Indrukwekkende Ajoinboerkes-regen op twintigste Oilsjtersen Gala-Auved De Voorpost - 30.8.1991 - 3 lalst. Aalsterse avond. Een punt achter de gala-avond. Van het goede teveel (a) Aalst. Aalsterse avond. Een onvervalste parodie op Brasil Tropical (a bnrico en Loeken Tatjen even in "t Muisken' gingen vertoeven. Prins Michelleken ging in zijn show-item de voorstelling van de twee kandi daten Prins Karnaval '92 vooraf. Johny Marcoen, die voor de vierde keer kandidaat-prins Is, bracht in zijn voorproevertje van de verkie zingsshow nog maar eens een ode aan 'Den Eendracht' terwijl neofiet Pascal Salomé duidelijk zinnens was er in '92 'in te vliegen'. Als gelukkige winnaar van de lezers- wedstrijd mocht Ivan Schepens uit de Welvaartstraat 27 te Aalst, na verrukt. Aalsterse avond. Odilon Mortier, dirigent van het gelegenheidsorkest, mocht zijn 'parksken' even verlaten om zijn 'award' voor het poëtische 'M'n jfeneg Oiljst' in ontvangst te nemen (a) Aalst. Aalsterse avond. Enrico en Loeken Tatjen even op sortie in j Muisken Aals, Aa/Slme avond. Ketter Kamiel Servant en Gracierme Van Nieuwen- 'al borgh brachten een presentatie in onver\>alste Holywoodstijl (a) vroeger geluidstechmeker te zijn geweest van Clouseau, nu ook plaats nemen in de rij van de 'Ajoinboerkes'. Antoine Van der Heyden kreeg de titel van beste regisseur van de Oilsjsterse avond, Kamiel Sergant kreeg dezelfde eer als presentator en bij de gewezen voorzitters viel het Emiel Van den Broeck op de hals om vereremerkt te worden. Als sponser kwam Michel Van Brempt op de eerste lijn te staan terwijl Frans Wauters de Oscar kreeg in de kategorie van de bekendste figuren. Een opmerkelijke sfeer hing wel in de zaal toen een indrukwekkende lijst van karnavalisten in memorium werd voorgelezen en zeker toen, be geleid door mooie fotobeelden en een. gevoelvol gezongen 'Hij was maar een clown' een posthume hul de gebracht werd aan 'Ajuinboer' Albert Verbestel, de Aalsterse Kar- navallegende. Onder een daverend hulde-applaus klonk het 'Ik doe al tijd mijn hoed af voor de karnavalist', waarna de Aalsterse AKV-show losbarste. Parodie op Clouseau, John Travolta en Greas, Brasil Tropical en dies meer werden gebracht door de pleiade van ex- prinsen, Prinsencaemre, Prinsen- garde, enz... De zaal begon toen echter al voor de helft leeg te lopen. De 20e Aalsterse Avond had zijn verloop gehad. Bijzonder vlot tem po bijna de dichtste karnavalhisto- riek brengend, leek het begrijpelijk iets te missen om, voor de doorsnee karnavalist, van een denderend ge beuren te kunnen spreken. Blijk baar waard om in de lijst van de nominaties te verschijnen maar met naast de gradatie van 'Award' een vraagteken naar de toekomst toe. Aalst. Aalsterse avond. Johny Cooman en compagnons waren ook van de partij (a) Traditiegetrouw opende zaterdagavond de 'Oilsjtersen Auved' de spekta- lelweek die de jaarlijkse handelsbeurs omkadert. De 20e editie van deze ihowavond had wel een speciaal karakter door de uitreiking van de Oilsjterse Ajoinboerkes' bedoeld als 'Oscar' of 'Award' voor de vele iguren die zich in de loop van de laatste twintig jaar verdienstelijk hadden gemaakt in het Aalsterse karnavalgebeuren. Daardoor leek de spontane imbiance wel licht geremd en verldaarden sommige karnavalisten toch liet er het gebruikelijke amusement te vinden. De publieke belangstelling cwam ook gematigder over. Vooral heel wat gereserveerde plaatsen bleven rnbezet. Ten onrechte echter, want er waren kosten noch moeite gespaard >m er een echte Gala-Avond van te maken. Het werd een retroprogramma net stijl en klasse, het AKV waardig. In echte onvervalste Hollywoodstijl Drachten presentatoren Keizer Ka miel Sergant en schepen Gracienne Van Nieuwenborgh de intro-ver- svelkoming, waarbij zij naast een kort historisch overzicht van de Oilsjtersen Avond, enige uitleg ga zen over de inhoud van de gala- thowavond def* Oilsjterse Ajuin- ïoerkes. 'Het begon allemaal 20 aar geleden tijdens de Jaarbeurs. Toen waren het de in Aalst meest jekende lolbroeken die beperkt op- :raden in het voorprogramma van je bekende artiesten. In 1972 werd je eigenlijke Oilsjtersen Avond ge organiseerd tijdens de Jaarbeurs jie voor het eerst doorging in de Stadshallen aan de Schoolstraat. In 1973 verhuisd naar de Keizershallen kreeg het AKV van het Feestcomité teen toelating op te treden in de Keizershallen zodat het in open lucht gebeurde op de Hopmarkt', rertelde Keizer Kamiel, waarna hij verklaarde zich samen met Gra- :ienne opgedoft te hebben om de Deperkte selektie van gerenomeer- den aan het publiek voor te stellen. Hostessen Martinc Van Mulders uit de beheerraad AKV en Kathy Se- gers hadden postgevat terwijl een typisch Aalsters playbackorkest, sa mengeraapt uit leden van het feest- "komitee en de Draeckenieren, uit gedost in veelkleurige bermuda-on derbroeken de openings-ovatie brachten. Dirigent Odilon Mortier werd op last van 'mister Toeback' om veiligheidsredenen in een 'parksken' geplaatst van waaruit hij de regelmatige ingeblikte muzikale intermezzi leidde. De eerste reeks nominat ies ging van start met het kiezen van de meest gerenomeerde jubileumvierende groep. Draeckeniers, Prinsencae- mere, Lotonjslos en de Kamillekes werden als kanshebber genoemd, maar de eer viel te beurt aan de Aalsterse Gilles die uit dank na de in ontvangst name van de Ajoinboer met enkele leden hun opwachting kwamen maken. Zoals bij elke no minatie die volgde, werd de betrok kene even op een groot video scherm in beeld geëvoceerd. Uit de gewezen Prinsen werd met de Award-vinger naar Patrick De Neve gewezen, zijn opmerkelijke uitspraak "t Is allemaal uitgekoch- ten boel' in aanmerking genomen. Gewezen kandidaat-prins Christia- ne, de enige vrouw die naar de prin- sentitel dong maar het niet haalde, besteeg het podium bezongen als 'De lady is een vraa', terwijl prins jg Enrico duidelijk verwacht de nomi- natie van 'grootste charmeur in de Aalst. Ajuinboer Herman Albert Verbestel, de Aalsterse kamavallegende feld dat 'Foto Ajuin - Dirk Philips' de nominatie en vereremerking met het Ajoinboerke verdiende. Als fo toreporter voor De Voorpost wist hij 'me zijne velo' op een komplcte en fijnzinnige manier het karnaval gebeuren te vereeuwigen. Johan Heirman, de Aalsterse Jeugdige Waker, kaapte de Oscar weg van de 'grootste pestkop' ter wijl uit de vroegere karnavaljury's er geen enkele waardig werd bevon den om in aanmerking te komen. De show van de Prinsengarde Aalst Aalst. Aalsterse avond. Prins Michelleken nog in gala uniform in de slot show met Michelleken aan kop, sleurden van het AKV (ade 'werksters van de staa' er op een karnavaleske manier eens door. karnavalwereld' mocht onvangen. Voor de beste karnavalschlager viel Als adempauze voor het 'Award- de keuze op Jean-Paul De Batselier gebeuren' werd een uitzonderlijk met zijn'Oiljstcncirs zemen'terwijl optreden van 'Les Ballets Moder- Odilon Mortier zijn 'Men ieneg nes du Quebec' ten tonele gevoerd Olsjt' als het meest romantische waarmee het grote Aalsterse pu- kamavalslied werd gelauwerd. Seks bliek eens de kans kreeg die toch en erotiek in het karnavallied vond wel bijzondere Canadese groep, die men blijkbaar het me'est terug in opgeleid en gevormd wordt door de 'Blijf van men flosj' van de prinsen Aalstenaar Hugo De Pot, aan het Michel en Antoine. De onderschei- werk te zien. ding als de meest verdienstelijke 'Als ge met iets kunt lachen, dan is componist viel te beurt aan Luc Van het met de politiek', zei Kamiel Ser- Mossevelde. Zijn naamgenoot Wil- gant, terwijl burgemeester De ly, die al zo dikwijls bij de nomina- Maght de trappen beklom door Guy ties voor kwam, kreeg dan toch uit- Waïgrave bezongen als 'Annieken, eindelijk nog de titel van de beste doar kan niemand nie oan rieken, showblubber. 'Hij wou blijkbaar de Ze kwam aan de macht en ze heeft grootste hebben', bewezen dat ze hare man kan Keizer Kamiel en zijn Kamillekes staan'. Voor de pers werd er door ging dan maar weer eens den het karnavalpubhek niet aan getwij- Eendrachttoer' op. waarna Prins

De Voorpost | 1991 | | pagina 3