Forse kompetitiestart van Sparta Buggenhout SK Aalst haalt weer zwaar uit Tweede Provincialers in Erpe-Mere Derde Provincialers in Erpe-Mere IiJÜeI %Ï®S|s I» i 4 4% Fïïki Ipsïsi 20 - 13.9.1991 - De Voorpost ,'<A \V: VOETBAL Buggenhout - Haasdonk 1-0 Gijzegem-Heikant 1-2. Heikant doet het goed en haalde 4 op 4 (da) Hofstade-Hillegem 2-1. Deze keer bleven de bezoekers meester van de bal (da) Kieldrecht-Robur 2-0. Patrick Verhelst gaat naar de bal (Iv) f Terjoden 5 Aaigem 1 Voor de rust was het verschil tussen beide ploegen nauwelijks merkbaar. Toch slaagde Terjoden erin de score te openen via Cedric Meert, dit rond het halfuur. In de tweede helft zakte Aaigem volledig weg. Twee treffers van Van Au- denhove bezegelden het lot van de be zoekers. En toch was SK Aaigem nog niet ten dode opgeschreven. Het krabbelde terug langs Verhofstadt maar kwam niet verder. Doelpunten van alweer Meert en Michiels deden de bezoekers nog veel pijn. Na de mindere beurt van Burst, op eigen T. veld tegen Moorsel, wou Olympic duide- jh. lijk geen tweede keer afgaan. Rond het halfuur zag het er nochtans somber uit f r voor de bezoekers. Toen Eeckhaudt een «p' bal uit het doelvlak ranselde; volgde de logische strafschop en de uitsluiting. Vermoesen klaarde het karwei en ook Jjjrff een treffer van D'Hoe, net voor rust. Na A de koffie zette men echter orde op N zaken. Het sterke slotkwartier van Burst >4^#^ zorgde voor treffers via Van Outreyve en yyy Hamme-Duffel 2-0. De Borger maakt kennis met de zoden maar de dader De Clercq. De fysieke paraatheid van de ^oet 0f zijn neus bloedt en speelt verder (vh) Olympic-boys maakte in de slotfase het verschil. -i Jjtt§ÉÉi Nicolle 1 mÊÊk L Doggen Burst S.K. Aalst - Haaltert 4-1 SK Aalst is in tweede provinciale ook dit jaar zeer sterk van leer getrokken. Vorig jaar nog vochten de Ajuinen een duel uit op leven en dood met Zottegem voor de titel. Ook dit jaar wil SK een hartig woordje meespreken in het titeldebat. Na de 1-4 uitzege op de openingsdag op het veld van Geraardsbergen, pakte .Aalst nu opnieuw met dezelfde cijfers uit. Nu werd Haaltert ingeblikt. In de eerste helft toonden de bezoekers zich enorm kranig en niemand kon toen vermoeden dat zware eindcijfers in de maak waren. Doelman Van Den Steen behoedde zijn ploeg voor een achterstand. Op schoten van Goossens en Van De Winckel had hij geweldige saves in huis. Aan de overzijde werd een kopbal van Arijs van de doellijn geveegd. Keymolen brak sterk door op de flank en bediende Van Den Bergh. Hij nam De Cnijf keurig te grazen terwijl de bezoekers protes teerden voor voorafgaand buitenspel. Cooman werd na de rust aan de kant gelaten voor Heyman. Trainer Van Ler- berghe mocht meteen een pluim op de hoed steken want zijn vervanging wierp vruchten af: Heyman scoorde tot twee maal toe. De bezoekers gaven niet af en wisten de eer te redden vanop de stip. De Maseneire liet Van Den Steen geen kans. Van Den Bergh bediende in de slotfase uitblinker Coppens die zijn prestatie onderstreepte met de slottreffer. Haal tert had dit pak voor zijn broek niet verdiend. Aalst: Van Den Steen, De Pauw, Mat- thijs, Hutsebaut, Waegeman, Keymolen, Geeraerts, Van Den Bergh, Arijs, Coo man (46' Heyman), Copens. Haaltert: De Cnijf, De Wael, Limpens, Provost, De Vuyst, Van den Cruyce, Van de Windel (66' De Saedeleer), De Mase neire, Goossens, Payne, Adam. Nicolle Appels-Grembergen 0-2. Al speelde Geldhof een goede wedstrijd, scoren was er niet bij (vh) Appels-Grembergen 0-2. Appelsenaar Geldhof kwam dichtbij een doelpunt maar de bezoekende doelman redde (vh) Bambrugge 4 Jong Lede 3 Racing Bambrugge heeft zijn eerste puntjes binnen. Normaliter wacht Ra cing dit jaar een moeilijk seizoen daar men nu het nieuwe wat kwijt is. Bam brugge loopt echter zonder capsones want de ploeg wist zijn kern tijdens het tussenseizoen te behouden. Jong Lede, dat drie jaar na elkaar degradeerde, start nu met een O op 4, ronduit slecht. De start van de bezoekers was nochtans sterk. Tien minuten werd een enorme pressing op het Bambrugge-doel uitge vierd wat in de vierde minuut resulteer de in een doelpunt van Van den Steen. Voor de rust wist Bambrugge het even wicht te herstellen en zelfs meer dan dat. Met doelpunten van Matthijs en Moreels kon zelfs met een voorsprong gerust worden. Na de koffie stoomde Bambrugge goed door en een tweede treffer van Matthijs deed het doek over de partij vallen. Rond het uur leek alles echter weer mogelijk: Eric Lanckaman duwde de aansluitingstreffer binnen na een misverstand in de lokale verdedi ging. Nu leek alles weer mogelijk maar Lede kende pech toen Van Breem in eigen doel besloot. De laatste treffer van deze partij via de jonge Luong was maar Het lag niet meteen in de lijn van de verwachtingen dat Sparta Buggenhout zo'n goede start zou nemen als neo- tweedeprovincialer. Enkele dagen voor de aanvang van de kompetitie kwam het tot een konflikt met oefenmeester Hel- muth Brosch. Het bestuur greep in en stuurde hem dadelijk de laan uit. Eddy Bellon, een oud-voetballer en -trainer, werd gevraagd om hem op te volgen. Onder zijn bewind behaalde Sparta de volle inzet en voert nu mee de leiding aan. Tegen Haasdonk zijn we driekwart van de wedstrijd meester van de situatie geweest, aldus Bellon. Koen Callaert bracht ons al vroeg in de match op voorsprong en we kregen na dien nog een paar kansen voor de voet. In feite hadden we bij de rust recht op een goaltje meer. We zouden ons dan ook wat komfortabeler gevoeld hebben. Niettemin werd de tweede helft begon nen in de beste omstandigheden. Naar mate de match vorderde kregen we meer oog voor het vrijwaren van de voorsprong. Op de lange duur hebben we ons wel iets te veel in onze stellingen teruggetrokken. In het laatste kwartier hebben de bezoekers nog voluit gepro beerd om ons te bestoken zodat de gelijkmaker bijna op het bord ver scheen. Toch meen ik dat we als ver dienstelijk winnaar uit deze konfronta- tie zijn gekomen. Op het middenveld legden we een uitgesproken meerder heid aan de dag. Vooral onze centrale as funktioneerde uitstekend', aldus dc Buggenhoutse trainer. In het kamp van de bezoekers meende men aanspraak te kunnen maken op een gelijkspel. Voorzitter Waterschoot: 'De thuisploeg kwam gelukkig op voor sprong via de paal. Laat staan dat zij op grond van de iets betere eerste helft die voorsprong kon verantwoorden. Na de rust waren de rollen omgekeerd. Langs Van Lysebetten, Frederik Maes en Van Leugenhaeghen hebben we driemaal het doelhout getroffen. Bovendien heb ben we in die periode de match hele maal gedomineerd. Een puntendeling zou niet meer dan logisch geweest zijn' Die mening zal Eddy Bellon echter een zorg wezen... EG De ploeg van SK Lebbeke Vinck, Hals, Paeleman, Van Langen- hove, Van Heek, Verstraeten, Buyl, Vercauteren, Muysewinckel, Schud- dinck, De Baere (Schouppe, schots, Eeckhaudt) een magere troost. Mere 1 TK Meldert 3 Ook Mere staat, net zoals Herzele en Lede, met O op 4. Toch is er geen reden tot paniek voor Mere daar men reeds met kleppers als Oosterzele en Meldert in de clinch moest. Naast Sint-Lievens- Houtem beschikken beide ploegen dui delijk over de sterkste formaties in twee de provinciale B. Mere zorgde voor het eerste gevaar maar een knal van Ruyssinck trof de dwarslig ger. Voor rust was de aalgladde ouder domsdeken Mare Uyttenhove alweer on grijpbaar. Hij schoot met twee treffers de bezoekers op rozen. De tegentreffer van Van Impe deed een spannende twee de helft verhopen. De gelijkmaker kwam binnen bereik maar De Swaef en De Saedeleer misten de kans voor Mere. De scherpe counters van Meldert zorg den vaak voor defensieproblemen bij de nieuwbakken tweede provincialer. Tien minuten voor inrukken scoorde Mare Uyttenhove voor de derde maal en daar mee stelde hij de Meldert-zege veilig. Het ambitieuze Meldert kon zich in Mere geen tweede misstap veroorloven. Nicolle Lokerse-Baasrode 5-2. Rood voor Kris De Cock (Iv) Kieldrecht-Robur 2-0. Eddy Huylebroeck staat de eerste in de lange rij...(lv) Kieldrecht-Robur 2-0. Hans Vereist waagt zijn kans op doel (Iv)

De Voorpost | 1991 | | pagina 20