Een gediversifieerd aanbod van algemene, dansante, kunstzinnige, kreatieve en teatervorming Aalsterse Kunst- en Ambachtenmarkt Danny Cobbaut schildert karakterschetsen Ernst in De Werf CC De Werf - Vormingsaanbod najaar 1991 8 - 6.9.1991 - De Voorpost emi leve lü h taar jon an mst: eric one erst Nog tot en met zondag 9 september staan in de Belfortkelder op de Grote Markt te Aalst, een overzichtstentoonstelling te kijk van de recente olieverfschilderingen van de Erpse kunstschilder Danny Cobbaut. Tevo ren gekend als graficus exposeert hij nu voor het eerst olieverfschilderijen. Deze zijn uitgesproken figuratief en tonen karakterschetsen, die zich meestal vertalen in mannelijke figuren, gepenseeld met losse borstelstre ken. Hij brengt hiermee dingen die niets met elkaar te maken hebben, in relatie met elkaar, tegen eenzelfde achtergrond. Danny Cobbaut werd geboren op en vrije kunsten aan de Koninklijke 21 augustus 1966. Hij volgde een Akademie voor Schone Kunsten te opleiding monumentale, grafische Wetteren. Tegelijkertijd volgde hij Op 15 september 1991 wordt te Aalst voor de 14de keer een Kunst- en Ambachtenmarkt georganiseerd. Alhoewel het stramien waarrond de markt wordt opgebouwd niet meer zo heel nieuw is, blijft deze manifestatie nog altijd een serieuze publiekstrekker. De meesten onder ons hebben immers niet elke dag de gelegenheid een vlasbewerker, een bezembinder, een imker, een geitenboer en nog een heleboel andere interessante am bachtslui aan het werk te zien. Nieuw dit jaar en zeker de moeite van het bekijken waard, is het am bacht van het papierscheppen. Het hele proces zal te zien zijn, evenals de mogelijkheden die bestaan om handgeschept papier tot ware kunstwerkjes om te toveren. Alles bij mekaar zullen er zo'n 90 deelnemers aanwezig zijn. Ieder van hen zal ongetwijfeld zijn uiter ste best doen om het eigen ambacht zo boeiend en zo autentiek mogelijk te laten overkomen bij het publiek. De kraampjes zullen opgesteld staan langs volgend parcours: Grote Markt, Kerkstraat, Sint-Martens- plein, Oude Vismarkt, Molenstraat (tot C.C. De Werf) en een gedeelte van de De Coninckstraat. De markt vangt aan om 10 uur en duurt tot ongeveer 19 uur. Vanaf 11 uur zijn een aantal optre dens voorzien, waarbij geprobeerd is om zoveel mogelijk genres aan bod te laten komen. Een eerste optreden is gepland op de binnenkoer van het Oud-Hospi- taal rond 11 uur met kleinkunste naar-volkszanger FRANS JA COBS. Na de middag worden we hier vergast op het typisch Aalsterse repertorium van het CHORUM ALOSTUM IMPERIALE. Op de Grote Markt gaan we van start rond 14.30 uur met een eerste optreden van de Portugese volks dansgroep ASSOCIACAO TRA- BELHADORES PORTUGUE SES. Na een intermezzo met Vlaamse volksdansen komen zij te rug om 15.30 uur en 16.30 uur. Om 17 uur mogen wij - nog op de Grote Markt - de Aalstenaar WIL LIAM SOUFFREAU verwachten, een man die wij U zeker niet meer hoeven voor te stellen! Aan het Kultureel Centrum De Werf komt te 15 uur CIRCUS FAN TASTIC, een heus kindercirkus met jongleur, clown, buikspreker, evenwichtskunstenaar. Jong en oud kunnen zich hier ook nog vermaken in het springkasteel en met de oude volksspelen! Van 14 -18 uur krijgen we de kans kennis te maken met het uitgebreid repertoire van de CULMINATOR JAZZBAND, een wandelorkest in typische dixielandkledij. De groep speelt pittige dixielandnummers, swingende evergreens en moderne tunes en kan zich gemakkelijk aan- assen aan de wensen van het pu- liek. Kunstliefhebbers krijgen op 15 sep tember nog een laatste kans om een drietal interessante tentoonstellin gen te bezoeken, namelijk: Luk De Blok Oud-Hospitaal en ook technisch onderwijs - speciali satie kunst- en stijlmeubel. Als pro- dukt van zijn vorming houdt Cob baut zich naast de kreatie van "zui vere kunstwerken" ook bezig met toegepaste kunst. Hij is zelfstandig ontwerper en reklameschilder. Als vaste dekorontwerper voor toneel groep Pact, zullen allicht al heelwat toneelliefhebbers met Cobbaut als scegraaf kennisgemaakt hebben. Hij ontwierp ook sculpturen voor o.a. de muziekproduktie La Passio- nata en recent voor de openlucht toneelopvoering "Knecht van Twee Meesters" door Toneel Atelier Le de: een zeer expressieve verzame ling manshoge groteske maskers. Hoewel de kunstenaar vroeger en kel grafisch werk maakte treedt hij nu naar buiten met fijnzinnige olie verfschilderingen. Men herkent in het recent werk van Cobbaut een sterk anatomische vormgeving en een grafische interpretatie van het onderwerp. De schilderijen komen over als veelal karakterschetsen die niet de pretentie hebben van expli ciet een boodschap over te brengen. Toch roepen ze bij de aandachtige kijker associaties op tussen leven en lijden. Vooral krachtig gepenseelde, naak te mannenfiguren, gevat in een haast barokke compositie, stralen kracht en dynamiek uit. De werken winnen aan expressie indien men ze vanop een afstand kan bekijken. Een schilderij van Cobbaut vraagt wegens de grote spanningskracht veel omringende ruimte. Toch vor men sommige bij elkaar geplaatste schilderijen "een eenheid. Cobbaut's kleurenpallet is bewust sober gehouden. Een strakke figu ratie met forse omlijning, inge kleurd met symboolgeladen, in Aalst. Heel wat kunstminnende belangstelling op de opening van de tentoonstelling van Danny Cobbaut die op wijze gebeurde door schepen van kuituur Gracienne Van Nieuwenborgh (a) hoofdzaak contrasten van warme en koude kleuren, accentueren een expressieve gevoelsgeladenheid. f Met zijn grafische werken exposeer- de Danny Cobbaut reeds in ver schillende steden o.a. in Brussel, Brugge, Gent, Nieuwpoort, Ant werpen en Geraardsbergen. De huidige schilderijententoonstelling in de Aalsterse Belfortkelder is een v primeur. De tentoonstelling is open tot en met 8 september van 14.30 u. tot 4- 18 uur. Vrijdag en zaterdag van 14.30 u. tot 21 uur. Zondag van 10 tot 21 uur. P.H. Van kunstenaar tot kind - kunst op leien - C.C. De Werf - Zomertentoonstelling 1991 - dub beltentoonstelling rond de tapisse rie als artisanale bedrijvigheid in het Aalsterse en de waarde van het oud archief van stad en Land van Aalst in het oud-Schepenhuis. De dienst toerisme die tijdens de zomermaanden gevestigd is in de benedenzaal van het Oud-Schepen huis zal op deze dag uitzonderlijk doorlopend geopend zijn. Indien nodig kan men hier ook de nodige dokumentatie krijgen betreffende de Kastelentocht die - eveneens op 15 september - georganiseerd wordt in het kader van de Open Monu mentendag. Traditiegetrouw zal de Academie voor Schone Kunsten zijn deuren openzetten voor alle geïnteresseer den. Vermelden we ook de verkoop van afgevoerde boeken van de Stedelij ke Openbare Biblioteek die zal doorgaan in de onthaalruimte van de Keizershallen. P.H. Aalst. Danny Cobbaut presenteert in de Belfortkelder op de Aalsterse Grote Markt zijn recente olieverfschilderijen (a) - Vrijdag 06.09 om 20 uur in Vergaderlokaal 1lezing "Elektro-mag- netische pollutie en aardstralen" door Jan Tavernier, georgani seerd door het genootschap Gezond Bouwen en Wonen als inlei ding tot de zevendelige lessenreeks over de diverse aspekten van een gezond woonmilieu; info 03/239.74.23. - Vrijdag 06.09 om 17 uur in Vergaderlokaal 5: startdatum dramastu dio De Werf; info 053/70.16.50. - Zondag 08.09 om 14 uur in Vergaderlokaal 1: voordracht "Positief denken: een uitdaging", georganiseerd door vzw Groene Dag; info 054/33.20.46. - Maandag 09.09 om 13.30 uur in de Schouwburg: voordracht "Euro pa in een zich wijzigende wereld", georganiseerd door Aktueel Denken en Leven; info 053/80.74.70. - Maandag 09.09 om 19 uur in Vergaderlokaal 3: info-avond Dienst Opvanggezinnen; info 053/21.41.03. - Donderdag 12.09 om 14 uur in Vergaderlokalen 1 en 2: voordracht georganiseerd door het Centrum voor Levens- en Gezinsvragen; info 053/77.61.61. - Vrijdag 13.09 om 20 uur in Vergaderlokaal 1: startdatum van de lessenreeks geprganiseerd door Gezond Bouwen en Wonen; van avond "Een holistische visie op gezond wonen" door Mare De preeuw; info 03/239.74.23. - Zaterdag 14.09 om 15 uur in Vergaderlokalen 1 en 2: prijsuitreiking van de wedstrijd "Van kunstenaar tot kind", georganiseerd door De Werf i.s.m. Victor Roelandt. - Zaterdag 14 en zondag 15.09 van 09 tot 18 uur in de Belfortzaal: voorverkoop postzegeluitgifte "Natuur", georganiseerd door de Socialistische Postzegelkring Aalst; info 053/77.87.57. - Maandag 16.09 om 20.30 uur in de Sint-Martinuskerk: koncert met muziek van Legrenzi, Monteverdi, Frescobaldi door de Capella Brugensis, leden van het Collegium Instrumentale Brugense en een vokaal solistenkwintet o.l.v. Patrick Peire in het kader van het Festival van Vlaanderen, georganiseerd door het Dirk Martens- comité i.s.m. het Stadsbestuur van Aalst; toegang 400 BF; info en reservatie 053/77.11.11 (240). - Maandag 16.09 om 13.30 of 19.30 uur in Vergaderlokaal 1: start kursus "Ademhaling en ontspanning", georganiseerd door vzw Groene Dag; info 054/33.20.46. - Maandag 16.09 om 18.30 uur in Vergaderlokaal 5: startdatum kursus kantklossen, georganiseerd door Rosemarijn; info 053/ 70.03.11. L. Het vormingsaanbod van het CC De Werf voor het najaar 1991 betreft opnieuw een pakket waarbij de deelnemers onder deskundige begeleiding kennis, inzichten, vaardigheden en/of het vermogen tot ekspressie verwer ven omtrent een duidelijk vooropgestelde tematiek. Het realiseren van deze doelstelling impliceert het kreëren van een gedi versifieerd aanbod. Vandaar de indeling van de diverse kursussen in rubrieken als algemene, dansante, kunstzinnige, kreatieve en teatervor ming. Een bondig overzicht. Kunstgeschiedenis Deze rubriek biedt twee lessenreek sen. De vier-lessen tellende reeks over "Rembrandt Harmensz Van Rijn" is in eerste instantie bedoeld als voorbereiding tot de Rem- brandt-tentoonstelling die vanaf 4 december '91 tot 1 maart '92 doorgaat in Amsterdam. Deze serie loopt op vier opeenvolgende don derdagavonden £20-22 uur) vanaf 10.10 in de Studio; het kursusgeld - syllabus inbegrepen - kost 1.000 BF. In dè lessenreeks "Een inleiding tot de prehistorische kunst" wordt ge durende 12 maandagavonden (van af 30.09, maar niet op 11.11) het begrip prehistorische Kunst op een tematische wijze benaderd (van 20 tot 22 uur in de Studio); het kursus geld bedraagt 3.100 BF syllabus in begrepen (voor reduktiehouders slechts 2.800 BF en voor Amarant leden amper 2.500 BF). Teatervorming Op donderdag 24.10 wordt in De Werf "Epiloog van de eenzaam heid" gespeeld door Cie De Koe, de tweede produktie van dit nieuwe gezelschap na hun verrassend ster ke "De gebiologeerden". Na de voorstelling volgt een foyergesprek met Bas Teeken en Peter Van de Eede van Cie De Koe met modera tor Frans Vanvolsem; de toegang is gratis. "Wie speelt er mee...?" is een initia tief voor jonge akteurs en aktrices die een zekere podiumervaring wensen te verkrijgen. Voor deze kursus die begeleidt wordt door dramadocent Joost Leroy, is geen speciale voorkennis vereist; ieder een van 9 tot 12 jaar kan meedoen. Max. 20 deelnemers zijn toegelaten voor deze serie die loopt op woensdagnamiddag van 09.10 af t.e.m. 11.12, van 14 tot 16.30 uur. Het kursusgeld bedraagt 1.000 BF, 750 BF vanaf het tweede kind van hetzelfde gezin. "Kinderteater kijken" is een vor- mingsaktiviteit voor leerkrachten van het lager onderwijs, studenten Hoger Pedagogisch Onderwijs, ou ders en iedereen die geïnteresseerd is in kinderteater. Na een algemene inleiding voor alle deelnemers sa men wordt gedurende de volgende twee sessies gewerkt in groepen per leeftijdskategorie, telkens rond een voorstelling uit het Werfprogram- ma: "Mamiewat in Papoeazië" (Tie 3; 1ste graad), "Groen" (O.H. Stekelbees; 2de graad) en "Ko ningsdrama II" (Het Gevolg, 3de graad). Er is, naast de voorstelling zelf telkens een voorbereiding én een naverwerking voorzien. Het kursusgeld voor de drie sessies be draagt 450 BF. Dansante vorming "Bewegingsteater voor beginners en gevorderden" is een kursusreeks van 10 lessen (op woensdagnamid dag van 14.30 tot 15.30 uur voor beginners en op zaterdagmiddag van 14 tot 15.30 uur voor gevorder den). Hierin krijgen kinderen een eerste technische basis van dans. Vanuit hun eigen bewegingswereld en aan de hand van improvisatie wordt er daarna gewerkt aan de ont wikkeling van een eigen danstaal. Het kursusgeld bedraagt 1.000 BF per deelnemer; vanaf het tweede kind van hetzelfde gezin betaalt men slechts 750 BF. "Modern-kreatief dansen voor be ginners en gevorderden" richt zich tot kinderen van 9 tot 12 jaar. Naast een danstechnische training wordt er in deze kursusreeks (10 lessen op woensdagmiddag voor beginners en op zaterdag voor gevorderden, bei de van 16 tot 17.30 uur) gewerkt aan lichaamsbeheersing, koördinatie, ruimtegebruik, energiedosering en ritmisch gevoel. Kursusgeld: 1.000 of 750 BF. In "Dansekspressie voor volwasse nen" komen zowel danstechnische lessen als improvisaties aan bod. De kursus loopt gedurende 10 lessen op woensdagen van 20 tot 21.30 uur; van 02.10. Het kursusgeld bedraagt 2.000 BF per deelnemer. En dan is er nog "Afrikaanse dans voor beginners en gevorderden" op vrijdag van 19.30 tot 21 uur voor beginners en van 21 tot 22.30 uur voor gevorderden. Deelnemen kost 2.500 BF per deelnemer, eksklusief nota's. Kreatieve vorming Gedurende drie middagen (maan dagmiddag van 14 tot 16.30 uur; vanaf 14.10) richt De Werf een praktische kursus in "Eigentijdse juwelen: een kunst om ze te maken". Hierin worden technieken aange leerd om juwelen te ontwerpen en te maken met kralen en leder. Het kursusgeld bedraagt 450 BF per deelnemer, eksklusief nota's en ma teriaal. Wie interesse heeft voor schilderen, zijde en kleuren, moet zeker in schrijven voor de kursus "Schilde ren op zijde" die gedurende zes donderdagmiddagen van 14 tot 16.30 uur georganiseerd wordt van af 07.11. Het kursusgeld bedraagt 2.000 BF per deelnemer. Aalst zou Aalst niet zijn zonder kar naval. De kursus "Karnavalgrime voor volwassenen" speelt hierop in. In vijf lessen op woensdag (van 19.30 tot 22.30 uur) worden een aantal knepen van het vak geleerd. Vanaf 16.10; 1.000 BF kursusgeld per deelnemer. Algemene vorming De kursus "Beter ouderschap" richt zich naar mensen die kinderen heb ben van vijf tot veertien jaar. Hij is bestemd voor alle ouders die het met hun kinderen beter willen doen. En wie wil dat niet? Vijf les sen op woensdag van 20 tot 23 uur. Het kursusgeld bedraagt 1.800 BF per deelnemer, eksklusief nota's. In de kursus "Denken over wonen" is het niet de bedoeling om al te konkrete of praktische informatie over de woning zelf te geven. Veel eer worden de kursisten uitgeno digd tot een ontdekkingsreis naar de vreugden en de waarden van het wonen zelf. Een kursus op dinsdag van 20 tot 22.30 uur; vanaf 15.10. Het kursusgeld bedraagt 1.500 per deelnemer. "Tem je stem" is een vijf sessies durende kursus bedoeld om inzicht te krijgen in de verschillende aspek ten van het spreken, om te weten hoe men stemproblemen kan voor komen en om de spreektechniek te optimaliseren. Op vijf opeenvolgende woensdagen van 19.30 tot 22 uur (vanaf 09.10); kursusgeld 1.500 BF per deelne mer, eksklusief nota's. Effektiviteit en efficiëntie van de boodschap, tekstsamenhang, ali nea-opbouw en begrijpelijk en ont- houdbaar woordgebruik komen aan bod in de kursus "Doelmatig rap porteren"; op donderdag van 20 tot 21.30 uur, vanaf 07.11; 1.500 BF kursusgeld inklusief nota's. Wie meer uitgebreide informatie wil over een van deze vormingspak ketten, kan hiervoor terecht in CC De Werf, Vormingswerk, Molen straat 51,9300 Aalst; bij telefonisch kontakt op nr. 053/76.13.11 vragen naar Karin De Schutter of Nora Van der Meirsch. i

De Voorpost | 1991 | | pagina 8