Minister P. De Wael legt eerste steen van sporthal in Erpe-Mere Meldert beleeft derde Steengroevefeesten Similes Regio Aalst stelt zich voor Het Aalsterse Forum woedend na 'Rewa-Gate' Ontwikkelingsbeleid onder de loep Sportlui kunnen weer juichen mm I 10-6.9.1991 - De Voorpost Het was weer een goede dag - en een overwinning waard - voor de sportlui van Erpe-Mere want naast de reeds bestaande sporthal aan de Sint-Bavo- weg in de deelgemeente Mere, is men eindelijk gestart met de bouw van een tweede sportkompleks in de achtertuin van het administratief centrum Steenberg. Vorige vrijdag, 30 augustus, legde minister van de Vlaamse Gemeenschap, P. De Wael, de eerste steen in aanwezigheid van heel wat prominenten en belangstellenden zowel uit de omgeving als van Erpe-Me re zelf. Op de VU-fraktie na was ook het volledige gemeentemagistraat aan wezig want de verwezenlijking van de nieuwe sporthal is trouwens nog een voorstel van de vorige koalitie en alhoewel de CVP-oj toendertijd opteerde voor de bouw van een paar kleinere sporthallen in plaats van één grote, heeft men op het oude dossier moeten voortwer- ken. Het was E. De Temmerman, voor zitter van de beheerskommissie van de bibliotheek, die de hele zaak in leidde en de talrijke belangstellen den mocht verwelkomen. Erpe-Mere beschikt dus wel over een sporthal maar in het verleden is meermaals gebleken dat ze niet vol staat voor de talrijke sportaktivitei- ten die in de fusiegemeente beoe fend worden. Velen moeten het bij gevolg totnogtoe zonder de aange paste akkommodatie stellen en trachten zich met noodmiddelen te redden. Dossierverloop De nieuwe koalitie diende dus het ingediende dossier praktisch naar de letter te volgen om niet nog meer vertraging op te lopen. Trouwens met de beleidswissehng was het al in een redelijk gevorderd stadium. Het was burgemeester G. De Lang- he die zowat in beknopte termen het verloop van het sporthaldossier overliep. Nog tijdens het vorige be stuur werd in de raadszitting van juli 1986 een princiepsbeslissing geno- men voor het bouwen van een poly valente sporthal en een jaar nadien keurde men het voorontwerp goed. Toen moest men wachten tot de gemeenteraadszitting van 6 novem ber 1989 voor definitieve goedkeu ring te verlenen aan de oprichting van een polyvalente sporthal waar voor een "voorlopige raming van 57 miljoen gemaakt werd. Dit be drag zou trouwens niet volstaan voor dit groots opgevatte projekt. Maar van dan af ging de administra tieve rompslomp heel wat vlugger zoals burgemeester De Langhe in zijn historiek het verloop van het dossier verder schetste: "In decem ber 1989 ontving het College een brief van de gouverneur die zijn goedkeuring verleende aan het ont werp met de nodige opmerkingen. Op 28 juni 1990 kon men dan het aangepast ontwerp goedkeuren maar dit bracht met zich dat de ra ming naar 61,1 miljoen gestegen was. De openbare aanbesteding volgde dan al in oktober van hetzelfde jaar en in februari 1991 werden de bouwwerken officieel toegewezen aan de firma Pieters-De Gelder uit Wetteren die een bestek opgemaakt had van 65 miljoen. Intussen waren er al toelagebeloften gemaakt door minister P. De Wael voor een be drag van 31 miljoen wat er op neer komt dat het gemeentebestuur van Erpe-Mere voor ruim de helft moet bijspringen. Verder wees burgemeester De Langhe ook op de verschillende maatregelen die door het gemeen tebestuur getroffen werden zowel op het gebied van kuituur, verkeer als milieu en nu is het resultaat van andere inspanningen de bouw van een sporthal. Hij besloot o.a. nog verder: "Wij beogen een polyvalent beleid en trachten te voldoen aan de behoeften van alle lagen van de be volking. Het fenomeen van de vrije tijdsbesteding moet opgevangen worden door de doelstelling na te streven een degelijke rekreatie- en ontspanningsruimte aan de bevol king te geven. Inrichting Vanwege schepen E. Van Wilder kregen de aanwezigen een korte technische toelichting voor de even tuele gebruikers, waarbij men in de zaal ook een drietal perspektiefte- keningen kon aanschouwen. Hij drukte er op dat men beslist reke ning gehouden heeft met de natuur lijke omkadering. Het wordt een zaal met afmetingen 48 x 32 m waar in verschillende sportmanifestaties terzelfdertijd kunnen doorgaan. De buitenmuren worden in dezelfde steen als deze van het administra tief centrum opgetrokken. Ook de binnenmuren zijn in betonsteen. terwijl het plafond in lichte materia len zal zijn omwille van de reflexie tegen te gaan. Naast de gewone kleedkamers zijn er ook kleedka mers voor minder-validen geschikt; daarbij komen nog douches, een bergingslokaal en andere noodza kelijke ruimten. De cafetaria wordt gebouwd met uitzicht op de vijver. Het sanitair en de verwarmingsin stallatie worden onder de kleedka mers gevestigd. Naast een lokaal voor gevechts- sporten is er ook één voor vloerbe- wegingssporten. Er zal o.a. voor handen zijn: een handbalveld, een veld voor minivoetbal, drie terrei nen voor basketbal; men zal er kun nen tennissen, volleybal spelen en de liefhebbers van badminton krij gen maar liefst twaalf velden. Er zal dus akkommodatie zijn voor de minder bekende sporten die echter meer en meer beoefend worden. Eerste steenlegging Schepen van kuituur, H. De Wael schetste dan in het kort de rol vani sport in onze samenleving en we op het nut en de noodzakelijkhe om zelf aktief aan sport te doe zonder daarbij de gevaren van overdrijving niet te vergeten. De beleidsmensen van de gemeen^^ mochten zich gelukkig achten o V de aanwezigheid van minister P. E Wael want hij verklapte aan de giM nodigden dat hij met deze eersHÜ steenlegging zijn trainingsschcrr voor de Gordel overhoop gooid 6 b; Ook hij had het vooral over de b it, rr Iangrijkheid om zelf sport te beoi s 2( fenen waarna hij zijn vaardighei toonde als metser, wat hij er no betrekkelijk goed vanaf bracht. I feite was het geen "eerste steen maar was het zoals gebruikelijk d eCuy laatste tijd een "herinneringssteen die de namen draagt van de gebrui et sm kelijke personages die het projek helpen verwezenlijken. Hiero inYÏ volgden dan - een voor sommige er. uitgebreide - aangename recepti Btin op ministerieel niveau. J aart 'Walter was dus opnieuw thuis en lag daar maar weer. Hij lag in bed of op de divan en er was wekenlang geen beweging in hem te krijgen...Hij deed helemaal niets. Ik daarentegen alles.. Korte tijd nadien had mijn man in een dag tijd een schuld gemaakt van niet minder dan 80.000 fr. Omdat hij een kamer wilde inrichten had hij de meest komplete tv-en geluidsinstalla tie gekocht die je je maar kunt indenken. En onze rekening stond op dat moment al sterk in het rood. Tussen de manische en depressieve periodes is mijn man een zalig mens. Maar die momenten komen nu helaas nog zelden voor'. Op die manier beschrijft een echt genote in het boek 'Alleen met twee' de schommelingen in de stem ming van haar man. Over het "even in de put zitten" tot de manische depressie spreekt dok ter Van Biesen op woensdag 18 sep tember om 19.30 uur in zaal 2 van de vierde verdieping van het kultureel centrum De Werf in de Molenstraat 51 te Aalst. Zij is als psychiater ver bonden aan de kliniek Sint-Hiero- nymus in Sint-Niklaas en aan de Dienst Geestelijke Gezondheids zorg 'Het Sas' in Dendermonde. Zij heeft zich bekwaamd in de psycho- terapie, hypnoterapie en gedragste- rapie. Deze voordracht is de eerste info- avond van het vierde werkjaar van Similes Regio Aalst, een zelfhulp groep bedoeld voor al wie leeft of bevriend is met een psychisch zieke. Similes brengt nog op 20 november een avond over tederheid en seksualiteit, op 15 januari geestelij ke gezondheidszorg in de streek, op 18 maart erfelijkheid van psychi sche ziektesop 15 april in Dender monde een overzicht van de psy chiatrische ziektebeelden en op 20 mei fiskaliteit en het beheer van goederen. De voordrachten in Aalst hebben steeds plaats in het kultu reel centrum De Werf en beginnen om 19.30 uur. Iedere derde woensdag van de an dere maanden van oktober tot juni is er bovendien gelegenheid tot het uitwisselen van ervaringen tijdens gespreksavonden en dat op dezelf de plaats en hetzelfde uur. Similes verwelkomt van harte de eenmalige deelnemer die uit is op informatie over een enkel onder werp. Men tracht bovendien meer houvast te geven aan al wie met de hulp van mensen in dezelfde situa tie tot een betere aanvaarding wil komen. Voor informatie of een gesprek kan men bellen naar Jo (091/24.23.05) of Mariette (054/33.64.65) tijdens de werkuren of na de werkuren naar Cecilia (054/33.11.72) of Geert (054/32.29.02.) Schriftelijk is Similes te bereiken op het adres Muinkkaai 51 te 9000 Gent. Maandagavond II., daags vóór de eerste openbare vergadering van gemeenteraad van Aalst na de zomerverlofperiode, werden door het Aal sterse Forum voor Verkeersbeleid, samen met de Studie- en Werkgi Stadsherwaardering, scherpe reakties geformuleerd naar aanleiding v: het punt op de agenda van de gemeenteraad van dinsdag 3 septemr betreffende het verkeersvrij maken van het gedeelte van de Kattestra; tussen de De Ridderstraat en de Grote Markt. Er werd dan ook aan all gemeenteraadsleden van meerderheid en minderheid gevraagd, om di agendapunt te verdagen. Aalst. Met heel wat inzet en zorg wordt zeker een produktie bereikt in de Volkstuintjes die mag gezien worden (a) Gedurende het komende weekend - 6,7 en 8 september - is er weer feest in en rond het Parochiecentrum aan de Stevensveldstraat 4 te Meldert. Na vorig jaar suksesvol zijn 20-jarig bestaan te hebben gevierd, pakt de vzw Parochiecentrumraad in samenwerking met WKSM De Hopduveltjes uit met de derde uitgave van de Steengroevefeesten. In een feesttent wordt een volwaardig programma gebracht waarin iedereen zijn gading zal kunnen vinden. Vooral de bouw van een parkeerto- ren in het herwaarderingsgebied van de De Ridderstraat heeft bij Forum kwaad bloed gezet en plaatst volgens hen het gehele ontwerp tot verkeersplan voor de stadskern op de helling. De eerste bouwaanvraag voor de parkeertoren (Dossier Rewa-So- ciété Immobilière Albertine) werd door de Adviesraad voor Ruimtelij ke Ordening en Leefmilieu (AR OL) negatief geadviseerd in novem ber 1990. Een tweede bouwaan vraag dd 21 januari '91 werd op 9 ju li '91 door AROL wel gunstig gead- Parochiecentrum in tent 5: ASCÖ Aalst. Ernst en ontspanning zijn zeker geen 'Fiasco' voor Netwerkkwis (a) Minister van ontwikkelingssamenwerking Andre Geens heeft 3,5 jaar boeiend ontwikkelingsbeleid achter de rug. Tijd dus om hem eens aan de tand te voelen over zijn opvattingen en vooral over wat hij van al die goede voornemens heeft weten te realizeren. Dat zal gebeuren op vrijdag 6 september om 20.00 uur in zaal Korenbloem aan de Nicuw- straat 2 te Aalst. Jos Bouveroux leidt deze 'Andre Geens op de rooster' in goede banen. Ook VU-volksvertegenwoordiger Jan Caudron zal die avond beschik baar zijn om te antwoorden op alle vragen over z'n parlementair werk. Jarenlange samenwerking: jeugd-volwassenen Reeds twintig jaar lang kent Mel dert een ontmoetingsplaats voor jong en oud: het Parochiecentrum. Tijdens het weekend is het een ge zellig praatcafé met elke week een ander koppel vrijwilligers als café baas. Heel wat parochies kijken op naar deze ontmoetingsplaats, die anders is dan anders. De Meldertse jeugd, de WKSM "De Hopduveltjesvindt er een goed onderkomen en tal van Mel dertse verenigingen hebben er ook hun thuishaven. Het Parochiecen trum staat tevens ter beschikking voor feestmaaltijden allerhande en tijdens de vakantiemaanden komen er vele jeugdbewegingen uit heel Vlaanderen er hun "kamp" door brengen. Het centrum is trouwens niet meer weg te denken als oord van gemoedelijke samenkomst dat de gemeenschapsgeest van de Mel dertse bevolking wil stimuleren. Naast het bieden van kansen aan niet-Meldertse groeperingen, wil de raad van bestuur van de vzw Pa rochiecentrum ook een sociaal-cul turele functie vervullen in het plaat selijke dorpsleven. In de nabije toe komst is ondermeer het verder uit geven van een tijdschrift over het Meldertse dorpsleven - "Rond de zandsteen - gepland, daarnaast ook een nieuwe eaitie van de vroegere wijkenkwis, een tentoonstelling rond kunstactiviteiten door en over Meldert en zijn inwoners, enz. Meldert en steengroeven Twee jaar terug werd er in het Paro chiecentrum een lokaaluitbreiding in gebruik genomen. Op toepasse lijke wijze luisterde deze inrichting naar de naam "De Steengroeve' Deze naam verwijst naar de Mel dertse steengroeven in de nabijgele gen "zavelputten". Anderzijds wordt de jeugd gekonfronteerd met het luisterrijke verleden van Mel dert met de uitzonderlijke zand- kalksteenwinning die bepalend was voor de welvaart in de streek. Feestprogramma van de derde Steengroevefeesten De Steengroevefeesten hebben plaats in een tent op de binnenkoer van het Parochiecentrum. Vrijdag 6 september '91 TV-KWISAVOND en DISCO BAR om 20 uur met Swat Van der Eist, Anne-Marie Van Nuffel en Willy Van Nuffel. Zaterdag 7 september '91 SHOWAVOND om 20.30 u. met o.a. Dana Winner, Johny Montijn (imitator Eddy Wally), Kathy showgirls, Lud's Organshow. Zondag 8 september '91 MIDDAGMAALTIJD. Om 15 u. KINDERACADEMIE met o.a. Frank Alwin. Judo-demonstratie. De ingangsprijs voor de tent-attrak- ties bedraagt 100 fr. Deze kaart kan ook gebruikt worden als aftrekbaar bij het gebruik van een maaltijd. P.H. T. V. KWISAV0ND DISCO BAR DANA WINNER JOHNY MONTIJNIMIT EDDY WALLY KATHY SHOWGIRLS LUD'S ORGANSHOW zondag KINDERAKADEMIE FRANK ALWIN JUDO-DEMONSTRATIE KAARTWAARDC: 100 FR. mwm» p* In de stadsschouwburg van Sint-Niklaas wordt op vrijdag 13 september om 20.30 uurJohan Verminnen met zijn nieuw pro gramma 'Volle Maan' verwacht. De toe gang bedraagt 400fr en 350fr voor kultu reel paspoort voor +60jen -25j. Reserve ren kan op het nummer 031776.83.06 of 091/23.77.42. De Vereniging Algemeen Nederlands orga- nizeert op zaterdag 9 november om 10.30 uur in de auditoria van de KULAK, Sabbe- laan 53 in Kortrijk, een grote spellings- proef Voor meer informatie en inschrijvin gen Keizer Karelstraat 82 te 8000 (050/31.73.66.) Op zaterdag 7 september organizeert het Nationaal Centrum voor Ontwikkelings samenwerking Oost-Vlaanderen een pro vinciale startdag die het definitieve start sein is van de jaarlijkse 11.11.11. campag ne. De startdag heeft plaats in de Vooruit te Gent. Voor meer informatie 091/22.97.20. viseerd. Het betrof hier nochtans! volgens de Studie- en WerkgroeC Stadsherwaardering, een identielw plan, alleen aangevuld met een toe|T lichting omtrent de bebouwing vaiP de perceelsgrens. IC Forum interpreteert dit alles all®: 1 weer eens de oud-Aalstenaar, dif65 "verkocht wordt door de Faluintjel aan de Faluintjes: The Faluintjesl Connection". Ln) Volgens Forum wordt verder hef verkeersplan van Aalst niet afgej»1 werkt, zodat men volop tegen deï(K gegroeide consensus rond de princijsr - pes van het verkeersbeleid kan zonf digen. Zij stellen vast dat, noch d<r verenigde adviesraden werden bijt eengeroepen om hun cindadvier rond de synthesetekst te geven] noch de verkeerscommissie, noclt ter lezing cn goedkeuring hebbett™ voorgelegd gekregen. Zij steller dan ook dat derhalve juridisch Aals nog steeds geen verkeersplan heeft Zij zien dan ook op het terrein ne! gatieve signalen. Het Forum, meent alles gedaan t( hebben om een adviesraad vooi verkeer en veiligheid te doen slaj gen. Deze adviesraad werd op 19/6| 91 niet ingelicht over de houdinj van het CBS met betrekking tol haar verzoek aan AROL om posi tief te adviseren. Het Forum voel zich dan ook bedrogen cn prope - "bedankt" voor zoveel loyale sa menwerking. Volgens hen zijn halve 62 waarheden, halve leugens. Zij zijl »c dan ook besloten niet meer rond de tafel te gaan zitten maar op straal^ fel antwoord te geven. De definitie ve houding van Forum in de toe komst zal dan ook onmiddellijk door het bestuur grondig geëvalu eerd en hertekend worden. Tot slot werd door Forum nog op gemerkt dat verkeersveiligheidsin- frastuktuurwerken worden geredu ceerd of volledig afgevoerdomwil le van geldgebrek' of "eerst aan pakken vande zwarte punten" ofp! 'omdat wij prioritair daar willen de straat verbeteren waar dagelijks zeer veel Aalstenaars voorbij moe ten" (geciteerde verklaringen van het CBS). Zij vinden het dan ook wraakroepend dat een straat van derde rang, meer bepaald de Klaar- haag te Meldert, voor 40 miljoen werken wel door de beugel kunnen. Zij noemen dit dan ook twee matei en twee gewichten. Al deze verklaringen werden door Andreas Verleysen, voorzitter Fo rum, in opdracht van het bestuur, afgelegd. P.H. bi

De Voorpost | 1991 | | pagina 10