A ii rwee provincialers n het Aalsterse 7 a a a X Gevleid Derde Provincialers a !l| Reakties na Lede-Meerbeke 'A> W V' ■j i W *8 De Voorpost - 6.9.1991 - 19 VOETBAL l-l isterzele-Mere 4-3 1-perzele en Mere, beiden nieuwbak- tweede provincialers, hebben zich q. de openingsdag van de nieuwe kom- Q. itie van hun sterkste zijde getoond, spektakelwedstrijd werd maar liefst zeven doelpunten gekruid, wat kan voetbalhongerige fan nog meer ver- lukte het dan toch. Na een hoekschop van Frank)' Van Der Schueren werd Andy Ghislain onderuit gehaald. Van der Schueren schoot Oosterzele langszij. Berusten was voor beide ploegen niet weggelegd. Van Cauter kopte op de dek- lat voor de thuisploeg en Burm kende aan de overzijde dezelfde pech. Ghislain 0" chten? De defensiefoutjes zorgden er bracht Oosterzele op voorsprong na een r mooie actie met Bogaert en Van de Cauter. Rond het uur leek het doek over deze partij te vallen. Van der Schueren schoot nummer drie binnen en alles leek voorbij voor de Merenaars. Toch wisten de bezoekers nog fris van de lever te spelen. Van Caelenbergh vond De Wit u. en die verlengde tol bi] Ruyssinck. De ong staat. Dat diende Oosterzele ook ^nsluitingstreffer was meteen een feit. ondervinden. Het bezoekend defen- Tien niinuten voor inrukken schoot nwel voor dat de score een leuke 0-tm aannam. 4. re klom meteen op voorsprong en dit 1- de tweede minuut. De Wit boog een 4. enden van Van Burm om. Oosterzele zich allicht een leuker welkomstge- lenk gewenst. Mere kan stug van zich j Ijten, eenmaal de ploeg op voor- mogelijk toen De Saedeleer tegenscoor- de. De slotfase was nog rijk aan doelge- vaar. Zo miste Van der Schueren zelfs een tweede strafschop zodat Oosterzele nog in nauwe schoentjes kwam te zitten. Geraardsbergen-Aalst 1-4 Aalst heeft een sterke start genomen op het veld van Geraardsbergen. De eerste helft vielen meteen de meeste goals. Na vijf minuten was het reeds raak via Coppens. De blitzstart van de Ajuinen werd afgeremd door Van Cauwenberghe. De schitterende tegentreffer deed echter de Aalsterse motor niet sputteren. Bru no Cooman en Arijs, vanop de stip, zorgde voor een ruime marge dan' de rust. De tweede helft verliep minder spektakulair maar Aalst scoorde nog- r Voetbal. SK Herdersem kaapte bij FC Aalst een puntje weg (da) 1f compartiment stak bijzonder stevig Thomas weer een ruimere marge op het maa|s jn de slotminuut via Cooman. Dit i oatctpprinpmrie slofte door een onhe- *J. Rond de ^iniigsle minuu? "ord maai even later leek alles weer maakle nog veel goed. SKÏfe^ent^en voor een eerste dreun aan het adres van de Mergaey-formatie. Jong Lede-Meerbeke 1-3 Meerbeke haalde halfweg de eerste helft zwaar uit langs Ronny Lievens en Gunter St-Lievens-Houtem-Bambrugge4-2 Van Der Steen. Voor de bezoekers met- start van sint-Livinus laat het beste een een comfortabele positie om te gaan verh0pen voor de ploeg die enorm inves- rusten. Lede deed onmiddellijk na de jeer(je Koen Van Vaerenbergh en twee- koffie de hoop in puntengewin herwin- maaj pe K0ecK ZOrgden reeds voor nen via Eric Lanckman. De thuisploeg mjme rustwinst. Een strafschop omge- bleef nu komen maar de gelijkmaker zet door Chris Gabriels bracht Bambrug- bleef lang uit. Voor Lede werd het nu „e weer enigszins in de partij. Hugo Van vooral uitkijken voor de counter. Het Herreweghe kopte verrassend de aan- lichte veldoverwicht van de thuisploeg siujtjngstreffer binnen maar Gunther maakte zoiets mogelijk. Meerbeke toon- Perreman wist de thuiszege veilig te de zich ook aartsgevaarlijk langs Lievens stpnpn oververdiend en Beerens die al meermaals scoorden. (Nicolle) i'euwerkerken-Hofstade 2-0. Een goed begin voor Nieuwerkerken (da) (AJS) nan, Ver- H ïyse- aere i leek- eke, Van Van Van f tu werkerken - Hof stade 2-0. Gebukt onder zware lasten...(da) SK. Roeselare - Eendracht Zele: 1-1 Ondanks een minder geslaagde oefen- schiet. Daarvoor reken ik vooral op het campagne hebben de tricolores de kom- intellekt van Mare Bourdeaud'hui wiens petitiestart niet gemist. Een punt sprok- konditie na zijn zware kwetsuur lang- kelen bij één van de meest toonaange- zaam op peil geraakt', vende ploegen uit de reeks betekent een pril sukses ook al is de puntendeling eerder gevleid. 'De klasse van SK. Roeselare was ons bekend', aldus een opgeluchte Kamiel Van Damme. 'Onze opdracht bestond erin het tempo uit de wedstrijd te hou den. Dat is ons gelukt. De thuisploeg verbruikte enorm veel energie. Toen ze rond het halfuur de score opende kre gen we enkele keren zeer warm. Geluk kig was er een attente Danny Van Puyvel- de ter plekke en speelde onze defensie een beresterke wedstrijd. Aan de rust heb ik de spelers ingeprent bij elk balbe zit te blijven geloven in hun scorekansen en hierbij vooral de flanken te benutten. Onze goede start verwoordde zich in de gelijkmaker wanneer Toujani een in zenden van Cluytens met sukses kon deviëren. De onzekerheid bij de West vlamingen bezorgde ons nog enkele kansen. In de slotfaze kenden we even wel geluk toen een schot van Verschae- ren tegen de staander belandde en Christiaens de rebound op de doellijn keerde. We danken dit eerste punt aan de enorme inzet van de ploeg. Dit moet een stimulans betekenen voor onze vol gende opdracht. Zondag willen we tegen Olympic - mijn inziens op dit ogenblik de meest suksesrijke ploeg uit de reeks - bevestigen. Ik verwacht een betere op bouw en wil vooral aanvallend sterker voor de dag komen. Wanneer ik het middenveld en de aanval op het peil kan brengen van onze defensie liggen ervoor Eendracht ondanks het verlies van Ron ny Vervaet nog mooie dagen in het ver- Voor Jong Lede is het kersverse seizoen alweer in mineur gestart. Na drie jaar degradatie is dit een trieste, zelfs zielige vaststelling. Tegen Meerbeke werd Lede halfweg de eerste helft naar de keel gegrepen. Twee treffers via Ronny Lievens en Gunter Van der Steen zetten de Ledenaars knock-out. De warmte deed de rest: Meerbeke kon rustig verder acteren. Een opflakkering kort na de rust: Eric Lanckman doet de thuishoop herleven maar een lichtvoetige Serge Beerens, klein van stuk dus zeer beweeglijk, mokerde Lede plat. Trainer Roger Mergeay: 'Tegen Meerbeke zag ik mijn ploeg geen vuist maken. Er zijn weinig lichtpunten alleen de hoop dat ik binnen afzienbare tijd enkele spelers recupereer. De Kegel, Spiessens en De Vuyst worden nu reeds gemist. Wanneer de ploeg in de transferperiode Dirk Baten en Roland De Winne ziet vertrekken, weet men al onmiddellijk hoe laat het vooral achterin is. De defensie speelde veel te traag en vooral De Smet acteerde ondermaats. Dit doet echter niets af van de waarde van Meerbeke. Het is duidelijk dat de Ninovieters een sterk elftal bezitten. Wij van onze kant kunnen ook veel sterker uit de hoek komen en kunnen dit reeds volgende week bewijzen op het veld van Bambrugge. Daar moeten nu reeds punten gesprokkeld worden maar dan zullen wij wel uit een ander voetbalvaatje moeten tappen'. Meerbeke-trainer Van der Stockt zag vooral een collectief sterke prestatie van zijn ploeg. 'Wij willen dit jaar opnieuw binnen de eerste vijf eindigen. Dit moet kunnen als je ziet dat onze spitsen Serge Beerens en Ronny Lievens vorig jaar goed waren voor 35 doelpunten. Broer Eddy Van der Stockt speelde op een onvertrouwd middenveld. Ook ik moet nog aan deze ploeg sleutelen maar heb er het volle vertrouwen in. Ons zwaar programma met partijen tegen Sint-Livinus, Oosterzele en Haaltert zie ik, na deze uitzege bij Lede, reikhal zend tegemoet. Ook dit jaar moet Meerbeke roet in het eten van de titelpretendenten kunnen gooien'. (Nicolle) W*T*0? Jauccttftf en, •- 'netbal. De ploeg van FC Aalst die gelijkspeelde tegen SK Herdersem (da) Hillegem-Terjoden 1-2 De eerste helft verliep enorm evenwich tig en de brilscore aan de rust was geen verrassing. Rond het uur klom Hillegem verdiend op voorsprong via Jurgen Ver- meeren. Na handspel werd doelman Gustaaf Vermoesen bij de bezoekers uit gesloten en Terjoden verloor ook nog de gekwetste Gino De Meuter. Met negen wist Terjoden in de slotfase echter nog de overwinning te behalen via Cederic Meert en Dirk Van Audenhove. Borsbeke-Kerksken 1-1 De eerste helft kregen beide teams slechts één doelkans maar voor Borsbe- kc volstond dat om de score te openen via Dirk Bloem. Brackeva miste rond het uur de kans op 2-0 en even later liet invaller Yves Janssens de kans voor Kerksken niet onbenut. Een billijk ge lijkspel na een wedstrijd waarin Borsbe- ke bewees sterk te kunnen uithalen. Oordegem-Gijzegem 5-1 Oordegem heeft werkelijk een blitzstart genomen. Na 25 minuten had Libbrecht reeds tweemaal gescoord. Gijzegem gaf niet af en Van Landuyt zette een terechte strafschop om. Voor de rust lukte Lib brecht echter zijn zuivere hattrick, even eens vanop de stip. Na de koffie werd het lot van de bezoekers door Koen Van Erpe met twee treffers bezegeld. Aaigem-Doggen 0-2 Aaigem nam een zwakke seizoensaan- hef tegen Doggen Erembodegem dat de hele wedstrijd domineerde. De eerste kans was echter voor Peter De Vadder die onbegrijpelijk miste. Peter D'Hoe boog een vrijschop van Frederick Hoff man om in de 10de minuut. Diezelfde Hoffman counterde in de tweede helft een moedige Aaigem. Burst-Moorsel 0-3 Voor Moorsel was deze ruime zege alvast oververdiend. De eerste helft werd reeds volledig door de gasten gedomineerd maar Burst wist zich met hand en tand te verdedigen. Na de koffie betaalden de gastheren hiervoor de tol. Van Cauter scoorde tweemaal en Pauwels gaf in de slotminuut de zege nog meer glans. Nieuwerkerken-Hofstade 2-0 Hofstade startte goed op het veld van Nieuwerkerken maar vergat te scoren, pech toen een bal van Van Waeyenber- De thuisploeg was in de twintigste mi- ghe de paal trof. In de toegevoegde tijd nuut fortuinlijker toen Scheerlinck in legde De Groot de eindcijfers vast vanop doel besloot. De gasten bleven ook in de de stip. tweede helft goed acteren, maar kenden Nicolle FC Aalst-SK Herdersem 2-2. Ook in vierde provinciale kan men verbeten vechten voor elke bal (da) FC Aalst-SK Herdersem 2-2. Een derby met een logische uitslag (da)

De Voorpost | 1991 | | pagina 19