BHet geluk van Luc Van Der Eecken, de hegemonie van Freddy Van Steerthem E. Verheggen (E L. Troch (E), R. Lampaert (D) en R. Beelaert (C) HVWCL-Wielrennen teven De Waele int spurtje met twee Stany D'Hondt verbluffend sterk Tenniskampioenschap S'AOD-Veteranen te Lochristi |Nieuwelingen Erpe-Mere Amateurs in Heldergem De Voorpost - 6.9.1991 - 21 WIELRENNEN Geluk is een grillige maïtresse. Onbe- rouwbaar vooral. De ene keer staat zij I onwrikbaar aan je zijde, de andere keer 1 bedriegt zij je zonder blozen. Geluk is ook een scheidsrechter en oordeelt au- ?t de lor',a'r over w'nst en ver''es- Dikwijls uest hij daarbij de kant van de sterkste. Neem nu Luc Van Der Eecken. Je moest al een blinde zijn om niet te zien dat de man uit Kerksken in topkonditie ver keerde. Altijd mee in de beslissende intsnapping, maar evenveel keer was er wel iemand sneller. Er zijn er al voor Iminder gefrustreerd geraakt. Dat je nooit mag wanhopen, ondervond Luc tondag aan den lijve. In Sint-Maria- budenhove vond hij een parkoers naar tijn gadingkorte, nijdige klimmetjes, die flink in de kuiten beten en je geen moment rust gunden. Bovendien speel- de ook het weer in zijn kaartnauwe- ijks wind en zwoele temperatuur boven de dertig graden. De rest leek in die hitte een koud kunstje. Want Luc Van Der Eecken beheerste gans de wedstrijd. Aanvankelijk nog schuilend in het pelo ton, terwijl Freddy Roelekens al zijn duivels ontbond. Niet straffeloos, zoals in de finale zou blijken. Zijn aktie had wel tot gevolg dat het peloton uiteenspat te in ontelbare puzzelstukjes. Luc Van Der Eecken waagde zich toen al een eerste keer op de solotoer, maar zijn bondgenoot oordeelde dat het nog te vroeg was om nu al zijn troeven op tafel te gooien. Dus sloten Johnny Scheer- linck, Robert De Milde, Wilfried Pari- daens, Freddy Roelekens, Jozef De Bruy- ne en Luc Berkenbosch aan. Dit elite groepje leek buiten schot, maar dat was buiten het superkanon van Johnny Van Holen, Stefaan Moens, Luc Van Geyt en Eddy Van Droogenbroeck gerekend. Bij het ingaan van de laatste ronde was de kopgroep uiteengereten, met helemaal voorin vijf rennersRobert De Milde, Luc Van Der Eecken, Stefaan Moens, Freddy Roelekens en Jozef De Bruyne. Luc Van Der Eecken wachtte de spurt niet af en demarreerde. De anderen bleven het antwoord schuldig. Bij de B's won Jozef De Bruyne dankzij een attente wedstrijd. C&D Freddy Van Steerthem is momenteel ongenaakbaar. Hij imponeert en over vleugelt zijn tegenstanders met zoveel overtuiging dat het eigenlijk een beetje saai begint te worden. Wat uiteraard niets afdoet aan zijn atletische presta ties, die hoedanook een streling voor het oog blijven. De anderen weten immers hoe laat het is en moeten er de Zottegemnaar maar afrijden. Want met hem naar de streep gaan staat gelijk aan zelfmoord plegen. Helaas voor hen laat hij zich niet uit de wielen fietsen. Wel integendeel. Meestal dikteert hij zelf zijn wil. Het gekerm is daarbij kilometers ver te horen. Van in de start zat het er bovenarms op. Toch duurde het nog tot halfwedstrijd alvorens het kaf geheel van het koren gescheiden was. Paul Boel, Jozef Clemmen, André Van Der Eecken en de onvermijdelijke Freddy Van Steer them fietsten hun tegenstanders op een hoopje, al hadden ze het aanvankelijk moeilijk met zes achtervolgers. Uitein delijk haalde de logika het en het kop- groepje bleef uit de greep. De rest was een koud kunstje voor Freddy Van Steer them. Ogenschijnlijk. Want je moet het toch maar doen en vooral kunnen Volgende wedstrijd Zaterdag 7 september - Elene - Café Moppie - ElenestraatKampioenschap van Oost-Vlaanderen, 12.000 fr. prijzen A B 14 u., C D 16 u. De uitslagen A B 1. Luc Van Der Eecken, 2. Robert De Milde, 3- Freddy Roelekens, 4. Ste faan Moens, 5. Jozef De Bruyne, 6. Luc Van Geyt, 7. Luc Berckenbosch, 8. John ny Van Holen, 9- Wilfried Paridaens, 10. Eddy Van Droogenbroeck. C D 1. Freddy Van Steerthem, 2. Paul Boel, 3- Jozef Clemmen, 4. André Van Der Eecken, 5. Georges Goubert, 6. Ro ger Tanckere, 7. Julien Geldhof, 8. Willy Van Londersele, 9- Walter Mathijs, 10. Jozef Bronselaer. Tennis. KA.V.D.fTC Dendermonde)-speler Henri Opdelocht werd winnaar van het criterium van Vlaanderen in de reeks veteranen II (vh) ra 1 Blankenberge. Robert Van Weynsberge won de wedstrijd bij de E-plussers Evergemnaar Steven De Waele en Wim Robberecht gingen reeds halfweg wed strijd aan de haal. Een echte demarrage was het niet, gewoon een stevige tempo versnelling. Meteen liep de voorsprong op tot een dikke minuut zodat de over winningvoor één van beiden was. Jurgen De Winne ging alleen in de tegenaanval maar zijn inspanningen waren tever geefs. Hij kwam geen stap dichter en ook het peleton zwoegde voor luttele secon- denwinst. In die groep liet nieuwkomer Gilbert Van Steenberghe zich opmerken door zijn veelvuldig kopwerk. Chris Per- reman, Kris Bieseman en Jurgen Van Der Biest speelden als streekrenner geen rol van betekenis. Voorin was de verstandhouding tussen De Waele en Robberecht optimaal. Een spurtje met twee tussen renners die voor elkaar perfecte vreemden waren. De spurt werd door Robberecht reeds van ver ingezet maar de counter van De Waele was onweerstaanbaar. Zijn derde sei zoenszege was binnen. Jurgen De Winne werd anderhalve minuut later derde en tien seconden later liep Christoph Van Eeckhaut alleen binnen als vierde. Ma- thieu Geerinck won de peletonspurt. Veel volk, een stralende zon en 57 ren ners aan de start lieten het beste verho pen. Die hoop bleek reeds vlug niet ijdel te zijn. Tien renners ontsnapten in de tweede ronde en maakten de anderen kansloos. Wim Uyttersprot, Guido Van lester, Mario Heyvaert, Stany D'Hondt, Luc Paridaens, Pat Chevalier, Guy Van Rossen, Peter Saey, Jan Baeyens en Ron- ny Paridaens hielden er een ver genoeg. Gerdy Goossens maakte voor het ingaan van de slotronde aankomst op een dertiende stek die hoopgevend is voor deze debutant. Die slotronde werd de ene aanval na de andere genoteerd. Eerst Saey, daarna D'Hondt met Van Rossen, nadien Ronny Paridaens maar de tweede poging van Van Rossem- D'Hondt was de goede. Stany D'Hondt won verrassend voor de snelle Van Ros- schroeiend tempo op na. Toch wisten sem. Zijn vierde overwinning was me- zich nog vijf renners uit die kopgroep los teen binnen. Peter Saey werd derde voor te werken. Voor Stany D'Hondt, Guy Van Luc en Ronny Paridaens. Rossen, Peter Saey, Ronny en Luc Pari- (Nicolle) (lacns ging het blijkbaar nog niet snel Te Lochristi op de wijk Lichtelaere wer den reeds verscheidene wedstrijden in gericht voor onze veteranen. Renner Maurice Vandercruyssen, samen met de uitbaters van het plaatselijk café, ston den ook nu borg voor deze organisatie, die zoals steeds vlekkeloos verliep. De oproep van Maurice en zijn medewer kers werd beantwoord door 87 renners. De oudsten van de veteranen, de E-plus- sers, kregen terug een boni van 2 min. Etienne Verheggen trok resoluut ten aanval. Hij fietste een respektabele voor een achtervolgende groep werd gevormd van acht renners (Eric Van Steen, Mare Michiels, Willy Roels, Jan Moes, Jacobus Van Mariënbourg en Leo Van der Schoot, allen C's, en Raoul Lampaert en Johan Van Slycke, D's) werden de vier koplo pers niet meer verontrust. De spurt van de vier begon van zeer ver. Herman Van De Perre nam het initiatief en gaf lange tijd de indruk te zullen winnen, doch op 100 meter van de streep kwam Roger Beelaert over hem en had geen moeite om de eindspurt te winnen. Bij de ach tervolgers was Mare Michiels rapper dan Willy Roels. Dan volgde Raoul Lampaert, die meteen winnaar werd van de D-kate- gorie. Tussen haakjes, de gemiddelde snelheid van de winnaar was 40,3 km.u. (m.v.a.) De uitslagen Cat. E+ 12 deelnemers, 1. Etienne sprong bij ellaar en vocht voor ieder verheggen, 2. jos Verhaert, 3. Alfons vpru/nrvpn I nnn viin u/mctlf'incpn verwonen meter. Toen zijn winstkansen begonnen te stijgen liep het voor hem fout. Het peloton van de plussers werd bijgehaald door de E-kategorie. Bijge volg lag het tempo een stuk hoger. Een aanval van Remi De Moor in het gezel schap van John Verrezen bracht drie leiders. Niet voor lang echter, alles liep terug samen. Maurice Vandercruyssen wilde zich graag tonen voor eigen volken dat deed hij samen met Willy Daem en Julien De Baere. Piet Van As en André Van Oost waren de eersten die aanslui ting kregen, kort nadien gevolgd door het hele peloton. Op twee ronden van het einde ging Remi De Moor nog maar eens in het offensief en kreeg medewer king van Lievin Troch, maar ook zij werden ingelopen. In de laatste ronde slaagde Lievin Troch er toch nog in de groep te verschalken en bereikte de eindmeet met een vijftigtal meter voor sprong, moegestreden maar zeer tevre den. De spurt van het peloton werd gewonnen door Petrus Van As vóór Mar cel Mortier en John Verrezen. In dat spurtende peloton reden ook nog plus sers en daarvan was Etienne Verheggen de snelste vóór Jos Verhaert. De held van de wedstrijd, Maurice Vandercruyssen, die toch zo moeilijk zijn krachten weet te doseren, reed als laatste over de eindmeet wat maar een magere troost was voor hem. De D's en C's vertrokken samen en onmiddellijk werd er gereden aan een verschroeiend tempo. Toch slaagde Mare Michiels erin enkele ronden alleen op kop te rijden. Het was echter vechten tegen de bierkaai. Ongeveer half wed strijd was het dan toch menens. René Heyboer ging aan de haal. Hij werd gevolgd door Ghislain Van Lierop en even later ook door Roger Beelaert en Herman Van De Perre. .Alhoewel er nog Tennis. De ervaringrijke organisatoren van De Schaal Guy Piret'hebben ook dit jaar de tennismarathon tot een goed einde gebracht. Nu viel het weer echt mee (vh) Quintelier, 4. Maurice De Smet, 5. Ro bert Van Wijnsberge, 6. Raimond Driny, 7. Norbert De Wispelaere, 8. Adolf De Beul, 9- Marcel Van Durme, 10. Georges Janssens Cat. E23 deelnemers, 1. Lievin Troch, 2. Petrus Van As, 3- Marcel Mortier, 4. John Verrezen, 5. Marcel Chamonin, 6. Jerome Wille, 7. André Van Oost, 8. Daniël De Pauw, 9. Maurice Verbeke, 10. Karei Smet Cat. D 19 deelnemers, 1. Raoul Lam paert, 2. Johan Van Slycke, 3- Piet Mar- chand, 4. Pierre Ryckewaert, 5- Roger Vermeersch, 6. August De Troetsel, 7. Gerard Gevaert, 8. René Fiers, 9- Robert Gobert, 10. Oswald Van de Bossche. Cat. C33 deelnemers, 1. Roger Bee laert, 2. Herman Van De Perre, 3- Ghis lain Van Lierop, 4. René Heyboer, 5. Mare Michiels, 6. Willy Roels, 7. Leo Van Der Schoot, 8. Eric Van Steen, 9. Jacobus Van Mariënbourg, 10. Jan Moes. Volgende wedstrijden Zaterdag 7 september te Semmerzake, Dorp. Kampioenschap van België voor E en C. Start om 14 uur voor kategorie E (afstand 63 km.), om 16 uur voor kat. C (afstand 70 km), en om 16.02 uur voor kat. D (afstand 63 km). Maandag 9 september te Zelzate, Klein Rusland. Start om 14.30 uur voor kat. E (45 km), om 15.45 u. voor kat. D (afstand 50 km) en om 17 uur voor kat. C (afstand 55 km). Zaterdag 7 september te Dranouter, der de Heuvellandse Klassieker. Start om 15 uur voor kat. AB (afstand 90 km), 25.000 fr. prijzen. Zondag8 september te Eede (NL), Dorp. Start om 14.30 uur voor kat. AB (afstand 80 km). 12.000 fr. prijzen 15.000 fr. premies. Tennis. Ook de scholieren waren present op het jeugdtornooi van TC Dender monde (vh) Tennis. De kadetten II tijdens het jeugdtornooi van KA.V.D. (vh) Het doek is gevallen op de achtste editie van het 'Tenniskampioenschap van Lebbeke', georganiseerd door de Gemeentelijke sportraad en de Sportdienst. Een zestigtal tennissers hadden zich ingeschreven; zij werden verdeeld in zes verschillende reeksen. De tornooileiding werd waargenomen door Rik Moortgat, sekretaris van de Gemeentelijke Sportraad. Vorige zondag werden de prijzen uitgereikt. Jeugd: C. Verbeiren - A. Keppens: 7-7; 6-1 Dames III: A. Bosman - M. Cornelis: 6-4; 6-3 Jun. veteranen: C. Jassogne - F. Verstrepen: 6-2; 6-1 Veteranen: F. Verstrepen - R. Moortgat: 6-3; 6-3 Heren IV: R. Moeycrsoon - De Clercq: 6-3, 6-4 Heren III: G. Van Belle - B. De Cock: 7-5, 6-0 Tennis. TC Dendermonde organiseerde opnieuw de Schaal Guy Piret' voor jeugdspelers uit de streek. We zien hier de kadetten I (vh)

De Voorpost | 1991 | | pagina 21