Is wrevel tegen Tollembeek terecht? Zowel Appels als Lebbeke trekken aan het kortste eind ^ong en Oud Joso ontmoeten elkaar op sportief vlak V.C. Juvenes wil met beperkte kern toch promoveren Titels voor Jozef Claessens, Francois Cornelis en Frans Van Der Hoeven Volleybalkalender Belgische kampioenschappen veteranen De Voorpost - 13.9.1991 - 27 VOLLEYBAL KORFBAL Liefhebbei Door een nieuwe reeksindeling in hoge re III een terechte aanpassing zodat de kampioen in deze reeks kan stijgen naar Hogere II, roept tijdens de huidige kom petitie heel wat vraagtekens op naar de handelwijze van Tollembeek, met een zichtbare goedkeuring van het Ligabe- stuur. De ploegen van het gewest Aalst- Dendermonde voelen zich genomen. Door het uitstellen van de wedstrijden van Tollembeek, na de opstelling van de kalender van de play-offs van hogere I en het verschuiven naar een latere datum van deze ontmoetingen kon Tollembeek voor Sinterklaas spelen voor de ploegen van het gewest Geraardsbergen - Nino- ?e-Ronse. Men kan aanstippen dat de J ploeg van hogere A voorrang heeft op de tweede ploeg van Tollembeek, maar waarom de wedstrijden dan geen dag vervroegen of eventueel de aanvangsu- ren met drie vervroegen zoals in het reglement is toegelaten... Bij de eerste uitgestelde wedstrijd verloor Tollem beek de wedstrijd met 15-4 en naar het in de wandelgangen de ronde deed werd er gespeeld met enkele junioren bij gebrek aan spelers. Het was tijdens de vakantieperiode en men had de spelers een jaarlijkse vakantie gegund en de wedstrijd was niet laat genoeg gepland. Boven dit alles, uitslagen tegen ploegen van het gewest Ninove-Ronse, al of niet met een reukje, komen in de kaatsmid- dens de geruchten de kop opsteken als zou Tollembeek niet geneigd zijn te stijgen naar Hogere II en opnieuw kerst mannetje kunnen spelen, met daarbij de geruchten dat Tollembeek II zou opgedoekt worden door een te hoge kostprijs voor het instandhouden van de ploeg. Het is hun volle recht hun aktivi- teiten te staken, maar dat het Ligabe- stuur het spelletje meespeelt kan men niet dulden. Het Ligabestuur, waarvan voorzitter en sekretaris, de twee belang rijke posten toebedeeld zijn aan perso nen van het gewest Geraardsbergen, Ni- nove, Ronse, kan hierdoor wel in op spraak komen, alhoewel ik geenszins twijfel aan de eerbaarheid van deze personen. De meest benadeelde ploegen van het gewest Aalst - Dendermonde zijn de twee Lebbeekse ploegen met name Wie- ze Sportief en Denderbelle Hub XV. Denderbelle, dat een grote investering achter de rug had om een plaatsje in de eerste zes veilig te stellen, kwam bedro gen uit. Wieze, dat op een paar wedstrij den van het einde van de kompetitie bijna zeker was van het behoud in hoge re II, zag door de onverwachte winst van een paar ploegen uit het andere gewest het behoud door de neus geboord. Denderbelle daarentegen had zijn lot in eigen handen. Na een goede start van de kompetitie, met enkele driepunters was de ploeg bijna een certitude voor een plaatsje in de eerste zes. Door de afwe zigheid van een paar basisspelers we gens ambtsbezigheden gingen enkele wedstrijden verloren zodat het saldo van gewonnen wedstrijden negatief uitviel en het kostte Klub XV de degradatie naar bevordering. Met deze samenstelling moet Denderbelle in de kortst mogelijke tijd haar plaats opnieuw innemen in de nationale reeks. De nakende transfertperiode doet som mige klubs schudden en beven. Elke ploeg behoudt het liefst zijn pionnen, want bij verkoop moet er gekocht wor den en de vraagprijs rijst soms de pan uit, zodat verscheidene klubs in ge ldnood verkeren. Temeer als men van een kale reis terugkomt zoals Opstal Pelote dat Hans Van De Velde van Zele Durmen overnam voor een heel be- 'hoorlijk bedrag met daarbij de hoge eisen van de speler zelf en de aange kochte speler geen enkele maal zich aanbood voor de wedstrijden. De klubs zelf doen elkaar de das om door een te hoge vraagprijs van spelers, zodat men nieuwsgierig gaat uitkijken naar het verdwijnen van klubs of fusies om de eindjes aan mekaar te kunnen knopen. Terjoden, met Ives De Kinder in de hoofdrol blijft in Hogere III, de investe ringen die telkenjare werden uitgevoerd moeten opgedreven worden wil men voor het volgend seizoen een valabele ploeg uitbouwen. lartiiVoUeybal. Kangoeroes aalr trganiseerde een bijzonder geslaagd eetfestijn (da) itricf Heren Eerste provinciale 14.9 20u00 Borsbeke - Adec Baasrode Dames Tweede provinciale B 14.9 19u30 Kruishoutem - VC Oudegem Jeugd Jongens kadetten 14.9 17u30 Borsbeke - Juvenes Zele Jongens scholieren 14.9 13u45 Thunderballs Berlare - Juvenes Zele Meisjes kadetten 14.9 I4u30 Madavoc Hamme - Pardaf Kruibeke llu30 VC Temse - Nidak Nieuwerkerken 15.9 I6u00 Erwetegem - Scorpio Aaigem Meisjes scholieren 14.9 17u30 Borsbeke - Snuffel Grembergen 15u30 Beervelde - VC Oudegem I6u00 VC Berlare - Rumbac Waasmunster Meisjes scholieren C 14.9 llu30 VC Temse - Sinaai I4u30 AVO Melsele - Madavoc Hamme Meisjes scholieren D 15.9 I4u00 Scorpio Aaigem - Erwetegem Meisjes junioren A 14.9 llu30 VC Temse - St-Gillis-Waas 14.9 13u45 VC Berlare - Denderhoutem 15.9 I4u00 Scorpio Aaigem - Ename Noch Appels KC, noch Atlantis Lebbeke slaagden er vorige week tijdens hun thuismatchen in, punten te sprokkelen. Appels ging met het kleinst mogelijke verschil de boot in tegen Mercurius (9-10), op het Lebbeekse sportkompleks was de nederlaag duidelijker: 2-8. Beide ploegen lijden momenteel blijk baar aan dezelfde ziekte: een gebrek aan afwerking. Was de Lebbeekse nederlaag ingekalkuleerd - Rapid Gent wordt in derde klasse geciteerd als titelkandi daat- langs de Appelse sporthal had men, in de strijd voor het behoud, op meer gerekend. In de bekerkompetitie versloeg Appels vorige week Volba met 10-12. De voorgift van Volba bedroeg vier korven. Appels KC - Mercurius: 9-10: die afwerking toch... Ann Schuddinck over de wedstrijd van vorige zondag: het werd een dubbeltje op zijn kant, kwa samenspel en fysieke konditie waren beide ploegen aan elkaar gewaagd. Andermaal kwam echter de Appelse ziekte naar boven: het gebrek aan afwerking. Waar Mercurius drie kansen nodig had om te skoren, hadden wij er vijf nodig. AI bij al denk ik dat de wedstrijden waarbij wij punten zouden moeten sprokkelen slecht gesitueerd op de kalender liggen. Hadden we tegen standers als Mercurius en Meeuwen over enkele weken kunnen bekampen, misschien zou de puntenoogst dan gro ter geweest zijn. Dat de wedstrijd gelijkmatig verliep, be wijst het skoreverloop. Pas in de 19de minuut van de tweede helft slaagden de bezoekers erin voor het eerst een twee- puntenkloof te slaan. Met nog vijf minu ten voor de boeg wees het skorebord zelfs een 8-8 gelijke stand aan. Toen liep Mercurius uit tot 8-9 en via eèn straf- worp tot 8-10. In de laatste momenten van de match konden we nog terugkeren tot 9-10. Voor Appels skoorden de vol gende spelers: Dirk Duym (3), Ann Schuddinck (2), Wim De Wilde (2), Annette Verstraeten en Veronique De Paepe. Appels krijgt zondag Meeuwen op bezoek. Nog een belangrijkere wedstrijd in het kader van de degradatie. Atlantis Lebbeke - Rapid Gent: 2-8: klasseverschil Atlantis Lebbeke verscheen vorige zon dagmiddag gehandikapt aan de ingooi. Trainer-coach Karei De Waele moest zowel Damien De Rouck als Frank Vel- deman missen. Aanvankelijk speelde At lantis best mee. Via een inloopbal van Franky Cornelis kwam de thuisploeg zelfs op voorsprong. Erg lang zou die echter niet op het skorebord staan, want de bezoekers skoorden meteen tegen en liepen bij de rust uit tot 1-5. Opvallend was het reboundoverwicht van de bezoe kers - Atlantis heeft gebrek aan gestalte - en hoewel ook zij kwa afwerking niet bovenmaats presteerden, bakte de thuisploeg er nog minder van. Zowel de bezoekers als Piet Maesschalck van At lantis misten een strafschop. Na de rust vertoonde de wedstrijd een zelfde spelbeeld. Een duidelijk over wicht van Rapid Gent, dat duidelijk meer talent in de rangen heeft. Atlantis zou nog slechts één keer tot skoren komen, via een doorloopbal van Piet Maes schalck. Naar het einde toe verwaterde de wedstrijd op bepaalde ogenblikken in holderdebolderkorfbal en een symfonie van slechte paases. Zondag krijgt Atlan tis Technico Turnhout op bezoek. ATLETIEK ierrt Jozt 0p zaterdag 7 september speelden in de sporthal van Oudegem de ploegen van het vroegere en het huidige JOSO een volleybal-tornooi. :k, 4Joso ontstond destijds uit de sportieve Vai tak van de Dendermondse Jongsocialis- Kri ten. Tot op heden blijft deze organisatie loze aktief en tracht zij zoveel mogelijk het brede publiek te bereiken. Daartoe gaan jozejer wekelijks op donderdagavond volley baltrainingen door in de sporthal van it-Gillis. duys Op 7 september namen drie ploegen van Déjoso het tegen mekaar op. De ploeg van de vroegere Jongsocialisten met o.m. toge minister Norbert De Batselier moest het in de eerste wedstrijd opnemen tegen de jeugd van JOSO. De 'anderen' haalden het door hun wilskracht. Blijkbaar had den de jongeren de tegenstander onder schat!. In een tweede wedstrijd won de huidige ploeg van Joso, niet zonder moeilijkhe den, van de jeugd. De .derde en laatste wedstrijd zou beslis sen wie uiteindelijk dit tornooi onder vrienden ging winnen. In een spannen de en gelijkopgaande wedstrijd gaf de fysische konditie van het huidige Joso uiteindelijk de doorslag, zodanig dat zij nipt van het vroegere Joso wonnen. Achteraf werd alvast afgesproken om dit geslaagde initiatief zo vlug mogelijk te herhalen. Het ziet er vlak voor de aanvang van het nieuwe seizoen voor V.C. Juvenes eigen lijk niet zo best uit. Transfertperikelen, kwetsuren en ploegenwerk zorgen voor een domper op het enthousiasme van trainer en spelers. Juvenes zal trouwens niet met een damesploeg kunnen star ten dit seizoen. De A-speelsters waren niet akkoord met het feit dat atletes uit de jeugdreeksen de eerste ploeg zouden komen versterken en vermits de klub anders niet aan een voltallige kern kan komen betekent dat geen competitie voor V.C. Juvenes bij de seniores dames. Om wat dieper in te gaan op de details bij de herenploeg, kunnen we U alvast ver tellen dat Yves De Rijcke momenteel gekwetst is. Jan Lacqueur heeft voor een bedrag van twintigduizend frank de ploeg verlaten. En de transfer van Peter Verstrepen, de speler die Juvenes van V.C. Oudegem, de club uit derde provin ciale had aangetrokken, blijkt nu ook niet te zullen doorgaan. Verstrepen wordt namelijk voor vijfenzestigduizend frank aan Buggenhout verkocht. Een zware tegenvaller want Verstrepen train de zelfs al mee met Juvenes. Bovendien zijn er dan ook nog een aantal spelers die wegens ploegenwerk niet alle trai ningen kunnen bijwonen. En er is wel jeugdpotentieel aanwezig bij Juvenes, maar het is nog wat te vroeg om die nu reeds in de eerste ploeg te laten spelen. Konkreet komt het hierop neer dat de scholieren Geert Van Acker en Bart Stee man deel zullen uitmaken van de ploeg. Verder zullen Peter Cornelis, Gustaaf De Paepe en junior Thomas De Pikker het midden versterken. Cornelis en De Pae pe kunnen trouwens ook als hoekspe- lers fungeren. Luc De Bruyne, Yves De Rijcke en Danny Lopez komen in aan merkingvoor een plaats als passeur. En als aanvallers doet Juvenes beroep op Kelly De Brandt en Zeger Decommer. Een ploeg waarmee op een plaats bij de eerste twee in het eindklassement wordt gemikt. Meer zelfs, een bevordering is en blijft het doel tijdens het komende seizoen. En dat het geloof in Juvenes nog steeds aanwezig is, bewezen de sponsors die natuurlijk ook hun steentje bijdroegen voor de materiële kant van de zaak. Voor de herenploeg, die getraind wordt door Danny Loyez, zorgden Suppra De Bus, André De Vrieze, Fietsen André Steeman en Art-Decor uit Sint-Niklaas voor de uitrusting. De supportersklub Vivaldi zorgde voor de uitrusting van de meisjes juniores, terwijl taverne en snack VivaJdi hetzelfde deed voor dc scholieren jon gens. De jeugdspelers kregen een sport tas aangeboden door Schoenpark, die trouwens ook nog eens vijf procent kort ing geeft op aankopen door de leden van de supportersclub. Jong en oud-Joso speelden een tornooi in de sporthal van Oudegem (foto Piet Hermans) Robin Verheyden Op zondag 1 september hadden in Sint- Lambrechts-Woluwe de nationale kam pioenschappen voor veteranen plaats. Dit atletiekgebeuren kon rekenen op heel wat belangstelling van zowel pu bliek als atleten. De titelstrijd werd in bijzonder harde omstandigheden ge voerd, vooral op de middellange en lange afstand. Het was immers ongeveer vijfendertig graden rond de piste en de vochtigheidsgraad was zeer hoog. De eerste ster uit onze kontreien die schitterde, was die van Francois Corne lis (EA). Hij had bij de +55-jarigen ingeschreven voor zowel de 100 meter als de 400 meter. En het werd meteen een dubbelslag voor deze atleet. Fran cois won eerst de 100 meter in 12.69, en daarna ook nog eens de 400 meter in 58.35. Ondertussen hadden ook reeds een paar kampnummers plaats waar onze streek- atleten goed presteerden. Eddy Moer- naut (Hamme) legde in het verspringen bij de 40-jarigen beslag op de tweede ereplaats. Hij lukte een beste sprong van 5m63 en hoewel hij zelf iets verder had verwacht, bewijst deze prestatie toch zijn huidige goede konditie. Jan Van Der Hoeven (EA) werd bij de 65-jarigen in deze discipline zesde met 5m07. Als Jan, die ondertussen zesenzeventig jaar is, zou kunnen uitko men in een eigen leeftijdskategorie, zou hij uiteraard meteen de eerste plaats wegkapen. De zege in de 3 000 meter steeple ging naar Jozef Claessens (Hamme) die de hele wedstrijd alleen op kop liep. In het begin volgde René Teniers (Booischot) nog wel in zijn spoor, maar na vier ronden moest Teniers loslaten en ver loor systematisch zo'n vijfentwintig me ter per ronde. Omdat Jozef uiteraard geen overbodige risico's wou nemen, met het oog op de titel, beperkte hij zich tot een tempo dat hem zeker geen inzin king zou doen krijgen, en finishte heel fris in... 10.04.00. «Als ik dat had gewe ten op voorhand», zei hij na afloop. Maar ja, de titel is binnen en dat was de eigenlijke bedoeling. En dan was er ook nog Ely Van Eetvelde (Aalst), die in een sterk deelnemersveld beslag legde op de vijfde plaats in de 1.500 meter voor de +45-jarigen, in een mooie tijd van 4.26.51. Antoine Van De Velde (Hamme) kwam eveneens als vijfde over de streep, maar dan in de 10.000 meter voor de 40-ja rigen. Antoine lukte een tijd van 37.23.01. Robin Verheyden Hengelen. Alfons Segers is de nieuwe kampioen van de Wintervissers' in Kastel (vh)

De Voorpost | 1991 | | pagina 27