Dertiende seizoenzege voor Rudy De Vijlder iSmrnLSH r Scherpe demarrage levert Mare Laureys derde overwinning op 7Mmicerri.HU Luk De Gendt: 'Eindelijk..!' Praten met Karei Pauwels n/ica Internationale liefhebbers in Uitbergen HEUE Amateurs in Moerzeke 22 - 6.9.1991 - De Voorpost Wielrennen. Mare Laureys spurtte zijn medevluchters uit het wiel en won de amateurswedstrijd in Moerzeke vh WIELRENNEN De in Dendermonde geboren Karei Pauwels heeft pas zijn liefde voor de fiets ontdekt nadat hij al enkele jaartjes voetbalde. Zijn neefjes loo dsten hem quasi stiekem op de fiets tijdens een wedstrijd voor wieler toeristen te Zele-Huivelde. Na dit geslaagd debuut begon hij deel te nemen aan meerdere wedstrijden voor toeristen maar toen men daar ook al begon met gezondheidsattes ten e.d. besloot Karei om in de echte wielrennerij te stappen.. Het was augustus 1990 toen hij boor het eerst aantrad bij de nieuwelingen en tot zijn grote verrassing viel het goed mee want elke wedstrijd kon hij zonder al te veel moeite uitrij den. Pas als tweedejaars, in het volgende seizoen dus, moesten de verwach tingen ingelost worden. Toch kwam een reeks van tegenslagen roet in het eten gooien, hoewel Karei schit terend begonnen was (2de plaats in het klubkampioenschap en enkele ereplaatsen). Karei liet zeker de moed niet zakken en aan het einde van die donkere tunnel begon hij meteen met het verzamelen van mooie uitslagen in Oetingen, Waas munster, Lebbeke, Merchtem, Erembodegem en op nog vele ande re plaatsen. Volgend jaar start hij bij de juniores en Karei hoopt dat hij dan goed zal meekunnen en misschien ook en kele ereprijzen verwerven tijdens dat eerste jaar Voor het tweede jaar voorziet hij zelfs al enkele overwin ningen. Tijdens de voorbije vakantie werkte Karei in de serres van een groente boer en hij weet dus hoe het er in het beroepsleven aan toe gaat. 'Geef mij maar wielrennen', zegt hij. hdg 'Het werd hoog tijd', dat waren de eerste woorden die over de lippen van Lukske kwamen toen hij te Wichelen zijn eerste zege bij de juniores boekte. Hij was het lachen verleerd en bleef maar zeuren hoe wel hij schitterende uitslagen be haalde. Toch was de genoegdoening van de zege er niet en hoe meer Luk jacht maakte op de bloementuil, hoe gemakkelijker die aan zijn neus voorbijging, hoewel hij steeds borg stond voor kleurrijke wedstrij den. Toch werd hij geen primus, maar nu is het hem in Wichelen toch gelukt. In een fraai spurtje met drie klopte hij moeiteloos zijn ge zellen en meteen staat de deur op een kier om dit seizoen kleurrijk af te werken. hdg richting kleedkamer. Vooraan ging ondertussen de strijd in alle hevigheid verder. Daarbij moeten we eerlijkheidshalve ook opmerken dat niet alleen het aanvallende werk, maar ook het tegenoffensief zeker te genieten was. Stilaan ging men naar de eerste beslissende fase in de wedstrijd. Mare Laureys trok de groep aan. Hij geraakte zelfs even uit de greep van zijn belagers en reed alleen voorop met zo'n vijftig meter voorsprong. Achter hem volgden Heuts en De Krijger. En voor heel wat renners was de wedstrijd afgelopen, want de koerscommissarissen beslisten om hen te laten eindigen. Een achter stand van drie minuten was trouwens onmogelijk toe te laten omdat het ver keer op de Rijksweg te lang zou moeten opgehouden worden. Mare Laureys hield aanvankelijk nog goed stand, want hij kwam met ongeveer dezelfde voorsprong de aankomststreep voorbij om aan zijn achtste ronde te beginnen. Vanaf dat moment zouden de renners trouwens veel sneller tlerug te zien zijn, omdat de ronden kleiner wer den. En in de negende ronde vormde zich terug een grote groep. Verschillen de renners probeerden om in een ultie me demarrage weg te komen, maar eigenlijk lukte daar niemand in. Wel konden Gino De Geest, Herman Vanha- ver en Ivan Smet zich aan de aankomst- lijn nog eens in de kijker fietsen. En toen kwam de definitieve beslissing. De Munck, Gino Bos, Gino Vercammen, Mare Laureys, Jurgen D'Heer, Felicien Claessens, Bart Peelman, Peter Michiels en Peter Van Huffel lieten de rest van de groep achter zich en ze zouden nooit meer terug ingelopen worden. Het pu bliek dat talrijk was komen opzetten om de finale van de wedstrijd mee te ma ken, kon direkt zien dat de winnaar uit deze eerste groep moest komen. Er werd dan ook duchtig gespeculeerd om trent de kandidaten. In de dertiende ronde werden de laatste achtervolgers uit de wedstrijd genomen. Op dat moment reed Jouri Verbruggen aan de leiding. Even later werd hij afge lost door Peter Van Huffel, met Gino Bos in zijn spoor. En in de laatste ronde werd de groep aangetrokken door Jurgen D'Heer. Men verwachtte dus een massa spurt. Maar het viel wel even anders uit. Het was Mare Laureys die als eerste in zicht verscheen en met de zegebloemen naar huis terug kon keren. Achter hem werd het een spurt van jewelste. Het was Gino Bos die zich in de laatste meters de snelste toonde. De Munck en Bart Peel man werden derde, vierde en vijfde. Het was trouwens de spurt van Bart Peelman die de winnaar het meest had gevreesd. "Iedereen in de groep was nochtans gewaagd aan elkaar. Maar door het snelle tempo in de beginfase van de wedstrijd en vooral door de hitte, is het voor heel wat renners teveel ge worden. Ik vreesde Bart Peelman in de spurt en ik heb dan ook op alles of niets gegokt. Ik ben in de laatste kilometer weggedemarreerd. Er werd even geaar zeld en dat was genoeg om voorop te geraken", aldus een tevreden Mare Lau reys. Hij wilde trouwens eerst helemaal niet aan de wedstrijd deelnemen. Zijn slechte resultaten als junior op dit par koers hadden hem wat afgeschrikt. Maar die slechte ervaringen zullen na die derde zege wel voorgoed uitgewist zijn. Robin Verheyden Wielrennen. Mare Laureys won in Hamme de koers voor amateurs. Schepen L Graefen lokaalbazin Rita staan er glunderend bij (vh) Wie van wielrennen houdt, had zondag 1 september moeten vrijhouden om naar Uitbergen te komen. Want niet alleen konden we daar vierenveertig renners aan de start begroeten, maar ze waren bereid om er een boeiende en spannende wedstrijd over honderdvijf tien kilometer ofte vijftien ronden van te maken. En de talrijke toeschouwers die zondag rond het parkoers hadden plaatsgevat beaamden dat volmondig. We maakten natuurlijk voor de wed strijd al een balans op van de prestaties van de aanwezige zegekandidaten. Rudy De Vijlder voerde onze lijst aan met twaalf overwinningen, gevolgd door Ronny Westerlinck, die negen zeges ach ter zijn naam staan heeft. Maar de lijst was nog veel uitgebreider. Tom Steels was de volgende in het rijtje met drie overwinningen. Achter hem volgden Ed dy De Poorter en Walter Joris, die elk reeds twee zeges hadden behaald. En dan waren er ook nog Jurgen Ver- straeten, Geert Rijckaert, Davy Dubbel dam, Walter Ongena, Pascal De Pauw, Johan De Lathouwer, Franky Van Puyen- broeck, Gunther Van den Abbeele, Ivan de ronde in. Het waren Dirk Philips, Gaston Pieters, Steven Verheuen en Dirk Bontinck. Iedereen dacht dat de zege naar één van hen zou gaan, maar er volgde alweer een hergroepering. In de veertiende ronde was eigenlijk alles nog mogelijk. Een eerste groep van zes ren ners had slechts twintig sekonden op hun achtervolgers. En één van die achtervolgers was Rudy "Superman" De Vijlder. Hij demarreer de in de voorlaatste ronde niet alleen weg uit het peloton, maar liet ook de koplopers ter plaatse om met ruim hon derd meter voorsprong de laatste ronde te beginnen. En Rudy De Vijlder hield voortreffelijk stand. Hij had zelfs zijn voorsprong nog vergroot toen hij met een zegegebaar over de aankomststreep reed. Voor de tweede plaats werd fel gespurt. Franky Van Puyenbroeck legde beslag op de tweede ereplaats. Gaston Pieters, Danny Van Bockstael en Steven Verheuen kwamen respektievelijk als derde, vierde en vijfde over de streep. "Ik wilde zeker niet wachten tot Van Puyenbroeck in een goede positie zat om te spurten", aldus de winnaar. "Toen ik wegdemarreerde zag ik dat er niet direkt een tegenoffensief op gang kwam en dat Franky zelfs wat terugviel toen het tempo versnelde. Ik besloot om gen voor de rest van het seizoen. Zijn voluit te gaan en dat heeft me een antwoord was heel realistisch: "Och ja, dertiende zege opgeleverd." Uiteraard ik koers gewoon verder en we zien wel vroegen we Rudy naar zijn verwachtin- hoe het verder gaat". mavêc Wielrennen. Tijdens de wedstrijd voor amateurs in Uitbergen konden we kennismaken met twee andere kampioenen. Gustaaf Sacré is kampioen van Hamme en André Peeleman kampioen van Opwijk bij de wielertoeristen (mt) Wielrennen. In de gloeiende hitte waren de amateurs in Uitbergen aan de slag. De boeiende wedstrijd werd op machtige wijze gewonnen door Rudy De Vijlder, vóór Franky Van Puyenbroeck. Er waren 44 deelnemers (mt) Caethoven en Johan De Prest die elk één keer de zegebloemen mochten mee naar huis nemen, maar die beslist ge motiveerd waren om daar nog een over winning aan toe te voegen. Net zoals de rest van het deelnemersveld trouwens. De renners gingen er dan ook van bij het begin tegenaan alsof het hun laatste ronde was. Na de eerste ronde zagen we dat de Nederlander Davy Dubbeldam en Jean-Pierre Sennesael zo'n dertig meter voor de groep uitreden. Een scenario dat bij het ingaan van de derde ronde niet was veranderd, behalve dan dat de beide vluchters nog een twintigtal meter had den gewonnen op hun achtervolgers. Het waren vooral Rudy De Vijlder, Gun ther Van den Abbeele, Geert Ryckaert en Eddy Van de Kerckhove die de lange sliert renners op sleeptouw namen. Bij het ingaan van de vijfde ronde vorm de zich een kleine groep vooraan, met onder andere Franky Van Puyenbroeck, Tom Steels, Steven Verheuen, Dirk Phi lips en Ivan Smet. Op vijftien sekonden volgde de grote groep, waarin Johan De Lathouwer en Gaston Pieters voor het tempo zorgden. Achteraan hadden reeds heel wat renners moeten loslaten en van terugkomen was geen sprake meer. Daarvoor ging het veel te hard. Bij het ingaan van de zesde ronde de marreerde Danny Van Bockstael weg. In de voorste gelederen werd heel even geaarzeld en dat was genoeg voor hem om een voorsprong van iets meer dan twintig sekonden op te bouwen. Maar toen zorgden de Nederlander Pascal Van Bellen en Franky Van Puyenbroeck voor de reaktie. De tegenaanval kwam op gang en dat liet zich gevoelen. Een ronde later had Danny Van Bock stael nog slechts dertig meter voor sprong en even later werd hij dan ook ingelopen. Johan De Lathouwer was de eerste die de ultieme aanval op de vluch ter inzette en hij werd direkt gevolgd door Gaston Pieters en Dirk Philips. Er volgde een hergroepering en daaruit zou even later de ontsnapping van de wed strijd volgen. En dé man van de wedstrijd, naast de overwinnaar natuurlijk, was zondag zonder twijfel Ivan Caethoven. Hij de marreerde even voor het ingaan van de tiende ronde en werd alleen gevolgd door Steven Verheuen. In geen tijd had den de twee vluchters een kloof geslagen van vijfentwintig sekonden. Bij de ach tervolgers namen Tom Steels en Johan De Prest het tempo voor hun rekening, maar ze zaten eigenlijk naar elkaar te kijken en het ontbrak vooralsnog aan enige tegenaktie. Vandaar ook dat de twee leiders tot méér dan één minuut uitliepen op hun ach tervolgers, voordat er enige reaktie op gang kwam. Maar tegen het einde van de negende ronde ging de hele groep, voor namelijk onder impuls van (alweer) Tom Steels en Pascal Lambrecht, in het offensief. En bij het ingaan van de elfde ronde waren de twee leiders ingelopen. Vooral Ivan Caethoven was zichtbaar vermoeid van de inspanningen die hij had geleverd. Hij haakte dan ook af in dezelfde ronde Vier renners gingen als leiders de twaalf- Zaterdag 31 augustus had te Moerzeke de derde grote prijs Jozef Hermans voor liefhebbers plaats. Voor de wedstrijd konden alleen nationale liefhebbers zich inschrijven, maar dat lokte zeker geen klein deelnemersveld aan. Niet minder dan vijftig renners stonden en kele minuten voor drie klaar voor hun koers over honderdzeventien kilometer, verdeeld over vijftien ronden van bijna acht kilometer. Dat men in Moerzeke aan het publiek had gedacht kon men dus zeker niet loochenen. Het parcours veranderde na zeven ronden. In die eerste zeven ron den vertrokken de renners vanop het Dorp naar de Molenstraat en dan verder langs de Hebbestraat, Denstraat, de Rijksweg, Neerstraat, Hammestraat, Ommegangstraat en weer terug naar de dorpskom. Vanaf de achtste ronde ging het van in de Hammestraat naar de Bloemenstraat en de Burgemeester Lemmensstraat terug naar het Dorp. Het deelnemersveld liet eigenlijk niets vermoeden, maar het enige waar we wel al zeker van waren voor de start was dat de hitte heel wat concurrenten zou doen sneuvelen. En de renners begonnen trouwens helemaal niet traag aan de koers. Reeds van bij de eerste doortocht noteerden we een demarrage van Kurt Vanhoey. Hij werd op zo'n dertig meter gevolgd door een groepje van negen, met onder andere Zeienaar Jurgen D'Heer. Het peloton had een achterstand van bijna twintig seconden. Een ronde later was het de beurt aan Felicien Claessens om een poging te wagen. Hij kreeg direkt een tegenaktie te verwerken van Mare Laureys, Patrick Heirewegh en David Van Geyseghem. Het achtervolgende peloton was door de scherpe demarrages uiteengevallen in twee groepen. Bij het begin van de vierde ronde zagen we Chris Deckers in de aanval gaan. Hij kreeg eerst Heuts achter zich aan en kort daarachter een groepje van drie. Dat waren De Munck, Mare Laureys en Van Gysel. De eerste grote groep reed op zo'n twintig seconden. Het tweede pelo ton was inmiddels verder verbrokkeld en het werd duidelijk dat die renners het alvast konden vergeten. De situatie aan de kop veranderde voort durend. Heuts en Deckers waagden een uitval in de vijfde ronde. Maar ook nu weer werd er niet gereageerd. Vooral onder impuls van De Munck. Van Gey seghem en Moerzekenaar Herman Van- haver werd de kloof terug dichtgereden. En de eerste groep, die we eigenlijk al het echte peloton mochten noemen bleef altijd op een kleine achterstand hangen. Daarachter kwamen renners voorbij met méér dan twee minuten achterstand. Het was natuurlijk zinloos om te blijven doorrijden en enkelen beseffen dat maar al te goed. Ze stapten even voorbij de streep af en gingen

De Voorpost | 1991 | | pagina 22