Amapola neemt valse start... M.T.S.A.-Liefhebbersvoetbal De Voorpost - 13.9.1991 - 21 jeugdvoetbal. De preminienten van FC Heikant speelden tegen SK Overmere (mt) HOSTtfÊ De zondagafdeling startte de kom petitie in mineur. Bij tal van klubs naren heelwat afwezigen te note ren. Neem nu Amapola, dat reeds vele jaren een toonaangever is en nu moest het reeds bij de eerste wed strijd een tekort aan spelers mel den zodat Pano, dat zich terdege versterkt beeft, met lede ogen naar de heimat moest terugkeren maar mét de twee punten. De topper tussen R. Familial en Nieuwe Wijk bracht, gezien de om standigheden, toch heelwat vroeg- uit-het-bed-supporters op de been. Het werd een wedstrijd om U tegen te zeggen met de thuisploeg als ver diend winnaar. Titelverdediger Rode Roos kende ook een gloieuze start en ging een sportief Koszen onder de graszoden trappen. Star Boys gaat hoogstwaar schijnlijk een furieus seizoen tege moet. Het ging Gipak op eigen veld de punten afhandig maken. Scheidsrechter Eddy Van Impe moest op al zijn kunnen een beroep doen om de wedstrijd Sunset-Porei- stampers tot een goed einde te brengen daar de bezoekers meer aandacht hadden voor de lichaams delen van hun tegenstanders dan voor de bal. Toch bleek de ref alert in alle onderdelen en stuurde een Brabantse kuitenbijter vroegtijdig de laan uit. In de zaterdagafdeling verliep alles naar behoren en werd er bijwijlen mooi voetbal geproduceerd. Zo wa ren er in de hoogste afdeling een paar wedstrijden die zeker het be kijken waard waren. Titelpreten- dent Camu moest dt moeilijke uit wedstrijd naar het E >-embodegemse Alexander afwerkei en keerde met een matige punteni ding naar huis. Ook op Ten Rozen as de spanning te snijden waar Sn en Edo mekaar feen duimbreed oegaven. Water tal, op bezoek bi nieuwkomer Gi ro, ging in de laa ste minuut onder- i it. OCAalst-AZ" 7 was geen gemak kelijke wedstrijd voor ref Van de Velde, die op de valreep nog de zege moest toekennen aan de thuisploeg. Nieuwkomer Reynaerds akteerde ondermaats en ging terecht de boot in tegen een flink gemotiveerd Oc topus. In de tweede afdeling lijken Dyor en Rode Lantaarn na amper twee wedstrijden niemand in hun zog te dulden. Waarschijnlijk zullen ze onder hen beiden voor de titel strijden. Honda was de vorige week opgelopen nederlaag al te boven en was op weerwraak belust. Dat on dervond Blauwe Vlam uit Berlare en de bedrijfsjongens uit Aalst kwa men met een verdiende zege naar huis. Bamboe uit Kerksken kon de stunt van vorige week niet herhalen en bleef op eigen veld puntenloos achter tegen Onder den Toren uit Gijzegem. Blauw-Wit kon een verlo ren gewaande situatie nog rechtzet ten in een verdiend gelijkspel tegen Cobilas. Endoka-Apostelken werd een rommelige wedstrijd waarin de 22 akteurs het niet nauw namen en mekaar de huid vol scholden. De spelleider stond erbij en keek er naar... Houtmarkt was vol goede wil maar faalde deerlijk in de afwer king zodat het bezoekende Eek hoorn uit Lede met een gevleide zege huiswaarts keerde. In de derde afdeling zorgde Tiger Pub voor de verrassing. Na vorige week een ver diende drawn te hebben behaald, ging het nu beide punten weghalen bij Breughels Denderhoutem. Dres- sel Moorsel laat er geen gras over groeien en boekte opnieuw een rui me zege tegen nieuwkomer Alwein. Half Maantje-Lede moest het on derste uit de kan halen om de zege thuis te houden. Dat was de wijten aan het falen van de aanvallers en het goede werk van WTTA-doelman Monsieur, die met enkele glansrij ke parades de spanning op het veld hield. Sixties begint zich stilaan aan te passen en ging winnen met het kleinste verschil bij J. Timarcha. Drievelde, vorige week nog glans rijk winnaar, ging nu op eigen veld zwaar onderuit tegen Torenboys uit Lede. Melody kwam, na de wanpres tatie van vorige week, fris en monter aan de aftrap en toonde Lion d'Or dat het wel degelijk kan voetballen met een verdiende zege als gevolg. De Zwaan pikte tegen Pie Boys de graantjes mee met een krappe zege. Bouw kwam bij Osbroek niet verder dan een gevleid 0-0gelijkspel en de bestuursleden van Saf werden voor de tweede keer in dit nieuwe sei zoen in de steek gelaten door hun nochtans ruime spelerskern, waar van er maar zeven kwamen opdagen zodat het een al te gemakkelijke prooi werd voor het bezoekende Animalia. Alexander-Camu 1-1 Een wedstrijd met heelwat spankracht zodat scheidsrechter Van Delsen op al zijn kwaliteiten moest beroep doen. Er werd wel sportief maar met volle overga ve gevoetbald door de twee ploegen die geen puntenverlies wilden lijden. Deze werd reeds in de eerste speelhelft be slecht toen beide doelmannen het nakij ken kregen. De thuisploeg kwam op voorsprong langs W. De Brucker maar D'Hondt zorgde prompt voor betaald antwoord. De tweede speelhelft bracht hetzelfde spelbeeld maar de keepers werden niet meer verontrust zodat de puntendeling verdiend mag genoemd worden. OC Aalst-AZ'77 3-2 Spanning genoeg in deze match waarin beide ploegen van in het begin in het wit van mekaars ogen keken zodat scheids rechter Van de Velde geen gemakkelijke opdracht kreeg. Toch werd het een ge nietbaar kijkstuk, waarin beide ploegen op geen inspanning keken. R. Stadtfeld glipte door de mazen van het thuisnet en rondde af: 0-1. Maar niet voor lang want D. De Gendt zorgde voor evenwicht: 1-1. In de tweede helft werd de thuisploeg opnieuw op achterstand gezet toen G. De kugdvoetbal. Dc preminiemen van SK Overmere (mt) Kegel voor 1-2 zorgde. De gastheren waren deze opdoffer vlug te boven en roerden de aanvalstrom. Toen begon het festival van de man in vorm, J. Tem Buysscher die met twee heerlijke tref fers uitpakte en zijn ploeg de nipte zege kon schenken. De bezoekers waren het echter niet eens met dat derde doelpunt dat volgens hen in de blessuretijd werd gescoord en de ref moest het ontgelden. Toch blijft het nog steeds de scheids rechter die beslist hoelang een wedstrijd duurt en wanneer die afgelopen is. Reynaerds-Octopus 0-2 Nieuwkomer Reynaerds heeft niets on verlet gelaten om de ploeg te versterken maar of dit een goede zet was van Danny Van Cauwenberghe en de zijnen moet nog bewezen worden. Met de 1 op 4 kan men momenteel niet gelukkig zijn. De bezoekers stoorden zich niet aan de reputatie van de thuisploeg en gingen voluit. P. Vijverman en G. Temmerman zetten de lokale portier op het verkeerde been en boekten een verdiende zege. Leeuwerik-Excelsior 0-4 De Ledenaars weerden zich als duivels in een wijwatervat en boden heelwat weerwerk maar de bezoekers hadden meer talent aan boord om de wedstrijd naar hun hand te zetten. Bart Heyvaert, die bij de groten mag geciteerd worden, kan op zijn eentje de wedstrijd een andere wending geven en deelde kwistig de juiste voorzetten uit, waaruit S. De Putter (2) en A. Mariën konden scoren. Toen het pleit beslecht was liet hij zich vervangen en in de slotfaze kon D. Ver- leysen het nekschot geven aan de moe dige thuisploeg, die het met beperkte middelen maar zeker niet onaardig doet. Giwo-Waterval 1-0 Beide ploegen waren aan elkaar ge waagd zodat de scoringskansen achter wege bleven. Daartegenover zijn de Wi- chelse bezoekers verzwakt aan de kom petitie begonnen en kunnen nu nog moeilijk hun stempel op een wedstrijd drukken. Aan spanning ontbrak het ze ker niet zodat 0-0 een logische uitslag was geweest, zeker voor de bezoekers die hun gevaarlijke spits verloren na tien minuten in de eerste helft. In de aller laatste minuut werd thuisspeler M. Daelman in het strafschopgebied licht geraakt en de tot dan toe goed leidende scheidsrechter wees onverbiddellijk naar de stip. Doelman D'Herde nam de taak op zich en gaf zijn overbuur geen schijn van een kans. Zo oogste de thuis ploeg meer dan ze verdiende. Snas is aan een zwak seizoen bezig en kwam op eigen veld niet verder dan een 1-1 gelijkspel tegen een fel van zich afbijtend Edo. Ook R. Sportief-R. Espag- nol eindigde onbeslist met een score- loos gelijkspel. Dyor-Groen-Wit 9-2 De thuisploeg schoot met scherp en gunde de bezoekers geen adempauze. Dat begon zo irriterend te werken op de gasten dat een uitstekende ref A. De Jonghe meermaals een vermanende vinger moest opsteken tot het teveel werd en hij terecht een bezoeker naar de douche stuurde. De thuisploeg stoorde zich niet aan het gebakkelei en schoot er duchtig op los zodat de match reeds met 4-0 aan de rust beslecht was. Na de koffie maakte ze er een oefenpartijtje van zodat de bezoekers toch even de neus -aan het venster konden steken maar niet voor lang want de lokale machine kwam weer op gang en Dyor trof nog vijfmaal raak. Grote slokop was J.L. Van Wymeers die er vier tegen de netten knalde. L. De Wael liet zich niet pramen en zette driemaal de netten bol. P. De Wolf en P. De Waele deden ook hun duit in het zakje zodat de Erembo- degemmenaars met blozende kaken het terrein verlieten. De twee tegentreffers konden de sfeer niet vertroebelen. Blauwwit-Cobilas 2-2 De bezoekers hadden aanvankelijk geen schrik voor de home-reputatie van Blauwwit en kozen resoluut voor de aanval. Voor de thuisploeg bekomen was stond ze reeds met 0-2 in het krijt. 0. De Wit en G. Buyl hadden de lokale portier het nakijken gegeven. In de tweede helft werd de druk van de thuisploeg groter, wat resulteerde in twee doelpunten van G. Cornand, die alsnog een verdiend gelijkspel uit de brand kon slepen. R.Lantaarn-N.Hofstade 3-0 Nieuwkomer Rode Lantaarn gaat op zijn Hofstade-Hillegem 2-1. De lokale keeper is de situatie meester (da) Liefhebbersvoetbal. Na de nederlaag van vorige week won Melody tegen Lion d'Or met 2-0 (da) elan verder. Het ontving het gerouti neerde Hofstade en stuurde het met veel flegma puntentloos huiswaarts. A. Eeck- houd, die als spelleider was aangeduid voor deze spannende wedstrijd, vol bracht zijn taak op sublieme wijze. De eerste helft verliep gelijkopgaand met voldoende doelkansen die echter door de alerte keepers uit hun doelvlak wer den geranseld. Toch trof E. De Boeck met een strak schot raak. In de tweede helft werd het éénrichtingsvoetbal en de bezoekers werden op de eigen helft ge drukt. A. Van Kerckhove drukte deze overmacht uit in een tweede doelpunt. Toen E. De Boeck nummer drie tegen de touwen joeg was de wedstrijd gespeeld en konden de lokale supporters, die talrijk waren opgekomen, nakaarten over de prestaties van hun team. Houtmarkt verkwanselde op eigen veld heelwat kansen tegen Eeckhoorn uit Lede en dat strafte de flaters van de thuisploeg af. C. De Kerpel klopte de thuisdoelman en zorgde voor de onver wachte 0-1 zege. Ook Bamboe kon het peil van vorige week niet halen en werd verdiend de das omgedaan door de Gij- zegemse bezoekers. D. Roelandt zorgde voor de enige treffer van Onder den Toren. Galop ging op bezoek bij V. Den derleeuw en kwam verdiend met een puntendeling naar huis: 3-3. Endoka- Apostelken werd een match om zo vlug mogelijk te vergeten. Wat die 22 volwas senen op de grasmat toonden moet menig kind doen blozen. Voetbal zat er weinig in maar de scheldwoorden waren legio. De 23 akteurs toonden het slechtste van zichzelf. Zeker geen propa ganda! Blauwe Vlam ontving Honda en moest de zege aan de verdienstelijke Aalstenaars laten: 0-2. Breughels-Tiger Pub 1-4 De bezoekers uit Aalst gaan blijkbaar een uitstekend seizoen tegemoet. Ze haalden een 3 op 4. De verplaatsing naar Denderhoutem baarde heelwat zorgen maar dat bleek ongegrond want een ruime zege zorgde voor de opluchting. P. Dp Milde (2), L. Cools en D. Beeck- man zetten hun ploeg op rozen. B. De Turck kon de zware pil wat vergulden. Melody-Lion d'Or 2-0 De jongens van voorzitter Petit hadden na hun belabberde wedstrijd van vorige week hoogstwaarschijnlijk een serieuze bolwassing gekregen want men liep deze keer braaf en subliem te voetballen. Dat resulteerde in een verdiende maar iet wat overdreven zege want de bezoekers voetbalden zeer goed mee. Alleen de trefzekerheid ontbrak om de thuisploeg het vuur aan de schenen te leggen. Die kon echter wel scoren langs B. Van Heesbeeck en M. De Schrijver. Half Maantje moest tot de laatste mi nuut attent zijn om de duurbevochten zege thuis te houden. Dat die zege zo nipt was, bleek vooral te danken aan bezoekend doelman B. Monsieur, die een resem gemaakte doelkansen uit zijn muit ranselde. Toch was de lokale zege verdiend. G. Osselaer, R. Van der Vurst en B. Van Haver zetten de vlot spelende thuisploeg op winst tegen WTTA. Jong Timarcha dat Sixties ontving werd met een 0-1 verlies gedebiteerd. G. Van Goe- them zette H. Van Molle en de zijnen een hak. Dressel maakte brandhout van ge- buur Alewin: 6-1 met driemaal P. Van der Borght, B. Claessens 52) en B. De Saedeleer. Drievelden kreeg een regel rechte afstraffing van het bezoekende Torenboys met 0-9- De Zwaan won met het kleinste verschil 1-0 tegen Pie Boys en Saf bood met 7 spelers heelwat weer werk tegen het bezoekende Animalia maar hield het in de tweede helft voor bekeken toen het 0-5 stond. Er werden twee spelers gekwetst zodat de goed leidende ref Van Caelenbergh er voortij dig een eind aan maakte. Bouw, op bezoek bij Osbroeck, kwam niet verder dan een scoreloos gelijkspel. De zondagafdeling deed haar intrede in de kompetitie en bracht volgende resul taten mee. R. Familial - N. Wijk 2-0 Meteen een subtopper in de zondagafde ling en de vroege opstaanders konden van een goede wedstrijd genieten, die door scheidsrechter Garcia op perfekte wijze werd geleid. De bekerwinnaars uit Hofstade voerden aanvankelijk de pres sing maar de lokale verdediging ving alles goed op. Dat het echter niet van een leien dakje liep bewijzen de vier gele kaarten die de ref in het begin moest uitdelen. Toen de aanvalsdrift van de bezoekers geluwd was, kwam de thuis ploeg de neus aan het venster steken en ze kwam op voorsprong langs R. Ste- ghers. Deze uppercut kwamen de bezoe kers niet meer te boven zodat L. Arts nog kon aandikken. Gipak-Star Boys 0-1 De bezoekers gaan hoogstwaarschijnlijk een goed seizoen tegemoet. Al vanaf de eerste wedstrijd lieten ze een goede indruk en nu zetten ze de thuisploeg schaakmat met een doelpunt van Van der Eecken op het randje van het buiten spel. Men mag de uitstekend leidende scheidsrechter Cornelis geen steen wer pen want bewuste speler is zo snel dat hij gemakkelijk de buitenspelval kan omzeilen. Toch valt er niets af te dingen van de bezoekende zege. Koszen kreeg een gemotiveerde kampioen Rode Roos op bezoek en kreeg net geen dozijn doelpunten te slikken: 0-11, W Huyle- broeck (4), G. Verhofstadt (3), G. De Coster, J. Geeroms, J. De Smedt en A. Romero trapten de lokale ploeg onder de zoden. Ook Sportkring verkeerde in een produktieve bui en versloeg een moedeloos Park met 4-1. W. De Jonghe, P. De Kerpel, K. Aelbrecht en L. Van Geert zetten de bezoekende netten bol. Sunset maakte een slechte beurt en kwam op eigen veld niet verder dan een gevleid scoreloos gelijkspel tegen Porei stampers. Belangrijke wedstrijden voor het weckend van 14 en 15 september AZ'77-Camu (ten Rozen) R.Espagnol-Leeuwerik (Bergenk.) Cobilas-Honda (Beukenhof) Excelsior-Reynaerds (Osbroek) Zondag: Rode Roos-Pano (Osbroek) Star Boys-Sunset (Zandberg) Georges

De Voorpost | 1991 | | pagina 21