Okapi, toonaangever van het Aalsters basket E. Aalst Digest r r fs Streekeigen groen en fruit in je tuin Fotowedstrijd van de Greenwich Club Basketbalkalender Fardé 'Vrijwilligerswerk Dendermonde' opnieuw uitgegeven 9 i 15 m i w Een Wielewaal-initiatief De Voorpost-13.9.1991 -31 BASKETBAL Wie in Aalst over het ontstaan van bas ketbal hoort praten, denkt automatisch aan BBC Okapi. Voor hun bestaan was BBC Eendracht Aalst reeds aktief in de provinciale reeksen. Bij die wedstrijden kwamen enkele studenten van het K.A. op het idee eveneens een klub te stich ten. Dit leidde tot de geboorte van BBC Okapi Aalst. De start In het najaar van 1949 werd Okapi officieel boven de doopvont gehouden. Er werd ingeschreven bij de KBBB en reeds aan het einde van het seizoen 1951-'52 werd naar tweede provinciale gepromoveerd. In het daaropvolgende seizoen werd de derde plaats behaald. En dit na Hermes Sint-Niklaas en BBC Dendermonde. De zwarte periode Zoals alle beginnende klubs had BBC Okapi het ook moeilijk om het hoofd boven water te houden en financieel de eindjes aan elkaar te knopen. Er was weinig of geen belangstelling van de jeugd. En zoals insiders weten wordt het dan heel moeilijk om een klub overeind te houden. Toen 1953 werd afgesloten met 0,25 frank in de kas, dacht men dat het einde nabij was. Doch een paar moedigen bleven niet bij de pakken zitten en trokken van deur tot deur om als het ware te bedelen. De werkkracht werd beloond en het seizoen 1954 kon aangevangen worden. De betere tijden Van 1954 tot 1957 was er een merkelijke vooruitgang waar te nemen en de ploeg slaagde er zelfs in zich naar eerste pro vinciale op te werken. In 1958-'59 deed Okapi een stunt door als zevende ge rangschikte naar vierde nationale te promoveren. Doch na één seizoen in de lagere regionen van die reeks kon men de degradatie niet vermijden. De opgang Het verblijf in eerste provinciale was echter kortstondig want met nog steeds bekende namen als Frans Van Drie- ssche, Jozef Van Driessche, Jozef Troch, Carlos Corthals, Herman Van Keer, Frans Verhulst, Cissen Van Den Steen, Marc Cornelis, "Frank Van Parijs, Louis Peerlinck, Geert Bocqué, Jan De Neve en Willy De Bruecker werd definitief de poort naar nationale opengezet. Met de ze puur Aalsterse kern slaagde BBC Okapi erin om reeds in 1964-'65 kam pioen te spelen in vierde nationale. De verhuis Van het buitenterrein aan de Hopmarkt verhuisde BBC Okapi naar de huidige zaal in de Burchtstraat. Hier beleefde men de mooiste momenten in de Oka pi-geschiedenis. Reeds in het eerste sei zoen was het raak en Frans Van Dries sche in zijn «Okapi-Digest» «Okapi doet de definitieve stap, uit de anonimi teit in het Belgische basketmilieu». Met de doorbraak van Hubert Troch en de ontluikende Okapi-jeugd stootte BBC Okapi niet alleen door naar tweede na tionale, maar haalde de zilveren plak na verlies tegen Royal 4. De buitenlanders Met de buitenlandse versterking van de Tsjechoslovaak Krivy en de Amerikaan Alton Dillard en het duo Troch/Van Driessche op de trainersbank behaalde Okapi een veelzeggende derde plaats. Okapi had Krivy gewisseld voor Gert Kok en Susse D'Hoir aangetrokken. De kom petitie werd beëindigd zonder neder laag. Er werden 44 punten uit 22 wed strijden behaald. Met een doelgemiddel- de van 105/75. De steile opgang van Okapi werd dus ook beloond met een plaats in eerste nationale. <d.a.) Eendracht Aalst, op verzoek van oefenmeester Fazekas, op zoek naar versterking, krijgt heelwat ma nagers, die blijkbaar aan een twee de ronde op de voetbalmarkt zijn begonnen, over de vloer. In dat verband werden o.m. in het B-elftal de Argentijn Martin en de Nigeriaan Eshun aan een test onderworpen. Volgens ploegafgevaardigde Dirk Bransaer viel Martin te licht uit terwijl Eshun een nieuwe kans krijgt in het reserven-team om te bewijzen wat hij werkelijk in zijn mars heeft. BAD SM*? «HMUnXflr aesw. 01ERICK ft'SGtNWQIST i \7 fjttMUWr CM lOlEBICK i t Basketbal. De ploeg van Panters Baasrode (Iv) Basketbal. Het bestuur van BC Ginz ziet de toekomst met vertrouwen tegemoet Basketbal. Pers en supporters waren present op de voorstelling van BC Ginz (da) Omdat weldra het plantseizoen voor bomen en struiken aanvangt, organiseert Wielewaal, voor de tweede keer overigens, haar 'Boomplantdag'. Die wordt georga niseerd op 16 november a.s. Dit jaar wordt samengewerkt met drie andere natuurverenigingen, zodat de aktie gelijktijdig loopt in Merchtem (Groenkomitee), Op wijk (Ijsvogel), Aalst-Baardegem- Meldert en Erembodegem (Wiele waal Denderland) en Buggenhout, Lebbeke en Baasrode (Wielewaal 's-Heerenbosch). Via deze aktie willen de natuurver enigingen enerzijds haagplanten, struiken, bomen en klimplanten, die van nature in onze streken voor komen, onder de aandacht brengen van iedere tuinliefhebber. Dit jaar werkte de 11.11.11. op nationaal niveau een eigen jongerenpro gramma uit dat de naam 'Greenwich Club' meekreeg. Greenwich Club biedt de jongeren de kans op een onbevangen manier kennis te maken met hun leeftijdsgenoten in de Derde Wereld. Het Greenwich-programma bestaat uit vier onderdelen. Allereerst is er natuurlijk de grote fotowedstrijd. Het is de bedoeling dat een groep jongeren (klas, jeugdbeweging, sportvereniging) tussen 16 en 25 jaar een foto instuurt die uitdrukt dat de solidariteit tussen jongeren uit Noord en Zuid de moeite waard is. De inzending moet een originele zwart-wit foto zijn, op mat papier met als maximum afmetingen 13x18 cm. Deelname aan deze wedstrijd is kosteloos en er is een dubbele prij- zenpot. Je kan de foto opsturen naar het NCOS, terwijl de Stedelij ke Jeugdraad van Dendermonde een regionale wedstrijd organiseert voor inzendingen uit de streek. De jury zal zowel de inhoudelijke als de Basketbal. Gewezen Okapi-vedette Herman Van Keer is een trouwe bezoeker fototechnische aspekten bekijken. van de Okapizaal (da) Een selektie van de beste foto's zal doorgestuurd worden naar de pers met het verzoek ze te publiceren. Vermelden we nog dat deelnemen de groepen uit ten hoogste tien personen mogen bestaan. Greenwich-kran(je Naast de fotowedstrijd is er ook nog de 'Greenwich Club Krant', die van begin september verkrijgbaar is en in Dendermonde gratis bedeeld wordt, samen met het weekblad richt worden. Tenslotte is er een grote slotmani festatie gepland om het Greenwich- pakket af te sluiten. In de Vooruit in Gent biedt de 11.11.11. je op 2 no vember een totaalspektakel aan. 'Kid Safari' en 'La Fille d'Ernest' hebben hun medewerking reeds Persp» Verder komen er zes jongeren uit Derde Wereld-landen (Uruguay, T7.i.nn;:nan -7..:a Afl: Filippijnen en Zuid-Afrika) op be zoek bij hun leeftijdsgenoten in Vlaanderen. Hierover zal natuur lijk ook in de Greenwichkrant be- Greenwich Club zoekt ook nog al tijd vrijwilligers die ervoor willen zorgen dat de krantjes verdeeld ge raken, die bereid zijn om affiches op te hangen of kaarten te verkopen. Voor meer inlichtingen kan je steeds terecht op de Stedelijke Jeugddienst aan de Franz Cour- tensstraat in Dendermonde op het nummer 052/22.08.00, toestel 572. Anderzijds wordt een assortiment hoog- en halfstamfruit samenge steld, waarbij de aandacht ligt op o.a. ziekteresistentie, streekeigen heid, spreiding van de konsumptie- periode, produktie en vruchtbaar heid. Door de aktie wil men voornamelijk het hoogstamfruit promoten. In het aangeboden gamma vinden we dan ook verschillende 'nieuwe' oude rassen die hun degelijkheid reeds lang bewezen hebben. Zo wordt o.m. de Kernielse kers aangeboden. Deze kers werd vroe ger vooral in Mazenzele (Opwijk) aangeplant en werd bekend onder de lokale benaming 'Brabanders'. Verloop van de aktie Recent werden in alle tevoren geci teerde gemeenten huis-aan-huis- folders bedeeld. Hierin worden kort het opzet en de doelstellingen van de aktie toegelicht. Met de bij gevoegde antwoordkaart kan de gratis plantgids worden aange- 3' Afdeling: 20.15 u. (14.9): Panters Baasrode - Sgolba Aalter 1' Provinciaal: 18.00 u. (15.9): Zele - Deinze 20.30 u. (14.9): Lede - Gentson 20.30 u. (14.9): The Tower Aalst - Tissac Gentbrugge 2' Afdeling B: 20.30 u. (14.9): Grembergen - Apollo Astene 20.30 u. (14.9): Eksaarde - Erembodegem 20.00 u. (14.9): Hemaco Dendermonde - Buggenhout 16.00 u. (15 9): St. Niklase - Dendermonde i 17.30 u. (15.9): Cibo Zele - Wezenvrienden 20.30 u. (14.9): Lokeren - Racing Jimmy's Aalst 3' Afdeling: 20.00 u. (14.9): Moerzeke - Kruishoutem 11.00 u. (15-9): Witte Sterren - Bolas Dendermonde 2' Afdeling dames: 11.15 u. (15.9): Zele - Amical Een vraag naar informatie over vrij- willigersinitiatieven in Dendermon de vanuit de jumelagegemeente Geldrop in Nederland, deed Tele- dienst de infomap, die al enkele ja ren in de vergeethoek was geraakt opnieuw opdoeken. De map werd volledig bijgewerkt en aktueel gezet. Een aantal nieuwe initiatieven werd er in opgenomen, onder meer thuisoppas en zieken huishotel van CM, Huize Vriend schap, Onthaaltehuizen Centrum Van Assche en De Poort, de Leer- hoek, Minder-Mobielen Centrale, enz. In de vernieuwde informatiemap vind je 21 vrijwilligersorganizaties of diensten die een beroep doen op vrijwilligers. Ze werden gegroe peerd naargelang de sektor in het welzijnswerk waarbinnen ze aktief zijn, nl.: algemene sociale dienst verlening, vrijwilligerswerk in ver band met jongeren, vrijwilligers werk in verband met vormingswerk voor volwassenen, in verband met gehandicapten, in verband met ge zondheidszorg en vrijwilligerswerk in verband met biezondere proble men-groepen. Per opgenomen vrijwilligerswerk is volgende informatie aan de hand van vaste rubrieken terug te vinden: doelstelling en werking van de dienst of vereniging, doelgroep (mensen aan wie hulp wordt ver leend), verwachtingen ten aanzien van vrijwilligers, taken van de vrij willigers, aangeboden vorming, voorzieningen inzake verzekering en natuurlijk een aantal kontakt- adressen. Zowel voor organizaties als voor individuen die aktief zijn in de welzijnszorg is deze fardé een handig werkinstrument: ze is een wegwijzer voor hen die in bepaalde kliënt-situaties vrijwilligers willen inschakelen en biedt aan kandidaat- vrijwilligers of aan mensen die een stukje vrije tijd zinvol willen beste den aan inzet voor de medemens een waaier aan keuze-mogelijkhe den. De fardé kan op Teledienst worden besteld tegen de kostprijs van 170 fr plus verzendingskosten. Inlichtingen bij Teledienst (Cen trum voor Maatschappelijk Werk, Dienst voor Vrijwilligershulp), On- ze-Lieve-Vrouw Kerkplein 31 te 9200 Dendermonde (052/21.51.35. In deze plantgids worden de bijna 100 aangeboden soorten nauwkeu rig beschreven, zodat eenieder zijn keuze kan bepalen. Elementen als de hoogte, de sierwaarde, de groei kracht, het bodemtype, de rijp heids- en bewaarperiode, de vorm, de kleur, de smaak enz. kan men aflezen in de overzichtelijke tabel len. Er wordt tevens boeiende infor matie verschaft en een heleboel handige tips over bomen, struiken, hun onderhoud enz. De aktie wordt gesteund door de femeentebesturen van Buggen- out, Lebbeke en Opwijk. Wie momenteel nog geen folder in de bus kreeg en toch interesse be toont voor de boomplantdag, kan telefonisch een plantgids aanvragen bij Wielewaal 's-Heerenbosch, via de nummers 052/41.18.85 - 33.61.19 en 33.44.56. Pierre Van Rossem In het Museum Arnold Vander Haeghen in de Veldstraat 82 te Gent loopt van 13 september tot 3 november een tentoonstel ling met als tema 'Voor eigen winkel. Hon derd jaar middenstand en middenstands beweging in Oost-Vlaanderen. Over dit on derwerp werd ook een boek samengesteld dat aan 450fr te koop wordt aangeboden.

De Voorpost | 1991 | | pagina 31