Ieder een helft Billijke puntendeling Voetbal kalender Eendracht Aalst Overtuigende tweede helft volstaat niet Er was spektakel Aalst - Lierse 0-0 Boe het zei- Selekties De Voorpost - 13.9.1991 - 19 VOETBAL Eendracht Aalst, zonder Limpens en Chunga - beiden nog in de zieken- - verscheen met een verzwakt middenveld tussen de lijnen. Lierse kon dus vrij gemakkelijk vanuit de midden- sektor uitstekende konstruktieve aan dien opzetten, die doorgaans verliepen tia een werkkrachtige Etim en een snel le en behendige Segers. Er was derhalve een attentvolle doelman De Schrijver nodig om de Lierse infiltraties tijdig af te remmen. Rond het kwartier werd het wel even Ibitsig en ref Van Elshocht, zeer streng bij r~^de minste overtreding, diende in 30 Jsekonden tijd twee gele kaarten te tonen jaan Kanu en Brylle voor respektievelijke fouten op Segers en Baert. Op de 25' kreeg Fierens, na een door steekpas van Rekdal, een eerste open (kans. Zijn eindschot strandde echter op doelman De Schrijver. Rond het halfuur verzwakte de druk van Lierse omwille van het feit dat Etim stevig in de greep was geraakt van zijn bewaker Schwabe en kon Aalst op zijn beurt de neus aan i het venster steken. Eerst moest doel- lan Rondags de vuisten ballen om een ual van Baert tc weren en nadien gin- en de harten van de thuisaanhang snel- loppen nadat Zakkas zich behendig losgemaakt van Fierens. De knal ran de Griek schoof echter ver voorbij de a oj'ech terpaal. Onmiddellijk na de kampwisseling [wam Aalst sterker in de wedstrijd. Het ipeelde heel wat sneller dan tijdens de serste helft. Lierse plooide terug en had «el wat last achteraan met de pittige peelwijze van de Zaïrees Mandiangu. Hij was doorlopend een bedreiging voor de bezoekende defensie, die voor zwaar weerwerk kwam te staan. Voorlopig bleef het langs Aalsterse zijde echter bij een zwak schot van Zakkas naast de rechterpaal. Lierse bakte er werkelijk niets meer van en oefenmeester Helleputte greep in om minstens één punt uit de brand te sle pen. Hij haalde Brylle, die riskeerde een tweede gele kaart te inkasseren omwille van zijn doorlopend redetwisten met de scheidsrechter eruit en bracht Semeels in op een kwartier van het einde. Ondertussen hing voortdurend een Aalsters doelpunt in de lucht. Eerst werd een valabel schot van Zakkas afgeblokt door Bovry, en op twee minuten van het eindsignaal was het ei zo na gebeurd. Na een inswinger op rechts van Kanu, draai de Mandiangu met een snelle beweging weg van Bovry. De beste man bij Aalst schoot echter te snel en de bal zoefde tegen het stoere lichaam van doelman Rondags in hoekschop. Dat was meteen de laatste kans voor Aalst om de tweede zege van het seizoen in eerste klasse te kunnen vieren. ScheidsrechterVan Elshocht Toeschouwers5.500 AalstDe Schrijver, De Wolf, Schwabe, Peeters, Okpara, Mandiangu, Zakkas, Verbruggen, Baert, Van Der Beken, Kanu Lierse Rondags, Fierens, Mertens, Bo- vri, Goossens, Segers, Heylen, Brylle (72' Semeels), Pauwels, Rekdal (88' Brokken) en Etim. Gele kaartKanu, Brylle, Rekdal. (b.a.d.) Voetbal. Het was lang aanschuiven aan de Eendrachtloketten voor de match legen Lierse (da) Eendracht Aalst is er niet in geslaagd in eigen huis SK Lierse voor een voldongen feit te stellen. Als we de eindbalans opmaken komen we tot de vaststelling dat geen van beide ploegen tenslotte op meer recht had dan een 0-0 brilscore. Lierse-trainer Herman Helleputte was na de wedstrijd het hierover roerend eens. «We presenteerden een bekijkenswaardige eerste helft met goed veldspel en een paar valabele kansen voor Brylle en Fierens. Tijdens de tweede helft hebben we er een potje van gemaakt. We verloren toen op het middenveld heel wat duels en Aalst maakte zich toen verdienstelijker met agressiever te gaan voetballen. Verder wil ik kwijt dat in het Aalsterse kamp Dieter Schwabe een sterke wedstrijd etaleerde tegen Etim en hield hem tijdens de tweede helft totaal uit de wedstrijd. Als we de ganse wedstrijd in ogenschouw nemen denk ik dat het gelijkspel als een rechtvaardig verdikt kan beschouwd worden», aldus Herman Helleputte. Tegen Lierse verscheen Jules Mandiangu aan de aftrap. De Zaïrees is de voorbije weken telkens goed ingevallen en speelde zich in de gunst van «Jan Publiek». Wel, we doen de waarheid geen geweld aan met de bewering dat Jules zich zondagnamiddag ontpopte in de meest gunstige zin. Hij speelde vinnig, had enkele goede invallen in petto, maar slaagde er toch uiteindelijk niet in het orgelpunt te plaatsen. «Ik kan tevreden zijn over het vertoon van Jules. Zijn vorm gaat crescendo en hij begint stilaan zwaar te gaan wegen op de verdediging van de tegenstander. Spijtig dat hij die unieke kans naar het einde toe van de wedstrijd niet kon verzilveren. Naast Schwabe mag ook Baert op een uitstekende wedstrijd terugblikken omwille van zijn groot loopvermogen. Spijtig dat Chunga er vandaag niet bijliep In de situatie waarin de Lierse-defensie tijdens de tweede helft verkeerde had de Zimbabwees met zijn beruchte slaloms wellicht die bezoekende verdediging kunnen slopen», zegt oefenmeester Fazekas. Maar ondertussen blijft het huilen met de pet op wat de afwerking in het Eendrachtteam betreft. In het supportersheir heeft men dat intussen ook wel vastgesteld. Er werd derhalve, in overleg met voorzitter Goethals en manager Orlans, een aktiegroep «Goalgetter» opgezet. Die heeft tot opdracht om via een massale geldinzameling binnen de kortste termijn de zo broodnodige puntspe- ler te kunnen aanwerven. Ondertussen werd ons bevestigd dat Eendracht binnen de kortste keren zal overgaan tot versterking niet alleen vooraan, maar ook voor de achterste gelederen. Men wil echter met deze aankopen voorzich tig omspringen. In het verleden liep dat meermaals falikant uit. (b.a.d.) fvusmr •Kiswtr IfUSWIl FHISHlTj >s zeu E. Zele-Charleroi 0-0. Doelman Van Puyvelde was bijzonder attent (Iv) Eendracht Zele Olympic Charleroi Een enthousiast spelend Eendracht bracht in het duel met Olympic de bevestiging van het vorige week behaal de resultaat bij SK Roeselare. De men taal sterke tricolores vergastten de Zeel- se supporters overigens op een open en spannend duel dat gekruid wercl met doelkansen langs beide zijden. Alhoewel Olympic tijdens de eerste helft het initiatief opeiste, kreeg de thuisploeg de beste kansen. Na de rust kantelde het spelbeeld en hield Eendracht de touw tjes in handen tot de Walen zich tijdens lste nationale Vermeersch Bechtholt Schluter Wuyts Cl.Brugge-E.Aalst 3de nationale Menen-E.Zele Bevordering B VW Hamme-Hekelgem Schriek-KAVD lste provinciale Denderleeuw-E.MeldertVD Eecken Ertvelde-SK Lebbeke Vandeputte 2de provinciale B Onkerzele-SK Aalst Vervaeke TK Meldert-Heldergem Degreef Lede-Nederename De Corte St.L.Houtem-Mere Okladnicoff Sp.G'bergen-Bambrugge Keerstok 2de provinciale C Kruibeke-Buggenhout Janssens R.Lebbeke-Kemzeke V Droogenbr. Baasrode-Robur Lievens SK Beervelde-Lutterzele Stevens 3de provinciale C Wichelen-St.Kruis-W Dullaert SK Oostakker-GijzegemVerstraeten Laame-Schellebelle De Wever Edeboys-FC Oostakker Debeelde Serskamp-Lochristi Bauwens Heikant-Berlare Oordegem-SK Overmere 3de provinciale E Nieuwerkerken-Doggen Hofstade-Terjoden Lebeke-Baardegem Burst-Kerksken Aaigem-Winnik Hillegem-W.Moorsel 3de provinciale F Appels-Straatje Opstal-Sombeke St.Gillis-Bazel Grembergen-Oudegem Reyniers Siccard Delmotte De Troch De Bleser Put Lauwereys De Smet Maes Saadouni Bruggeman Delille 4de provinciale D Nederh.-Edixv. Van Speybroeck Erpe-Erembodegem Baeyens FC Aalst-Esse Bovendaerde Erondegem-Aspelare Herie S.Moorsel-Herdersem Debelie 4de provinciale E SK Kalken-Wieze De Potter Schoonaarde-Bavegem Verbustel V.Overmere-Letterh. Heirbaut Smetlede-E.Houtem Goossens 4de provinciale F Verrebroek-Opdorp Waegemans White Boys-VK Hamme Bloeykens Boonwijk-Daknam De Vuyst Overmere, dat voor de gelegenheid een nieuwe uitrusting in ontvangst mocht nemen (geschonken door Friswit), en voor het eerst 'au grand complet' kon aantreden, heeft zijn supporters gegeven waar ze voor gekomen waren: spel, spektakel en .een overwinning. Scheids rechter Behiels had nog maar net de aftrap gefloten, of Overmere kreeg al een open kans. Ze faalden echter in de afwerking. In de 15de minuut moest de lokale doelman Rogiers met een prachtige save redding brengen. De jon gens van Wetteren waren voor iets geko men, dat was duidelijk. Enkele minuten nadien zette De Beer de lokalen op achterstand: 0-1 (21ste minuut). Bij een kopduel moest 'Mank', één van de bete re spelers bij de bezoekers, afgevoerd worden met een gekloven wenkbrauw. De snelle Wim Houbraeken zorgde na dien voor de gelijkmaker, terwijl de zeer gevaarlijke Berkens met een vluchtschot de thuisploeg op rozen zette: 2-1. Het was een zeer aantrekkelijke wedstrijd, hard maar sportief, met zeer gevaarlijke uitbraken. In de 70ste minuut kreeg De Beer weer een kans, en deze keer had de Wetterenaar het geluk aan zijn zijde: het schot schampte af en belandde zo in doel: 2-2. Naar het einde toe kon de lokale aan- Voetbal. Lucien Bombeke is al tien jaar scheidsrechter bij de KVBV. Hij is trouwens een graageziene figuur (mt) hang terug juichen. André Maes zette Overmere immers weer op voorsprong met een enig mooi doelpunt. De wed strijd was gespeeld. De bezoekers waren vol lof over de thuisploeg, en ook de nieuwe trainer van Overmere, Guido Janssens, mocht gelukwensen in ont vangst nemen. Dit belooft voor de vol gende thuismatch, tegen Heikant. het laatste kwartier herpakten. Uiteinde lijk eindigde deze partij dankzij Danny Van Puyvelde op een billijke puntende ling. De 29-jarige Eendracht-kapitein keepte perfekt en kruidde zijn prestatie met drie schitterende intercepties. Voor rust ranselde hij een knal van Horion uit het doelvlak. Na de pauze dook hij magi straal in de voeten van diezelfde Waalse smaakmaker en in de slotminuut had hij een super-save in petto op een kop bal van de ingekomen Gatta. Danny kreeg unaniem de oscar van de wed strijd uitgereikt. "Ik heb me meer dan ooit gewetensvol op het kampioenschap voorbereid." vertrouwde de Zeelse goa- lie ons toe. "Als kapitein draag je een zekere verantwoordelijkheid wanneer je met een fel verjongde ploeg aan de SK Qvermere-RC Wetteren 3-2. Grote vreugde bij de spelers want Overmere kompetitie begint. Enigszins tegen de heeft gelijkgesteld. Van dan af nam SK het initaiteif in handen (mt) verwachtingen in loopt het lekker al is er natuurlijk wat geluk mee gemoeid. Dat geluk liet ons vorig seizoen hele maal in de steek. Ik denk dat we mo menteel tevreden mogen zijn met de twee punten behaald tegen twee titel kandidaten. We speelden tegen Olympic overigens een aantrekkelijke partij. De huidige evolutie moet onze jonge ploeg in staat stellen op dit elan door te gaan. Na de weinig hoopvolle voorbereiding en het moeilijke wedstrijdprogramma mag je dit een aangename verrassing noe men." AJZ Lutterzele Peter Moens keert terug uit kwet suur. De ploeg: Van De Wiele, Moortgat, Abbeel, Verbeeck, Van Bosbeke, B. Moens, E. Van Keer, De Cuyper, Meskens, M. Van Keer, Van Den Breen, Reyd, P. Moens, Huyck. FC Baasrode Bancheri, Van Der Vreken en Ost zijn gekwetst. Gijssens kan niet aantreden omwille van familiale omstandigheden. De ploegBaert, Michiels, Van Dorpe, De Cock, Ver doodt, De Schrijver, Van Hoeymis- sen, Van Hamme, Verheyden, Ver- cauteren, Cooman; Saerens.XenX. v; SK Overmere-RC Wetteren 3-2. Een gekloven wenkbrauw na een kopduel voor de Wetterse spits die moest afgevoerd worden (mt) Voetbal. SK Overmere speelde een goede partij tegen RC Wetteren en won met 3-2 (mt) Overmere - RC Wetteren 3-2

De Voorpost | 1991 | | pagina 19