Kamiel Van Impe Sportfenomeen, artiest, muzikant, een uitzonderlijk figuur Ondervoorzitter Aalsters Feestkomitee op het matje voor 11-juli-incident Schoolkid(t)s op VTM Raadslid Roger D'Hondt wordt nieuwe SP-schepen in Aalsters bestuur Weekblad van Dender- Durme- en Scheldestreek De Voorpost Aalst. VZW Vrijetijdsbesteding wist weer 300 deelnemers warm te maken voor de jaarlijkse fietstocht. Wim Van Tittelboom geboren in 1983) was de jongste deelnemer en gewoonte getrouw was Kamiel Van Impe met zijn 81 jaar de oudste deelnemer. WTC Den Blok verscheen met de meeste leden aan de start. Georges Draps kreeg dan ook de beker a) Na het ontslagnemen van schepen Edgard Hooghuys, heeft het partijbestuur van SP-Groot Aalst, zich vorige week woensdag uitgesproken over de opvolging van genoemde schepen. Tevens werden de verdere ij samenstellingen van de lijsten voor verkiezingen van januari 1992 besproken. Reeds geruime tijd werd raadslid Roger D'Hondt genoemd, als opvolger voor de ontslagnemende schepen i- Hooghuys. Hij haalde het inderdaad in het partijbestuur van de kandidaten Freddy Pijck en Jan De i; Bruecker. De officiële opvolging zal tijdens de eerstvolgende gemeenteraad van 24 september een feit worden. Wat de herstrukturering van de bevoegdheden betreft, zal Roger D'Hondt naar verluidt de bevoegdheden f! van schepen Patrick De Smedt overnemen. Deze zal dan openbare werken en patrimonium onder zijn beheer nemen. Op die manier wordt D'Hondt dus verantwoordelijk voor jeugd, sport, gezinszorg, ontwikke- ij lingssamenwerking, vrije tijd en werklozenwerking. Vóór eventueel schepen Gracienne Van Nieuwenborgh i? aangesteld wordt als eerste schepen, worden hiervan eerstens de juridische konsekwenties onderzocht. Er p werd ook in het partijbestuur het engagement aangegaan, waarbij de nieuwe schepen, één jaar voor de I gemeenteraadsverkiezingen, de plaats zou ruimen voor"Mare Galle,"die dan ook eerste schepen zou worden. I Ook de plaatsen op de verkiezingslijst voor de provincie werden door het partijbestuur ingevuld: Eddv Dierickx, voorzitter van het OCMW, zal de eerste plaats bekleden en schepen Dirk De Meerleer de tweede. Dit zijn, in normale omstandigheden, de twee verkiesbare plaatsen. Mare Galle wordt lijstduwer en Freddy Pijck, die momenteel provincieraadslid is, trekt zich terug als kandidaat. Over de invulling van de overige plaatsen op de provincielijsten werd er beslist op zaterdag 7 september in een kantonale vergadering met Erpe-Mere en Lede. en Gracienne 8 Senaat. PHI Op 28 september e.k. zal op het federaal kongres, de plaats bepaald worden van Mare Galle Van Nieuwenborgh op de lijst van de Kamer en deze van Eddy Monsieur op de lijst van de lan de St.-Annalaan 136 te Aalst ronnt Kamiel Van Impe. Rustig van ijn pensioen genietend in zijn ei- en levensstijl is hij wel een boei nde figuur. Tergelegenheid van de aarlijkse fietstocht, georganiseerd oor vzw Vrijetijdsbesteding, lertelde hy ons zijn levensverhaal, fan in de maand april is Kamiel eeds 82 jaar. Dit belet hem niet, lke dag zo'n 70 km per fiets af te ggen. "Gisteren nog reed ik van aasmunster naai Aalst aan een emiddelde van 34 km/uur" ver- laarde hij fier. Volgens hem ligt et geheim van een goede gezond- eid in een vaste, gedisciplineerde tvenswandei. "Slechts drie keren eten, nooit volledig uw jesting eten, altijd op uur en op jd gaan slapen en nooit geen alco- ol maar fruitsap drinken", schij- en Kamiel's geheim wapen te zijn. Als ik mij met de fiets in het zweet ereden heb, dan wacht ik eerst een ivartier maar dan neem ik altijd en ijskoud bad, winter en zomer, lijn vrouw zegt, ge gaat nog ne keer oodvallen als ge dat blijft doen, laar ik voel er mij bijzonder goed lee" vertelt Kamiel entoesiast. amiel is echter beter gekend in iinove dan in Aalst. Daar noemen e hem "De held der helden". Hij as er 30 jaar veldwachter. Een champetter" in de echte zin van et woord. Over die periode in zijn ;ven geraakt Kamiel niet uitver- :ld. Hij hangt hierover heel wat Aalst. Kamiel Van Impe een echte 'Flandrien' in hart en nieren (a) 3 terkc verhalen op die hij zelfs on- 0 erstreept met vergeelde krante- g artikels die hij uit zijn "portemon- fi ee" opdiept. 'Ik heb 2* kinderen et leven gered en 3 mensen uit het ater gehaald" verklaart hij fier en egint hierbij onmiddellijk met een Jeuren van februari 1970 in ge in en kleuren te vertellen. "De chool was juist uit. Zo'n 300 kinde en kwamen de schoolpoort uitge ven. Opgeschrikt door een fluitsi- naal van de stoomtram was een iard op hol geslagen. Van op een rug van 8 m hoog ben ik naar bene en gesprongen en heb het paard unnen tot stilstand brengen op een «lve meter van die kinderen. )ver de werking van politie en rijks- J'acht heeft Kamiel uiteraard zijn Vervolg op blz. 4 De eerste week van het nieuwe schooljaar. In de eerste klas Industriële Wetenschappen van het VTI te Aalst vindt de kennismaking plaats tussen de lerares plastische opvoeding en de leerlingen. Er wordt op de deur geklopt en een blonde dame komt binnen, vergezeld van een jonge man met een camera. De kinderen trekken grote ogen. Hun verbazing wordt nog groter als de vrouw vertelt dat ze voor VTM werkt en opnames komt maken voor de Wies Andersen Show. Algemene stilte. De leerlingen weten even niet waar ze het hebben. En dat allemaal op de vijfde dag van een nieuw schooljaar. Op dezelfde gang, iets verderop moeten een aantal 12-jarigen zich aan hun leraar voorstellenin het Frans. Zij hebben er geen flauw idee van dat 'de VTM' enkele meters daar vandaan aan het werk is. Je moet maar geluk hebben- Waarom nu al deze opwinding? In het kader van de Koning Boudewijnstichting werd de stuurgroep 'Schoolkid(t)s' uitgekozen om aan bod te komen in de Wies Andersen Show. Schoolkid(t)s is een projekt van jonge mensen die zich op een positieve manier willen verzetten tegen het spijbelen en de schoolmoeheid in Aalsterse scholen. Het eerste werkjaar werd in mei afgesloten met een overweldigende slotmanifestatie in De Werf, waarop ook de prijsuitreiking plaatsvond van de School- kid(t)s-wedstrijd. Het was de bedoeling dat de leerlingen d.m.v. een foto- of diareportage hun klas voorstelden. Ook dit jaar staat er een wedstrijd op het programma. De Schoolkid(t)s-klassen zullen deelnemen aan het uitvinderssalon. Inschrijvingsformulieren hiervoor zijn te vinden op de laatste pagina van het Sehool- kid(t)s-krantje, dat op niet minder dan 18000 exemplaren in het Aalsterse verdeeld wordt. Zoals gezegd is Schoolkid(t)s als projekt uitgekozen voor de Wies Andersen Show. Daarvoor moest natuurlijk een promotiefilmpje gedraaid worden. Dit was het geval op vrijdag 5 september in het VTI te Aalst. In een aantal klassen werden opnames gemaakt en enkele scholieren mochten zelfs aktief meewer ken. Een ervaring die door de enkele gelukkigen alvast al het hoogtepunt zal zijn van een schooljaar dat nog maar pas uit de startblokken is. Schoolkid(t)s (alles kits op school voor alle kids in Aalst) kan bereikt worden in de Kapeilestraat 15 in Aalst of langs de KJD(T)SoFOON op het tel. 053/77.34.23 van 11 tot 12 uur, na 17 uur en in het weekend. Een paar maanden terug werden heel wat verontwaardigde reacties ge hoord, omtrent het incident tijdens de voorbije 11-JuIi-Viering, toen Mario Van Styvendael, ondervoorzitter van het stedelijk feestkomitee tijdens het zingen van de Vlaamse hymne, ostentatief bleef neerzitten. Tijdens de laatste gemeenteraadszitting werd dan ook het schepencollege hierover ondervraagd bij monde van Jan Caudron, de nieuwe fraktieleider van de VU, na het ontslag van Willy Van Mossevelde. Jan Caudron verklaart: 'Stel u even gen de onverschilligheid waarmee voor, dat tijdens de plechtige vie- m stad Aalst met de 11-juli-viering ring van Belgische Nationale Feest- wordt omgesprongen, dag, op 21 juli, een lid van het feest- 'Op een ogenblik dat de PW er komitee eerst een inleiding geeft en moeizaam is in geslaagd, de vroege- tenslotte, bij het spelen van het Bel- re roepnaam van 'Pest voor gische Volkslied, ostentatief wei- Vlaanderen' kwijt te raken, zorgt gert recht te staan'. Hij laakte ver- een prominent Aalsters liberaal der in scherpe bewoordingen niet voor een retro-aktief schokeffekt. alleen de houding van bedoelde De man in kwestie noemt zich zelf persoon maar trok ook van leer te- de laatste echte Belg. Een fatsoen lijke burger, hij noemde zich Belg of Vlaming of Europeër, eerbiedigt ie ders mening en staat recht tijdens de uitvoering van de officiële erken de hymne' Men heeft inderdaad kunnen vast stellen dat de Aalsterse belangstel ling voor de laatste 11-juli-viering, bijzonder mat was. Dit zowel van de officiële zijde als van de kant van het publiek. Slechts twee schepenen en drie gemeenteraadsleden had den er aan gehouden toen aanwezig te zijn. Caudron meende te kunnen vaststellen, dat heel wat Aalste- naars liever naar het Feest van de Vlaamse Gemeenschap gaan, dat op hetzelfde ogenblik plaats vindt op de Grote Markt te Brussel. Hij stelde dan ook openlijk de vraag, of het niet beter zou zijn, de Aalsterse Vlaamsgezinden op te roepen het feest te Brussel bij te wonen, in plaats van een tweede-rangs-her- denking in de eigen stad in stand te houden. Hij stelde dit dan ook als punt van discussie voor, in de schoot van het feestcomité en de raad. In haar antwoord stelde burge meester A. De Maght, dat elke schepen of raadslid zelf maar moest uitmaken, of hij bij een U-juli-vie- ring al dan niet wenst aanwezig te zijn. In verband met genoemd 'incident', verklaarde zij, m de be sloten vergadering een brief te zul len voorlezen, die in verband hier mee, aan de betrokkene werd ge schreven. Zij voegde er wel aan toe, dat, iemand die namens het stads bestuur een officiële taak vervult, zich ook deontologisch korrekt dient te gedragen. Zij stelde ook dat het schepencollege, voor de komen de vieringen, reeds zijn besluiten genomen had. Naar naderhand werd vernomen, heeft het schepen college zich in vrij scherpe bewoor dingen tegenover de betrokkene uitgelaten. Raadslid Van Mossevelde, in tus sentijd als onafhankelijke opge steld, vulde de diskussie aan, door naar voor te brengen dat dit niet het eerste incident was, met de betrok kene. 'Ik meen dat hij ccn recidivist blijft, die wij tegen zichzelf moeten beschermen. Zijn herhaald ver keerdelijk optreden is voor de stad een blaam. Omdat ik vermoedde dat iets dergelijks ging gebeuren, ben ik van de viering weggebleven. Op die manier heb ik met mijn even tuele reaktie de viering niet verder in opspraak hoeven te brengen' voegde Van Mossevelde er aan toe. Burgemeester De Maght verklaar de, in verband met recidivisme van de betrokkenen: 'Wij hebben hem een kans gegeven om het nu eens goed te doen, maar hebben nu ook op een duidelijke wijze onze kon- klusies getrokken'. Door Jan Cau dron werd verder ook nog aange haald, dat tijdens de voorbije jaar beurs, er zich met bedoelde onder voorzitter van het feestcomité op nieuw incidenten in dezelfde sfeer hadden voorgedaan. Voor nadere uitleg verwees burgemeester De Magnt echter naar de besloten zit ting. P.H. VRIJDAG 13 SEPTEMBER 1991 44e JAARGANG NR. 36 - 48 F Aalst. Roger D' Hondt (arch) masrsmlam

De Voorpost | 1991 | | pagina 1