In Bambrugge wordt men zeer oud Rosine Hendrickx 102 De Eendrachter Bezoekers Jaarbeurs met computer doorgelicht Deze week weer in aparte katern het clubblad van uw ploeg Aalsterse Gilles te gast in het Nederlandse Meppel Qo DONDERDAG OS/LL J p> b CMMDJJM1 vaü iJ©Il.CI©rK Voor wie iets beter zoekt i WÏ UmBERGEn VRIJDAG 6 SEPTEMBER 1991 y,zy c- 1"-^ 1 c-, /yw/ pfy ryyt 44e JAARGANG NR. 35 - 48 F Vervolg op blz. 4 et Aalsters beurs- en feestcomité, heeft geprobeerd, voorzien van moder- i computerapparatuur, enig zicht te krggen op de evolutie van het zoekersaantal en de gedragingen van de bezoekers van de 44ste jaar- urs in de Keizershallen. Men heeft zelfs niet gewacht tot het moment dat igin deze week het gebeuren werd afgesloten. Aan de hand van een topokrant" werden de exposanten reeds tijdens de beurs van de resulta- n op de hoogte gebracht. Hiermee is een belangrijke stap gezet naar het ntinue evalueren en aanpassen van dit voor Aalst wel bijzonder belang- k gebeuren. werden eerst een aantal beden- ïgen geformuleerd bij de verschil- ide soorten kaarten die toegang rlenen tot de beurs en/of spekta- Is. Zo kennen de twee-voor-een- arten niet het gehoopte sukses. principe waarbij één betalende zoeker eén gratis kaart krijgt voor i begeleidend persoon, leek on- doende stimulerend op het aan- bezoekers te werken. Als oorza- i werden hiervoor aangeduid: grootste deel van de bezoekers Wc) komt binnen met een beta- d ticket. Koperskaarten zijn id voor 30%. Vorige week ensdag werd hier echter bij opge- rkt dat er nog maar 5.012 koper- arten geteld waren, terwijl er 555 verkoch waren aan de expo- ten. Er werd dan ook de vraag lerskaarten^Ziin "cteze^noe wel Aals' Hel Aalsters beurs- en feeslkomitee boog zich in volle ernst en met de Srtmin" nodige technische kompetentie over de evaluatie van de bezoekers van de jaarbeurs in Aalst (a) Evaluatie Verder blijkt uit de computeranaly se dat op zaterdag, zondag, maan dag en woensdag, de meeste bezoe kers geteld werden tussen 15 en 16 uur. Een tweede piekuur werd vastgesteld van 18 tot 19 uur. Men vraagt zich dan ook af of het niet zinvol zou zijn de openingsuren te Hoogstraat 20 Aalst Tal. 053/21.23.22 Huwelijkslijsten Porselein geschenken Meubelen en decoratie verlaten. Ongetwijfeld wordt het bezoekers aantal gunstig beïnvloed door de namiddagoptredens en bijzondere aktiviteiten. Zo kende de namiddag bloemenschikken een overweldi gend sukses. De vernieuwde aanpak van feestkomitees, onder leicfing van Nicole Ringoir en Herman De Winne, zijn daar zeker niet vreemd aan. Er werden meer dan 200 bloemstukken gratis verloot tussen een driehonderdtal bezoekers die met bijzonder veel belangstelling hadden toegekeken. De openingsplechtigheid, de rond gang bij de exposanten, werden bij gewoond door zowat 300 personen. Vervolg op blz. 4 Twee jaar geleden kon men in Erpe-Mere twee eeuwelingen vieren en sen laat Rosine het toch niet aan sindsdien heeft men dit zelfs nog een drietal keren kunnen overdoen. In de haar hart komen en haalt zij soms drie rusthuizen van de onderscheiden deelgemeenten Aaigem, Erpe en nog anekdotes op uit haar lang le- Mere zitten zelfs nog enkele kandidaten klaar om zich als honderdjarige te ven, toen ze naar school ging, of met laten vieren. Toch zijn de overlevingskansen miniem op een dergelijke het kussen werkte, of café hield, hoge leeftijd want van het vijftal blijven nog alleen M. De Baere en Ros. Hendrickx over. Rosine is zelfs op 26 augustus II. 102 jaar geworden en als oudste inwoner van Erpe-Mere hoopt ze dit nog een tijdje te blijven. Geboren in 1889 werd ze twee jaar terug uitbundig door de Bambrugse bevolking gevierd en intussen heeft ze nog mets van haar levenslust en -wijsheid verloren. Ook haar le vensritme laat ze nog altijd aan de omstandigheden over en optimis tisch voegt ze er aan toe: "Ik ga slapen als ik vaak heb; ik eet als ik honger heb (en dat kan ze nog ge weldig goed); rusten kan ik de hele dag want werken moet ik niet meer". Ze straalt nog altijd van pure levenswijsheid en is nog steeds op gewekt als vroeger. Ze geniet van elke dag die komt en zit nog altijd niet om een kwinkslag verveeld met daar bovenop een geheugen om ja loers van te zijn want als er in het gezin van Rog. De Groot iets moet onthouden worden dan rekent men op "metje Rosine". Ze kan trou wens nog goed uit het hoofd reke nen maar dit is niet te verwonderen want Rosine ging vóór de eerste wereldoorlog naar de zondags school "en daar heb ik feitelijk mijn geleerdheid opgedaan", verklapt ze ons. Dat haar geheugen nog fris is bewijst ze met een andere anekdo te: "De zondag moesten we naar de vespers gaan en bij elke aanwezig heid kregen we van pastoor Vieren deel een bonnetje. Met nieuwjaar konden we deze uitwisselen tegen een geschenk. Het was meer daar om dat mijn moeder mij verplichtte de vesper bij te wonen dan uit ge» loofsdevotie. Mijn broer was nen deugniet en die ging niet maar hij liet aan mijn moeder altijd hetzelfde bonnetje zien, doch met nieuwjaar kreeghij maar een pover geschenk." Tijdens de viering van haar eeuw feest kon men in heel Bambrugge feestspreuken lezen en één ervan luidde toen: "Vertel ons toch Rosi ne, waar g'uw geheim verstopt, om zolang te leven, zodat wij het recept aan ieder kunnen geven". Maar Ro sine geeft ogenschijnlijk haar ge heim niet prijs en is wellicht een van de andere zo talrijke spreuken in dachtig: "Rosine, wees fier en blij, doet er nog tien jaartjes bij". Ze is alleszins goed op weg om die wijze raad te volgen, alhoewel tien jaar niet genoeg was want wat verder in de buurt had men een snuggere aan rader die een unicum zou moeten waarborgen: "Nog elf jaar Rosien en ge hebt drie eeuwen gezien". Dat zou wel te mooi zijn maar intus- Erpe-Mere. Rosine Hendrickx, de kranige 102 jarige, die fier de bloemen toont die ze van haar pas gehuwde kleinzoon kreeg op haar verjaardag (jv) Door de heer Timmerman, voorzitter van het feestkomitee van Meppel, werd de feestvlag aan de Gillis overhandigd )p donderdag 15 augustus namen de Aalsterse Gilles deel aan "donderdag Meppeldag". Gedurende zes peenvolgende donderdagen werden in het Nederlandse Meppel heelwat aktiviteiten georganiseerd. De alsterse Gilles traden op tijdens de laatste en belangrijkste donderdag en brachten er een bezemdans en ezemworp en een rondedans, 's Avonds namen ze deel aan een optocht, waaraan een tiental marsmuziek- roepen, oldtimers en versierde wagens deelnamen. ort na de middag werd een delegatie van de Aalsterse Gilles op het Meppelse Stadhuis ontvangen door urgemeester en wethouders en net organiserend comité. liermee hebben de Aalsterse Gilles hun bekendheid buiten de Belgische grenzen nog vergroot en als mbassadeurs het Aalsters Carnaval nog meer bekend gemaakt. te vereniging Aalsterse Gilles bestaat dit jaar twintig jaar en is ontstaan uit een andere Gillesvereniging die in de loop van 1971 werd ontbonden. De Aalsterse Gilles zijn gestadig gegroeid: ze namen voor het eerst deel in 1972 aan een carnavalstoet met 19 Gilles en 13 muzikanten. Nu telt de vereniging 120 leden, waarvan een negentigtal in Meppel aanwezig waren. De Gilles dansten 's middags op een meeslepende, ritmische muziek die werd gebracht door de Gillesmuzi kanten. Achthonderd kilo appelsienen gingen 's middags en 's avonds het publiek in. zij het met een zachte hand. Een onderdeel van het optreden was de bezemdans en bezemworp. De Gilles dansten dan zonder hoed, maar wel met een goudkleurig masker op. Na het eerste gedeelte van de bezemdans draaiden de Gilles in het rond en gooiden ze tientallen geluksbrengende heksenbezempjes te grabbel. P.H. De Aalsterse Gilles werden op het stadhuis van Meppel ontvangen door burgemeester, wethouders en leden van het organizerend komitee. Enkele relatiegeschenken werden uitgewisseld

De Voorpost | 1991 | | pagina 1