I Voetbal kalender maar geen goals i* Winst voor Atlantis Lebbeke, verlies voor Appels Punt verloren na dekkingsfout Goals van Guido Vergeylen Voetbal uitslagen n Bjgna Slechte start is klassiek voor SK Grembergen TE De ploegen E. Aalst- digest slrte De ploeg van Robur 18 - 6.9.1991 - De Voorpost VOETBAL Eerste nationale E. Aalst-Lierse Van Elshocht Derde nationale A E. Zele-Charleroi Serre Bevordering B KAVD-Londerzeel Loenders VW Hamme-Duffel Georges Eerste provinciale E. Meldert-Lovendegem Dhont Oudenaarde-Lebbeke Gautier Tweede provinciale B SK Aalst-Haaltert Taeleman Bambrugge-Lede Van Dam me Mere-TK Meldert Van Damme M. Tweede provinciale C Kieldrecht-Robur V Cauwenberghe R.Lebbeke-SK Been'. Demesm. Buggenhout-Haasdonk Roelandt Lutterzele-Klinge Degreef Lokerse-Baasrode Vercauteren Derde provinciale C Schellebelle-Wichelen Vercruyssen SK Oost.-Oordegem V Landschoot Gijzegem-Heikant Verstraeten St.Kruis-W-Serskamp Welvaert SK Overmere-RC Wetteren Behiels Berlare-Edeboys Vercauteren Derde provinciale E Baardegem-D'leeuw Bruggeman Hofstade-Hillegem Ketelaere Terjoden-Aaigem VD Moortere Doggen-Burst De Vriese W. Moorsel-Lebeke Verstraeten Derde provinciale F Appels-Grembergen Boone Oudegem-St.Gillis Lambrechts St.Gillis-W-Opstal Delille Vierde provinciale D Herdersem-Aspelare Hautman Erpe-Steenhuize Levingbird Erembodegern-Idderg. Lauwereys Edixvelde-Woubr. De Witte St.Antel.-S.Moorsel Boeckling Appelterre-Erondegem Dufour Ede-FC Aalst De Bock Vierde provinciale E Wieze-Smetlede Heirbaut Ressegem-V.Overmere Callebaut Heusden-Schoon. Bovendaerde Vierde provinciale F Meerdonk-VK Hamme Waegemans Doorslaar-Boonwijk Geers Opdorp-Sinaai Depotter Volgens de klubdokter moet Chun- ga een heelkundige bewerking on dergaan aan de knie. De Zimbab- wees klaagt al enkele weken dat hij niet voluit kan gaan. Oefenmeester Fazekas gaat met het Eendrachtbe- stuur nog deze week aan tafel zitten i.v.m. de aanwerving van een paar spelers ter versterking van het team vooraan en in de defensiezone. BAD Diegem K.A.V.D. 0-0 Voetbal. Voorzitter André Bonte van Valentino's Overmere stelde zijn nieuwe ploeg voor. Er ontbreken nog enkele spelers op het appel maar toch hoopt hij dat er mooie resultaten zullen geboekt worden (mt) De Dendermondse bevorderingsploeg ploeg in haar geheel, ben ik tevreden leverde in Diegem een goede verrichting iedereen blijkt bereid om tot het uiterste en mocht eigenlijk aanspraak maken op te gaan. Met deze mentale ingesteldheid de volle buit. Tijdens de eerste helft kunnen we het ver brengen in deze kregen Tom Wygonik en Ronny Godtsen kompetitie, daarvan ben ik overtuigd', elk een reuzekans voor de voet. Een aldus oefenmeester Willy Meersman, kadet had de bal er zo kunnen intrap- De produktivileit b„jft ïoorlopig een !v probleem voor K.A.V.D. Het ontbreekt de P€not*e kende nochtans een Dendermondenaars aan wat een 'zuive- vnj gelijkopgaand verloop maar de bete- re spits' wordt genoemd. Wygonik blijkt re kansen waren wel voor paars-blauw. het, voorlopig althans, niet te kunnen Toch sprak oefenmeester Willy Meers- ook al is hij boordevol goede wil maar man zondagavond over een verliespunt. dat alleen is te weinig om potten te 'Had je mij voor de wedstrijd gevraagd breken. een gelijkspel te onderschrijven dan zou ik dat zeker gedaan hebben. Achteraf bekeken kom ik tot een gans ander besluit. Bij de rust hadden we 0-2 kun nen voorstaan. In dat geval was de match gespeeld. Na de hervatting waren we trouwens duidelijk de betere ploeg, al bleven de doelkansen in die periode achterwege. De thuisploeg kon geen en kele keer meer dreigen of ons in de problemen brengen. Ik geloof dat keeper Verstraeten maar één keer handelend heeft moeten optre den. Jan Heyrman ontbrak. Hij had zich be zeerd tijdens de vrijdagavondtraining en had daar twee dagen later nog last van. Hij stelde zelf vast dat hij nog niet voldoende fit was om die eerste kon- frontatie voluit te kunnen aangaan. Rob bie Nardus, die normaal niet tot de basisgroep behoorde, werd er in extre mis bijgehaald. Over de mentale ingesteldheid van de KORFBAL Voetbal. Dieter Schwabe, samen met Van der Beken, uitblinker bij Een dracht (da) Atlantis Lebbeke heeft zijn entree in derde klasse niet gemist. Hoewel tegen stander Boomse, medestijger met de Lebbekenaars vorig seizoen, geen waar demeter is voor het korfbalpeil in derde klasse, slaagde Atlantis erin, al bij al zonder problemen, met 6-9 de maat te ook, zodai we al bij al in totaal nog tien Na de rust werden we opnieuw op een de stand voor Atlantis te openen. Boom aantal korven getrakteerd en toen was maakte echter in dezelfde minuut ge- de thuisvoorsprong al zodanig uitgediept lijk. Het nieuw Lebbeekse aanvalsvak dat van terugkeren geen sprake meer was blijkbaar beter bij schot dan het kon zijn. Appels is toen wel goed begin- eerste, althans Carla Van Rossem, want nen meespelen, verzorgde de afwerking ze skoorde opeenvolgend, vanachter de nemen van de steenbakkers. Appels KC moest met 18-10 op het veld van Sikopi de duimen leggen. Hoewel elke wedstrijd moet worden ge speeld, zijn we er haast van overtuigd dat de Dendermondenaars deze uitwed strijd als verlies hadden ingekalkuleerd. Appels zal tegen andere klubs punten moeten sprokkelen nodig voor het be houd. Volgende zondag krijgen ze daar toe trouwens reeds de kans. Sikopi-Appels KC: 18-10 Nog werk aan de winkel... Trainer-coach Tony Liessens over de wedstrijd van zondag: «Duidelijk tot ui ting kwam dat we nog serieus wat aan passing nodig hebben om het peil van ereklasse te verwerken. Zowel op het vlak van het tempo als kwa routine en doorzicht. Probleem is bovendien momenteel dat, naar mijn mening, een aantal Appelse steunpilaren nog niet het juiste vorm- peil bereikt hebben. Ook dat laat zich in ereklasse gevoelen. korven skoorden. Wat al bij al niet niks Lichtpunten zondag waren m.i. Vero- nique De Paepe, die, meen ik, driemaal skoorde en Frank Janssens die een aan- korf en vanop afstand. Het spel begon toen vlotter te lopen, de korven vielen ook frekwenter en nadat Boomse na een kwartier tot 2-3 was teruggekeerd, sloeg Sandra Van Rossem opnieuw een tweepuntenkloof (2-4). De werden door Dirk Duym. Ook een ver dienste. Edwin Borms, in zijn gekende vechtersstijl, vond ook tweemaal de korf. Inderdaad, zondag al krijgen we een belangrijke thuiswedstrijd. Mercurius komt op bezoek, een ploeg die op de eerste speeldag ook verloor en de punten hard nodig zal hebben. Een week later krijgen we dan het bezoek van Meeuwen. Willen we een kans blij ven maken op behoud, zouden we moe ten in staat zijn uit deze wedstrijden drie punten te puren». Boomse-Atlantis: 6-9 Zenuwachtige wedstrijd Beide teams startten zenuwachtig aan de wedstrijd. Fraai korfbal zouden we trouwens gedurende de gehele duur van Wat de wedstrijd zelf betreft, kenden we de match weinig te zien krijgen. Daartoe tal strafworpen afdwong, die omgezet thuisploeg beet echter terug en mede zowel in de eerste als in de tweede speelhelft een kwasi rampzalige start. Na zes minuten wedstrijd keken we immers al op een 5-0 achterstand aan. We slaagden er weliswaar in tamelijk goed terug te komen - tot 6-4 - maar toen skoorde de thuisploeg opnieuw tweemaal op rij. werd te verkrampt gespeeld, werd teveel dom balverlies geleden ook en stond de afwerking op een te laag peil. Dat gebrek aan afwerking werd in het matchbegin zowel aan Lebbeekse als aan Boomse kant gedemonstreerd. Pas na tien minuten spel slaagde Steven Callaert erin, via een strafworp dan nog, door dom balverlies in de Atlantisran- gen, slaagde ze er niet alleen in op gelijke hoogte te komen, maar net voor de rust een 5-4 voorsprong op te bou wen. Na de rust zou de thuisvoorsprong zelfs aangedikt worden tot twee eenheden (6-4), maar toen schoot Damien De Rouck uit zijn krammen en maakte van dichtbij en vanop afstand gelijk. Toen echter begonnen aan beide kanten bepaalde spelers tekenen van vermoeid heid - seizoenbegin en gebrek aan matchritme - te tonen. In het slotkwar- tier bleek Atlantis de sterkste. Met een strafworpdoelpunt van Steven Callaert en twee afstandsworpen - één van Piet Maesschalck en één van Cindy Meer sman- werden de eindcijfers (6-9) vastgelegd. Boomse kreeg nog een straf worp toegewezen, maar miste die kans ingevolge een fout van een toekijkende speler. Al bij al een verdiende overwinning voor Atlantis, al zullen ze met sterkere tegen standers in het verschiet uit een ander vaatje korfbal moeten tappen. Pierre Van Rossem Baasrode 1 Melle 1 "De openingswedstrijd heeft FC Baasro de niet de volle inzet opgeleverd. In de slotminuten liet Luc Van der Vreken, die overigens een gunstige indruk had nage laten, zich op een slippertje betrappen, wat onverwachts in de gelijkmaker re sulteerde. Oefenmeester De Leeuw toonde zich niet helemaal ongelukkig." "Jammer natuurlijk dat we in extremis een punt verloren. Hierover ben ik wel een beetje ontgoocheld. Langs de ande re kant hebben we een degelijke presta tie neergezet. In haar geheel genomen liet de ploeg een gunstige indruk. Ik had het eerlijk gesproken niet helemaal zo verwacht, na een tegenvallende voorbe reiding. In de eerste helft liepen we een keer of vier dicht tegen een doelpunt aan. Ook na de hervatting hielden we het heft in handen. Dat we kansen scheppen is op zichzelf een positieve faktor. Een kwartier voor tijd verlengde Chris De Cock een hoekschop tot een doelpunt. Van dan af kwam het er voor ons op aan om deze voorsprong nimmer prijs te geven. Het is jammer dat we daar niet in geslaagd zijn. Over het resultaat zelf ben ik dan ook een beetje ontgoocheld. Twee spelers, Mare Ost en Claudio Bancheri hebben omwille van een kwetsuur, vroegtijdig het veld moeten verlaten. Ost werd geraakt aan de enkel, Bancheri kloeg over een spierletsel. Ik hoop beide voetballers deze week te rekupereren. Voor de trip van komende zondag naar Lokerse SV zou ik hen best kunnen gebruiken. Het zal niet makkelijk zijn om overeind te blijven, al meen ik dat we in staat moeten zijn om een punt in de wacht te slepen, wat een degelijk resultaat zou zijn." EG Grembergen O Stekene 2 "Het is alle jaren hetzelfde liedje", jam merde voorzitter Herman Burghgrave van SK Grembergen. "De klub werd opgericht in 1968 en sindsdien hebben we hooguit drie keer punten gepakt in de openingsmatch. Het is klassiek dat we de eerste wedstrijd van het seizoen verliezen. Nu moet ik zeggen dat een gelijkspel een beter resultaat ware geweest. De Waaslanders hebben ons in geen enkel opzicht overklast. De match in haar geheel genomen kende een gelijkopgaand verloop. Kansen wa ren er niet of nauwelijks, behalve dan heel in het begin toen de bezoekende keeper een poging van Claes tijdig wist te onderscheppen. Het tropisch warme weer had natuurlijk zijn invloed, zeker in de tweede helft, toen tal van spelers tekenen van ver moeidheid begonnen te tonen. Van voet bal in de ware betekenis kwam er dan ook niet veel meer in huis. De verwach ting was dat de wedstrijd op een scoorlo- ze puntendeling zou uitlopen, maar dat was zonder de waard gerekend. Tien minuten voor tijd arriveerde een verre pas bij Van Loo, die tot eenieders verrassing de bal tegen de netten joeg. We hebben toen alles op de aanval gezet, maar werden helemaal in het slot ge counterd langs Smet. Een wedstrijd duurt 90 minuten, maar het is al bij al toch jammer dat je uitgerekend in het slot met de rug tegen de muur wordt gezet. Ik hoop dat we zondag in Appels een punt pakken, in dat geval is de mislukte start snel vergeten." EG La Forestoise O VW Hamme 3 "De mindere voorbereiding heeft VW Hamme weggeveegd met een afgeteken de zege bij het Brusselse Vorst. Volgens oefenmeester Daniel De Paepe zijn de cijfers niet eens overdreven." "We kregen meerdere kansen voor de voet. Belangrijk is dat we geen doelpunt moesten toestaan. Een kwetsuur die Rik Van De Velde opliep, is de enige negatie ve kant aan de medaille. Ik hoop hem snel te rekupereren. Guido Vergeylen werd de maker van twee doelpunten. Bij het eerste waren Ives Van Parijs en De Borger betrokken. In het andere geval leverde Van Caelenberg het voorberei dende werk. Peter was voordien al zelf tot scoren gekomen. Niet alleen de drie doelpunten en de talrijke kansen heb ben de wedstrijd gekruid. De verrichting in haar geheel kon als zeer degelijk worden omschreven. Voor mij beteken de dat een verademing na een mindere voorbereiding waar ik enkele slapeloze nachten aan overhield. De ruime winst heeft het vertrouwen in het algemeen flink aangewakkerd, al voeg ik er eerlijk heidshalve aan toe dat Vorst geen on overkomelijke tegenstander was. Ik denk niet dat de Brusselaars hoge top- Fons Vercauteren en Geert Van de Velde zijn nog steeds onbeschik baar. Oefenmeester Jacques Van den Berghe moet wegens examens ook reserve-doelman De Geest mis sen. De ploeg: Laureys, Nobels, Van den Eede, Van Bogaert, P. Verhelst, De Wilde, Eddy en Benny Huylebroeck, Van Geyte, H. Vereist, Wuytack, Heirwegh, Huyghens en X BAD lste nationale E. Aalst-Genk 3de nationale SK Roeselare-E.Zele Bevordering B Vorst-VW Hamme Diegem-KAVD lste provinciale SK Lebbeke-SV Geraardsbergen 1- Waarschoot-E. Meldert 2de provinciale B TK Meldert-Nederename Oosterzele-Mere Lede-Meerbeke St.L.Houtem-Bambrugge Sp.G'bergen-SK Aalst 2de provinciale C Kruibeke-Rapid Lebbeke Robur-Dyn. Beervelde Baasrode-T. Melle Haasdonk-Lutterzele C. Melle-Buggenhout 3de provinciale C Wichelen-SK Oostakker FC Oostakker-Schellebelle Edeboys-Lochristi RC Wetteren-Berlare Serskamp-SK Overmere Heikant-St.Kruis-W. Oordegem-Gijzegem 3de provinciale E Nieuwerkerken-Hofstade Welle-Baardegem Burst-W. Moorsel Aaigem-Doggen Hillegem-Terjoden 3de provinciale F Rupelmonde-Appels Opstal-St. Pauwels St.-Gillis-D-St.Gillis-W Hoogeinde-Oudegem Grembergen-Straatje 4de provinciale D Nederhasselt-Erpe FC Aalst-Herdersem Erondegem-Ede S. Moorsel-Appelterre Iddergem-Edixvelde Steenhuize-Erembodegem 4de provinciale E Schoonaarde-Letterhoutem Val. Overmere-E. Houtem Smetlede-Gijzenzele Westrem-Wieze 4de provinciale F Boonwijk-Opdorp VK Hamme is vrij i- ister h sterze l twei 0- de op 0. te v; spek izevt voetb rhten nwel 0- m aa 4. re klc 1- de tw 4. endei 1.1 zich enkj 0-1 jjten' c 1°ng s ondei com elkaa 2-< 0-2 0-O 2-0 1-1 1-3 0-2 2-2 2-2 0-7 1-0 2-0 2-5 1-0 1-2 3-0 1-13 3-0 pen zullen scheren, maar uiteindelijk is dat niet ons probleem. We hebben de volle inzet gepakt en in het vooruitzicht van twee opeenvolgende thuismatchen lijkt mij dat een goede zaak. Hopelijk kunnen we voor eigen publiek de lijn doortrekken. In dat geval zijn we gelanceerd en op weg om een hoopvolle kompetitie te realiseren", aldus Daniel De Paepe. EERSTE PROVINCIAAL S.K. Lebbeke Herman Van Langenhove treedt we derop. Vorige zondag was hij ge schorst. De ploeg: Vinck, Hals, Peelemanj Van Langenhove, Van Heek, Ver straeten, Buyl, Vercauteren, Muyse- winckel, Schuddinck, De Baerei (Schouppe, Mangelschots, Eeck-f haudt). TWEEDE PROVINCIAAL C Lutterzele Van De Wiele, Abbeel, Van Bosbeke, Moortgat, Verbeeck, Reid, Marc Van Keer, Moens, Meskens, Eddy Van 1 Keer, Van Den Breen (Redant, Van f Damme en x). Sparta Buggenhout Willockx en Van Belle zijn gekwetst en treden niet aan. De ploeg: Verstrepen, Dierickx, Laurent, Verstappen, Cassiers, Van Cauter, Robbrecht, Van Der Jeugt, Fruithof, Callaerts, Christiaens (Saerens en 2 aan te duiden spelers g uit de reserven). Rapide Lebbeke Verleysen is aan zijn laatste weel schorsing toe. De ploeg: Janssens, Heyvaert, Hei- Ion, Matthijs, Carlier, Van De Som] pel, Verheyden, Van Moerzeke, V: Den Bossche, Buydts, Pelems (Gaudeus, Van Puyvelde, Moens). FC Baasrode Claudio Bancheri is voorlopig nog onzeker. De ploeg: Baert, Michiels, Van Dorpe, De Cock, Van Der Vreken, Gijssens, De Schrijver, Ost, Vercau teren, Bancheri, Van Hamme (Sae rens, Verdoodt, Colman). 'ml

De Voorpost | 1991 | | pagina 18