«MX»9®' De Voorpost EZ n De derde Open Monumentendag Nieuwe kursus bridgen bij Belle Bridgeclub Starterskursus voor zelfstandige ondernemers in Dendermonde Werkgemeenschap 'Wij' opnieuw aan de slag Uitgeverij De Cuyper n.v. Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht HEBT U EEN HUIS TE KOOP Jonge mensen op het podium TeVe-Blad TeVe-Blad nü fleuriger en kleuriger, met nóg meer pagina's, TeVe-Blad is ook budgetvriendelijk: voor 25 frank is het van jou én., kun |e elke week de prijs van je dromen winnen 3 - 6.9.1991 - De Voorpost Op zondag 15 september vindt de derde editie plaats van de Open 053/78.37.55 Monumentendag. Wat nu volgt is een overzicht van wat er op het program ma staat in Dendermonde, Aalst, Hamme, Lede en Zele. Voor meer inlichtingen kan je altijd terecht op het Stadhuis/ Dienst Graag je eigen baas? Toegegeven het heeft zijn charmes. Maar er zijn ook risico's aan verbonden. Om die risico's te beheersen beschik je best over de meest optimale informatie. Als je een eigen onderneming op start moet je meteen zicht hebben op een heleboel konkrete zakende keuze van de passende vennoot schapsvorm, het opstellen van een investeringsplan, het maken van een haalbaarheidsstudie, de finan cieringsmogelijkheden en steun maatregelen, de BTW verplichtin gen, het sociaal statuut van de zelf standige en de startersformalitei- ten. Het NCMV arrondissement Den dermonde organizeert in samen werking met de NCMV jongeren een aantal info-avonden. De kur- sussen worden gegeven door des kundigen uit de ondernemerswe reld. Bridge is een sociale sport. Je ont moet telkens nieuwe spelers, je maakt er nieuwe vrienden en legt honderden nieuwe kontakten. Het aantal clubs en spelers blijft groei en. In het nieuw distrikt Dender- Waasland zijn reeds een tiental clubs aktief. Dit jaar start een nieuwe kursus bridge voor beginners bij Belle Bridgeclub op dinsdag 17 septem ber om 19.45 uur in het lokaal 'De Drie Klokken', Van langenhove- straat 1 te Sint-Gillis Dendermon de. De lessenreeks wordt gegeven Weekblad van Dender-, Dunne- en Scheldestreek Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Oude Vest 28 9200 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Abonnementendienst: tel.: 052/21.40.60 jaarabonnement 2.400 F 6 maand 1.200 F 3 maand 600 F los nummer 48 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerijstraat 11 9240 Zele Telex 25765 (05: ïmpt Je 2/21.32.' |0||oJ| DE 3 KLOKKEN van langenhovestraat 1 st -giiiis-dendermonde Uitslag van de winnende paren op donderdag 29 augustus richting noord-zuid 1. Andrea Van Daele en Magda Wey- mans; 2. echtpaar Chr' 3. echtpaar Michiels richting oost-west 1. Herman De Cuyper en Paul De Smedt; 2. Jan Vanderdoodt en Mare De Decker en 3. Chris Dexho- rez en Iwein D'Herdt. Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053/78.99.36 en na 18 u. 053 62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garande ren een snelle en discrete service zonder kosten. 2 011-AS In Dendermonde komt er een industrieel-archeologische stads wandeling die, in tegenstelling tot Toerisme 'op het telefoonnummer wat er in de Monumentenkrant ge- 052/21.39.56 publiceerd werd, niet op het Hel- Dendermonde. De deelnemers aan de tentoonstelling van hobbyclub Reko in het Heilige Maagdcollege (foto Piet Hermans) Zelfstandig ondernemen een uit daging, is als praktisch gerichte in foreeks een absolute must voor alle kandidaat zelfstandigen of pas be gonnen zelfstandige ondernemers. De kursus loopt over 7 avonden en het inschrijvingsgeld bedraagt 2.500 fr per persoon (startershandboek inbegrepen). De kursus heeft plaats op de dinsdagen 17 en 24 septem ber, 1, 8, 15, 22 en 29 oktober tel kens van 19:30 tot 22.00 uur iri de vergaderzaal van het stadhuis aan de Grote Markt te Dendermonde. Vooraf inschrijven is noodzakelijk. Er zijn maksimum 20 plaatsen voor zien. Voor meer informatie kan men te recht bij NCMV gewest Dender monde, Ridderstraat 21 te 9200 Dendermodne (052/21.21.16 of 21.02.29) of bij de NCMV Jongeren, Stevinstraat 14 te 1040 Brussel (02/ 238.07.31.) denplein, maar wel aan de ingang van net station begint. Ook in Baas rode wordt een industrieel-archeo logische wandeling georganiseerd. Tentoonstellingen zijn er o.a. in het Begijnhof (Begijnhofmuseum en Museum van Volkskunde), het Vleeshuis op de Grote Markt, in het Zwijvekemuseum en in het Scheep vaartmuseum. Verder zijn er nog doorlopende gidsbeurten in de O.L.V.-kerk, het Stadhuis, de Sint-Aldegondiskerk te Mespelare en in het Streekmu seum op de Sint-Onolfsdijk. In de kerk van St.-Gillis-Binnen zijn er orgelconcerten door de leerlin gen van de muziekakademie en ook net gerechtshof opent zijn deuren voor enkele gidsbeurten. Tot slot kan je ook nog het klooster van de Zwarte Zusters bezoeken. De kapel en enkele kamers zijn vrij toeganice- lijk, maar het eigenlijke klooster kan uitsluitend bezocht worden o.l.v. een gids. Aalst In Aalst kan je verschillende kaste len bezoeken, niet in het minst het Waterkasteel van Moorsel, dat zijn poorten uitzonderlijk openstelt voor deze Monumentendag. Ver der is er nog het Kasteel de Rozerie, waar een tentoonstelling rond o.a. de neogotiek wordt gehouden en het Kasteel Ronsevaal, waar enkel de benedenverdieping te bezichti gen valt. Tentoonstellingen zijn er ook in het Kasteel van Muylem (geschiedenis en restauratie van het kasteel) en in het Osbroekkasteel te Erembode- gem (werking van de Vlaamse Mi lieumaatschappij). Tot slot kan je ook nog het park van Kasteel Ten Berg en het park van Kasteel van Lokeren bezoeken, waar schilder en beeldhouwwerken tentoonge steld zijn. Het centrale infopunt in Aalst bevindt zich in Kasteel de Ro zerie, Brusselsesteenweg 75. Tel: Hamme In Hamme St.-Anna wordt een ge schiedkundige wandeling gehouden met vertrek aan de St.-Jozefkapel. Op het kerkplein vindt een kiosk concert plaats en er zijn optredens voorzien van vendehers en een volksdansgroep. In Oud Volkscafé 'De Zaal' is er een tentoonstelling rond bier en brouwerijen, terwijl in de St.-Annakerk religieuze kerk schatten te bekijken zijn. Ook de St.-Antoniuskapel en de St.-Jozef- kapel kunnen bezocht worden. In lichtingen kunnen bekomen wor den in de St.-Annakring. Tel:052/ 47.83.78 Lede Van Hamme naar Lede nu. Alles begint aan het Gemeentehuis, van waar de bezoekers gratis naar de monumenten gebracht worden door de toeristentrein. Ook in Lede staat er veel op het programma. Wat is er zoal te zien? Het treintje voert de mensen o.a. langs Fijnens Molen en de IJskeldertuin (waar een tentoonstelling wordt gehou den rond vleermuizen. Hier zijn ook gidsbeurten voorzien.) Verder rijdt net naar de kapel van de Zusters Maricollen en bezoekt het de molen in Smetlede. Het eindstation is voorzien in de tuin van de pastorie te Wanzele. Voor meer info ga of bel je best naar het Gemeentehuis. Tel:053/ 80.15.10 En tenslotte Zele Tenslotte staat ook Zele op het pro gramma van de Openbare Monu mentendag. Er zijn gidsbeurten voorzien in de Heilig Hartkerk in Durmen, in de Kapel Hoekstraat, Kapel Rotsstraat en in de St.-Jozef en St.-Antoniuskerk. Ook de St. Ludgeruskerk is open. Het centrale infopunt in Zele bevindt zich in het Gemeentehuis. Tel:052/44.50.21 Dit was zowat in het kort het pro gramma van de Monumentendag in de streek. Zoals je ziet is er voor elk wat wils. En nu maar hopen dat de zon ook van de partij is. door Marcel Schoonjans, erkend docent van de Vlaamse Bridgeliga. De kursus volgt het ACOL-systeem, nu algemeen aanvaard door de Bel gische, Nederlandse en Engelse bridgefederatie. De basiskursus omvat 10 lessen het aanleren van het ACOL-biedsysteem, hoeveel slagen kan ik met partner bieden? kies ik zonder troef of welke troef is best geschikt, hoe speel ik mijn kaarten om het afgesproken aantal slagen te maken? Elke les duurt 3 uur en omvat herhaling van de gege ven stof, oefeningen, teorie en speeltechniek. Het lesgeld bedraagt 2.000 fr en ge eft recht op 30 uren les en speel- praktijk, losse bladen (speciale pun ten die de lesgever wil toelichten) en huistaken en verbetering. Na het beëindigen van de kursus zorgt 'Belle' Bridgeclub gedurende een paar maanden voor de opvang van de beginnende spelers onder ande re door het inrichten van aparte oefenavonden. Voor meer informatie en inschrij vingen Magda Weymans, Hof ter Op zaterdag 14 september e.k. her vat het jeugdatelier, de kinderwerk plaats de werkgemeenschap 'Wij'in de Vijfde Januaristraat te Sint-Gil lis zijn aktiviteiten. Van 10.00 tot 12.00 uur kunnen de kinderen er dan weer terecht. Het doel is kinderen van 5 tot 18 jaar laten uitleven in een aantal ex pressievormen zoals de lichamelij ke, de muzikale, de verbale, de dra matische en de beeldende expres sie. Alles staat in funktie van de aanwe zige kinderen. Zo kan er worden geknutseld en geplakt, met allerlei materialen gekleurd, geschilderd en geboetseerd met klei, enz. Alles gebeurt onder een goede be geleidingvan een groep vrijwilligers die zich met hart en ziel voor de kinderen inzetten. Een en ander heeft voor gevolg dat men geen inschrijvingsgeld moet vragen. Naast het jeugdatelier en de kinder werkplaats bestaat ook nog 'Wij- kreatief voor volwassenen. Daar beginnen de werkzaamheden op woensdag 18 september van 18.00 tot 20.00 uur ook in de Vijfde Janua ristraat 19 bis te Sint-Gillis Dender monde. Dit atelier stelt zich tot doel de kreatieve expressiemogelijkheden van haar leden te bevorderen opdat ze niet alleen hun eigen persoonlijk heid zo harmonisch mogelijk tot ontplooiing zouden kunnen bren gen, maar tevens een mooiere uit bouw van de maatschappij zou plaats grijpen. Om dit doel te bereiken wordt ge bruik gemaakt van diverse expres sievormen die zowel individueel als in groepsverband geschieden. Voor meer inlichtingen kan zich steeds wenden tot de volgende nummers 052/21.91.06 of 052/ 21.46.77. Men kan natuurlijk ook op 14 september om 10.00 uur of op woensdag 18 september om 18.00 uur naar de Vijfde Januaristraat 19 bis komen voor een kennismaking. Bom Sportscare brengt een poeder voorde koefsbroek op de markt onder de naam 'Cyclist Powder 5'. Het poeder hecht zich aan het zeem in de koersbroek en aan hel zitvlak en houdt beide droog. Het stukje zeemleer blijft soepel, vermindert wrijving en voorkomt doorzitten. Fietsen op het eiland Corsica kan ook. Men kan een 800 lange fietstocht maken over het eiland. Bij de uitgeverij Pirola in Schoorlag verscheen een boek over deze tocht. Dat Leo-club Dender Waas Schel de een vooral op jongeren gerichte club is, heeft zij in het verleden reeds meermaals bewezen. Bij elke aktiviteit, zowel op kultureel gebied als wat amusementsmanifestaties betreft, kan ze steeds rekenen op een groot enthousiasme van de plaatselijke jongeren. Overeenkomstig haar lijfspreuk - Leadership, Experience, Opportu nity - organiseert Leo-club Dender Waas Schelde steeds weer aktivitei ten ten voordele van haar sociale werken. V.Z.W. Pirlewiet, het Den- dermondse Weeshuis en Blijdorp kunnen dankzij haar rekenen op morele maar vooral materiële hulp. Dit jaar achtten de Dendermondse Leoleden het opportuun jong Den- dermonds talent eens in het voet licht te plaatsen. Eén van hun doel stellingen is het steunen van de jeugd en haar een kans geven om haar begaafdheid te ontwikkelen. Daarom organiseren zij op 15 sep tember 1991 hun eerste aperitief- koncert in de bovenzaal van gasthof «Het Vaderland» te Dendermonde. De bedoeling hiervan is talentvolle jongeren uit de streek de kans te geven om podiumervaring op te doen, met het oog op een latere succesvolle muzikale carrière. Als eerste werd Saskia Van Keer uit Dendermonde-Schoonaarde uitge kozen om in eigen streek naar voren te treden. Als 18-jarige student-vio liste heeft zij al een opmerkelijke carrière achter dc rug. Zij was lau reate van de 25e Nationale Muziek- wedstrijd in 1989 en wist uitmun tend te scoren op verschillende na tionale wedstrijden. Steeds slaagde zij er in het kennerspubliek in ver voering te brengen. Zondag 15 september om 11 uur stipt, kan u haar gaan beluisteren in gasthof «Het Vaderland». Zij brengt, onder begeleiding van An Opdebeeck, vast verbonden aan het Conservatorium te Brussel, werk van Bach, Mozart, Dvorak en Haendel. Het jeugdig enthousiasme indachtig, belooft dit evenement niet onopgemerkt voorbij te gaan. Kaarten aan 150 frank, aperitief in begrepen, zijn te verkrijgen of te reserveren bij: Lieven Maesschalk, Centrumstraat 22, Lebbeke, tel. 052/41.04.18 Veronique Aelbrecht, 052/37.06.46 (na 18 u.) Gasthof «Het Vaderland», Grote Markt 16, Dendermonde. In Kunstgalerij Granzinni aan de Forten straat 111 te Waasmunster loopt van 7 september lot 15 oktober een tentoonstel ling met werk van Roland Fonck. Deze tentoonstelling is op zaterdag, zondag, maandag en dinsdag van 14.00 tot 19.00 uur en op afspraak (052/46.30.90.) In kunstgalerij Branzinni aan de Forten straat 111 te Waasmunster zijn werken van Walter Brems, Andre Callebaut, Greet en Ronald Ergo, Rafael Gorsen, Jiri Kreissl, Robert Stadius, Simone Vermeulen, Wal ter Wanten, Roland Fonck en Tsjochoslo- vaakse grafiek te bekijken van zaterdag tot en met dinsdag van 14.00 tot 19.00 uur of op afspraak 052/46.30.90. 42) of Paul Van Damme, Brempt 38 te 9200 Dendermonde 42) of Breestraat 107 te Sint-Gillis Den dermonde (052/21.45.23.) da s pas een televisieblad 1 Daar staan nu eens echt alle tv-programma's in. Volledig en overzichtelijk, completer dan ooit Gewoon süperhandig I Drie kruiswoordraadsels, een film-weekoverzicht, een cursiefje van Louis Verbeeck, de razend populaire stripheld Hagar, jouw horoscoop, en nog veel méér je vindt het in TeVe-Blad. vlot leesbare achtergrondinformatie, tips-van-de-week en boeiende interviews I

De Voorpost | 1991 | | pagina 16