SR biedt Komt er na '20 jaar FC Wieze' een nieuwe start Inzet primeert bij Eendracht Opstal Rapid botst op sterke keeper 20 - 6.9.1991 - De Voorpost HANDBAL /PRN ^'d£Sb' iftt» U.«T«w* r c.-uii WK**' K yss. i-fei te. Handbal. De kern van H.K. Waasmunster (Iv) VOETBAL De viering om 20 jaar FC Wieze ligt nog vers in het geheugen en ménige sport vriend herinnert zich ongetwijfeld nog in dit verband het succesvolle mini-voet- baltornooi, waaraan niet minder dan 26 lokale ploegen deelnamen. Wie ech ter denkt dat een jubileum enkel de bekroning of het sluitstuk is van jaren intense aktiviteit, heeft het bepaald ver keerd voor. Een jubelviering is veeleer de aanloop naar een nieuwe start, en dat is ook wel de mening van de bestuurs mensen van FC Wieze. Alvorens uit te weiden over hun aktiviteiten en plannen geven we hier een kort overzicht over de sportieve verwezenlijkingen van deze ploeg. Historiek Het was eigenlijk de Brugse Wiezenaar Amedee Brutein, destijds chef-kok in het Brouwershuis en inmiddels al over leden, die in 1971 het plan opvatte om in Wieze een voetbalploeg te stichten. Sa men met de huidige voorzitter Adolf Moens legde hij de nodige kontakten om aan voldoende sympatizanten en spelers te geraken en beider inspanningen re sulteerden nog in datzelfde jaar in de oprichting van de 4de Provincialer FC Wieze, ploeg die anno 1971 bij de BVB aansloot. In genoemde afdeling bereikte FC in 1978 de titel. Na afloop van de kompetitie 1981-'82 promoveerden de Wiezenaars naar de 2de divisie, en kon den zich daar twee jaar lang handhaven. Een nieuwe poging in 1988 liep echter falikant uit en momenteel akteert FC in de 4de Provinciale E en dit o.l.v. de verdienstelijke en niet van humor ge speende trainer Roland D'Hondt. Werking Het FC Wieze-bestuur is als volgt samen gesteld: voorzitter (sinds 15 jaar) Adolf Moens, secretaris Jan Macharis, en le den: Hilarie Vermoesen, René Vermei- ren, Karei De Wolf, Frans Van Ingelgem en de h. Hoffman. Met in het achter hoofd de idee dat jeugd toekomst bete kent, wordt door het bestuur bijzondere aandacht besteed aan de jongeren. Ter vervanging van de jeugdvoorzitter Ilse Van den Steen werd Mare Colman in die funktie bevestigd. Hij superviseert een comité van goedwerkende leden en aan de nieuwe en ambitieuze jeugdtrainers Voetbal. Wieze-sekretaris Macharis, alias meester Jan, is vol vertrouwen in een nieuwe start na '20 Jaar FC Wieze (jvl) werden enkele ervaren "ratten" gekop peld. FC heeft een spelerspotentieel van 180 aangeslotenen, gespreid over zeven ploegen, alle in hun nieuwe outfit die mag gezien worden. Die uitrusting dan ken de spelers aan de sponsors Brou wershuis (voor de pre-miniemen), gara ge Van Damme (voor miniemen en knapen), NMKN-Moorsel (voor de scho lieren) en Publi-Wieze (voor juniors, reserven en het le elftal). Toekomst FC Wieze hoopt het dit jaar ver te kun nen schoppen en denkt zelfs aan een titelkans. Daartoe dient men de kern te versterken en te verbreden, en werden volgende spelers naar Wieze gehaald: de aanvallers Benny Rogiers, Eddy Van Ransbeeck en Davy De Smedt, alsmede de verdedigers Wilfried Tilburgh en Wil liam Vereecken. Anderzijds werden er enkele jeugdspelers uitgeleend aan E. Meldert, KAVD en Baasrode. Om echter goed voetbal te kunnen spe len zijn een degelijke infrastruktuur en funktionele akkommodaties vereist. In die optiek werd, waar mogelijk, met eigen mensen en middelen, diverse wer ken uitgevoerd. O.m. aanhogen, verbre den en aanleggen van het B-plein (door de firma Pieters); aanleggen van een betonnen voetpad tussen de terreinen A en B. Met toelage van het gemeentebe stuur kwamen er overdekte staanplaat sen en betonnen schuilhokjes voor het B-plein, en in samenwerking met de chocolaterie Callebaut werd er achter het doel op het A-plein een ballenvang- net geplaatst. Intussen werd het A-ter rein volledig aangelegd en kregen de kleedkamers en de afsluitingen een flin ke schilderbeurt. Maar de grote toekomstdroom op stuk van akkommodatie voor het FC-veld, blijft het aanbrengen van een nieuwe verlichtingsinstallatie voor het B-plein. Geen goedkope investering, waarvoor dus ook met aandrang ernstige sponsors gevraagd worden. Tevens wordt er bij FC gestreefd naar een bestuursuitbreiding met mensen die bereid zijn de handen uit de mouwen te steken. In die zin wordt ook uitgekeken naar vrijwilligers o.m. om in de kantine te helpen. En omdat, zoals we reeds hoger schre ven, de jeugd een waarborg voor de toekomst inhoudt, heet het bestuur van FC Wieze alle jongens vanaf 6 jaar harte lijk welkom in haar rangen. Maar iedereen realiseert zich wel dat het ook financieel geen sinecure is om he den ten dage een voetbalklub te runnen. Vandaar dat FC bij passende gelegenhe den enige extra-prestaties levert, tenein de wat zaad in het bakje te krijgen. Zo werd er op 10 en 11 augustus jl. een barbecue gehouden waarbij meer dan 500 personen gespijsd en gelaafd wer den. Verder staan nog op het program ma: de 2de Zwarte Piet-TD in november c.k., een rcuzctombola en kerstfeest voor de jeugd, een appelsienenslag in februari 1992, en last but not least het 2de Kampioenschap van Wies in "zaal" voetbal op het gras, begin juni 1992. Allemaal hoopgevende initiatieven in het licht van een mogelijke nieuwe start na "20 jaar FC Wieze", een ploeg die het blijkbaar nog ver kan schoppen... Voor meer inlichtingen over deze dyna mische voetbalploeg kan men steeds terecht op het kontaktadres: Jan Macha ris, Kerkhofstraat 10 te 9280 Wieze-Leb- beke (tel. 053/70.47.07). J. Van Landuyt Voethal. Eendracht Sint-Gillis kreeg een nieuwe uitrusting (foto Piet Hermans) Lebbeke 1 Geraardsbergen 1 "Tijdens het eerste halfuur, en ook na de hervatting, liet SK Lebbeke een gun stige indruk. Koncentratieverlies in het derde kwartier leidde tot een bezoekend doelpunt. Tijdens de rust voerde speler- trainer Guy De Baere met sukses een taktische wissel door." "Van der Stock, auteur van het bezoe kende doelpunt, manifesteerde zich als een gevaarlijke klant. Om meer onheil te voorkomen moesten we die kerel aan banden leggen, zegt De Baere. Na de hervatting is het ons gelukt. Luc Schuddinck werd gewisseld voor Ronny Eeckhaudt die belast werd met een bewakingsopdracht. Stefan Vercau- teren kreeg een meer offensieve taak toebedeeld. Op een enkele uitzondering na, kwamen we geen enkele keer in moeilijkheden. We hadden de wedstrijd kunnen winnen al ben ik over het resul taat niet ontevreden. We hebben tenslot te een achterstand overbrugd, wat bij dit tropisch warme weer geen makkelijke opgave was. In het algemeen werd er goed voetbal gespeeld. Geraardsbergen leek mij een stevige ploeg die wellicht vele punten zal pakken. Ook met ons zal men rekening moeten houden. Ik ben overigens al een paar weken geleden tot die overtuiging gekomen", aldus Guy De Baere. Kruibeke O Rp. Lebbeke O Het flink versterkte Rapide Lebbeke rondde zijn eerste kompetitiematch af met een gelijkspel. In kringen van de tweede provincialer was men tevreden over het resultaat. "Er zullen weinig ploegen punten halen in Kruibeke, voorspelt oefenmeester Frank Van den Bergh. Op eigen terrein pakken ze krachtig uit en spelen kort op de man. Bovendien staat er iemand tussen lat en staken die zich niet zomaar laat verschalken. Wij hebben het aan den lijve ondervonden. De knaap in kwestie verhinderde een paar gemaakte goals. Te veel om op te noemen. Indien er uit dit duel een ploeg als winnaar tevoorschijn had moeten komen, dan waren wij dat zeker geweest. Het lokale team heeft ons vrijwel geen enkele keer in moeilijkheden gebracht. Wij hebben een degelijke verrichting geleverd. Ik denk trouwens dat we de komende tijd verder zullen groeien. Er kondigt zich mijns inziens een mooie kompetitie aan. Komend weekeinde willen we zege vieren, zeker voor eigen publiek, bij wie de verwachtingen, naar ik hoor, hoog gespannen staan. SK Beervelde zou in ieder geval een haalbare kaart moeten zijn", zo meent Van den Bergh. EG Eendracht St.-GillisO St.-Gillis-Waas O "Geen overwinning voor nieuwkomer Eendracht Sint-Gillis, maar toch wel een verdienstelijk gelijkspel. In kringen van de Dendermondse derde provincialer is men tevreden met het resultaat." "Een logische uitslag dunkt mij, al zat er misschien toch wat meer in, meent klubleider Gaston Van Extergem. Er kwamen niet veel doelkansen, maar wanneer we enkelingen op een rijtje plaatsen, helt de balans in ons voordeel over. In de eerste helft kwam Hans Matthieu net iets te laat om een kombi- natie af te ronden. Hetzelfde gold voor Geert Van Ransbeeck. Na de hervatting vielen er gaten langs weerszijden. Het drukkend warme weer was er oorzaak van dat vele akteurs tekenen van ver moeidheid toonden. We kwamen niette min op voorsprong langs Wim Alens. Hij benutte een voor/et van Hans Matthieu. Jammer dat we niet tot het einde kon den overeind blijven. Over het resultaat toonde niemand zich ontgoocheld. We spelen een trapje hoger en dat verschil hebben we meteen al gemerkt. Als we zondag bij de buren van Oudegem een puntje sprokkelen, zullen we best tevre den zijn. Meer en beter kan natuurlijk ook, aldus Van Exterghem. EG SK Lebbeke-Geraardsbergen 1-1. Niemand was eigenlijk ontevreden met drawn (foto guy) 'kiest Neen alee man keen ontsi wel i mint ÖPTifX B t>ct*7£ir f P.VEHCAUTt SK Lebbeke-Geraardsbergen 1-1. Trainer De Baere was blij dat zijn poulaii een 0-1 achterstand konden ophalen (foto guy) Opstal-St.Pauwels 2-0. Hebbes, zegt de keeper (foto guy) Opstal-St.Pauwels 2-0. Eigenaardige pose tussen twee bezoekers (foto guy) Opstal 2 St.-Pauwels O De inzet die Eendracht Opstal etaleerde tegen een vaardig St.-Pauwels heeft re sultaat afgeworpen. De "entree" in der de is dus geslaagd. "Het kwam er op aan om deze eerste match aan huis te winnen, vertelt secre taris Emiel Van Mol. Het is niet de bedoeling om meteen hoog van de toren te gaan blazen, maar gelet op een gunsti ge voorbereiding en de match van afge lopen zondag, meen ik dat we in derde ons plan zullen trekken. In de eerste helft waren we vaker eigenaar van de bal. De openingstreffer was het resultaat van een degelijk opgebouwde kombina- tie. Nico De Smedt schoof de bal, on grijpbaar voor de keeper, in doel. He tweede doelpunt dat na de rust tot stan kwam, was eveneens van degelijke ma kelij. Dirk Van Damme werd er de ma ker van. Nadien zijn we teruggeplooid en bij momenten hadden we het nie makkelijk om een vaardige opponen van ons af te schudden. Overigens was e een gepast optreden van onze doelmai Filip Van Malderen nodig, om in extre mis een bezoekend doelpunt te verhin deren. Zondag staat de trip naar St.-Gil lis-Waas op het programma. We hopen er zonder al te veel kleerscheuren door heen te komen. Ik denk overigens dal we in deze kompetitie het wel zullen rooien", aldus Emiel Van Mol. EG

De Voorpost | 1991 | | pagina 20