Wuitens mee aan de leiding Gewikt, gewogen en... te licht bevonden K.A.V.D.-stadion in erbarmelijke staat E. Aalst wil er het beste van maken VW Hamme voor waarheidsproef KAVD zonder Jan Heirman VW Hamme - Duffel 2-0 IeJ Volgens kommissie Margotte Redaktie: Oude Vest 28,9200 Dendermonde - Tel. 052/21.40.60 al VW Hamme-Duffel 2-0. De Borger omspeelt Bruyndonck en zal voorzetten (vh) Eendracht staat voor de derde zware uitwedstrijd van het nieuwe seizoen. Na Antwerp en Anderlech'. krijgt het zaterdagavond Club Brugge als tegenstander te bekampen. Voor de x>ulains van oefenmeester Fazekas wellicht de zwaarste opgave van de heenro de, rekening houdend met het feit dat Club op een hoog toerental speelt en g ils aan de lopende band produceert. «We moeten in ieder ,eval realist blijven», zeg clubsekretaris Jean-Pierre Van Droogenbroeck. «De nige opdracht luidt er het beste van te maken en ons niet belachelijk te laten i aken in Brugge. Veel is voor Eendracht op de Klokke niet te rapen, dat staats een paal boven water.» Ondertussen blijft azekas verder opgezadeld met problemen. Zo staat nog niet vast of Luc Lir ,pens zal kunnen aantreden op Brugge. Deze uitverkoren middenvelder heed wel de trainingen hernomen, maar klaagt nog over spierpijnen. Voor de langverwachte Roald Van Peteghem liggen de zaken anders. Zijn revalidatie verloopt in de meest gunstige zin en dinsdagavond a.s. zal hij een eerste keer testen in het B-elftal ter gelegenheid van een oefenwedstrijd tegen Doggen Erembodegcm. Ondertussen is het een uitgemaakte zaak dat Eendracht achteraan zwak is op stilstaande fazen omdat het in deze sektor duidelijk gestalte mist. In dat verband werden kontakten gelegd met Eikelboom, die bij oefenmeester Braem nog nauwelijks aan de bak komt. De Financiële eisen van de Nederlan der liggen echter nogal aan de hoge kant en bovendien blijft hij uitkijken of zijn geliefde trainer Desaeyere binnenkort aan de slag kan. Maar ook vooraan kan Eendracht best een valabele spits gebruiken, nu Chunga voor enkele weken onbeschikbaar is, en verder is gebleken dat Zakkas te licht uitvalt tegen de stoere verdedigers uit eerste klasse. Mandiangu, die momenteel op een uitstekende vorm drijft, is vooraan het enige element dat voor storingswerk kan zorgen in de defensiezone van de tegenstander, maar de man die het kan afmaken is hij o.i. nog niet. Het Eendrachtbestuur is, op dringend verzoek van oefenmeester Fazekas, nu op zoek naar een gedegen goalgetter. Bij Antwerp werd Mario Krohm (24) bereid gevonden naar Eendracht af te zakken. Fazekas beoordeelde die Duitser niet als een versterking, en Krohm dus in de koelkast. Belgische makelaars verschenen ook in het P. Comelisstadion met het aanbod «Claudio Magir», een 22-jarige Argentijn van River Plate, die thans zijn dagen slijt bij het Amerikaanse Cosmos. Die zou volgens kenners als spits de «witte merel» kunnen worden bij Eendracht. Vooraleer die een kontrakt wordt aangeboden wil Fazekas die Zuidamerikaan eerst aan een grondige test onderwerpen. Intussen is ook de stageperiode van de Nigeriaan Quedraogo Kassoum Zico achter de rug. Hij trad enkele keren aan in het B-elftai en kreeg op zijn eindrapport «gewogen en te licht bevonden». Het blijft dus voorlopig afwachten uit welk werelddeel versterking zal arriveren bij Eendracht Aalst. (b.a.d.) Het stadion van KAV. Dendermonde is in verval. De verhoogde staanplaatsen verkeren in een dermate erbarmelijke toestand dat je er makkelijk armen en benen kan breken. Het ijzerwerk van de tribune is verroest en dreigt naar bene den te vallen. Er moet snel werk worden van gemaakt. Een en ander blijkt uit het rapport van de kommissie Margotte die voor enkele maanden het stadion in Grembergen bezocht. Een deel van het terrein mocht tijdens de eerste kompeti tiematch niet meer door het publiek worden ingenomen. Op bevel van de burgemeester, die in deze zaak zijn verantwoordelijkheid opneemt, werd het gedeelte afgesloten. Er zullen dus dringend kosten moeten gemaakt wor den. Kommissie Margotte Twee maanden geleden bracht de kom missie Margotte een bezoek aan het stadion te Grambergen. KAVD behaalde twee seizoenen geleden de titel en pro moveerde naar bevordering. De klub valt dus wat de akkommodatie betreft onder de nieuwe reglementering van Binnenlandse Zaken. Zowel door de kommissie Margotte als door de brand- weerkommandant moest een verslag worden gemaakt over de toestand van de akkommodatie. Het resultaat van beide rapporten is vernietigend. Wordt het stadion niet snel gerenoveerd dan krijgt het publiek geen toegang meer. Wat de tribune langs dc kant van het Grootzand betreft zegt het rapport dat de dakstruktuur helemaal moet ver nieuwd worden. Het ijzerwerk is dusda nig verroest dat er ieder ogenblik stuk ken naar beneden kunnen vallen. De enige oplossing is hier dus een volledig nieuwe dakbedekking. Bovendien moet de uitgang aan de zuid kant (richting station Grambergen) bre der worden gemaakt. Het rapport spreekt hier van een evakuatie-uitgang. Het loket waar ingangskaartjes worden verkocht mag niet meer worden ge bruikt. Vorige week legde de burgemees ter hier trouwens al een verbod op. Enkele maanden geleden botste een au to tegen de muur. De binnenmuren evenals de draagstruktuur vertonen scheuren. Tevens moet het ijzergeraam te verwijderd worden. De loketten moe ten een paar meters inwaarts het terrein verbouwd worden. De mensen die er nu aanschuiven vormen een gevaar voor de fietsers. De afstand tussen het loket en het drukbereden fietspad bedraagt hooguit anderhalve meter. Staanplaatsen Langs de noordkant (richting centrum Grambergen) moet de hoog opgetrok ken ijzeren afsluiting verwijderd wor den. Het betreft hier het ijzerwerk dat moet verhinderen dat de ballen in de aanpalende tuinen terechtkomen. Ook hier moet alles vernieuwd worden. Voorts moeten er over de totale lengte nieuwe dranghekkens geplaatst en de staanplaatsen (gradins) gerenoveerd worden. Voor het nieuwe kantinegebouw -op de pas aangelegde staanplaatsen- moeten er bijkomende dranghekkens geplaatst worden. De grote tribune langs de kant van de Bakkerstraat is deels onveilig. Vooral de trappen zijn onstabiel en bovendien te smal. Aan de zijwanden zijn de ruiten gescheurd. Er moet veiligheidsglas voor in de plaats komen. Zowel in de oude kantine als in de vroegere kleedkamers moet de elektri sche installatie volledig worden verwij derd en vernieuwd. De staanplaatsen VW Hamme krijgt zondagnamiddag Hekelgem op bezoek. Oefenmeester Daniël De Paepe zag deze ploeg vorig weekeinde aan het werk. "Het wordt een moeilijk te bekampen tegenstrever die in alle linies ervaren en sterke voetballers verenigt. Met vier punten uit twee matchen heb ik geen reden om ongelukkig te zijn, Toch is het te vroeg om al meteen van een gelukte kompetitiestart te spreken. Over een week of twee zou dat eventueel kunnen. De resultaten zijn goed, althans tot nu toe, maar de prestatie is zeker nog niet zoals ik ze verwacht. Tegen Duffel hebben we niet goed gevoetbald, al werden we eigenaar van de punten. Willen we kans maken tegen Hekelgem, dan zal er anders moeten gereageerd worden. We zijn een ploeg die het van voetbal moeten hebben in de echte betekenis. De knokkersmentaliteit ontbreekt, dus moeten we andere wapens hanteren. Ook tegen Hekelgem, die ik meen als een belangrijke kandidaat te moeten naar voor schuiven." De ploegDe Pelsmaecker, Coucke, Aerts, Segers, Van Parijs, Laroy, De Borger, Van De Velde, Vergeylen, Vermeire, Van Houcke (De Wilde, Van Caelenberg, Stalpaert). EG VW Hamme won wel maar heeft zich tegen het bescheiden Duffel niet echt kunnen manifesteren. De verrichting in de eerste helft was niet om over naar huis te schrijven. Kort na de hervatting prikte Rik Van de Velde het verlossende doelpunt op de plank. Van toen af voelde de thuisploeg zich minder ongemakke lijk en legde een rustig meesterschap aan de dag. Zekerheid over de twee punten kwam er pas toen de ingevallen Peter Van Caelenbergh de cijfers verdub belde. "We zullen in de toekomst vaak wedstrij den verliezen als we spelen zoals in de eerste helft, zei trainer Daniël De Paepe achteraf. De tegenstander was al bij machte om twee kansen te forceren nog voor wij goed en wel in hun doelgebied waren verschenen. Nadien hebben ook wij weliswaar een vuist proberen te ma ken maar echt overtuigend was dat niet. Tijdens de rust heb ik de spelers op het hart gedrukt dat zij anders moesten gaan spelen, nauwkeuriger moesten voetballen en zich vaker moesten aan bieden als aflossingspunt in vrije ruim ten. Sommigen liepen weg van de bal... In de tweede helft ging het al wat beter, al was het ook nog niet wat het echt moest zijn. Wij hebben geen knokkers- üloeg. Alleen door degelijk te voetballen maken wij een kans op sukses. Een positieve vaststelling is in elk geval dat we in twee matchen geen enkel doelpunt toestonden en vijf keer raak troffen'. KAVD Dendermonde moet Jan Heirman missen. Hij onderging deze week een operatie aan de meniscus en is waarschijnlijk enkele weken onbeschikbaar. Gino Nijs trainde in zijn eentje. Robbie Nardus ondervond deze week last van een onwillige knie en Tom Rijdant is ook niet fit. Sommige spelers zijn in de paarsblauwe rangen blijkbaar "makkelijk" gekwetst. Oefenmeester Meersman zal dus wissels moeten doorvoeren, wat de automatismen niet ten gpede komt. In Schriek zullen we alle middelen moeten aanwenden om een nederlaag uit de weg te gaan, meent Meersman. Opgelet, het wordt geen makkelijke opgave. Tegen Londerzeel werden we in snelheid genomen en konden daar maar weinig tegenoverstellen. De reeks verenigt enkele flinke teams. Recent zag ik Braine aan het werk, een ploeg die mij bovenmatig in gunstige zin verraste. De ploegVerstraeten, Emmaneel, Moens, I)e Kinder, Van Troos, Stevelinck, Nijs De Paep, Van Roy, Nardus Gotzen (De Coninck, Wygonic, RobbrechO. De Voorpost - 13.9.1991 - 17 langs de kant van het warenhuis Profi mogen nu al niet meer door het publiek worden bezet. De burgemeester had die bij de laatste kompetitiematch al laten afsluiten. De Dendermondse gemeenteraadsle den zullen al dan niet tegen hun zin een noodzakelijke begrotingswijziging moe ten goedkeuren. De veiligheidsmaatre gelen die door Binnenlandse Zaken K.A.V. Dendermonde worden voorgeschreven moeten im mers worden uitgevoerd. Het terrein is eigendom van de stad Dendermonde en burgemeester Dierick is verplicht om snel maatregelen te nemen, wat hij momenteel ook voorlopig doet. Als er ooit ongevallen mochten gebeuren is hijzelf in de eerste plaats verantwoorde lijk. E.G. Londerzeel 0-2 De Dendermondse vierdeklasser kreeg tegen een voetbalvaardig SK Londerzeel geen schijn van een kans. Vooral in de eerste helft gaven de Brabanders les in positiespel en snelheid van uitvoering. Daartegenover kon de thuisploeg alleen een voorbeeldige inzet plaatsen. Toch faalde KAVD kollektief en kwam boven dien uit de meeste duels als verliezer te voorschijn. Ook in de lucht slaagde paars-blauw er niet in om met deze tegenstander te wedijveren. Na de rust probeerde de thuisploeg toch te reageren maar snel bleek dat ze niet bij machte was om een goed georgani seerd Londerzeel, bij wie oud-KAVD- speler Herman Van Holsbeeck het spor tieve beleid voert, in verlegenheid te brengen. Voor de talrijk opgekomen kijkers werd het in elk geval een aantrekkelijke en vaak opwindende match. Oefenmeester Willy Meersman, enigs zins teneergeslagen door de nederlaag zocht toch geen verzachtende omstan digheden. 'Deze tegenstander was in alle lijnen beter gewapend dan wij. Onze spelers hebben verdienstelijk gespeeld maar waren niet bij machte om op te tomen tegen een team dat meer talent aan boord heeft. Vooral in het eerste kwartier verloren we ieder duel, wat het vertrouwen van de tegenstanders deed groeien. Op het ogenblik dat wij meer in de match kwa men viel het tweede doelpunt en dan zijn we voorgoed op de dool geraakt. In de tweede helft hebben we toch ge probeerd om wat te ondernemen tegen een team dat zich defensief sterk had opgesteld, maar toch oog had voor de counter en ook daaruit munt kon slaan. Kunstlicht Paarsblauw speelde voor het eerst onder de vernieuwde lichtinstallatie. Door het aanbrengen van nieuwe lampen werd het licht met zo'n 40% opgedreven. Vanuit de tribune kon men de spelers goed herkennen, wat vorig seizoen niet het geval was. Het is ideaal om in derge lijke omstandigheden de wedstrijden te volgen. EG Voetbal. KAVD toverde Dirk Van Nieuwenhuyse te voorschijn maar ook dat mocht niet baten. Londerzeel was gewoon beter (arch) VW Hamme-Duffel 2-0. Segers schiet op doel maar de paal bracht redding (vh) De Hamse verdediging liet een stevige indruk na. Degelijk vertoon kwam er van Jean-Luc Aerts en Paul Coucke. Ook keeper De Pelsmaecker straalde ver trouwen uit. Als geheel kan de ploeg zeker beter en dat zal moeten als wij de rol willen spelen waarop onze suppor ters rekenen. EG 1

De Voorpost | 1991 | | pagina 17