Hand»9er Festival van Vlaanderen in onze regio De Voorpost Met de stoomtrein van Dendermonde naar Pukema •m Mededelingen van de Kamer voor Handel en Nijverheid St.-Niklaas Vivaldi-programma door P. Dombrecht Consort (17.09) AalstItaliaanse profane kantates door II Basso en Klaus Mertens (19-09) Herzele Strauss' 'Enoch Arden' door Schoenaerts en L. Kende (19-09) Uitgeverij De Cuyper n.v. Drukkerij A. De Cuyper-Robberecht HEBT U EEN HUIS TE KOOP TeVe-Blad TeVe-Blad U TeVe-Blad dè's budgetvnendelijk: voor 25 frank is het van jou èn.. kun je elke week de prijs van je dromen winnen I 16-13.9.1991 - De Voorpost Dombrecht Consort speelt Vivaldi te Sint-Niklaas (17.09) Hoboïst Paul Dombrecht speciali seerde zich van 1972 in de muziek en het instrumentarium van de 18de en 19de eeuw; het maakte hem tot één van de meest toonaangevende hobospelers van onze tijd op het gebied van de klassieke en barok muziek. Hij behoort bovendien tot de groeiende groep uitstekende in- strumentisten die als dirigent werk zaam zijn. Niet alleen de muzikale kwaliteit van de uitvoeringen maar ook de warme klankkleur van de autentieke instrumenten en het perfekte evenwicht in de klankba lans dragen bij tot een unieke bele ving van elk koncert. Het Paul Dombrecht Consort is de kamer- muziekbezetting van Dombrechts "Octophorus" dat hij in 1984 op richtte. De leden ervan die op dins dag 17 september om 20 uur in de Stadsschouwburg te Sint-Niklaas optreden zijn: Paul Dombrecht (ho bo), Makuto Akatso (viool), Mark Lambrecht (cello), Koen Dieltiens (blokfluit), Alain De Rijckere (fa got) en Robert Kohnen (klavecim- Van de minstens 500 concerto's die Antonio Vivaldi (1678-1741) kom- poneerde zijn er ongeveer 350 ge schreven voor één solo-instrument en strijkers, waarvan meer dan 230 voor viool. Van Vivaldi worden vol gende werken uitgevoerd: "Concer to in g voor blokfluit, hobo, viool, fagot en basso continuo, RV 107", het "Trio in g voor blokfluit, hobo en basso continuo", het "Concerto in F voor blokfluit, hobo, viool, fa got en basso continuo, RV 99", de "Sonate in c", het "Concerto in D voor blokfluit, hobo, viool, fagot en basso continuo RV 90" en het "Concerto in D, RV 95", "La Pasto- rella". Voor meer informatie en tickets: Stadsschouwburg, Van Britsom- straat 19,9100 Sint-Niklaas, tel. 03/ 776.83.06 (ma-vr, 10-12 en 14-16 uur). Toegangsprijs: 300 BF. Profane cantates uit de Italiaanse barok door II Basso te Aalst (19.09) Zoals ook het eerste Festivalkon- cert te Aalst, heeft de muziekavond van donderdag 19 september om 20.30 uur in De Werf aandacht voor Italiaanse komponisten. Het conti- nuotrio II Basso vertolkt samen met bariton Klaus Mertens Italiaanse profane cantates van Frescobaldi, Kapsberger, Cesti, Bononcini, Scar latti en ook Haendel. De drie leden van de continuogroep II Basso spelen regelmatig met an dere grote musici. Het groepje be staat uit cellist Gerhart Darmstadt (leerling van o.m. Hamoncourt en Bijlsma; docent in Hamburg), luit en theorbespeler Joachim Held (leerling van o.m. E. Dombois en Hopkinson Smith; docent te Hei delberg-Mannheim) en klavecinist Carsten Lohff (leerlingvan J. Sonn- leitner, Bob van Asperen en Gustav Leonhardt; docent te Nürnberg en Hamburg). Bariton Klaus Mertens (Kleve 1949) maakte, na briljante zangstu dies, koncertreizen over de hele we reld, trad op de grootste festivals op en werkte met de beroemdste diri genten. Hij geldt als een befaamd interpreet van oratorium- en kon- certliteratuur, vooral uit de barok en klassiek, maar hij wijdt zich ook met sukses aan het lied in de roman tiek evenals aan muziek van heden daagse komponisten. Het programma dat II Basso pre senteert, geeft een interessant over zicht van de evolutie van de Ita liaanse profane cantate voor bas en continuo doorheen de gehele ba rokperiode. Opvallend is ook de keuze uit een repertorium dat enkel de meest beroemde komponisten bevat, die bovendien niet allemaal als specifieke toondichters van can tates de geschiedenis ingingen. Op het programma staan zowel instru mentale als vokale nummers al ligt de hoofdklemtoon wel op het voka le. II Basso neemt binnenkort im mers, samen met Klaus Mertens, bij EMI en Cantarino, een aantal pla ten op met o.m. dit repertoire. Voor info en tickets: Dienst Toeris me, Gediedshuisje, Belfort, Grote Markt, 9300 Aalst, tel. 053/77.11.11 (alle dagen behalve op zaterdag morgen 10-12 en 14-18 uur). Toe gangsprijs: 400 BF. "Enoch Arden" met Julien Schoenaerts en pianist L. Kende te Herzele (19.09) "Enoch Arden" is één van 's werelds mooiste liefdesverhalen; misschien is het wel mooier dan "Romeo en Julia". Dat dit werk nooit die be kendheid haalde, is toeval; waar schijnlijk heeft het iets te maken met Geschiedenis. De Schotse au teur Lord Tennyson schreef dit ver haal in 1964 in de vorm van een lang gedicht in proza, naar de smaak van de Schotse romantiek. Richard Weekblad van Dender-, Dunne- en Scheldestreek Onafhankelijk weekblad voor Dender-, Durme- en Scheldestreek Oude Vest 28 9200 Dendermonde Tel. 052/21.40.60 Telefax 22.54.64 HRD 33.579 BTW 419.120.172 Hoofdredakteur: S. Dewachter Sportredaktie: M. De Backer Abonnementendienst: tel.: 052/21.40.60 jaarabonnement 2.400 F 6 maand 1.200 F 3 maand 600 F los nummer 48 F Bankrekening: 442-8601481-36 Lid van de Nationale Federatie der Informatie weekbladen vzw Aangesloten bij de Verantwoordelijke uitgever: D. De Cuyper Drukkerijstraat 11 9240 Zele Telex 25765 fö)(ö)nfnV^kf^\n nnra lEMUTOlSlgl^lD) DE 3 KLOKKEN van langenhovestraat 1 st.-gillis-dendermonde Uitslag van de winnende paren op donderdag 5 september '91 Richting noord-zuid: 1. Jozefa Moens en Henny Pollyn 2. Paul Veldeman en Mare Hofmans 3. Van Den Abbeele en De Sae- ger Richting oost-west 1. Magda Weymans en Chris Dexhorez 2. Paul Van Damme en Wana Comelis 3. Hubert De Troch en Georges Korte Aandacht: op dinsdag 17 sep tember start onze nieuwe brid- fe-kursus Jitslag van het vierde 'Belle' Bridgetomooi op zaterdag 7 september 1991 in feestzaal 'Zonnebloem' te St.-Gillis- Dendermonde (10 eerste pa ren) Het tornooi ging door onder de kundige leiding van Mare Christiaens. Er werden 32 gif ten gespeeld volgens de Baro meterformule, met integrale top. 1. Matthijs-Audenaert 58,29 2. Van Stappen-Pauwels 57,21 3. Van Cauwenbergh-Van Daele 56,85 4. Biebaut-Tirez 56,49 5. Pollyn-Moens 54,81 6. Verhoeven-Monballiu 53,73 7. Hemou-Van Eesbeek 52,64 8. De Visscher-Maes ex aequo 51,92 Heirwegh-Schockaert 51,92 De Smedt-Van Zandijcke 51,92 Is uw prijs tussen 700.000 en 4 miljoen? Is er een tuintje aan? Er mogen kosten aan zijn! Bel dan WOONBEMID- DELING 053/78.99.36 en na 18 u. 053 62.44.62. U stelt de voorwaarden en wij garande ren een snelle en discrete service zonder kosten. Strauss (1864-1949) maakte zijn kompositie, geïnspireerd op dit ver haal, in 1896 en gaf ze ook de gelijk namige titel. Speciaal voor dit duo- koncert werd het vertaald en be werkt door Marie-Dominique Wi- che. "Enoch Arden" in het Vlaams, een tintelend fris hartverkwikkend verhaal met een warm vleugje no stalgie. De uitvoerders zijn akteur Julien Schoenaerts en pianist Le- vente Kende. Levente Kende ("Boedapest) stu deerde te Boedapest, Moskou en Brussel; hij won diverse prestigieu ze wedstrijden, maakte plaatopna men; is pianoleraar te Leuven en koncerteerde in zowat heel Europa. Hij treedt vaak op met vierhandige klavierstukken samen met Heidi Hendrickx of als begeleider van Ze- ger Vandersteene. Julien Schoenaerts is een van onze grote teaterkoryfeeën in Vlaande ren en Nederland, een gloedvolle, fascinerende teaterpersoonlijkheid met een heilige eerbied voor de mooie diktie en met een grote ge voeligheid. Hij beschikt over de uitzonderlijke gave om met zijn aanwezigheid een ruimte te vullen. Zijn gestalte straalt energie uit die alle blikken uit de zaal naar zich toe trekt. Dat gebeurt schijnbaar vanzelf, want zijn sterkste kracht haalt Schoe naerts uit zijn onbeweeglijkheid. Deze onbeweeglijkheid betekent echter geen rust, wel een moment van innerlijke spanning. De ontmoeting Kende-Schoenaerts is een ontmoeting van klasse artie sten! Niet te missen! Voor info en tickets: Gemeentekre diet, Kerkstraat 7,9550 Herzele, tel. 053/62.39.20 (ma-vr: 9-12.15 en 14.30-18.30 uur; za: 10-12 uur). Toegangsprijs: 400 BF. L. Op zaterdag 14 september wordt in Puurs voor de zoveelste keer 'Pukema' georganizeerd. Dat is een grootse kermis- en folkloremarkt waarop niet alleen ontzettend veel oude ambachten te zien zijn, maar waarop er ook veel optredens te noteren zijn van muziek-, dans- en folkloregroepen. Vanuit Dendermonde kan men Pukema bezoeken met de stoomtrein die vanuit het station van Baasrode vertrekt en in het hartje van Puurs, op een steenworp van het hele Pukema gebeuren aankomt. Reizigers van buiten de regio Dendermonde kunnen met een evenementenbiljet van de NMBS naar Pukema en het gekombineerd reiskaartje geeft hen recht op een heen- en terugreis naar Dendermonde of Puurs, alsook op een heen- en terugrit op de museumlijn. Dit biljet kost 350 fr voor de volwassenen en 280 fr voor de kinderen. De stoomtrein vertrekt in Baasrode om 11.35 uur en doet vervolgens de stations van Sint-Amands (11.43 uur) en Oppuurs (11.56 uur) aan om in Puurs aan te komen om 12.08 uur. Deze trein is voorzien van een buffetrijtuig uitgerust met een tapinstallatie en een uitgebreide keuze aan streekbieren. Er wordt ook gereden met een zware diesellokomotief en die vertrekt om 15.35 in Baasrode noord, terwijl de trein met motorwagen om 19.03 uur naar Puurs vertrekt vanuit Baasrode. Voor meer informatie kan men steeds terecht bij de Belgische Vrienden van de Stoomlokomotief, Ten Berg 101 te 9300 Aalst (053/70.38.37.) De Kamer voor Handel en Nijver heid arrondissement Dendermon de organiseert opnieuw een infor- matikakursus voor WP 5.1., het fre quente pakket voor tekstverwer king. De kursus gaat door op don derdag 3 en vrijdag 4 oktober van 9-17 uur. Je moet er wel snel bijzijn, want het aantal inschrijvingen is be perkt. Docent is dhr. Petit. Het in schrijvingsgeld bedraagt 3.000 Fr. voor leden en 4.000 Fr. voor niet-le- den. Inschrijven kan bij de Kamer voor Handel en Nijverheid aan de Leopold Il-laan te Dendermonde. Tel: 052/200.241. Wie zich als middenstander wil ves tigen of zijn kansen op slagen wil verbeteren, heeft behoefte aan vor ming en opleiding. Voor sommige beroepen (42 in to taal) is een vestigingsattest vereist, terwijl voor het uitbaten van een kleinhandelszaak een distributieat test noodzakelijk is. De opleidingen tot het bekomen van dit attest, evenals andere mid denstandsopleidingen werden toe vertrouwd aan de 'Centra voor Middenstandsopleiding'. Aange zien er in de gemeenten uit het ïm- pulsgebied Dendermonde/Sint-Ni- klaas, regio Dendermonde, geen dergelijk centrum operationeel is en de opleidingen hier noodzakelijk worden geacht, wordt een samen werking op touw gezet tussen de Kamer voor Handel en Nijverheid arrondissement Dendermonde en het C.M.O. Waasland, dat op dit vlak jarenlange en ruime ervaring heeft. Deze uitbreiding wordt mogelijk ge maakt via het impulsprogramma van Minister N. De Batselier. Vanaf 16 september 1991 wordt in het bedrijvencentrum Dendermon de gestart met volgende kursussen, gespreid over 32 lesweken. Eerst is er een kursus kleinhande laar, die elke dins- en woensdag doorgaat vanaf 18.45 uur. Deze op leiding van bedrijfsbeheer en tech nische kennis leidt tot het diploma van kleinhandelaar. Ook het distri butieattest zit hierin vervat. De kursus exportadviseur gaat door op donderdagen vrijdag vanaf 18.45 uur en de kursus bedrijfsbeheer voor kleine ondernemingen loopt 's zaterdags vanaf kwart voor negen 's ochtends. Deze laatste opleiding is noodzakelijk voor het bekomen van een vestiginsattest. Vanaf januari 1992 start ook nog een versnelde kursus bedrijfsbe heer met het oog op het bekomen van een distributieattest voor klein handelaars. Voor meer informatie kan je steeds terecht bij de Kamer voor Handel en Nijverheid - Arr. Dendermonde, op bovengenoemd adres, ofwel bij de NCMV Dendermonde, aan de Ridderstraat 21. Tel: 052/21.12.16. De onderzoeksgroep Infosok heeft een soft warepakket Handipak samengesteld da gehandicapten en adviesverstrekkende in stanlies in staat stelt om zelf te bepalen o iemand al dan niet in aanmerking kom voor een tegemoetkoming en hoeveel du tegemoetkoming zal bedragen. Infosok is U bereiken op het adres Instituut voor So ciaal Recht, Rechtsfakulteit K. U. Leuven, Tiensestraat 41 te 3000 Leuven (016 28.54.09.) Dendermonde. Bridgetomooi Even de Hermans behaalde punten noteren (foto Piet Dendermonde. Bridgetomooi. Toasten op het sukses en vooral op het snel\ verwerken van de uitslagen met de computer (foto Piet Hermans) daar staan nu eens echt alle tv-programma's In. Volledig en overzichtelijk, completer dan ooit. Süperhandig I nu fleuriger en kleuriger, met nóg meer pagina's, vlotte achtergrondinformatie, tips-van-de-week en boeiende interviews I w

De Voorpost | 1991 | | pagina 16