Gretige Lambert d De strijd is gestreden Handbalkalender Kaatsen in Kerksken Gehandicapt Baasrode Baasrode V.A. vrijwel zeker finalist Kaatsen in Kastel Kaatsverbond Lebbeke- Opwijk- Dendermonde Hamse kaatsliga Lagere I en II - Kampioenschap van Vlaanderen De Voorpost - 6.9.1991 - 23 KAATSEN Hogere III Kastel R&V 15 Herdersem 11 Ruststand 6-8. Een echte eindeseizoenswedstrijd voor de toeschouwers en de thuisploeg, maar blijkbaar niet voor hekkensluiter Her dersem dat onder leiding van een gretig spelende Lambert zich sterk manife steerde en Kastel zodoende regelmatig op achterstand speelde. Bij Kastel was Danny Van Duysen opnieuw in een slechte dag. Hij sloot dan ook aan de rust zijn slecht seizoen af door in de kleedka mer te blijven. Hij stond zijn plaats af aan zijn 16-jarige neef Peter Van Duy sen. Deze laatste werd onmiddellijk op zijn plaats als grootmidden uitgespeeld. Hij Iweet zich zeer voortreffelijk van zijn taak en met twee overgekeerde ballen liet deze jongeman zien wat hij in zijn mars heeft. Hierdoor steeg het spelpeil bij Kastel een beetje, hoewel Van der Stricht ondermaats bleef presteren bij het keren. Kastel stelde na de rust gelijk met 8-8. Vanaf dat ogenblik ging het gelijk op naar 10-10. Guido Nelis ging bij de bezoekers driekeer na elkaar in de fout bij de opslag en Kastel stond defini tief voor. Vernimmen en Van Daele lie ten zich een paar keer in de gunstige zin opmerken en Herdersem was eraan voor de moeite. Logische overwinning voor de thuisploeg, met de zwakke pre statie van Danny Van Duysen als een lange schaduw over een anders voor Kastel zo geslaagd seizoen. Zelfs al werd de begeerde titel niet binnengehaald. Langdurige kwetsuren van Vernimmen en vooral Vermachelen waren hieraan niet vreemd. Kastel eindigt met zijn tweede plaats bij de eerste zes en krijgt volgend seizoen nieuwe ploegen, ver moedelijk uit Brabant, over de vloer. Een nieuwe impuls voor Kastel? Kampioenschap van België Pupillen halve finale Kastel 11 Welar 13 Ruststand: 6-7. Welar was op Kastel neergestreken met een afgeladen bus supporters, maar ook de Kastelse getrouwen waren op post, zodat deze wedstrijd onder meer dan ruime belangstelling van start kon gaan. Hoewel de zon van de partij was, was het geen goed kaatsweer. Een felle oosten wind blies in het voordeel van de opsla- gers, zodanig dat zelfs een kaats op de achterlijn nooit op voorhand gewonnen was. Er werden door deze jonge snaken zo maareventjes 18 ballen overgeleverd. Welar leverde meer ballen buiten dan Kastel, maar vond in de harde wind toch een bondgenoot. Welar vertrok aan de opslag en het stond via sterke opslagspe- len dra 0-2 voor. Kastel vocht met Vlae- minck en Wielandt goed terug en via 2-2 kwam Kastel 3-2 voor. Het werd met drie overgeleverde ballen van Welar 3-3, maar met zuiver opslagwerk bogen Steels en Maminck voor Kastel de balans in hun voordeel: 5-3. De iets zwakkere opslagen van Kastel konden de lijn niet doortrekken en aan de rust stond Welar 6-7 voor. Toen wist iedereen al dat het zou spannen tot aan de laatste 15. Onder impuls van Chris Monnier, de talentrijke kapitein van Welar, werd de thuisploeg in het verweer gedrongen. De bezoekers leverden veel beter tussen de lijnen en dit liet zich merken in de stand: 6-9. Voor Kastel begon het er slecht uit te zien. De Kastelse achter man, Roel Van Couwenbergh, was als keerder niet in zijn beste dag en hij verhuisde naar kleinmidden. Zijn plaats op achterman werd overgenomen door Steels. Nochtans gaf Van Couwenbergh een puike opslagprestatie ten beste. Hij veroverde temidden van het Welaroffen- sief zijn opslagspel bij 7-9- Bij deze score, 7-9 en 40-40 forceerde Steels het spel voor Kastel door ijzig kalm over te leveren. Kastel kreeg hier door weer vleugels en via 8-9 ging het dan naar 11-12, want Colman rijfde als vijfde opslager zijn spel binnen. De twee laatste spelen gingen verdiend naar We lar, iets completer in het opslagspel. Kastel beperkte evenwel de schade en hun kansen om de finale te bereiken blijven onaangetast. Terugwedstrijd op zondag 8 september in Welar om 14.30 uur. Eindrangschikking Hogere III Uitslagen 1 september De Ster-R.Verheyden 2-15 Oudegem-Welkom 9-15 Hopland-Kl.Octaaf 15-9 Willems-Sportvrienden 7-15 Zorro's-Derby 15-12 Oudegem-Derby 15-8 Kalender laatste speeldag K1.0ctaaf-R.Verheyden Welkom-De Ster Hopland-Oudegem Willems-Zorro's Jaco's-Sportivo Derby vrij Rangschikking 1. R. Verheyden 19 285 2. Welkom 19 273 3. Willems 19 250 4. Derby 20 249 5. Oudegem 19 244 6. Jaco's 19 234 7.Sportvrienden 19 226 8. De Ster 19 199 9. Hopland 19 197 10. KI. Octaaf 19 153 11. Zorro's 19 145 1. Tollembeek 22 18 4 43 2. Kastel R&V 22 13 9 39 3. Terjoden 22 12 10 36 4. Idegem 22 12 10 35 5. Zandbergen 22 14 8 34 6. Heme 22 11 11 34 7. Denderbelle 22 10 12 34 8. Wieze 22 11 11 33 9. Kokejane 22 10 12 31 10. Galmaarden 22 9 13 29 11. Herdersem 22 7 15 26 12. Opstal 22 5 17 22 Beker van België Zond. 8/9 te 19ul5 H.B.C. Dendermonde-T/S For Ever Temse Vrijd. 6/9 te 20ul5 H.C. Genk-Ajax Lebbeke Zond. 8/9 te 17u30 Desselgem-Brabo Denderbelle Woensd. 4/9 te 19u45 Alken-H.K. Waasmunster Zond. 8/9 te 17 u. I.T.B. Lokeren-H.C. Kiewit Oefenwedstrijden Zat. 7/9 Handbalmarathon in Lebbeke van 10 u. tot 22 u. Om 20u30 Ajax Lebbeke-Saturnus Ridderkerk Zond. 8/9 te 15ul5 Lokeren 11-Berlare Zat. 7 en zond. 8/9: Deelname van H.K. Waasmunster aan internationaal tornooi in Vlissingen EVA Kampioenschap van Vlaanderen Idegem 15 Kerksken 14 Ruststand 8-7. Voor het kampioenschap van Vlaande ren moest de kampioen van Lagere II van het gewest Aalst-Dendermonde het opnemen tegen de titelhouder van het ander Vlaams gewest Ronse-Ninove. Kerksken had tijdens de eerste ontmoe ting een goede uitgangspositie bijeenge- speeld om in de tweede wedstrijd het laken naar zich toe te trekken en alzo door te stoten naar het kampioenschap van België. Nochtans zag het er in het begin van de eerste ontmoetong er niet al te roos kleurig uit voor de bezoekers bij een 7-2 achterstand. De twee koordspelers Kris De Luyck en Johan Janssens ontbonden hun duivels aan de koord en hun goede spel werd beloond met een 8-7 rust stand. Het windaf leveren deed de ballen steeds op de achterlijn belanden zodat weinig of geen ballen werden overge- keerd en de koordspelers hadden hun handen vol. In de tweede helft staken Jef Callebaut en Luk De Nul een handje toe en de thuisspelers werden in bedwang gehou den tot een 14-14 gelijke stand en in het laatste spel moest een winnaar uit de bus komen en dit waren verdiend de gastheren, want hun keren was beter te noemen. Kerksken 8 Idegem 15 Ruststand 5-8. Ondanks de goede vooruitzichten had de aanhang van Kerksken weinig of geen hoop voor de totaalzege. In eerste in stantie is de ploeg van Kerksken samen gesteld uit oudere spelers, die zeker niet gewoon zijn twee wedstrijden opeenvol gend te spelen. De bezoekers waren jong en kunnen een tweedaagse beter ver werken. Daarbij was in de eerste ont- moeting duidelijk merkbaar dat Idegem over betere keerders beschikte en met bergaf keren op het terrein van de Aal- stenaars en daarbij nog windaf keren. De gastheren stonden voor een onover komelijke taak. Idegem keerde wel twintig ballen over de hoofden van de thuisspelers heen. Enkel in de eerste helft kon Kerksken even aanklampen. Maar nadien was de kous af. Voor het eerste jaar met een tweede ploeg en meteen de promotie, het kan niet meer op. De klub zoekt geen versterking en het beschikt over voldoende spelers om de twee ploegen in kompetitie uit te spelen. Het kaatsgebeuren werd deze week in het kaatsverbond Gewest Hamme afge sloten. De drie laatste wedstrijden zijn gespeeld. De prijzen zijn gedeeld. Toyota Cornerboys 12 De thuisploeg met Marcel Nobels, Fran- ky Van Langenhove, Hary Verhelst, Fran cois Pauwels en Jean-Pierre Peelman is er niet in geslaagd het seizoen met winst af te sluiten. Toch hoopte ze een kans te hebben tegen een uitgeblust Corner boys. In het begin scheen het wel aardig te draaien voor de thuisploeg die spon taan op winst kwam. Lang duurde het niet want Cornerboys deed het beter. Via Jozef Meskens en Georges Walschap kon Cornerboys toch op winst geraken en meteen konden ze deze 3-6 voorsprong behouden tot halfweg de ontmoeting. In het tweede gedeelte veranderde er nog weinig. Weliswaar begon Toyota weer goed en pakte een paar spelen mee: 5-6. Maar dan waren hun beste pijlen ver schoten. Toch slaagden ze er in nog twee spelen te laten optekenen. Een echte bedreiging konden ze echt niet meer vormen voor de eergierige bezoekers. Cornerboys 12 Invalboys 1 De bezoekers waren met een zeer ver timmerde samenstelling naar het Ham- se Tweebruggenplein getogen. Ze brach ten er niet veel van terecht temeer daar Cornerboys wilde winnen. Ze speelden zo overtuigend dat de bezoekers aan de rust al wisten dat ze geen kans zouden krijgen tegen de thuisploeg. De lokalen hadden toen al een ruime 6-0 laten afdrukken. Er ware nochtans goede pogingen geweest van de bezoe kers. Maar een tikkeltje onkans bij de afwerking werkte de nul op het score bord in de hand. In het tweede gedeelte scheen er van de bezoekers nog weinig initiatief uit te gaan. Ze waren schijn baar de strijd beu. Ze konden wel de eer redden maar voor de rest moeten ze steeds weer opnieuw het initiatief aan de thuisploeg overlaten die er dan ook in slaagde een grote overwinning vast te spijkeren. Invalboys 7 Cornerboys 12 In de retour heeft de ploeg van Buggen- hout zich herpakt en een eervol resul- Zaterdag 3108.91 Grimminge-Baasrode V.A. 15-11 Nadat een week vroeger Johan Nobels moest vervangen worden (gips) kon Baasrode V.A. nu ook geen beroep doen op groot-midden Wim Claes na een arbeidsongeval. Meteen een te grote handicap voor de ploeg van de Broek kant en bepaald jammer want een V.A. ploeg die over al zijn effectieven be schikte was zeker niet kansloos tegen dit Grimminge. Geert Quisquater en Pierre De Sitter vulden de vrijgekomen plaatsen op en tijdens het wedstrijdbegin zag het er even naar uit dat Baasrode toch een riante uitgangspositie zou kunnen ver overen. Een vlugge 2-0 achterstand werd vlot opgehaald en Baasrode veroverde zelfs de leiding bij 4-5 en 5-6. Maar dan haalde de thuisploeg drie spelen op rij binnen en de 8-6 ruststand was toch al een teken aan de wand. Toch konden de V.A. invallers direkt na de rust hun spel winnen en het werd 8-8. Toen begon Baasrode echter slordig te akteren en in een toch wel ondermaatse wedstrijd ging Grimminge naar 12-. Nog even rees er hoop in de blauw-gele rangen (13-11) maar de thuisploeg nam opnieuw het kommando en maakte de wedstrijd rond met 15-11 cijfers. Zwakke partij van Baasrode, maar de 11 gewonnen spellen lieten nog een sprankeitje hoop over voorde terugwedstrijd in Baasrode. Voor Baasrode speelden: Pierre De Sitter, Bart Claes, G. Quisquater, F. Kaekel- bergh, J. Verhulst. Zondag 01.09.91 Baasrode V.A.-Grimminge 7-15 Baasrode startte de wedstrijd met Tim- myjoos, waardoor P. De Sitter naar de bank verhuisde, maar ook de goede prestatie van deze 16-jarige knaap op groot-midden kon het tij niet doen ke ren. Grimminge speelde duidelijk ster ker dan in de heenwedstrijd en met een taat kunnen boeken. Het was van bij de start al duidelijk dat Invalboys, alhoewel met dezelfde samenstelling, uit een an der vaatje ging tappen. Met een 3-6 aan de rust bleef Invalboys nog altijd in de running op een eervol resultaat. Ook in de tweede helft deden deze knapen het goed en de Hammenaars werden een paar keer toch overspeeld. Maar lang duurde dat nooit want Cornerboys kwam steeds weer terug. Met 7-12 ver lies mag de thuisploeg toch terugblikken op een eervol resultaat. Kaatsen. Ook in Baasrode loopt het kaatsseizoen stilaan op zijn eind (foto guy) Kadetten -1/2 finale Kampioenschap van België Eindstand 1. VAG Mijs 18 17 1 119 213 2. Cornerboys 18 15 3 108 204 3. Geemzicht 18 12 6 158 177 4. De Keersmacker 18 11 7 157 175 5. Ons Vermaak 18 10 8 150 175 6. Hollands Hof 18 8 10 188 166 7. Invalboys 18 5 13 194 153 8. DK Corner 18 8 10 178 150 9. Toyota 18 2 16 207 125 10. Vissershof 18 5 13 204 124 HVC 2-8 ruststand kon Baasrode zich nog nauwelijks illusies maken. Toch rees er nog enige hoop in de Baasroodse rangen wanneer V.A. naderde tot 5-8 maar dit offensief bleek slechts strovuur want via 6-10 en 7-11 pakten de bezoekers het winnende 12e spel en de titel van Kampi oen van Vlaanderen. Een uitgebluste thuisploeg liet toen de armen zakken wat een sterk spelend Grimminge toeliet een 7-15 overwinning te pakken. Ver diende zege van Grimminge dat bewees met deze ploeg en het geleverde spel de titel van Belgisch Kampioen te kunnen veroveren. Maar een 'volledig' Baasrode, dat vol gend seizoen in bevordering mag aan treden, was beslist niet kansloos ge weest. Voor Baasrode speelden Bart Claes, Geert Quisquater, F. Kaekelbergh, T. Joos, J. Verhulst en P. De Sitter. E. Baasrode V.A.-Bioul: 13-2 Met een overduidelijke 13-2 overwin ning in de heenwedstrijd van de 1/2 finale van het Belgisch kampioenschap heeft Baasrode V.A. zich vrijwel zeker geplaatst voor de finale tegen Anseroeul. Nu al een schitterende prestatie van de Baasroodse kadetten maar een Belgi sche titel zou echt de kroon op het werk betekenen na een uitstekend seizoen. Tegen Bioul liet Baasrode echt niets aan toeval over. Met overgekeerde ballen van Vrijders en Joos ging het zeer snel naar 5-0. De Walen wonnen dan hun eerste en enige spel voor de rust maar het was toen al duidelijk dat Baasrode te sterk was voor de bezoekers. Rust 7-1. Ook na de rust bleef een sterk spelend Baasrode rustig domineren. Bij een 8-1 stand kon Bioul nog éénmaal scoren en daarna maakten Joos en C° de demonstratie af met een 13-2 overwinning. Meteen is de terugwedstrijd slechts een formaliteit. Voor Baasrode speelden: Vrijders, Cassi- man, Van Cauwenberghe, Joos en De Kimpe. Kaatsen. Bij zo'n weertje loopt den Broekkant s guy i voor de kaatssport (foto Kaatsen. Baasrode VA paraat om de service op te vangen (foto guy) Handbal. Rie Maes, lien iaar lid van w'dKnnen-Me' p"'r V™ Haffel uil Hamme op kop gingen deze drie amateurs H.K. Waasmunster Iv) er te "amme 1,1 "e laatste ronde vandoor (vh)

De Voorpost | 1991 | | pagina 23