor de bezoekers. Kastel behoudt on danks deze nieuwe nederlaag toch zijn tweede plaats en dit is in deze eindfase van de kaatskompetitie. De ploeg heeft gedurende de hele kompetitie met ge kwetsten moeten afrekenen. Zondag staat de laatste wedstrijd tegen Herdersem op het programma. BEVORDERING Kastel 14 Kerksken 15 Ruststand: 7-8 Twee ploegen, die gelijk gekwoteerd staan in het midden van de rangschik king, speelden dan ook zoals hun plaats laat vermoeden. Het werd een evenwich tige wedstrijd. Kastel liep wel tot 5-1 uit, maar het gaf deze mooie voorsprong jammer genoeg uit handen. Hierdoor keerde De Wilde op groot midden net niet regelmatig genoeg. Ook de Kastelse koordspelers Burill en Leunis waren niet altijd even goed geïnspireerd als het er op aan kwam om goede kaatsen te leggen. Kerksken kwam terug en stond bij de rust verdiend met 7-8 voor. Dan verliep de wedstrijd in haast chronolo gisch evenwicht: Kastel maakte de 8-8 en bleef dan telkens een spel voor. De voorsprong werd daarna weer afgegeven. Achterman Baert kreeg vele ballen en hij zorgde er met knap keerderswerk voor dat Kastel de leiding behield en na een 11-11 liep het tot 11-14 uit. Vanaf dat ogenblik lukte er bij de thuisploeg niets meer. Van der Jeught was nochtans in goede doen, maar hij bezegelde op het einde van de wedstrijd met een paar fout geleverde ballen het lot van zijn ploeg. Hier valt het doek over bevordering 1991- Beide ploegen eindigen nummers 7 en 8 en hoger heeft het lot nooit JEUGD Kampioenschap van Vlaanderen PUPILLEN Kastel 13 Idegem 9 Beide ploegen zijn gewestelijk kam pioen in respectievelijk gewest Aalst- Dendermonde en het gewest Geraards- bergen-Ninove. Ze hadden in de kompe titie geen enkele wedstrijd verloren. Het werd dan ook uitkijken naar deze kon- frontatie. Idegem was wel geklopt door Welar voor de Beker van België. Een Beker die Kastel de week voordien glo rieus was gaan winnen in Tourinnes-la- Grosse, tegen vijf Waalse formaties, waaronder het geduchte Welar. Tijdens deze wedstrijddag had Dimitri Steels, het brein van de pupillenploeg, drie tamisfouten opgelopen en dit kostte hem een wedstrijdschorsing die net te gen Idegem viel. Het was een enorme handicap voor Kastel. Toch won Kastel dank zij een krachtig opslagspel van uitblinker Van Cauwenberghe bij het eerste spel. Davy Vlaeminck en Wielandt bij Kastel, beiden uit verlof aan zee komend, waren niet in hun beste doen en ze verloren elk hun volgend spel. Een vlot spelend en vooral goed kerend Ide gem met Joost De Clercq als grote troef op grootmidden, liep 1-3 uit. Louis Col man bij Kastel was heel ongelukkig met zijn tussenkomsten aan de koord, maar hij won toch met keiharde opslagen zijn opslagspel. Hij zou dat de hele wedstrijd blijven doen. Met 3-3 was alles te her doen. Kastel nam de bovenhand en daar waar gespeculeerd werd op beperken van de schade, liep het via 5-3 uit tot 7-4 bij de rust. Idegem gaf zich echter niet verloren. Het trok na de rust alle regis ters open en het kwam in een ruk met 7-8 voor. Roel Van Cauwenberghe zette met sterke opslagen Kastel op het goede spoor, 8-8. Een bleke Vlaeminck wissel de van plaats met Van Cauwenberghe en dit bleek de goede zet te zijn. Kastel zou nooit meer de leiding afstaan. Het won verdiend deze eerste konfrontatie. Vermelden wij nog dat bij Idegem na de rust De Decker een poos later zijn voet verzwikte en van niet veel nut meer was voor zijn ploeg. Bij Kastel deed Van Lokeren nuttig werk aan de koord maar hij bleek toch te licht in de opslag. Idegem 1 Kastel 13 Ruststand0-7 Deze terugwedstrijd, die gezien de uit slag van de dag voordien en het thuis voordeel van Idegem nog alle kanten uitkon, werd door de te grote suprema tie van Kastel geen goede vertoning. Onder leiding van een herboren Davy Vlaeminck en met natuurlijk Dimitri Steels erbij voerde Kastel een ware one- man-show op, waartegen een ontgoo cheld Idegem niets vermocht. De rust stand werd bij 0-7 vastgelegd. Hierna hetzelfde spelbeeld. Pas bij 0-8 pakte de thuisploeg het eerreddende spel. Kastel maakte daarna vlot uit. De kampioenenviering kon beginnen. Kas tel stapelt de titels op gewestelijk kam pioen, provinciaal en Beker van België gewonnen. Kastel komt nu in strijd voor de titel van nationaal kampioen. De loting voor deze titel brengt Kastel tegt Welar in het strijdperk. Kastel stoot door Kastel gaat door naar de nationale ein| ronde pupillen. Het programma voor de halve finale zi er als volgt uitQ zaterdag 31 augustus: om 14.30 speelt Kastel tegen Welar. zondag 8 septemberom 14.30 uur ga Kastel op verplaatsing naar Welar. 1 BEVORDERING Kastel Rap en Mug Kerksken Ruststand 7-8 Kerksken haalde het eerste spel binni maar moest nadien toekijken hoe Ra en Vlug tot 5-1 uitliep. Alfons Van Kerd hoven moest op de bank postvatte, want voorzichtigheidshalve werd IrjL gespaard omdat hij in de voorgaand wedstrijd zich aan de arm had bezeeiK1* zodat Luk Franck van zijn koordpositr naar grootmidden verhuisde. Voor de rust konden de gasten de/oe£ achterstand nog wegwerken en bij (P" pauze was met een 7-8 tussenstand f,®r wedstrijd nog volledig open. In de tweP'r de helft was de wedstrijd gelijkopgaarfer|* en bij 9-9 vond men het geraadzame Van Kerckhoven als groot midden uitrol spelen in de plaats van Steven De Rijcf1^ Bij een 14-14 gelijke stand kon E< Huys het als achterman niet meer boF werken en een plaatswissel met ValP$ Kerckhoven werd doorgevoerd, ondef6^ tussen had de Baasrodenaar tweemafer- zijn spel gewonnen, waarvan eentff„ blanco. c"'i Luc Franck kan op een goede prestat£e 1 terugblikken. •'i11 Kerksken heeft in de loop van de konf™1 petitie een paar punten ten geschenknaa gegeven die ze bij de afrekening te kope komen om bij de eerste zes in de ranjtoct schikking te kunnen postvatten. Er is teVai overstaan van verleden seizoen reedjooi beterschap en hoop doet leven.

De Voorpost | 1991 | | pagina 22