Tweemaal Alois Carmeliet en... eindelijk Hendrik Cornelis s V.W. F.-wielrennen 26 - 13.9.1991 - De Voorpost ,euSLOT j,ÖUTE«t WIELRENNEN Zaterdag in Denderleeuw Herwig De Meyer heeft er, in samenwer king met zijn vader en de mannen van zijn supportersklub, een ware sportna- middag van gemaakt. Een goed geoliede organisatie, een volledig verkeersvrije omloop, veel volk, sfeer en honderdder tig renners zorgden voor het sukses. Aan de startlijn niets dan tevreden gezichten en volgend jaar komt er nog wel iets bij. Wel pech voor onze fotograaf wiens toe stel het liet afweten en daarom deze week geen aktiefoto's want ze moest zich behelpen met het kodakske van de vader van Pascal Muys! D-reeks: Alois Carmeliet Knappe wedstrijd met afwisselend steeds andere renners aan het kom- mando. Vooral Gerry Steenssens gaf lange tijd de indruk het laken naar zich toe te halen maar ook hij moest eraan geloven. Een andere voorvechter was Claude Vandevijvere, die eveneens meermaals aan de boom ging schud den, maar ook hij kon niet afronden. Arthur Sonck probeerde het eerst op zijn eentje en kreeg nadien steun van Chris- tiaan De Guisme maar een niet aflatend peloton kwam terug onder leiding van Van der Linden en Marcel Doeraene. Op drie ronden van het einde ging Jaak Van Mingeroet aan de haal. Hij ging de laats te ronde in met vijftig meter voorsprong maar toen de renners uit de laatste bocht kwamen was het Wies Carmeliet die zich eerst aanmeldde en knap won, vóór Jozef Caethoven, Victor Van Vaeren- bergh en Christiaan De Guisme. C-reeks: Christophe Surgeon Een snel verreden wedstrijd met reeds vroeg in de wedstrijd een zeer strijdlusti ge Surgeon die er steeds bij was, ook Norbert Van Nuffel, Mare Herregodts en Pascal Batselier waren vroeg vooraan te vinden. De goede ontsnapping kwam tot stand onder druk van opnieuw Surgeon en die kreeg versterking van Pascal Bat selier. Deze twee hielden goed stand op een hevig jagend peloton. Op het mo ment dat men de vluchters tot op een 70 meter was genaderd, sprong Edgard Da vid weg en zette zijn inspanningen door tot hij bij de twee vooraan geraakte. Meteen drie leiders en ook Mare Du- quesne waagde de sprong. Hij bleef han gen op 50 meter en in de laatste ronde ging Surgeon er alleen vandoor terwijl David Batselier klopte in de spurt. Enke- werd een spurt, glansrijk gewonnen door Luc Pieters, vóór Etienne Lievens, Dirk Stammeleer, Antoine De Cabooter en Serge Van Assche. A-reeks: Mare De Peuter Na één ronde kwam Ronny Samson alleen voorbij. Dan een aanval van Erwin Van den Driessche, José Hoebeke en William Goessens. Daar kwam Stefaan Laureys op zijn sokken bij. Meteen vier leiders, maar het peloton kwam terug. Dan gingen Mare De Peuter en Ronny Mettepenningen in de aanval. Deze twee flyers namen direkt 10 sekonden voor sprong, verstonden elkaar wonderwel en bouwden hun voorsprong uit tot wel 50 sekonden. Achteraan bleef men toch niet bij de pakken zitten en daar kregen we aanvallen van Van den Driessche, nadien dezelfde Van den Driessche met Hoebeke en Laureys. Dan Patrick Meert en Benny Benoey, vervolgens Freddy peloton geraken en moesten eraan gelo ven. Naar het einde toe probeerde Flo- rent Declercq er vandoor te gaan. Eerst kreeg hij versterking van Victor Van Vae- renbergh maar die bracht daardoor het peloton in aktie. Eerst kampioen De Kocker en nadien de rest kwamen terug en meteen opnieuw een massaspurt met Carmeliet, Cornel Van Gorp en Caethoven als dichtste achtervolgers. C-reeks: Pascal Batselier Een vliegend vertrek met André Stam meleer direkt in de aanval. Moerenhout, Mare Duquesne en Edgard David sloten aan en meteen waren er vier leiders. Het peloton liet niet begaan en er kwam een hergroepering. Meteen demarreerde Gustaaf Sonck, wat ook een slag in het water was. Een nieuwe aanval van Du quesne, Van Nuffel en De Troyer. Weer kwam het peloton terug en onmiddellijk een nieuwe aktie met Van Hove, Herre- VWF-wielrennen. Aankomst van de B-renners in Zarlardinge met Cornelis op kop (xl) le meters verder was Mare Duquesne daarvan getuige. Ook Maldrie ontvlucht te nog het peloton en in de spurt daarvan won Herman Moerenhout voor Patrick Verlee en dan Hubert Vancraeynest met Jean-Pierre Marissens. B-reeks: Luc Pieters Bliksemstart van Hendrik Cornelis en Dirk Stammeleer. Mare Vertommen kwam er bij maar het peloton liet niet begaan. Weer Cornelis in gezelschap van Pascal Muys en Mario Bauwens, maar VWF-wielrennen. In Denderleeuw won Christoph Surgeon de C-reeks (xl) tevergeefs. Dan kampioen Etienne Lie vens op zijn eentje maar eerst kwamen De Cabooter en Pascal Muys erbij en dan alles opnieuw bijeen. Dan pogingen van Sergeant, Luc Pieters en Watteny, steeds alleen, maar weer ingelopen. Een nieu we aanval van Mario Bauwens en Mare Vertommen, die was pas bijgehaald of Herwig De Meyer ging er alleen vandoor. Hij kreeg nadien gezelschap van Antoine De Cabooter maar bij het ingaan van de laatste ronde hadden ze nog slechts enkele luttele meters voorsprong en het VWF-wielrennen. Mare De Pauter, primus van de A-reeks in Denderleeuw (xl) godts en De Grom. Het peloton bleef onvermoeibaar en liep ook deze drie weer in. Dan ging Van Nuffel er op zijn eentje vandoor. Weer reageerde de groep vinnig en door al dat geweld heel- wat gelosten met ondermeer de aanval lers De Grom, Herregots e.a. die te diep in hun reserves hadden geput. Vooraan ging de onvermoeibare Frans Van Hoof weer in de aanval. Hij kreeg het gezel schap van Batselier en Roger Tanckeré, deze drie namen al vlug een 150 meter voorsprong en het peloton reageerde niet meer zo heftig. Meteen dreven de drie hun voorsprong op. In de laatste ronde gebeurde er nog wel wat want Hugo De Pessemier ging in de achtervol ging en ook Dirk De Troyer ging nog op jacht naar de vluchters. De drie bleven echter voorop en Batselier haalde het vlot, vóór Tanckeré en Van Hoof. De Pessemier zat hen zó op de hielen en ook De Troyer bleef buiten de greep van de groep. Daarvan werd de spurt vlot gewonnen door kampioen Van Craey- nest, vóór Marissens en Herman Moe renhout. Verder Stammeleer en een ver rassend goede Gustaaf Sonck. B-reeks: Eindelijk Hendrik Corne lis! Sprankelende wedstrijd met twee uit blinkers: de man met het grote strijders- Goossens, William Goessens en weer Hoebeke met Laureys, alles tevergeefs. De twee bleven hun 50 sekonden be houden en gingen de laatste ronde in. Daar demarreerde Mare De Peuter en hij nam een 50 meter op Mettepennin gen. Zo zullen ze ook over de eindmeet bollen. Bij de achtervolgers nog een fraai spurtje, gewonnen door Patrick Meert, vóór Johan Heymans, William Goessens en Theo Van Handenhove. Zondag in Zarlardinge Wedstrijdorganisator Guy De Wolf kon na afloop van de wedstrijden niets an ders doen dan glimlachen en de datum voor volgend jaar reeds vastleggen. Met 160 deelnemers aan de start, een-massa volk en een tapkraan die niet stilstond, kan het ook moeilijk anders! D-reeks: Alois Carmeliet Na zijn sukses van de dag voordien is het Carmeliet gelukt om die stunt nog eens te herdoen. Als een losgebroken stier fietste hij de helling op met twee lengten achter zich de ganse meute, er stond geen maat op. De wedstrijd zelf werd gedomineerd door drie renners: Ferre De Donder, Leonce Van der Linden en Victor Janssens. Deze jongens gingen reeds in de tweede ronde aan de haal en legden er direkt de pees op. Toch kon den ze nooit echt uit de greep van het VWF-wielrennen. Luc Pieters won in Denderleeuw de B-reeks (xl) VWF-wielrennen. Ook in Denderleeuw won Zeienaar Alois Carmeliet de D- reeks (xl) gejjHs VWF-wielrennen. Pascal Batselier won in Zarlardinge de C-reeks en Aloü Carmeliet de D-reeks (xl) VWF-wielrennen. In Zarlardinge won Theo Van Handenhove de A-reeh Patrick Cornelis uit Zele was tweede (xl) hart, Jozef Watteny en Hendrik Cornelis, reeds een paar weken goed op dreef maar nog steeds op zoek naar die eerste seizoenszege. Reeds na één ronde kwa men Tuypens, Beerens en Cornelis op kop door. Daarachter Antoine De Ca booter met in zijn zog de ganse meute. Na één ronde hergroepering en een poging van een gevaarlijk viertal: Foré, Van Daele, Gobert en Watteny. ledereen vreesde dat dit de goede ontsnapping was maar het peloton zat nog vol vuur en na drie ronden moesten ook deze sterke kleppers buigen. Watteny leek onver moeibaar en ging er weer vandoor. Een klaarkijkende Cornelis wipte mee en de goede ontsnapping was op gang. Ronden lang vochten deze kemphanen met on geveer 25 sekonden voorsprong op het peloton. Eerst poogden Mario Bauwens en Bruggeman de kloof dicht te spurten maar dat mislukte. Op twee ronden van het einde gingen Serge Van Assche en Eddy Joly in de tegenaanval en met sukses! De laatste ronde ging in met vier leiders, daarachter een losgebroken Jean Baeyens en Hendrik Vermeiren en vervolgens het peloton. De vier bleven voorop en Cornelis won vlot vóór Watte ny, van Assche en Joly. Ook het duo Zondag 15 september te Herdersenj Grote Baan 183, café De Kletser. Wq strijdpromotor Gustaaf Sonck. C- starten om I4u00 voor 12 ronden of 5 km en A B om l6u00 voor 15 rond of 72 km. Uitslagen Zaterdag in Denderleeuw A-reeks: 1. Mare De Peuter, 2. Ronij Mettepenningen, 3- Patrick Meert, Johan Heymans, 5. William Goessens, Theo Van Handenhove, 7. José Iloebek 8. Freddy Goossens, 9- Jozef Devits, l( Stefaan Laureys. B-reeks: 1. Luc Pieters, 2. Etienne Lid vens, 3- Dirk Stammeleer, 4. Antoine I Cabooter, 5. Serge Van Assche, 6. Ma Heyndrickx, 7. Peter Pots, 8. Ma Bontinck, 9 Hugo Tuypens, 10. Patrid Van den Dries. C-reeks: 1. Christophe Surgeon, 2. E<j gard David, 3. Pascal Batselier, 4. Marll Duquesne, 5. Robert Maldrie, 6. Hen man Moerenhout, 7. Patrick Verlee, Ir Hubert Van Craeynest, 9- Jean-Piern Marissens, 10. Julien Simoens. j D-reeks: 1. Alois Carmeliet, 2. Joza Caethoven, 3 Victor Van Vaerenbergh, L Christiaan De Guisme, 5 JozefBoone,«l Baevens-Vermeiren bleef voorop cn V"h T t 7 u n ir i, d voor de zevende plaats was ook Sel^oris fhur S°nck' ""«o üDe„KockeI' nog weggewipt, terwijl Pascal MuTde rest regelde voor Stammeleer, De Ca- Steenssens. sport booter en Van Impe. Zondag in Zarlardinge het v A-reeks: Theo Van Handenhove A-reeks: 1. Theo Van Handenhove, 2"°Ne> Onmiddellijk de vlam erin me, Ronny JJgf *5 f Sïïwfc Samson alleen aan de leiding. Direkt 1™ va" ^ton reaktie van Thierry Gins, Raman, Ver- Speyhrceck, 6. Stepivan Caleenw, 7, Kr, ten 1 maereke, Van den Driessche en W. Pari- ïf*»8' ,E"C ,Fran'ke' 9 daens. Na drie ronden hergroepering Dev,ts'10'J00sl Vandeputte. Me maar ook nieuwe aktie met Van B-reeks: 1. Hendrik Cornelis, 2. Joz« Handenhove, Scheirlinck, Paridaens, Watteny, 3. Serge Van Assche, 4. Eddj Francke, De Croock, Hoebeke en Lau- J0'); 5- Jean Baeyens, 6. Hendrik Ver reys. In de achtste ronde weer alles me'ren, 7. Jan Sergoris, 8. Pascal Muyl 7 samen en een poging van Van den Bos- 9. Dirk Stammeleer, 10. Antoine DiJoso I sche, Van Handenhove, Hoebeke, Van de Cabooter, de vr Putte, Patrick Cornelis, Kurt De Croock C-reeks: 1. Pascal Batselier, 2. Rogem,",s en Van de Casteele. Zij namen 20 sekon- Tanckeré, 3. Frans Van Hoof, 4. Hugo D f1 den voorsprong en Geert Van Spey- Pessemier, 5. Dirk De Troyer, 6. Hubei 'eu8" broeck zag het gevaar in. Hij wipte weg Vancraeynest, 7. Jean-Pierre Marissens^ uit het peloton met in zijn gezelschap 8. Herman Moerenhout, 9- André Stai Stefan Caleeuw en Eric Franck, In één meieer, 10. Gustaaf Sonck. ruk fietsten ze het gat dicht en meteen D-reeks: 1. Alois Carmeliet, 2. Corr. waren er tien leiders. Nog twee ronden Van Gorp, 3. Jozef Caethoven, 4. Huj waren er te fietsen en achteraan viel De Kocker, 5. Arthur Sonck, 6. Mare alles uiteen. Uit het gewezen peloton Doeraene, 7. Alois Van Renterghem, vormde zich een kopgroep van tien die Maurice Verbeke, 9. Gerry Steenssens buiten alle verwachtingen in tijdens de io. Antonio Cecchinato. laatste ronde nog aansluiting kreeg met de kopgroep. Toch zou het niet tot een spurt komen want Patrick Cornelis moest er nog eens vandoor. Van Hande nhove reageerde gepast en haakte zijn karretje aan. Cornelis perste er alles uit maar een sterk rijdende Theo had geen last om het in de spurt bergop vlot te halen en meteen zijn tweede zege op zak te steken. Ook Kurt De Croock en Valère Van de Casteele geraakten nog weg zodat spurter Geert Van Speybroeck slechts voor de vijfde plaats zijn jump kon plaatsen, vóór Lateeuw, Chris Verhas selt, Eric Francke en kampioen Devits. Volgende wedstrijden Zaterdag 14 september in Berlare, Turf- putstraat 1, café Halve Maan. Wedstrijd promotor is Serge Van Assche. C D starten om I4u00 voor 9 ronden over 63 km en A B om I6u00 voor 11 ronden of 77 km. Robur Moerzeke Fons Vercauteren is nog steeds ge kwetst. Geert Van de Velde is weer beschikbaar. De ploeg. Laureys, Nobels, Van Den Eede, Van Bogaert, P. Verhelst, De Wilde, B. Huyle- broeck, Van Geyte, Wuytack, H. Ver eist, E. Huylebroeck; Van De Velde, Heirwegh en X. R. Lebbeke Eric Verleysen keert terug uit schor sing. Oefenmeester Van Den Bergh kiest uitJanssens, Heyvaert, He- Ion, Mathijs, Carlier, Van De Som- pel, Verleysen, Verheyden, Van Moerzeke, Van Den Bossche, Buydts, Peleman, Gaudeus, Van Puyvelde en Moens. Liefli

De Voorpost | 1991 | | pagina 26