G. Haentjes (winnaar), P. Clauwaert (Prov. kamp. cat. A) en A. Demits (Prov. kamp. cat. B) Steeds weerkerende namen E. Verheggen (E V. Wartel (E), R. Lampaert (D) en R. Beelaert (C). Antoine De Mits op overtuigen de wijze W.A.O.D.-Liefhebbers te Erpe-Mere W.A.O.D.-Liefhebbers te Eede (Ned.) W.A.O.D.-Veteranen te Sint-Niklaas (Puivelde) 24 -13.9.1991 - De Voorpost Sint-Niklaas (Puivelde)de winnaar van de E links Etienne Verheggen de E-categorie, rechts Victor Wartel, samen in de hulde betrokken. WIELRENNEN Semmerzakehet podium van het B.K Links John Verrezen, midden Victor Wartel (Kamp. van België) en rechts Maurice Verbeke. Inderdaad, af en toe is W.A.O.D. te gast bij onze noorderburen en dat men daar ook kaas heeft gegeten van wielrennen bewezen de inrichters van de "8 van Eede". Ze hadden een mooi bedrag rondgehaald om vele premies te kunnen geven en dit zowel voor de eersten als voor de achtervolgers. De start werd genomen door 34 vertrek kers en onmiddellijk waren er aanvals- lustigen die op zoek gingen naar hun deel van de vette premiebuit. Na een halfuur wedstrijd werd een offensief ge noteerd van vier renners Antoine De Mits, Patrick Bolssen, Willy Van Dycken Danny Minnaert. De vier verstonden elkaar goed en rap was hun voorsprong 1 minuut. Te laat besefte Patrick Van Ren- tergem dat er iets moest gedaan worden en samen met William Despeels ging hij in de achtervolging. Ze zouden de koplo- Nog te Erpe-Mere behaalde Antoine De Mits de elfde plaats wat meteen goed pers niet meer verontrusten, ook Dimi- was voor de titel van Provinciaal kampioen. tri De Muynck liet het peleton in de SemmerzakeJos Verhoert winnaar van de massaspurt bij de E-plussers steek en reed een halve wedstrijd alleen om uiteindelijk beslag te leggen op een zevende plaats. Vooraan met nog 3 rond en te gaan liet Antoine De Mits zijn vluchtgezellen in de steek en werd onbe dreigd winnaar met ruime voorsprong. De spurt voor de tweede plaats werd gewonnen door Patrick Bolssen vóór Willy Van Dyck en Danny Minnaert. Wil liam Despeels versloeg Patrick Van Ren- tergem voor de vijfde plaats. De klasse mentspremie werd gewonnen door Pa trick Bolssens. M.V.A. De uitslag 1. Antoine De Mits, 2. Patrick Bolssen, 3- Willy Van Dyck, 4. Danny Minnaert, 5. William Despeels, 6. Patrick Van Renter- gem, 7. Dimitri De Muynck, 8. Dirk Van Poucke, 9- Luc De Volder, 10. Freddy yvog te Semmerzakede eerste drie van het nationaal kampioenschap Oelbrandt. C-reeks. LinkHerman Van De Perre, midden Roger Beelaert (Kamp. w evolgd België) en rechts Vic Van Den Eynde. jkcrt D< Voor de 20* keer werd in deze gemeente een wielerwedstrijd ingericht voor de "Openbare diensten". Om dit jubileum jaar te vieren, werd een extra inspanning gedaan door de inrichters en werd het Provinciaal Kampioenschap aldaar ge organiseerd. Het is alvast een merk waardige prestatie van Antoine De Mits dat hij voor de 20e keer deelnam. Een deelname die hij kon afronden met een titel van Provinciaal Kampioen bij de B's. Een wedstrijd over 20 ronden, in totaal 104 km, waaraan niet minder dan 96 renners deelnamen. De eerste wedstrijdhelft werd geken merkt door de aanvalslust van Wim Van Hecke. Van bij de aanvang gooide hij de beuk erin. Eerste in gezelschap van 2 andere renners, even later waren ze met vijf en nog een ronde later kwam hij alleen voorbij de aankomst. Het is steeds plezierig een aanvallende renner te zien strijden, maar deze keer was zijn overmoed toch te groot. Wanneer, na ongeveer halfwedstrijd, een kopgroep van 21 renners werd gevormd, kon Wim geen vuist maken. In één van zijn laatste pogingen moet hij de man met de ha mer zijn tegenkomen. Ondertussen werden enkele kanshebbers (o.a. Wim De Wael en Patrick Van Renterghem) door pech achteruitgeslagen. Bij de 21 ontsnapten bevonden zich de bijzon derste kanshebbers op de provinciale titels. Links en rechts werd nog een individuele poging ondernomen maar de kopgroep bleef gesloten. In de laatste ronde, eigenlijk in de aanloop naar de eindspurt, vonden nog enkele scher mutselingen plaats, zodat Guido Haen tjes met een minieme voorsprong de eindstreep bereikte. Dat deze renner woonachtig te Temse geen kampioen van Oost-Vlaanderen werd, komt omdat hij gestart was met een dagvergunning. Patrick Clauwaert werd tweede en me teen Provinciaal Kampioen bij de A- reeks. Als eerste B-renner kwam Antoi ne De Mits in 11e positie over de eind streep wat goed was voor de titel bij de B's. Door de Raad van de Provincie Oost- Vlaanderen werden, ter gelegenheid van dit kampioenschap, door toedoen van Mr. De Ruyck Guy uit Gent, twee prachti ge bekers ter beschikking gesteld welke na de wedstrijd overhandigd werden aan de onderscheidene provinciale kam pioenen. M.V.A. De uitslag 1. Guido Haentjes (Temse) de 104 km in 1 uur 33 min., 2. Patrick Clauwaert (prov. kamp. cat. A), 3- Benny Van Buynder, 4. Patrick Bolssens, 5. Willy Van Dyck, 6. Marco Smet, 7. Yves Pee- treyns, 8. Patrick De Maere, 9- Geert Van Speybroeck, 10. Rudy Haentjes, 11. An toine De Mits (prov. kam. cat. B). r 1„jPt hpt bezit is Eveneens te Sint-Niklaas werden ook Roger Beelaert (C) en Raoul Lampaert Te Erpe-Mere werd Guido Haentjes overwinnaar, omdat hi met in het bezit is j overwinnaars van een vergunning kon deze Temsenaar geen Provinciaal kampioen worden. (D) de ovenwinnaars. Te Erpe-Mere werd Patrick Clauwaert kampioen van Oost-Vlaanderen, bij de A-categorie, na een bikkelharde wedstrijd. Aan zijn zijde herkent men Mr. Guy Een wedstrijd halfweg de week is steeds in trek bij de renners, temeer daar volgend weekend het B.K. wordt betwist, wat dus optimaal is om de conditie op hoog peil te houden. Er waren 97 ren ners die het inschrijvingsblad kwamen tekenen. Deze inrichting kwam er dank zij de veteranen-renners René Meul en Gaston Van Rooyen. De E-renners hadden na enkele ronden de voorsprong van de plussers tot nul herleid. Het was voor de meesten onder de plussers dan weer aanklampen om met de bende mee te kunnen. Behalve een paar speldeprikken was er weinig te zien in de eerste wedstrijdhelft. In de zesde ronde was het nog maar eens Victor Wartel die het offensief inluidde. Hij kon gevolgd worden door Remi De Moor. De voorsprong van die twee werd iedere ronde groter. De talrijke toe schouwers tipten op outsider Remi De Moor. De voorsprong van die twee werd iedere ronde groter. De talrijke toe schouwers tipten op outsider Remi De Moor, maar Victor Wartel liet er geen twijfel over groeien en toonde zich dui delijk de snelste. Voor Remi De Moor was het inderdaad een knalprestatie om na Wartel tweede te eindigen. In de achtergrond probeerden een trio (John Verrezen, Jerome Wille en Walter Coes- sens) het peleton te ontlopen. De groep liet echter niet begaan zodat de reste rende bende moest spurten voor de derde plaats. Deze spurt werd gewonnen door Lievin Troch vóór Petrus Van As en Daniël De Pauw. Van de plussers die zich ook in dit peleton bevonden was Etienne Verheggen de snelste vóór Frans Poels en Adolf De Beul. De 53 D- en C-renners gingen samen van start. Van bij het begin van de wedstrijd werd er duchtig de pees opge legd, aan het einde werd een gemiddelde snelheid van 41,7 km/u. vastgesteld. Wanneer het peleton dan toch eens stilviel waren er steeds onruststokers te noteren. Om enkele namen te noemen Freddy Foré, Willy Roels, Luc De Rycke- re, Gilbert De Coster, Herman Van De gisch Kampioenschap van zaterdag. M.VA De uitslagen Cat. E+ 15 deelnemers: 1. Etienne Verheggen (Gentbrugge), 2. Frans Poels, 3. Adolf De Beul, 4. Alfons Quintelier, 5. Raimond Pieters, 6. Jean Delin, 7. Mau rice De Smet en Robert Van Wijnsberge, 9. Maurice Van Heule, 10. Gilbert Pie ters, 11. Gaston Van Rooyen. Cat. E29 deelnemers 1. Victor Wartel (Merelbeke), 2. Remi De Moor, 3- Lievin Troch, 4. Petrus Van As, 5. Daniël De Pauw, 6. Maurice Verbeke, 7. Marcel Mortier, 8. André Van Oost, 9- Karei Smet, 10. Lucien Asseau. Cat. D 18 deelnemers 1. Raoul Lam paert (Gent), 2. August De Troetsel, 3. Karei Clerckx, 4. Frans Van Looveren, 5. August Van Woensel, 6. René Meul, Francois Van Dael, 8. Roger meersch, 9- Karei Alen, 10. Willy ge- Cat. C 35 deelnemers 1. Roger laert (Kieldrecht) de 68 km in 1 uur min., 2. Frans Van Immerseel, 3- Roels, 4. Freddy Van Impe, 5. Van De Perre, 6. Mare Michiels, 7. Brandt, 8. Jacobus Van Mariënbourg, Willy Gillis, 10. Marcel Van Roy. In het Nederlandse Eede de kersverse Oostvlaamse kampioen Antoine De Mits tijdens zijn rush naar de overwinning. Perre, Roger Beelaert Geen enkele kon echter uit de greep van de groep geraken. Het gevolg hiervan was dat zich een massaspurt aankondigde. De spurt werd van zeer ver ingeluid en lange tijd gaf Willy Roels de indruk het te zullen halen. In de laatste meiers werd hij voorbijgereden door Roger Beelaert en Frans Van Immerseel. Raoul Lampaert reed als vierde over de eindmeet en werd hiermee winnaar bij de D-reeks vóór August De Troetsel. Roger Beelaert bewees met zijn overwinning dat hij nog altijd de goede vorm heeft en een te duchtig kandidaat zal zijn voor het Bel-

De Voorpost | 1991 | | pagina 24