Nu diepzeeduiken in België: beter kan het niet Goud en zilver voor Bart Oste, zilver voor Els Callaert en Karen Quintelier, brons voor Katrien Herwege JEMTP/ Atletiekwedstrijd te Sint-Amands 't Zeepaardje houdt open deur in Dendermonde Wee. Belgische Jeugdkampioenschappen te Merksem De Voorpost - 13.9.1991 - 29 ATLETIEK Hengelen. Herman Wuytack werd de nieuwe koning van vissend Groot-Hamme maar zo te zien waren ook de verliezers tevreden (vh) VOETBAL Lokerse-Baasrode 5-2. Bert De Schrijver en Rudolf Colman hebben het even aan de stok met de Wase Chris Van Raemdonck (Iv) ATLETIEK Heel wat atleten vertrokken in Sint- Amands aan de wedstrijd ingericht door AC Baasrode, voor hun vijf ronden ofte zestien en een halve kilometer. Reeds van in de beginfase ging een vijftal er vandoor. Onder hen de toekomstige winnaar Albert Van Campfort (ABES), alsook Jozef Claessens (Hamme) en Gil bert Maesschalck (Geraardsbergen). In de tweede ronde liepen alleen nog Claes sens en Campfort aan de leiding. Camp fort had het in deze fase van de wedstrijd zelfs moeilijk om het tempo te volgen. Maar in de laatste ronde plaatste hij een demarrage waartegen Jozef Claessens niets kon inbrengen. Meteen waren de plaatsen één en twee verdeeld. De eerste twee legden de afstand af in respektieve- lijk 53.43 en 55.00. Gilbert Maesschalck legde beslag op de derde plaats in 55.32. De overige uitslagen van de streekatle- ten 11. Norbert Bellon (ACDL), 12. Willy Seymoens (Baasrode), 14. Jean Bock- landt (Hamme), 17. Ely Van Eetvelde (Aalst), 28. Francis Moortgat (Baasro de), 30. Gaston Van Hoeyweghe (Ham me), 55. Omer Vercammen (ACL), 65. Jan Bogaert (Baasrode). Robin Verheyden Duitsland is momenteel zeer geliefd bij de autotoeristen. Alleen Spanje scoort hoger. Vooral de populaire gebieden zoals de Ei- fel, de Rijn, de Moesel en het Zwarte Woud genieten veel belangstelling. De jeugd is onze toekomst. Onze toe komst is de jeugd- Een stelregel die, gezien het huidige niveau van onze atle- tiekelite, zeker in deze sporttak geldt. Op zaterdag 7 en zondag 8 september had den in Merksem de nationale kam pioenschappen plaats voor kadetten en scholieren. Het heeft geen zin om zo'n nationale titelstrijd te bekijken zoals een andere atletiek wedstrijd. Het is een moment om de zaken eens op een rijtje te zetten. Een moment om kritisch te zijn en de prestaties nuchter te evalue ren. En, ook al zullen sommigen van mening zijn dat we niet altijd genoeg aandacht hebben besteed aan de individuele pres taties, willen we - ter verduidelijking - hierbij graag opmerken dat we ons zeker bewust blijven van de individuele inzet van alle streekatleten. Tenslotte is het behalen van het minimum reeds een eerste vereiste, waarmee alle deelne mers en deelneemsters reeds blijk heb ben gegeven van hun talent. Zaterdag De eerste dag van deze kampioenschap pen stonden natuurlijk heel wat reeksen op het programma. Een eerste atlete die we op de piste aan het werk zagen was Sarah Jacob (Hamme). Zij startte in de 300 meter horden voor kadetten meis jes in de tweede reeks. Sarah finishte in 68.86 op de zesde plaats en dat was uiteraard niet genoeg voor een kwalifi catie. Exit Sarah Jacob dus. Ook Gert Van Heek (Hamme) was het zelfde lot beschoren. Met een tijd van 46.67 werd Gerd vijfde in de eerste reeks van de 300 meter horden voor kadetten jongens en werd naar de kleedkamers verwezen. Eveneens een vijfde plaats voor Karen Van Hecke (Zele) in hetzelfde nummer bij de scholieren meisjes. Karen finishte in 50.90, bleef boven haar persoonlijke besttijd en ook zij mocht naar huis terug Vanessa Vercauteren (Zele) lukte in het discuswerpen voor scholieren meisjes een dertiende plaats in de rechtstreekse finale. Voor haar beste worp werd 27m48 gemeten. Een eerste succes viel te noteren voor Els Callaert (Zele) in de 400 meter voor kadetten meisjes. Els won overtuigend haar reeks in 60.35 en gaf ons meteen rendez-vous voor de finale van zondag Sofie Vergeylen (Zele) verging het dan weer minder goed. Met 62.05 lukte ze wel een derde plaats in haar reeks van de 400 meter kadetten meisjes, maar dat was zeker niet voldoende voor een kwalificatie voor de finale. In hetzelfde nummer voor kadetten jon gens, werd Kenneth Rombaut (Zele) eveneens vierde in zijn reeks. De chrono wees voor hem 57.03 aan en dat bete kende een verbetering van zijn persoon lijk record. Geen finale, maar dan toch een mooie troostprijs. Ilde Cleemput (EA) eindigde op de vijfde plaats bij de scholieren meisjes. Ze leg de haar 400 meter af in 69.67 en viel dus ook door de mazen van het net. In de 200 meter voor kadetten meisjes kregen we ook al twee treekatletes aan het werk te zien. Rebecca Buyle (EA) eindigde in haar reeks op een vierde plaats in 27.42. En ook Veerle Herwege (Zele) onderging hetzelfde lot, met een vierde plaats in de reeks en een tijd van 27.50. Voor Veerle betekende dat echter wel een verbetering van haar persoonlijk record met méér dan één seconde. Katrien Herwege (Zele) zorgde voor een tweede schot in de roos. In de 80 meter horden voor kadetten meisjes won ze haar reeks in een handgestopte 12.5 en plaatste zich voor de finale, die dezelfde dag werd gelopen. Rebecca Buyle startte in dezelfde reeks en finishte als derde in 12.9, waarmee ze zich niet kon kwalifi ceren. Kris Seminck (EA) schreef in voor de 100 meter voor kadetten jongens. Een tijd van 12.46 leverde hem een zevende plaats in de eerste reeks op en verwees hem naar af. En ook Tom Geerinck (Hamme), die 12.34 lukte, kon zich in die kategorie niet plaatsen voor de fina le. Hij werd met die tijd vijfde in zijn reeks. Belinda Schepens (EA) liep de 800 me ter voor kadetten meisjes in 2.28.92, waarmee ze negende werd in de tweede reeks. Haar clubgenoot James Geens kwam bij de kadetten jongens als vierde Lokerse-Baasrode 5-2. Leon Janssoone aan de bal. Kris De Cock is in de buurt (lv) Nu duiken in België zodat je volgende zomer, wanneer je met vakantie bent, al een brevet op zak hebt, dat is een prima manier om in deze sport thuis te raken. Niet dat de opleidingen in België de beste zijn want in het buitenland zijn net zo goed uitstekende opleidingen te vin den maar er zijn een paar duidelijke voordelen om hier en nu te starten. Ten eerste zijn de omstandigheden in België cwer mogelijk gebruik maakt van de lucht, WM 1 s wat je moet doen als je bril volloopt met 1 water. Ook snorkelen zonder bril en met z'n tweeën ademen uit één snorkel. Dat SK Overmere-RC Wetteren 3-2. Het eerste doelpunt ligt in de Overmeerse netten. a"es om 'e een beetje paniekbestendig Daarvoor heeft De Beer gezorgd (mt) te maken. Bij het duiken naar de bodem kun je pijn aan je oren krijgen. We leren je hoe je dat moet voorkomen en we leren je ook wat je beslist niet moet doen als je langere stukken onder water zwemt. Dat je eerst snorkelen moet leren wil niet zeggen dat je niet vanaf het begin met flessen zou mogen duiken, want daar gaat het eigenlijk om. Eigenlijk is duiken met flessen eenvou diger dan snorkelen maar er komt meer bij kijken. Meer uitrustingsstukken en meer achtergrondinformatie. Voor duiken moet je nog heelwat van natuurkunde weten: allerlei gevolgen van de grote drukverschillen onder wa ter. De oorzaak van de verschillende duikersziekten, waarbij de caissonziekte en een opgeblazen long de belangrijkste zijn. Duiken kan gevaarlijk zijn als je je niet aan de regels houdt. Die regels leggen wij je uit in een aantal theorieles sen waarbij het er ons niet om te doen is geleerd te gaan doen met moeilijke na tuurkundige begrippen, maar je zult voor de theorie wel een beetje moeten studeren en moeten leren hoe je met de tabellen moet omgaan om de caisson ziekte te voorkomen. Dat zijn lastige klanten, maar bedenk wel dat wij zonder uitzondering de erva ring hebben dat, wanneer mensen voor de eerste keer met een fles onder water gaan, zij dat een happening vinden. Zachtjes zweven in een stille omgeving, waar een paar slagen met je benen voldoende zijn om je vooruit te laten gaan of van richting te laten veranderen. Dat kan je de eerste weken in het zwem bad al ervaren. Wat er dan verder aan leven onder water is, is enorm boeiend. In België minder spektakulair dan in de tropen of de subtropen, maar toch boeiend genoeg. Duiken is een dure sport, zegt men en dat is ten dele waar. Wanneer je echter bij 't Zeepaardje in klubverband duikt, kun je in elk geval de fles en de ademau- tomaat van de klub lenen. Dat scheelt al een stuk. Verder heb je een pak, een bril, vliezen, een loodgordei en een mes no dig en iets later ook nog een trimvest. Dat kost geld, maar bij welke sport is dat niet zo? En er is een vrij grote tweede- handsmarkt. Bovendien is het in het begin vaak mogelijk iets te lenen. Maar dat soort zaken kunnen wij beter bepraten op de Opendeur-avond op dinsdag 24 september om 21u00, waarbij wij je een goed inzicht zullen geven van wat er zoal bij komt kijken. Neem dan wel je zwembroek eens mee en, als je die hebt, een duikbril en vliezen, want wij willen het ook die eerste keer niet bij praten alleen hou den. Wij trainen afwisselend op dinsdag avond van 21u00 tot 22u30 en op vrij dagavond van 21u45 tot 22u45 in het Zwembad Olympos te Dendermonde. Voor telefonische inlichtingen: 052/ 21.76.23. over de streep in 2.06.20. Voor geen van beiden werd het dus een finaleplaats. Elke Van Overwaele (EA) kon zich wel plaatsen voor de finale. In haar reeks van de 800 meter voor scholieren meis jes werd ze derde in 2.20.42. En toen werd de finale gelopen van de 80 meter horden voor kadetten meisjes. Katrien Herwege liep zich in de kijker. Ze legde beslag op de derde ereplaats en dat bracht haar meteen ook het brons op. En daarbij verbeterde ze met een tijd van 12.14 ook nog haar persoonlijk re cord in dit nummer. De 1.500 meter voor kadetten meisjes werd in een rechtstreekse A-finale en B-finale gelopen. Peggy De Keyser (Hamme) legde in de B-reeks beslag op de vierde plaats en verbeterde haar per soonlijke besttijd tot 4.57.51. In de A-fi nale werd Ellen De Kimpe (Zele) zesde in een tijd van 4.48.78. Ook voor Ellen betekent dat een grote verbetering van haar persoonlijk record. Ook Karen Quintelier (Hamme) zorgde voor een uitstekende prestatie. In de rechtstreekse finale van de 1.500 meter voor scholieren meisjes werd ze tweede in een tijd van 4.48.80. Een zilveren ereplaats dus, en daarbij verbeterde ze ook haar beste prestatie op deze afstand. De laatste prestatie van de eerste dag noteerden we van Dirk Permentier (Hamme) bij de scholieren jongens. Hij liep de 3-000 meter in 9-07.58 en werd daarmee achtste in de rechtstreekse finale. Zondag Zondag kregen we terug Katrien Herwe ge aan het werk te zien. Ze startte in de eerste reeks van de 100 meter voor kadetten meisjes. Maar deze keer werd het voor Katrien geen finaleplaats. De hectometer is voor haar duidelijk nog wat ver en ze moest dan ook vrede nemen met een derde plaats in de reeks en een tijd van 13-00. Kenneth Rombaut (Zele) verbeterde met 12m62 zijn beste prestatie in het kogelstoten bij de kadetten jongens. Hij eindigde in de rechtstreekse finale op de achtste plaats. Beter verging het Bart Oste bij de scho lieren jongens. In het discuswerpen werd hij tweede, dankzij een worp van 46m56. Dat is voor hem meteen een recordverbetering in deze discipline. En in het kogelstoten deed Bart het zelfs nog beter. Hij veroverde de nationale titel met een beste beurt van I6m22. Els Callaert trad aan voor haar finale van de 400 meter voor kadetten meisjes. Ze werd met slechts vijf honderdsten ge klopt voor de zege. Met haar tijd van 58.50 legde ze beslag op de zilveren medaille. Elke Van Overwaele (EA) finishte als zesde in de finale van de 800 meter voor scholieren meisjes. Ze was met 2.18.14 trouwens sneller dan in haar reeks. De 1.500 meter finale voor kadetten jongens was de laatste wedstrijd waarin we streekatleten te zien kregen. Maar noch Filip De Wolf (Zele), noch Guy Van Ransbeek (EA) slaagden erin zich als medaillekandidaat op te werpen. Voor Filip werd het een zesde plaats en een beste prestatie met een tijd van 4.14.80. Guy eindigde op de tiende plaats in 4.17.92. Robin Verheyden 'tetce Eetfestijn Door het karnavalcomité wordt een 2de kippenborstenfestijn ingericht op zaterdag 21 september vanaf 18u30 en op zondag 22 september van llu30 tot 15 u., telkens in de zaal 'De Schuure' (café Ajuin) aan de Nieuwstraat. Deze culinaire happe ning gaat door ten voordele van het project voor het standbeeld van de Zot-van-Wies'. Een schotel (natu re, champignon, ofproven§ale) kost per persoon 300 fr.

De Voorpost | 1991 | | pagina 29