Met vernieuwd vertrouwen n K.A.V.D. voortaan onder kunstlicht Onverwacht \n Opnieuw met veel inzet zeer efficiënt Eendracht Aalst Gino Nijs onzeker bij KAVD wm Hamme zonder Mare D'Hondt Eendracht Aalst - Racing Genk 1-0 V I/AAI UtiiiTf Redaktie: Oude Vest 28,9200 Dendermonde - Tel. 052/21.40.60 De Voorpost - 6.9.1991 - 17 VOETBAL fooral om allerlei konkurrentie uit de weg te gaan speelt KAV Dendermonde ot een eind in november zijn thuismatchen op zaterdagavond om 19u30. SK .onderzeel is de eerste tegenstrever voor eigen publiek (al is het die avond dan azzfestival én Snuffelrock). Ik venvacht dat onze tegenstander na een nederlaag in de openingsmatch de ladruk op de verdediging zal leggen en zal proberen om één punt mee naar mis te nemen, zegt Geert Van Roy. Dus moeten we snel een doelpunt scoren mders kan het wel eens een lange en zenuwslopende lijdensweg worden. De iroduktiviteit laat jammer genoeg voorlopig te wensen over. In Diegem kregen re nochtans twee kansen op een presenteerblaadje voorgeschoteld. Eén ireffer was voldoende geweest om de volle buit binnen te halen'. Voetbal. Geert Van Roy (td) Volgens Geert Van Roy is paarsblauw beter gewapend dan voorheen. 'De ploeg is thuis beter uitgebalanceerd en is er kollektief in alle lijnen op vooruitgegaan. Tegen Diegem -vaak toonaangevend in vierde- kwamen we duidelijk beter uit de verf, niet alleen op basis van het aantal kansen, ook wat de totale verrichting betreft. We lieten er een goede indruk na. Nu komt het erop aan om wat produktiever te worden. Het kan en mag niet dat we te veel kansen onbenut laten. Ik voorspel dat we het tegen Londerzeel zeer moeilijk zullen krijgen indien we in de eerste helft niet tot scoren komen. Hoe langer we op een goal moeten wachten, hoe moeilijker het wordt om het verdedigend bolwerk van de bezoekers te slopen. De 35-jarige Geert Van Roy werd na afloop van de match in Diegem met een 'zeer goed' gekrediteerd. Teder seizoen komt er een jaartje bij maar voorlopig merk ikzelf daar nauwelijks iets van. Ik voel mij nog even fit als vijf jaar geleden en ik ben niet bang voor een bijkomende inspanning. Tijdens mijn loopbaan als voetballer heb ik op gebied van verzorging niets aan het toeval overgelaten. Allicht is dat de reden van mijn huidige goede konditie'. E.G. KAV Dendermonde rekent voor zijn eerste thuiswedstrijd, die zaterdagavond om 19.30 u. wordt gespeeld, op een overwinning. «We verloren een punt in Diegem en dat moeten we voor eigen volk goedmaken», meent Willy Meersman. «S.K. Londerzeel zag ik aan het werk tijdens de bekercompetitie. Het is een vaardig team dat enkele 'grote jongens' verenigt. Gino Nijs sukkelde deze week met een verrekking. Wellicht is pas voor de aftrap geweten of hij fit is. Tom Rijdant is nog niet verlost van een slepende kwetsuur. Het kan nog even duren vooraleer hij postvat. Jan Heirman is er weer bij. Wellicht verschijnt hij meteen aan de aftrap. Omdat het niet zeker is dat Nijs aantreedt, hou ik het voorlopig bij 15 namen.» Verstraeten, Emmanuel, Moens, De Kinder, De Paep, Van Roy, Steveiinck, Van Troos, Nardus, Heirman, Gotzen, De Coninck, Nijs, Wygonic, Robbrecht. EG. Tegen RC Genk pakte Eendracht Aalst de eerste puntjes van het seizoen. Dat gaf na de wedstrijd aanleiding tot een echte euforie in de voetbalgekke Ajuinenstad, maar uiteindelijk kunnen bij die over winning vragen gesteld worden, vooral als men tot de vaststelling komt dat RC Genk, nu beslist geen kampioen in spe, het Eendrachtteam gedurende praktisch een ganse wedstrijd de schrik op het lijf joeg. Eigenaardig genoeg kreeg de voordien zo bejubelde trainer Fazekas vanwege het publiek de eerste awoertfluitjes te verte ren. Datzelfde publiek begreep niet al te best waarom eerst Schwabe, vervolgens De Wulf en uiteindelijk Verbruggen de gevaarlijke Goots van dichtbij moesten bewaken. Ook de vervanging van Chunga aan de rust schoot bij vele Eendracht- aanhangers in een verkeerd keelgat. De kritiek deinde nadien weer weg toen met veel vallen en opstaan de overwin ning kon bestendigd worden en werd Beltona Voetbal. Chtis Baert van Eendracht Aalst scoorde het eerste doelpunt van de kompetitie op het eigen terrein (da) vastgesteld dat Goots wel degelijk stevig in de greep werd gehouden van Verbrug gen. Tijdens de klassieke perskonferentie na de wedstrijd bleef Fazekas er uiterst kalm bij. 'De vervanging van Chunga is de meest logische beslissing van een trainer die de esbattementen van de Zimbabwees van dichtbij volgt. Chunga is inderdaad een klasse-speler en kan een wedstrijd in de meest gunstige zin doen kantelen. Maar zowel tegen Ander- lecht als deze namiddag was zijn werk kracht uiterst miniem. Hij moet begrij pen dat hij niet meer in tweede kalsse voetbalt en dat klasse alleen niet volstaat om volledig aan de bak te kunnen ko men. Trouwens, ik heb de indruk dat hij met de een of andere kwetsuur in de knie zit opgezadeld, die hij totnogtoe angstvallig verborgen hield', aldus Faze kas. De Eendracht-coach gaf grif toe dat zijn ploeg de haver niet verdiende die ze uiteindelijk had weggepikt'. 'Ik zie het als een kompensatie voor de verloren gegane punten tegen Kortrijk. Als we tegen Lierse met dezelfde inzet en kon- centratie strijden en weer de volle pot kunnen veroveren, zijn we misschien op weg naar de redding', aldus de Hongaar nog. Dieter Schwabe van zijn kant is de me ning toegedaan dat er geknokt moet worden om het behoud in eerste te verzekeren. 'Uiteindelijk is het mis schien best dat we bij de aanvang van het seizoen de sterkere ploegen op verplaat sing moeten bekampen. In de veronder stelling dat we nu reeds vijf punten zouden behaald hebben, zat de kans er dik in dat de groep ging gaan zweven. De twee puntjes tegen Genk zijn echter van harte welkom. Dat geeft ons zonder twijfel een nieuw vertrouwen', aldus Schwabe. DAB Robur Moerzeke-Dyn. Beervelde 5-1 Robur Moerzeke luidde de kompetitie in met de grote trom. Bezoeker Dynamo Beervelde werd ingemaakt met niet minder dan 5-1 cijfers. Was Robur dan werkelijk zo sterk en Beervelde zo zwak? We laten het antwoord in het midden. Eigenlijk brak de weerstand van de be zoekers nadat Wuytack een tweede tref fer voor de thuisploeg had geplaatst. Toen rond het uur doelman Laureys vanop het strafschoppunt de stand op 3-0 bracht, was voor de bezoekers de kous helemaal af. Robur was dus degelijk bijzonder trefze ker al werd dat allemaal wel wat in de hand gewerkt door de statische houding van de bezoekende verdediging, iets waarvan Wuytack en Eddy Huylebroeck behendig gebruik konden maken. Ro bur scoort dus blijkbaar gemakkelijk maar heeft achteraan toch nog wel en kele problemen. 'Het uitvallen van Fons Vercauteren als laatste man is duidelijk nog een handi cap en organisatorisch loopt het achter aan dus nog een beetje mank. Theo Nobels was zijn vervanger, maar die heeft duidelijk nog wat achterstand op te halen. De volgende trainingen zullen speciaal op het verdedigingswerk afge stemd worden. Die jongens achteraan moeten mekaar nog leren vinden om de onzekerheid weg te werken, dat is duidelijk', aldus oefenmeester Jacques Van den Berghe. In Robur-middens was men alleszins tevreden over de akties van Bruno De Wilde; die in de eerste helft zowat zijn stempel op de match heeft gedrukt en daardoor aan de basis lag dat Robur met een 2-0 voorsprong mocht draaien. Van uit de verdediging vertrekkend scoorde hij de eerste goal en lanceerde rond het uur gepast Wuytack die de plaatselijke tweede treffer op het scorebord prikte. BAD MULO E. Aalst-RC Genk 1-0. Het eerste thuisdoelpunt is gescoord. Baert wordt door zijn maats gefeliciteerd (da) E. Aalst-RC Genk 1-0. Ook de nochtans hard wroetende Eeckhout kwam weinig in het stuk voor (da) Eendracht mag zondagnamiddag opnieuw voor eigen publiek aantreden en krijgt wellicht een gelegenheid om opnieuw punten te veroveren. Dat kan maar op één voorwaarde nl. met het tentoonspreiden van een grote vlijt zoals dat tegen RC Genk het geval was. SK Lierse heet de volgende tegenstander, en die is zeker niet te onderschatten. De Pallieters beschikken over een team waarin Etim momenteel het goede weer maakt en over enkele jongere spelers, die al een paar jaren het eerste-klassevoetbal onder de knie hebben. Voor Fazekas is het een aparte wedstrijd, waarop men zowat het etiket van de 'revanche' kan plakken. Inderdaad, 3 jaar geleden, ook al onder het sportief bewind van de Hongaar, kwam tijdens de toenmalige eindronde Lierse een 0-0 te Aalst afdwingen en meteen was de basis gelegd voor een promotie naar eerste klasse. Eendracht draaide toen aardig mee. Fazekas plakte Deryck op Gert Verheyen, die het seizoen daarop naar Anderlecht verhuisde, en de Lierenaar kwam in het verhaal nauwelijks voor. Omdat er absoluut diende gescoord te worden wierp Fazekas de drie spitsen De Matos. Chunga en Zakkas in de strijd. Die konden wel kansen forceren, maar niet afwerken. Geraakt Aalst zondagnamiddag verder dan een 0-0 op het scorebord? Dat blijft een groot vraagteken. Tot nog toe werden slechts 2 schamele treffers geplaatst na 4 wedstrijden in eerste klasse, zodat kan onderschreven worden dat de trefkracht achterwege blijft. In ieder geval hebben we vernomen dat Mandian- gu, die dankzij een uitstekende verrichting tegen RC Genk ijieer zelfvertrou wen uitstraalt, er vanaf het startsein zal bijlopen. Chunga van zijn kant kreeg om zijn weerspannige knie te laten rusten een zestal weken inactiviteit voorgeschreven door de clubarts. Dat is uiteraard een handicap voor Fazekas die hoopt tegen zondag a.s. zijn all-roundman Luc Limpens te kunnen recupereren om een opdracht achter de spitsen Zakkas en Mandiangu uit te voeren. Ondertussen is er in de schoot van het clubbestuur al wat gepraat over mogelijke versterkingen, maar concreet is er nog niets uit de bus gekomen. Er werd een overzicht gemaakt van wat op dit ogenblik beschikbaar is op de voetbalrharkt. Op die lijst prijken namen van spelers die momenteel voor Fazekas niet geschikt lijken, terwijl de andere managers met spelers komen aandraven die Financieel niet haalbaar blijken te zijn, voor een beperkt Eendrachtbudget. BAD Voetbal. Leo Wuytack was een tijdje Voetbal. Ex-Zelespeler Bruno De Wil weg bij Robur maar blijkt nu helemaal de stuwde Robur naar een opvallende terug (arch) prestatie (arch) Yves Van Borm en Mare D'Hondt ontbreken in de basis bij VW Hamme. Of Rik Van De Velde tegen Duffel zal aantreden, is voorlopig onzeker. Vorige zondag liep hij een letsel op aan de enkel en diende voortijdig het veld te verlaten. «In het vooruitzicht van de toppers tegen Hekelgem, Bornem en Denderhou- tem, is winnen noodzakelijk», meent oefenmeester Daniel De Paepe. «Vorst was een makkelijk te nemen klip. Ik veronderstel dat Duffel meer weerwerk zal bieden. Wij zullen in elk geval de aanvalsregisters opentrekken en proberen om snel een doelpunt tot stand te brengen.» «Dertien spelers verenigen voorlopig de kern. Indien Rik Van De Velde niet paraat is, zal iemand van de invallers worden aangeduid.» De Pelsmaecker, Van Houcke, Aerts, Van Parijs, Segers, De Borger, Vergeylen, Laroy, Van Caelenberg, Vermeire, Coucke (Stalpaert, De Wilde). EG.

De Voorpost | 1991 | | pagina 17