Voetbal uitslagen De nul van F.C. Hof van Grembergen... Leider geklopt Walivo 22 - 13.9.1991 - De Voorpost Eerste nationale LIEFHEBBERSVOETBAL Liefhebbersvoetbal. De mannen van FC Appels verloren tegen de Pappenheimers met 4-1 (vh) Damesvoetbal. De Kamillekes tijdens de training bij de voorbereiding van het seizoen E. Aalst-Lierse Derde nationale A E. Zele-Charleroi Voor de ploegen uit de regio is de cijfer- balans bij Walivo eerder wisselvallig. Een aantal daarvan behaalden zelfs al het maximum der punten zoals F.C. Corner met slechts één match, F.C. Stille Vrienden, het verrassende A.V.C. De Vlasbloem, F.C. Briel, F.C. Nelis, F.C. Avo, F.C. Geywa, S.K. Moerheide en F.C. 't Klokhuis. Daarentegen werd het voor anderen een duidelijk mindere start en de volgende ploegen, skoorden er nog geen enkel punt: F.C. Bondgalm, S.K. Moerheide, F.C. Liliane Boys, F.C. Ven- co, V.K. Den Bos, F.C. Bondgalm, F.C. Briel, V.K. Siera en verontrustend, is alleszins de nul op vier van de ex-top- klasser F.C. Hof van Grembergen... Zaterdagse eerste afdeling- In deze reeks wordt R.C. Raap alleen leider en zonder enig puntenverlies. Misschien een beetje onverwachts en de groenbroeken uit Sint-Niklaas, hebben de destijdse winst tegen F.C. Portaels Sport thans in een vrij doelpuntenrijke match tegen V.K. Siera bevestigd. Daar door zijn de andere ploegen al op een achtervolging aangewezen en een duide lijk beter D.V.L. Avanti, won nogal afge tekend Walivo's match van de week tegen F.C. Bondgalm. Bij F.C. Welkom tegen F.C. Oud Geel of twee winnende ploegen van de eerste speeldag, werden de punten - nou ja - broederlijk gedeeld. Als new-comer in deze reeks blijft F.C. Sportarena aangenaam verrassen. Na de winst bij F.C. Milano werd thans tegen V.K. Den Bos een verdienstelijke drawn afgedwongen en deze laatste ploeg, speelde reeds voor de tweede maal ge lijk. Voor F.C. Temsica werd het echter geen bevestiging van een goede ope ningsmatch. Tegen titelkandidaat F.C. Corner werd er met een klein verschil verlóren- Zaterdagse tweede afdeling A Hier nog een vijftal ploegen met het maximum en de meeste daarvan, heb- Bevordering B KAVD-Londerzeel 0-2 VW Hamme-Duffel 2-0 Eerste provinciale E. Meldert-Lovendegem 1-1 Oudenaarde-Lebbeke 2-0 Tweede provinciale B SK Aalst-Haaltert 4-1 Bambrugge-Lede 4-3 Mere-TK Meldert 1-3 Tweede provinciale C Kieldrecht-Robur 2-0 R.Lebbeke-SK Beerv. 2-2 Buggenhout-Haasdonk 1-0 Lutterzele-Klinge 0-2 Lokerse-Baasrode 5-2 Derde provinciale C Schellebelle-Wichelen 2-0 SK Oost.-Oordegem 2-1 Gijzegem-Heikant 1-2 St.Kruis-W-Serskamp 0-2 SK Overmere-RC Wetteren 3-2 Berlare-Edeboys 1-6 Derde provinciale E Baardegem-D'leeuw 2-0 Hofstade-Hillegem 2-1 Terjoden-Aaigem 5-1 Doggen-Burst 2-2 W. Moorsel-Lebeke 1-2 Derde provinciale F Appels-Grembergen 0-2 Oudegem-St.Gillis 1-2 St.Gillis-W-Opstal 0-0 Vierde provinciale D Herdersem-Aspelare 5-1 Erpe-Steenhuize 0-0 Erembodegem-Idderg. 2-0 Edixvelde-Woubr. 4-0 St.Antel.-S.Moorsel 3-1 Appelterre-Erondegem 2-1 Ede-FC Aalst 2-2 Vierde provinciale E Wieze-Smetlede 2-2 Ressegem-V.Overmere 0-1 Heusden-Schoon. 1-3 Vierde provinciale F Meerdonk-VK Hamme 2-3 Doorslaar-Boonwijk 1-5 Opdorp-Sinaai 0-3 Gijzegem-Heikant 1-2. Dergelijke uitslag zal Gijzegem niet verwacht hebben (da) ben bij een tweede winst vlot geskoord. Probleemloos dus voor F.C. Stille Vrien den dat de forfaitcijfers bereikte bij de tien van F.C. 1000 Appels. Helemaal verrassend echter werden al de resulta ten van A.V.C. De Vlasbloem. Deze ploeg eindigde het vorige seizoen niet zonder problemen en met een reeks van zeven afgetekende nederlagen. Thans wordt het blijkbaar andersom en skoorde de Denderploeg tijdens de jongste speeldag nog zeven goals bij F.C. Liliane Boys met Freddy Van de Velde (3), Pierre Bosteels (2) en eveneens twee van Pascal De Rijcke. Bij een goed spelend F.C. Tripoli lukte F.C. Briel een doelpunt méér en dat was ook voldoende voor de beide punten. Eveneens nog geen verliespunt voor F.C. De Kroon en thans werd het winst bij S.K. Moerheide. De gasten wa ren daar ook de technisch betere ploeg en dat resulteerde zich nog voor de rust met doelpunten van Patrick Smet en Frans Beirnaert. In de tweede helft was S.K. Moerheide duidelijk beter geïnspi reerd en nadat een strafschop onbenut werd gelaten, skoorde men bij de vol gende dan toch. Terug spanning in de match trouwens en voor F.C. De Kroon, nam Danny Van de Ven meer afstand. Met een nieuwe strafschop kwam S.K. Moerheide nogmaals dichterbij en kon een humeurige Danny De Smet voortij dig gaan douchen. De bezoekers met tien toen en voor die ploeg skoorde Ivan Smet tenslotte ook nog op strafschop. In deze reeks wisselt R.C. Grembergen het ene uiterste met het andere. Bij de aanvang van het kampioenschap werd er bij F.C. Briel afgetekend verloren en vorige week, skoorde R.C. Grembergen de dubbele winstcijfers tegen F.C. De Nieuwe Sportvriend. Voor F.C. Hof van Grembergen een gewezen topklasser is het al de tweede nederlaag na elkaar. Telkens met een nogal ruime skore en ditmaal pakte F.C. Pauls Videoklub de beide punten. Het werd anders een vrij aangename match waarin de gasten met Dirk Van Der Stockt nogal vroeg skoor den. Een doelmatig reagerend F.C. Hof van Grembergen met Patrick Van Dam me als smaakmaker, had nadien sukses met een kopbal van Guy Coens en als F.C. Pauls Videoklub het tempo opdreef, werd de rust ook met voorsprong bereikt door een doelpunt van Johan Vernim- men. Ook al omdat F.C. Hof van Grem bergen een aantal kansen toen onbenut liet en voor de gasten een goal van Guy De Keyzer werd geannuleerd wegens buitenspel. Mogelijkheden om te milde ren kregen de gastheren ook in dc twee de periode voldoende maar Leo Ra- woens, Patrick De Koning en Alain Bal, kenden geen sukses. Dat bereikte F.C. Pauls Videoklub echter wel langs Benoit Van Molhem. Bij F.C. Hof van Grember gen was het toen blijkbaar al bekeken en de aandringende gasten, geraakten nog aan een reeks kansen met Luk Bona- rens, Guy De Keyzer, Tim Van Den Bruel en Johan Vernimmen schoot zelfs tegen de dwarsligger. Uiteindelijk bereikten de nemen en vooi d bleef Liefhebbersvoetbat. De Dendermondse Pappenheimers wonnen mei 4-1 tegen FC Appels (vh) Hammenaars de eindstand langs Guy De Keyzer... Zaterdagse derde afdeling... Het grootste verschil in deze reeks werd door F.C. Altodie bereikt tegen F.C. Ven- co. Voor deze laatste ploeg werd het al een minder goede start in het kam pioenschap en F.C. Altodie, bevestigde in het goede. De geel-blauwen beheersten trouwens volledig de wedstrijd en skoor den voor de rust langs Mark Van De Wiele en Ronny De Kerf. Een sportief verdedigend F.C. Venco kon ook in de tweede helft geen noemenswaardige re pliek opbrengen en F.C. Altodie, had toen nogmaals sukses met Mark Van De Wiele en Mark Van Goethem in de laats te minuut. Een new-comer met kwali teiten trouwens en die worden ook aan F.C. Avo toegeschreven. De Hamme naars wonnen nogal vlot van F.C. Karree en ook F.C. Nelis, bereikte een verdien de winst bij F.C. Bingo Boys. Zondagse eerste afdeling... Als regiovertegenwoordigers presteren F.C. Bondgalm en V.K. Den Bos onder maats. In de klassering bengelen beiden nog altijd puntenloos achteraan en bij F.C. Cado, verloor F.C. Bondgalm zelfs afgetekend met er nog een uitsluiting van Guy Cornelis bovenop. In eigen huis kreeg V.K. Den Bos dan de les gelezen van V.K. Were Di dat in Hamme ook driemaal skoorde. Zondagse tweede afdeling A... Als medeleider skoorde F.C. Geywa zes goals bij F.C. Anitec dat er al in het eerste kwartuur twee inkasseerde langs Huyle- broeck en Rik Drieghe. Nochtans werd de rust er met een gelijke stand bereikt en een doelpunt van Erwin Maes en een own-goal van Robbrechts, waren daar voor voldoende. In de tweede helft nam F.C. Geywa dan een ruime afstand met Rik Drieghe 6) en kort voor het einde, kon Erwin Maes aan de achterstand van F.C.. Anitec nog iets afpeuteren. Bijzon der schotvaardig werd ook F.C. Progress op het veld van F.C. Briel. Deze ploeg sjikte er zelfs een half dozijn en de lokale bel, rinkelde tweemaal. Voor V.K. Siera dan weer helemaal niet en bij Jong K.W.B. Elversele, namen de Hammenaars zomaar zeven goals in ontvangst. de bordjes zelfs regelmatig verhangen en de Wuiters als reeksleider, namen er ook drie goals in ontvangst. Ongeslagen en eveneens aan de top van het klasse ment, staat F.C. 't Klokhuis dat thans een ruim verschil bereikte tegen F.C. 1000 Appels uit Sinaai... Kim Zondagse tweede afdeling B... In deze reeks heeft V.K. Siera nog geen potten gebroken. Na een nederlaag te gen F.C. Metallo's werd eveneens een verlies opgetekend tegen Oud K.W.B. Elversele. Daarmee skoren de Hamme naars ook een nul op vier en de punten- loze match tegen de gasten uit Elversele, had ook nog een oorzakelijk verband met de uitsluiting van Dirk De Keyzer. Zondagse derde afdeling... Een verrassend S.K. Moerheide heeft ook op de tweede speeldag afgetekend gewonnen. Bij F.C. Bo-min 77 werden VOETBAL Damesvoetbal - Eerste nationale Kamillekes Aalst - Herk Sport 2-1 Het werd op het Zandbergterrein een spannende wedstrijd. De thuisploeg be gon met een bliksemoffensief dat vice- kampioen en huidig leider Herk op zijn speelhelft terugdrong. Na vijf minuten hadden de gasten al tweemaal een geel karton onder ogen gekregen, wat uiteindelijk resulteerde in de uitsluiting van keeper Anita Brand na herhaaldelijk protest bij de scheidsrech ter. Trainer Put bracht wissel Timmermans onder de lat en moest het de resterende 75 minuten klaar spelen met 10 speel sters. Vijf minuten voor rust was het dan zo ver. De doorgebroken Carla Martens werd net voor de rechthoek gestopt en de vrijschop van Karine Valgaert ver dween via de vuisten van de thuiskeeper Brenda Van den Eeckhout in doel: 0-1. Toen twee minuten voor de rust de Kamillekes ook een vrijschop mochten trappen werd het 1-1 via Ann Eeckhout, een ruststand waarmee beide ploegen tevreden konden zijn. In het begin van de tweede helft rede Nathalie Cenard op de doellijn na de tweede hoekschop van de bezoekers. Swinnen deed het haar na toen Ann Eeckhout een vrijschop naast de muur wou binnenschieten. Het bleef spannend met wisselende kar sen voor beide ploegen. Vijftien minute voor tijd zond Saskia Molly een vrijschop voor doel waar een Myriam Van Slembroeck iedereen vlug af was en in de verste hoek kopte: 2-1. De bezoekers gingen nu risiko's en er volgden nog prangende fazen beide doelen maar de eindstand Kamillekes klopte voor de eerste de Belgische nummer één en nioesl)-^ee hiervoor 22 seizoenen wachten... Nu zaterdag spelen de Kamillekes Royal Union St.-Gilloise, de laatste klasseerde. Katleen Stevens, de Aalsterse is er terug bij na een schrosing voor wedstrijden, maar de Kamillekes sen Evan Wanderstein en Renilde pen. Het programma ber: Jeugd -15 uur: Kamillekes-Antwerp Provinciale - 12u45 Kamillekes - Baardegem Nationale -15 uur R. Union - Kamillekes i v I n d de noj v< I I i te i

De Voorpost | 1991 | | pagina 22