Jubelen om 50 jaar huwelijk en 65 jaar aktief muziekleven van Albert Gheysens te Erembodegem Olifantenoptocht en tentoonstelling in ASZ brengen Aalst in cirkussfeer 10 - 13.9.1991 - De Voorpost Mrrilttwïiww Aalst. Alben Gheyssens heeft vooral ook ambitie. Zijn spreuk is'Een fanfare die niet op straat komt, is dood Aalst. Het echtpaar Gheyssens - Van Damme tijdens de prinselijke gouden jubileumviering te Erembodegem Pas 75 jaar geworden, 50 jaar gehuwd, 65 jaar muzikant, 40 jaar bestuurs lid en steeds duvelstoejager van dezelfde Koninklijke fanfare- Ze^ 'verjaardag' mag niet onopgemerkt voorbijgaan en dient feestelijk gevierd, met muziek. Zo dacht alvast de hele parochiegemeenschap van 0.-L.-Vrouw Hemel vaart en insinueerden alle bestuursleden en muzikanten van de alombe- kende Koninklijke Fanfare Niets zonder Arbeid - Trouwen Eendracht van Erembodegem-centrum, het Aalsters stadsbestuur en een legertje familie leden, vrienden en bekenden van Erembodegem naar Albert Gheyssens en zjjn trouwe echtgenote Rachel Van Damme. Met velen hebben ze hun beste beentje voorgezet tot het weilukken van de feestviering die ze Albert en Rachel zaterdag 31 augustus in het hartje van Erembodegem hebben aangeboden. In Vlaanderen, dat een reputatie van feestvierders met zich mee draagt, zijn muzikale sfeerschep pers onmisbaar. Vroeger ging er omzeggens geen zondag voorbij of je kwam wel er gens een fanfare tegen. Toen ston den de toeschouwers in dikke rijen langs de stoep. De kleinen wurmd en zich vooraan, want van die grote trom kreeg je zo'n prettige kriebels in je buik... Onverwacht dook de hele muziekmaatschappij wel eens een café in, en lagen de instrumen ten buiten verweesd in de zon te blinken. De laatste jaren ziin fanfares beslist méér geworden dan een straat-at- traktie. Kulturele aspiraties en kwa liteit krijgen er de bovenhand. Ze geven liever een muziekkoncert. De grote trom wordt nog geroerd maar net verfijnd samenspel gaat prime ren. Zo ook te Erembodegem. Zater dagnamiddag 31 augustus 11., werd door de K.F. Niets zonder Arbeid - Trouw en Eendracht Erembode gem (opnieuw) heel wat goede en mooie muziek het warme luchtruim ingeblazen. Ditmaal t.g.v. het gou den huwelijksjubileum en de huldi ging van Albert Gheyssens (en zijn echtgenote Rachel), reeds 65 jaar spelend lid van de fanfare. Te zestien uur werd eerst verzame ling geblazen in de ruime O.-L.- Vrouw Hemelvaartkerk van Erem bodegem. Tientallen fanfare-muzi kanten stonden er achter het altaar geschaard en luisterden er met prachtige fanfare-klanken de gou den bruiloftmis op. Op het einde werd door de meeste kerkgangers flink geapplaudisseerd. Zeker niet alleen voor de entoesiaste muzikan ten en hun goede prestaties. Want vooraan in de kerk zat het glunde rend echtpaar Albert Gheyssens- Rachel Van Damme. Pastoor Colpaert tot de jubilaris sen: 'We zijn blij dat U uw feestvie ring in ons huis laat beginnen. We zijn blij omdat zoveel mensen hier samen met U zijn...l3 augustus 1941: oorlog en huwelijksdag. Sindsdien zijn 50 jaar verlopen met goede en kwade dagen. Soms hebt U troost in uw geloof gevonden. U moogt te rugblikken op een riikgevuld trouw huwelijksleven. U nebt U'alvast dienstbaar gemaakt in uw gezin. U moogt fier en trots hierop zijn. We wensen U nog vele jaren met Gods zegen, heil en voorspoed, vooral een goede gezondheid en hopen dat ge U nog jaren ten dienste kunt stellen van onze parochiegemeen schap'. Tijdens deze plechtigheid - waarin ook het kerkkoor flink van zich liet horen! - werden door het jubilerend echtpaar de huwelijksbeloften her nieuwd. En in naam van de hele parochiegemeenschap werd aan de jubilarissen een fraai ikoon als ge schenk aangeboden. Na deze Eucharistieviering moch ten Albert en Rachel plaatsnemen in een open koets, getrokken door twee zwarte paarden. In stoet, voor afgegaan door de fanfare, gevolgd door familieleden en vrienden, trok het hele gezelschap dan naar het Gerstenhof voor een receptie en feestmaaltijd. In de verte hoorde je ze al aankomen, met vreemde echo's wanneer de klanken tegen de huisgevels opklommen en in de zij straten verwaaiden. De zon schit terde in het koper en ketste af op de rode bezwete wangen van de bla zers. Fanfarevoorzitter Gery Vandewal- le sprak de feestrede uit: 'Albert, Rachel, dat op deze "hoog dag van uw leven" de zon schijnt is heel normaal want God weet welk goed gezin jullie zijn. U Albert U beseft welke belangrijke rol het mu ziek in uw leven heeft gespeeld. Maar wij, bestuursleden van cfe fan fare en vooral de muzikanten, we ten wat U voor onze fanfare bete kent. Het feit dat onze fanfare ont snapt aan de alomgrijpende malaise die de muziekmaatschappijen rond om ons treft, is in grote mate aan U te danken. Vooral uw standvastig heid 65 jaar muzikant, 50 jaar getrouwd met dezelfde vrouw en uw onwrikbare wil om de wandelkon- certen in leven te houden, ook uw stabiliteit en werkkracht, hebben een enorme steun gegeven aan de fanfare. Uw trouwe aanwezigheid op de repetitie, op de uitstappen en op de koncerten is uniek. Uw be langloze inzet om jonge muzikanten in de muziek te initiëren en daarna bij te scholen is een heel belangrijke faktor in het sukses van onze fanfa re en ligt ook aan de basis van onze kwaliteit'. De heer Vandewalle stak tevens de loftrompet over Rachel: 'Zonder de positieve bijdrage van de vrouw kan een man niet de inzet en werkkracht voor een sociale organisatie op brengen, zoals Albert dat heeft kun nen doen. Denk maar heel even aan de vele avonden dat Albert op stap is om één, soms tweemaal, alle le den van de fanfare tot in Terjoden toe te bezoeken. Rachel, Albert krijgt de Medaille van Verdienste maar U verdient een Oscar voor de beste bijrol'. Prompt kreeg Albert dan ook de medaille van 'Commandeur', na mens Fedecam (Federatie van mu ziekmaatschappijen) op de borst gespeld. En het jubilerende echt paar werd een kleuren-TV als ge schenk aangeboden. Ook Aalsters schepen André Doorns deelde in de feestvreugde. Namens het stadsbestuur overhan digde de schepen niet alleen een uittreksel van hun huwelijksakte aan de jubilarissen, maar ook nog een waardevol 'koffieservies' als ge schenk. Albert Gheyssens, zoals iedere doorsnee fanfaremuzikant, bleek een emotioneel mens. Het raakte hem toen alle feestvierders applau disseerden. Hij is sociaal voelend en heeft teamgeest. En hij heeft vooral ook ambitie. Zijn spreuk is 'Een fanfare die niet op straat komt is dood!' Tot onze grote verrassing greep hij toen het dirigeerstokje en dirigeer de hij zelf zijn geliefde fanfare met zwier. Nadien schoven alle genodigden de voetjes onder tafel en werd er heer lijk gefeest... Meteen werden heel wat vriendschapsbanden flink aan gesnoerd. Want 'vriendschap is er veel in "Niets zonder Arbeid - Trouw en Eendracht" beweren Al bert Gheyssens en Rachel Van Damme'. Hopelijk nog vele jaren! T! KI zwar TIKC lype bron- 10.0C Maei Sint- 'XIX' TI KG owj 3oec *05 TI I 5000 TI K( aar, ud, "70 1 CDe< BTW Sint-, *05, 63 61 SP*! n K< PX, ii eank' ■1.29 Vorige maandag was het zover. De inwoners van Aalst moesten er niet meer aan twijfelen: Cirkus Krone, het grootste cirkus van Europa, had zijn intrede gedaan in de Ajuinenstad. Dat gebeurde letterlijk door 8 Indische en 4 Afrikaanse olifanten van de cirkusondememing uit München, die, na gelost te zijn op de kade van het rangeerterrein van het Aalsterse goederen station, in rij opstapten naar het cirkusterrein in volle bedrijvigheid aan de Siesegemlaan. Het was wel een ongewone karwei voor de Aalsterse politie. Er was namelijk voor de dikhuiden een voorkeurbehandeling voorzien te genover de gewone weggebruikers. Op die manier konden ae kolossen op een drafje, snuit-aan-staart, doorheen de binnenstad, zonder oponthoud bij kruispunten en stop lichten. De politie-eskorte loodste de gedisciplineerde bende veilig doorheen het drukke verkeer. Op het terrein van het Aalsters Ste delijk Ziekenhuis, op de hoek van de Siesegemlaan en de Merestraat was men intussentijd reeds begon nen met de organisatie van het cir- kusdorp. De spektakeltent, die tij dens de nacht van zondag op maan dag in Doornik werd afgebroken, stond in een paar uur recht te Aalst en werd onmiddellijk in gereedheid gebracht voor de eerste matinee voorstelling om 16.15 u. Na vier dagen cirkusfeest in Aalst is 's an derendaags stad Roeselare reeds aan de beurt. Tentoonstelling in het ASZ In het kader van het bezoek van cirkus Krone op hun terreinen te Aalst, werd in de inkomhall van het Aalsters Stedelijk Ziekenhuis, tij dens de dagen van de cirkusvoor- stellingen een aansluitende ten toonstelling georganiseerd. Op in itiatief van de Siesegemkring ASZ, in samenwerking met de Vereniging van Cirkusvrienden uit Gent, werd mét materiaal uit de kollektie van Guy Puttevils, een tentoonstelling opgezet van affiches, foto's, pro grammaboekjes, literatuur enz., handelend over in en rond het leven en de geschiedenis van Cirkus Kro ne. De Siesegemkring ASZ is een ini tiatief van een aantal dokters en ambtenaren die aan het ASZ een Kulturele en Wetenschappelijke uitstraling willen geven. In het ver leden organiseerden zij o.a. een ten toonstelling van kartoons van Frans Wauters, een uitvoering van kerst liederen, een pianokoncert en mu ziekuitvoering door kinderen van dokters enz. De Gentse Vereniging van Cirkusvrienden daartegenover heeft tot doel gesteld, het cirkus te doen erkennen en waarderen als een kulturele expressievorm tegen over de ten onrechte zo vaak als marginaal beschouwd te worden. Met deze tentoonstelling in Aalst kwamen de Gentse Cirkusvrienden voor het eerst met een manifestatie buiten de Gentse grenzen. De ver klaring ligt waarschijnlijk in het feit dat verschillende leden van de ver eniging uit het Aalsterse zijn. Het is trouwens de bedoeling van de ver eniging hun werking steeds meer en meer armslag te geven. Reeds een vijftal jaren bestaande, willen zij verder één grote familie van cirkus- fans vormen die, door het inrichten van allerhande aktiviteiten, hun la tente belangstelling voor het cirkus- gebeuren kunnen stimuleren. Zij iukc Islei ok o nen bezoeken cirkusvoorstellingen ii groep, zij wisselen achteraf crvarin ;D,è gen uit met de artiesten en hui nummers. Zij dringen binnen ach ter de schermen van het cirkus. Di ro9i alles zowel in buiten- als in het bin ixo nenland. K(M De vereniging telt op het ogenblik a roen een 200 leden. Zij geven ook eet "ma tijdschrift uit waarin de leden vier maal per jaar een schat aan doku :DaC mentatie terugvinden. Het sekretariaat van de Vereniging |a** van Cirkusvrienden is gevestigd bij nma Erik Van Lathem, Johan Schrant 8.45 straat 121 te Gent. Tel. 091/ 5ï® 26.10.92. Aalst. Vlug onder de schrikdraad door om toch zeker niets van het Krone spektakel te missen (a) Aalst. Cirkus Krone biedt top-ontspanning voor iedereen. Ook zij die niet goed te been meer zijn, haddden de weg err toe gevonden (a)

De Voorpost | 1991 | | pagina 10