Vercauteren, Muysewinckel en Peeleman worden uitgesloten Sint-Gillis derbywinnaar tegen Oudegem Laenen en De Bruyn sterk in hun muit Slippertjes afgestraft Rapide nog niet zoals gewenst VENCO Sparta Appels - SK Grembergen 0-2 18 - 13.9.1991 - De Voorpost Oudegem-St.-Gillis 1-2. Met deze omhaal van Vermeir kwam zijn ploeg bijna o/recl voorsprong (vh) )nr VOETBAL Lutterzele - Klinge 0-2 Oudegem-St.-Gillis 1-2. Van Langenhove Oudegemschiet op dot gaat over (vh) Oudegem-St.-Gillis 1-2. Hofman (Oudegem) scoorde (vh) Appels-Grembergen 0-2. Van Cauter (Appels) wint het duel (vh) F.C. Lutterzele heeft de eerste match ons snel te kunnen aanpassen aan de voor eigen publiek niet met een zege geplogendheden van deze afdeling. kunnen verzilveren. De thuisploeg liet zich tweemaal op een slippertje betrap pen en daarvan konden de bezoekers gebruik maken om af te straffen. Een eerste keer belandde een voorzet van Moortgat in de voeten van Michelet die binnenschoot. Vijf minuten voor het einde verscheen een tweede Wase treffer op het bord. 'Meteen was voor ons de kous af, aldus klubleider Paul Roels. Jammer dat we als neofiet in tweede provinciale geen overwinning konden afdwingen. In rea liteit mtrken we het verschil tussen tweede en derde provinciale. Het gaat er een stapje vlugger en ge krijgt met ploe gen te maken die knappe voetballers in hun rangen hebben. Toch is er geen reden om te panikeren. De kompetitie is nog maar twee weken oud. We hopen VW Hamme-. overgaan (vh, Rapide Lebbeke - Beervelde 2-2 lujfel 2-0. Vergeylen kopt op doel maar de bal zal via Toch hebben we in de jongste wedstrijd nooit voor de bezoekers moeten onder doen. In grote lijnen kende de eerste helft een evenwichtig verloop. Na de herneming hebben we gereageerd op de achterstand en we waren toen meer meester van de bal. Marc Van Keer en Steve Reid lieten zich zeker niet onbe tuigd. Het zag er zelfs enige tijd naar uit dat we aan de gelijkmaker zouden gera ken. Naarmate de match vorderde namen we da^moeten bekoren^'we Op papier verenigt Rapide Lebbeke ster- scoren. De hoop op een betere prestatie - ke voetballers maar in de praktijk is dat was meteen gefundeerd want wij wilden 7nndaP honen we in Beervelde iets te uc piaiuij* k> uai was meieen geiuuueeru w kunnen mSpikken, al ben ik er mij "fX'n.m, "ff 8<*<™en. Met een die voorsprong vrijwaren, goed van bewust dat het niet gemakke- 1 Beerve!de De match verliep verdeeld maar in dc lijk zal zijn'. tweedeprovincialer laatste twintig minuten werden we op Oudenaarde - SK Lebbeke 2-0 EG zich gelukkig prijzen. 'Ondanks een vroeg doelpunt hebben we niet echt kunnen bevestigen, meent se- kretaris Eddy Van Overstraeten. Op het middenveld werden we gewoon wegge tikt en geen enkele keer konden we uit ons schelp komen. Direkt na de hervat ting kwamen we een tweede keer tot onze eigen helft teruggedrongen. Mei twee doelpunten konden de gasten in extremis, maar niet onverdiend, de hal ve inzet meepikken. Eerlijk gesproken, was ik na de match een beetje ontgoo cheld. Er is nog werk aan de winkel vooi Frank Van den Bergh. We zijn aan hel sukkelen op het middenveld en daaraan zal snel wat moeten verholpen worden De verplaatsing naar Kemzeke is niet te onderschatten en een nederlaag moei ten allen prijze vermeden worden. EG De wedstrijd tussen SV Oudenaarde en SK Lebbeke kende een incidentenrijk slot. De moeilijkheden werden in de hand gewerkt door de clowneske Gentse scheidsrechter Gauthier. Hij is gekend in Oostvlaamse voetbalmiddens om zijn uitdagende houding die hij steeds weer inneemt op het veld. Het is overigens niet de eerste keer dat hij problemen krijgt, waarvan hij dan meestal zelf aan de basis ligt. Hij lijkt zeker geen 'vakman' en men vraagt zich af hoe hij in eerste provinciale terchtkomt. zich dat aan het Konkelgoed wel al beklaagd... S.Keindigde de wedstrijd in Oudenaarde met slechts acht spelers. Stefan Vercau teren, Chris Muysewinckel en Frans Peeleman werden de laan uitgestuurd. 'Gauthier heeft het duidelijk op ons gemunt, stelt Guy De Baere. Het begon toen Stefan Vercauteren in de zone van de waarheid opdook, waar hij door de lokale doelman bij de benen werd gegrepen. Iedereen verwachtte een penalty maar, ongelooflijk maar waar, In Lebbeekse voetbalkringen kent men er volgde slechts een gele kaart. Niet Gauthier. Men wilde hem enkele weken eens bestemd voor de Oudenaardse goa- geleden zelfs wraken na de moeilijkhe- lie maar wel voor Vercauteren. Hij werd meteen uit het veld gestuurd. Voordien was Frans Peeleman al naar de kleedkamers verwezen na een tackle op Buyck. Op dat ogenblik stond het nog steeds 0-0 en waren we duidelijk de betere ploeg geweest. Acht minuten voor tijd kwamen we ongelukkig op achter stand. De woede onder de spelers was groot. Chris Muysewinckel verloor zijn koel bloedigheid en mocht het ook al afhol len. We bleven dus met acht over. In het slot volgde een tweede lokaal doelpunt. Reageren kon niet meer. Zo'n arrogante ref zag ik nog nooit aan het werk. Vol- ,ssv«i OMWWf» den die men er vorig jaar reeds mee had. Door toedoen van oefenmeester Guy De Baere en voorzitter Rudy Jansegers werd het verzoek echter niet naar de voetbal bond gestuurd. Ondertussen heeft men gende zondag pakken we twee punten Stefan slalomde later opnieuw door tegen Ertvelde. Iedereen is hiervoor ge- heen de thuisverdediging, werd onderuit motiveerd. We kunnen iedereen aan in gehaald toen hij naar doel oprukte en eerste provinciale, zoveel is zeker', begrijpe wie kan, hij kreeg opnieuw een E.G. gele kaart!. Oudegem-St. Gillis 1-2. Van derjeugh van Oudegem probeert het alleen vh S.K. Oudegem - E. Sint-Gillis 1-2 Eendracht Sint-Gillis is uit het buren- duel tegen Oudegem als verdienstelijk winnaar te voorschijn gekomen. Peter Meysman opende de stand in de aan- vangsminuten. 'De bezoekers liepen snel van stapel, zegt klubleider Hector Lambrecht. Na een kwartiertje kwam er evenwicht en we moesten voor onze tegenstanders in geen enkel opzicht onderdoen. Net voor de rust kwamen we niet onverdiend op gelijke hoogte uit strafschop, omgezet door Hans Hofmans. In de tweede helft was Sint-Gillis duide lijk de betere ploeg. We kwamen nog zelden aan de bak en vooral in de middenlinie kwamen we uit vrijwel elk duel als verliezer te voorschijn. Ik kreeg de indruk dat een aantal spelers fysisch niet voor honderd procent in orde was. Na de winst in de openingsmatch is dit verlies voor eigen volk een streep door onze rekening. Al reiken onze ambities in deze kompetitie niet zo hoog, toch Appels-Grembergen 0-2. De Appelse speler Verstrepen kan de bal nog binnen willen we een seizoen als goede midden- houden (vh) moter meedraaien'. Bij de bezoekers was oefenmeester Ju- lien Peelman tevreden over de prestaties van zijn poulains, vooral dan in de tweede helft toen ze duidelijk het ver schil hebben gemaakt. Voor Eendracht Sint-Gillis is de start als neo-derdepro- vincialer alvast goed verlopen. EG Appels-Grembergen 0-2. Geldhof van Appels wint dit kopduel (vh) S.K. Grembergen is als winnaar te voor- een puntendeling geëindigd zijn en dat schijn gekomen uit het derby tegen was helemaal niet onlogisch. Appels Sparta Appels. De beide doelwachters, kreeg overigens enkele kansen langs Denis Laenen (Appels) en Renaat De o.m. Bert De Mey, die een behoorlijk Bruyn (Grembergen) hadden de handen schot in zijn shoe heeft en keeper De vol. Bruyn enkele keren op de proef stelde. 'Een bewijs dat er offensief werd gevoet- Andere vaststelling is dat wij technisch bald, zegt voorzitter Herman Burghgrave sterker uit de verf kwamen. Misschien van SK Grembergen. De match kende kunnen we op grond daarvan de over een evenwichtig verloop. Een own-goal, winning verantwoorden. Met die andere zo'n tien minuten voor tijd, bracht de buren uit Oudegem op bezoek, hopen thuisploeg op achterstand. Zij moest we zondag voor eigen volk de winnende toen risiko's nemen, wat haar zuur op- ''jn door te trekken'. Sparta Appels krijgt brak vermits Bert Nobels met een twee- Straatje Stekene als gast en wil de twee de doelpunt haar alle illusies ontnam, punten thuis houden. Realistisch bekeken zou deze match op E-G-

De Voorpost | 1991 | | pagina 18