H.K. Waasmunster uitgeschakeld, Ajax Lebbeke net niet Handbalmarathon in Lebbeke H.K. Waasmunster en Ajax Lebbeke starten zaterdag Handbalkalender Ook H.B.C. Dendermonde en Brabo Denderbelle gaan door Kan Kosa Aalst favoriet Eeklo bedreigen? Memorial Freddy Cooreman lste Provinciale 28 - 13.9.1991 - De Voorpost HANDBAL Beker van België Het werd een bewogen Beker-weekein de voor onze twee 2de nationalers H.K. Waasmunster en Ajax Lebbeke. Waar een relatief gemakkelijke opdracht werd verwacht met de verplaatsing naar de in 3de afdeling spelende clubs Alken en Genk, werd het tegenovergestelde waar. H.K. Waasmunster verloor, na verlen gingen in Alken en Ajax mag een dikke kaars branden want D. De Bruyn en C° kwamen in Genk éénmaal op voor sprong, 30 seconden voor het eindsig naal, nadat het er echt hopeloos had uitgezien. Meteen gaat Ajax wel door net als H.B.C. Dendermonde en Brabo Den derbelle die zich vrij gemakkelijk wisten te plaatsen na overwinningen tegen Temse en Desselgem. I.T.B. Lokeren werd zoals voorzien uitgeschakeld door een sterk Kiewit maar de Waaslanders ontgoochelden zeker niet. Vooral in de tweede helft maakten zij het Kiewit Has selt behoorlijk moeilijk en dat is beslist een referentie. In de l/32e finales moet Brabo Dender belle naar Ieperse, Dendermonde ont vangt Houthalen of Diepenbeek en Ajax Lebbeke krijgt wel een bijzonder moei lijke opdracht met een verplaatsing naar reeksgenoot Tongeren. Zaterdag 7 september was de Lebbeekse sporthal net een gezonde bijenkorf. Ajax organiseerde een 12 uur durende hand balmarathon in het kader van de jaar lijkse terugkerende Memorial Freddy Cooreman. Het werd een geslaagde ma nifestatie al heeft het secretaris Hendrik Cleymans heel wat kopbrekers bezorgd om het programma rond te krijgen. Op de dag zelf doken er inderdaad nog onverwachte moeilijkheden op met af zeggingen van enkele ploegen en ook Saturnus Ridderkerk diende vervangen door Eindhoven. Toch verliep alles op wieltjes, geen wonder als men het orga nisatietalent van het Ajax bestuur kent. Het pupillentornooi was de ouverture van de lange handbaldag. Na spannende en fel betwiste wedstrijden werd Ajax winnaar voor Lokeren dankzij één doel punt meer op het aktief. De uitslagen Ajax Lebbeke I - Ajax Lebbeke II 6-8 Lokeren - Buggenhout 10-3 Ajax I - Lokeren 4-8 Ajax 2 - Buggenhout 11-6 Buggenhout - Ajax I 11-9 Ajax II - Lokeren 6-6 Rangschikking 1. Ajax II 5 p 2. Lokeren 5 p 3. Buggenhout 2 p 4. Ajax I 1 p Na de middag namen de kadetten van Ajax het op tegen de dames senioren van Squadra. Het werd een verrassend aan trekkelijke wedstrijd waarin de uiter aard fysisch sterkere Ajax kadetten het bijzonder moeilijk kregen om een vlot spelend Squadra op afstand te houden. Ajax Lebbeke - Squadra Lebbeke 18-14 Vanaf 15 uur kwamen dan de regionale senioren aan bod. De uitslagen Heren Buggenhout - Dendermonde 11-20 Ajax II - Denderbelle II 37-13 Ook in lste provinciale start de kompetitie dit weekeinde. Het ziet er naar uit dat vier ploegen in aanmerking komen voor de titel. Naast Eeklo, Middelkerke en mogelijk Merchtem start ook streekploeg Kosa Aalst met bepaalde ambities. De Aalstenaars van secretaris N. De Backer, komen versterkt uit de transferpe riode na het opdoeken van E.V. Aalst. Spelers als Mare Bayens, Koen Bomon en nog een paar andere kwamen de rangen versterken en logischerwijze moet Kosa in staat worden geacht een rol te kunnen spelen in het titeldebat. Veel zal afhangen van de wil om het nog eens waar te maken. De meeste spelers zijn niet meer van de jongsten, hebben het allemaal al meegemaakt in de nationale afdelingen en van hun motivatie hangt wellicht de titel af. Bij de rechtstreekse tegenstanders lijkt Merchtem, na de degradatie de minst moeilijke klant, wat Middelkerke in petto heeft weten wij niet zo goed maar die ploeg lijkt ons toch niet bij voorbaat uitgeschakeld en het duidelijk versterkte Eeklo zou wel eens de grote titelkonkurrent kunnen worden. Met A. Wouters en vooral Hans Borgers heeft Eeklo een hoofdvogel geschoten op de transfer markt. Ook in de breedte kwam er versterking met Y. Aerts en Scheir zodat Eeklo wel degelijk over een bijzonder stevig geheel beschikt. Dames Squadra Leb. - Robuco Buggenh. 22-4 Om 19.15 u. werd verzamelen geblazen voor de veteranenploegen van Ajax en Dendermonde. De Lebbeekse ploeg, met o.a. de nog aktieven G. Van Vaeren- bergh, L. Van Cauwenbergh, P. Vermei- ren en M. Hendrickx, toonden zich dui delijk sterker dan het Dendermondse team van R. Van Der Veken en via een 8-3 ruststand won Lebbeke met duidelij ke 24-8 cijfers. Als sluitstuk van de dag kwam Ajax Lebbeke op het terrein tegen het Nederlandse Philips Eindhoven. De wedstrijd Ajax Lebbeke 24 Eindhoven 18 Tegen het dit seizoen naar lste divisie gepromoveerde Eindhoven kwam Ajax eigenlijk nooit in de problemen. Een razendsnelle start zorgde voor een vlug ge 6-1 voorsprong maar Ajax ging daarna duidelijk aan wedstrijdconcentratie in boeten. Dit tot eigernis van trainer- coach Van Uytfange die met deze hou ding zeker niet akkoord bleek. Het is ten andere opvallend hoe zenuwachtig men bij Ajax naar de kompetitie toeleeft. Laten wij hopen dat de «stress» wegebt in de kompetitie want het is duidelijk dat Lebbeke toch wel gebukt gaat onder de druk die als favoriet op hen weegt. Via 7-5 werd de rust bereikt met een 10-6 voorsprong. Direkt na de rust maakte Ajax er 13-7 van langs De Hauwcrc maar dan ging het opnieuw fout als de ploeg, onbewust, verwaarloosde de richtlijnen van coach Van Uytfange uit te voeren. Het werd 14-11 vooraleer Ajax opnieuw op niveau speelde en via 21-15 werden dan de 24-18 eindcijfers bereikt. Ajax Lebbeke: De Bruyn, Van Rossem, Pultau 2, Van Ransbeeck 6, Bosman 2, Christiaens 2, Verlinden 1, Van Leugen- haege 5, D'Hauwere 3, Vlassenroot 2, Van Den Borre 1. EVA De wedstrijden Alken 3) 29 H.K. Waasmunster 28 Het ziet ernaar uit dat H.K.W. moeilijk het statuut van «Bekerploeg» zal verwer ven. Vorig seizoen werd het eveneens een uitschakeling in de eerste wedstrijd tegen Stenant, in de finale van de Beker van OostVlaanderen lukte het ook al niet en nu ging H.KW. er ook uit tegen Alken. Het werd weliswaar een dubbeltje op zijn kant maar uiteindelijk is Alken toch een ploeg die een reeks lager speelt dan H.K.W. Verrassend was wel dat de H.KW. verdediging tijdens het wedstrijdbegin opvallend in de fout ging wat Alken toeliet zijn 3-0 voorgift uit te bouwen tol een 8-2 voorsprong na 7'. Onder impuls van Danny Luypaert vocht H.KW. dan toch terug. Het werd 8-6 en Luypaert zorgde voor 11-10 na 17'. Maar de verde diging bleef opvallend onzeker akteren waardoor Alken kon gaan rusten met een 16-14 voorsprong. Ook in de tweede helft draaide het niet zoals verwacht bij H.KW. dat bestendig op achtervolgen bleef aangewezen. Samen met Luypaert konden Roels en Ombelets dan toch de bakens verleggen en het werd 24-23 5' voor het einde. Enkele minuten later lukte Ombelets dan de gelijkmaker (24-24) maar kende echt tegenslag toen hij in de laatste minuut zijn winning goal zag afkeuren om zeer onduidelijke redenen. Meteen was men aan verlen gingen toe en plots zag het ernaar uit dat H.K.W. het commando ging overnemen. Roels bracht zijn ploeg voor het eerst op voorsprong (24-25) na 3' en 2' voor het einde leidde Waasmunster nog altijd met 27-28. Ondertussen waren Ombe lets en Jansen uitgevallen met lichte kwetsuren en Alken stelde gelijk in de laatste minuut van de verlenging (28- 28). Direkt daarna viel het ongelukkig verdikt voor H.KW., Roels zag zijn doel- worp op de deklat te pletter slaan, de terugkaatsende bal kwam in Limburgse handen en uit de daaruitvoortvloeiende tegenaanval lukte Alken de beslissende goal. H.K. Waasmunster: W. De Grave, Van Renterghem, Luypaert 10, Vermeu len 1, Roels 7, Agneessens 3, Ombelets 3, De Bode 4, De Meerschman, Jansen. Genk 3) 21 Ajax Lebbeke 22 Ajax stuitte op onverwacht veel tegen stand in Genk en lang zag het ernaar uit dat de sterke Limburgers het laken naar zich toe zouden trekken. Het wedstrijd- begin liet dit wedstrijdverloop nochtans niet veronderstellen want een in de be ginfase knap spelend Lebbeke had de 3-0 voorgift van de Limburgers al opge haald na 13' (6-6)Maar plots werkte het niet meer bij de bezoekers. Genk, groot en sterk, nam opnieuw het initiatief en Lebbeke raakte zowaar vijf doelpunten achter. Aan de rust kon men de schade amper beperken tot 12-9. Ook in de tweede helft bleef Ajax, waarbij de afwer king - vooral via de hoeken - bleef falen -, bestendig op achterstand en 7' voor het einde - bij een 20-16 stand - leek het pleit toch wel beslecht. Maar plots ging Genk, weliswaar onder de druk van Ajax, bijzonder zenuwachtig akteren en dit resulteerde in drie rode kaarten voor de Limburgers. Ajax liet die kans niet liggen en gebruik makend van de numerieke meerderheid kwam Lebbeke verrassend terug tot 21-21. Met nog 30 seconden te spelen kon de routinerijke Van Leugen- haege Ajax voor het eerst op voorsprong brengen en meteen was dit voldoende voor de overwinning. Dat de zenuwen sterk gespannen stonden is op te maken uit een incident dat zich «in» het eindsi gnaal voordeed en waarbij Bart Van Ransbeeck en een Genkse speler nog naar rood opkeken. Ajax Lebbeke De Bruyn, Van Rossem, Van Leugenhaege, De Man, Vlassenroot, Cleymans, G. De Deckier, Cristiaens, De Hauwere, Pul tau, Van Ransbeeck, Van Den Borre. Desselgem 3) 15 Brabo Denderbelle 24 Met een probleemloze overwinning in Desselgem is Brabo wellicht vertrokken naar een doorgedreven voorbereiding op hun seizoen in 3e afdeling. Trainer- coach M. De Proft kan inderdaad zeer binnenkort opnieuw beroep doen op het trio Hendrickx - Walraevens - De Batse- lier, die dan de kern komen aanvullen en meteen is het duidelijk dat Dender belle op het juiste spoor zit. Alleen Fr. De Ridder blijft nog «onzichtbaar» maar daarop is men bij Brabo voorbereid. In Desselgem kende Denderbelle weinig problemen om zich te plaatsen voor de volgende ronde. In de eerste helft kon de thuisploeg nog voor enig weerwerk zor gen, ook al omdat bij Brabo nogal onzui ver werd afgewerkt. Na 11' was de 3-0 voorgift toch al teniet gedaan en Brabo demonstreerde in die periode al een overwicht dat echter nog niet voldoende tot uiting kwam op het scorebord. Rust 6-10. In de tweede helft opteerde M. De Proft voor een 3-2-1 verdedigingsopstelling en meteen kreeg Brabo ook meer aanval lende impulsen. De bal werd regelmatig gerecupereerd waardoor de tegenaanval echt loskwam. Onder impuls van een efficiënt afwerkende P. Vermeir ging het naar 8-19 na 45' en dan werd duidelijk gas teruggenomen. Iedereen kreeg nu ruim speelgelegenheid waardoor Des selgem de schade mocht beperken tot de 15-24 eindstand. Brabo Denderbelle: Vermaesen, R. Van Keer, P. Vermeir 10, De Block 2, D. Van Goethem 2, E. Van Keer 3, P- Her- tsens 5, M. De Proft 2, De Cock, Guns. H.B.C. Dendermonde 21 T/S For Ever Temse 13 Alhoewel het een duidelijke 21-13 neder laag werd voor de scheepsbouwers, toonde men zich daar niet helemaal ontevreden. Alex Baeck hierover: «Mt een tegenstander als titelfavoriet Dendermonde, zal deze nederlaag onze ploeg niet overontrusten. Integendeel, sommige momenten speelde Temse echt goed mee en als wij over al onze effectieven kunnen beschikken - de ge kwetste spelverdeler Pascal Buytaert wordt nog gerecupereerd - moeten wij in staat zijn ons te handhaven in 4e afde ling». Ook bij de thuisploeg was men niet ontevreden en wees men tevreden naar de verschillende vlotte aanvalsakties die met een doelpunt werden bekroond. Dendermonde begon inderdaad sterk aan de wedstrijd en in de eerste helft deed vooral nieuwkomer R. Bayens zich in positieve zin opmerken. Via 3-1 na 6' leidde H.B.C. met 8-3 na 20' en met een 12-6 ruststand lagen de kaarten al op tafel. Maar direkt na de rust ontketende het Temse duo E. Buytaert - De Clercq een offensief waartegen de ingekomen doelman Claessens weinig verhaal had en na 36' waren de scheepsbouwers zowaar genaderd tot 13-10. Het was P. Impens die, hard werkend, H.B.C. op nieuw op het goede spoor zette en na 45' was alles opnieuw in de plooi gevallen voor de thuisploeg (17-10). Toch viel het op dat Rudy Bayens nu goed opgevangen werd door Temse (P. Van Hoyweghen) en het niet beschik baar zijn van J. De Mayer liet zich toch voelen. Via 19-11 ging het toen naar de 21-13 eindscore na een wedstrijd die toch perspectieven opent voor de ambi- tieuse thuisploeg. H.B.C. Dendermonde: Coppens, Claessens, Hoorelbeke, Van Beveren 2, Impens 5, Wesemael 3, Verhalen 3, Bayens 6, Asaert 1, B. Arijs 1. T/S For Ever Temse: Van Buyten, De Rijck, Milliau 1, De Clercq 5, P. Van Hoeyweghen 1, Van De Walle, Krist. Van Hoeyweghen, Dirk Buytaert 1, E. Buy taert 2, Gijssels 3- I.T.B. Lokeren 3) 20 Kiewit 25 Kiewit dat zijn ambities nooit heeft ver borgen, heeft zich dit seizoen opnieuw aanzienlijk versterkt. Vooral de aanwer ving van de Poolse spelverdeler Obrusik heeft de Limburgse ploeg een surplus gegeven die kan tellen en het kan niet ontkend, wie dit seizoen titelambities heeft in 2de nationale zal over sterke troeven moeten beschikken om dit Kie wit achter zich te houden. En toch slaagde Lokeren erin - tijdens de tweede helft - het de Limburgers moei lijk te maken. Meteen een aanwijzing dat Lokeren in 3de afdeling een opval lende rol moet kunnen spelen. Dit is ook de mening van trainer-coach J. Princen die de licht gekwetste H. De Smet liet rusten. Lokeren begon aan deze wedstrijd dan ook zonder komple- Het is zover. Dit weekeinde start de handbalkompetitie in de nationale afdelingen en zowel van Ajax Lebbeke als van H.K Waasmunster wordt verwacht dat zij een toonaangevende rol gaan spelen in 2de nationale. Vooral Ajax Lebbeke steekt zijn verzuchtingen niet onder stoelen of banken: de promotie naar lste nationale afdwingen is het objectief. Bij Ajax zegt men hieromtrent het volgende: «Ajax Lebbeke wou vorig seizoen binnen de eerste vier eindigen. Dit doel werd bereikt, Ajax werd derde op één punt van de tweede stijger Heusden. Achteraf bekeken zat er misschien iets meer in, maar wat vorig jaar net niet kon, zal dit jaar wel moeten. Ongetwijfeld wordt het een lange en lastige weg maar Ajax heeft zich hiervoor gewapend. Iedereen wil tot het uiterste gaan om dit seizoen door te stoten naar 's lands hoogste reeks». H.K Waasmunster, dat verleden seizoen onverwacht snel in lste nationale belandde, startte toen met het objectief: «Als het kan, willen wij in eerste blijven. Lukt het niet, dan is het zeker geen ramp». Het lukte dus niet. Waasmunster won één wedstrijd in lste nationale. Met drie punten eindigde het fanionteam op de laatste plaats met de degradatie naar 2de afdeling als logisch gevolg, maar echt uit de toon viel H.KW. niet. Alleen het logische gebrek aan maturiteit deed hen verschillende wedstrijden verliezen met klein verschil. Dit seizoen pakt H.KW. erg voorzichtig aan. «De tegenstanders in de tweede nationale zijn nu heel wat sterker dan twee jaar geleden toen wij de promotie konden afdwingen. Waasmunster rekent erop mee te kunnen draaien met de top van de reeks maar al bij al zijn wij nog altijd 5 jaar vóór op onze planning. Als wij ons 10-jarenplan even in herinnering brengen, dan heeft H.KW. nog 5 jaar om de plaats in eerste opnieuw te veroveren. En de toekomst is nog altijd aan H.KW., want de jeugdploegen blijven op een (traditiegetrouw) hoog niveau akteren». Tot daar de doelstellingen van beide 2de nationalers. Als besluit kunnen wij hieraan toevoegen dat er zowat 7 ploegen in aanmerking komen voor de twee promotieplaatsen. Het wordt dus een bijzonder interessant seizoen. Daarom mag zaterdag de start zeker niet gemist worden. Zowel Ajax, thuis tegen Maasmechelen, als H.K Waasmunster, op bezoek bij het pas gepromoveerde Liège, vertrekken als favoriet en kunnen zich in de openingswedstrijd geen misstap veroorloven. De zwaardere brokken komen inderdaad later. EVA xen maar jammer genoeg werden tij dens het wedstrijdbegin te veel open kansen verkwanseld en meteen kon Kie wit de 3-0 beginachterstand ophalen en na een kwartier wees het scorebord 5-7 aan. Had de thuisploeg zich in deze periode vergalloppeerd of was het ver trouwen weg, in elk geval tot de rust ging Kiewit opvallend domineren wat een 8-14 ruststand tot gevolg had. Maar tot veler verrassing begon Lokeren vanaf de 31ste minuut echt te drukken en er was een uitstekende doelman Woczsak no dig om de schade te beperken. Toch naderde Lokeren tot 14-18 na 45' en van enig klasseverschil was er niets meer te merken. Toch konden Obruski en Ceys- sens de Waaslanders op afstand houden en na 53' stonden de vier doelpunten verschil nog altijd op het scorebord (18- 22). Een incident met de Pool leverde W. Van Der Borght nog een rode kaart op 3' voor het einde maar in de tweede helft had Lokeren zich de evenknie getoond van hun gerenomeerde tegenstander. De thuisploeg won zowaar die laatste 30' met 12-11. I.T.B. Lokeren: Van Vaerenbergh, K. Verhofstadt 3, Bocklandt 1, Versele 3, Verguit 3, Van Hille 2, Zaman 1, Van Der Borght 1, Van Eygem 3, Van Den Berghe, Jamei. Lokeren II 34 Berlare 11 Scoorden voor Lokeren: Van Den Ber ghe 6, Jamei 7, Van Driessche 8, Van Den Bossche 3, Lenaerts 4, Mouton 1, Vervaet 1, Schelfout 1, Baetens 1. EVA 2e Nationale - Heren zat. 14.09 te 20.15 u. Ajax Lebbeke - Maasmechelen zat, 14.09 te 18.30 u. Liège UHC - H.K. Waasmunster lste provinciale Heren zat. 14/9 te 16.15 u.: Robuco Buggenhout 2 - Merchtem zond. 15/9 te 19 uur: Eeklo - H.B.C. Dendermonde 2 zond. 15/9 te 15.30 u.: H.K. Waasmunster 3 - Kosa Aalst zat. 14/9 te 17.05 u.: Gent 2 - Berlare Jeugd Pupillen zond. 15/9 te 13 uur: Waasmunster - Ajax zond. 15/9 te 14 u.: Lokeren - Buggenhout zond. 15/9 te 16.30 u.: Eeklo - Waasmunster-M Dendermonde - Squadra Lebbeke Miniemen zond. 15/9 te 15 uur: Lokeren - Buggenhout zond. 15/9 te 14 uur: Waasmunster - Middelkerke Kadetten zond. 15/9 te 17.30 u.: Eeklo - Waasmunster zond. 15/9 te 14 uur: Ajax Lebbeke - Lokeren zond. 15/9 te 14 uur: Gent - Kortrijk Oefenwedstrijden zond. 15/9 - Squadra Femina Lebbeke: neemt deel aan tornooi in Haacht zat. 14/9 - I.T.B. Lokeren neemt deel aan tornooi in Zwijnaarde zond. 15/9 te 15.30 u.: Lokeren II - Roeselare te 17 uur: Lokeren - Roeselare zat. 14/9 T/S For Ever Temse op stage weekend in Duitsland dinsd. 17/9 T/S For Ever Temse - Eeklo zat. 14/9 Kortessem - Brabo Denderbelle zat. 14/9 te 18 uur Robuco Dames - KI. Mechelen zat. 14/9 te 19-45 u. Robuco Buggenhout - Kl. Mechelen zond. 15/9 te 16.30 u. Eeklo - Robuco Buggenhout EVA

De Voorpost | 1991 | | pagina 28