TTC Eendracht Buggenhout Hamse judoklub 20 jaar aktief klaar voor de kompetitiestart Judoclub Kohoro Kwai Wieze start nieuw seizoen Hamse judoklub gegroeid uit een jeugdklub ""ÏSÜ??- *5 =£,E" 32 - 13.9.1991 - De Voorpost TAFELTENNIS JUDO ensc rkt c arte 555 ten. teld persl porti Een drukte van belang, vorige zaterdag in de Buggenhoutse sporthal, waar de plaatselijke tafeltennisvereniging TTC Eendracht haar klubkampioenschap or ganiseerde. Meteen ook een laatste test voor het komende seizoen dat op zater dag 14 september ingezet wordt. Sinds september 1988 komt TTC Bug genhout uit in twee tafeltennisverbon- den: de KVKT (Koninklijke Vlaamse Ka tholieke Tafeltennisfederatie) en de KBTTB (Koninklijke Belgische Tafelten- nisbond). Aanvankelijk werd geopteerd voor een gescheiden bestuur, wat dan voorzitter en sekretaris betreft, maar met een gemeenschappelijke penning meester. Vanaf dit jaar werd het bestuur enigszins gewijzigd: 1 voorzitter (Jan Degelaen), 1 ondervoorzitter (Mare Breda), 2 sekretarissen (Bart Vermoe sen en Jos Vermoesen), 1 penningmees ter (Frangois Simon) en 1 tomooiver- antwoordelijke (Luc Raedemaeker). Even kennismaken met deze ambitieu ze klub. TTC Eendracht De geschiedenis van TTC Eendracht vangt aan in de loop van 1983, wanneer ex-Madelonspeler Mare Breda, samen met een handvol geïnteresseerden, in de Buggenhoutse sporthal, een tafeltennis- klubje in het leven roept. Het bestuur werd gevormd door M. Breda, F. Simon, R. Meert en R. Verthez. Het ledenaantal groeit en in september van datzelfde jaar ruilde men, om finan ciële redenen, de sporthal voor jeugd- klub Bobo. Bobo-Buggenhout was gebo ren. Men ging van start met vier ploegen in vijfde afdeling bij de KVKT. In april In september 1986 moest het aantal Nieuwe initiatieven ploegen ingekrompen worden, bij ge- Da, to Eendracht „iet bij de pakken brek aan spelers. In april 1987 zakte de blijft zitten bewees de klub door vanaf D-ploeg naar vijfde afdeling, maar in die het seizoen l990.<9l met Wee nieuwe periode manifesteert zich een omme- initiatieven te starten. Zo werd een waai in het beleid van de klub: Bobo- jeugdtraining opgezet. Onder leiding van .en 7° fusioneren Bart Vermoesen konden kinderen zich tot TTC Eendracht. Daarnaast werd ook tegen spotprijs van 50 F per maand, Bart Vermoesen teruggehaald om de de tafeltennissport eigen maken. Het A-ploeg naar 1ste te loodsen en Frank voorbije seizoen waren gemiddeld vijf- De Hertog (mede overgekomen van Ma- tjen Spe|ers en speelsters in de leeftijd delon) om de B-ploeg te versterken. van tien tot twaalf aangenaam bezig met De Hamse judoklub Jitsu Kwai is 20 jaar jong en dat wilde ze bevestigen door een ontvangst op het gemeentehuis en een gezellig samenzijn in zaal Den Bond. De raadszaal van het gemeentehuis was volgelopen toen de burgemeester de ju doklub kon verwelkomen. De grote aan wezigheid van leden onderlijnt, stelde hij, dat deze klub springlevend is en getuigt van een goede werking. Deze judoklub heeft in deze sportkringen de naam van Hamme naar de top gevoerd wegens de verschillende goede presta ties die door de klub geregeld worden Opnieuw naar de sporthal In september 1987 werd aangetreden deze boeiende sport. Bovendien werd een volwassenentrai ning opgezet. Opnieuw Bart Vermoesen met zes herenploegen en twee jeugd- EPr,ï,T ploegen en dit opSw in het oorspron- kom- kelijke lokaal: de Buggenhoutse sport- Pf"6,' f, niei-kompetitiespelets Van hal Tijdens de kompetitie 1987-'88 pro- ^Bte kategone mocht de Idub r^' rf. heel wat geïnteresseerden begroeten, moveerde de A-ploeg naar lste afdeling, |k „iprnpnipn aa de C-ploeg naar derde en de E-ploeg S Ja goeie elementen dat naar 3. De jeugd liet ook van zich S'X °eg horen en werd kampioen in lste afde- ,e Schn)ïen ln de me,,alleen ling en won de bekef van het bisdom. p,„ On aanvraap van pnkplp snplpis wprH in komende seizoen zet TTC Een- vijfde provinciale van de Koninklijke „inpLnV in Hp kwt^i mpt twpJ t!iÜp Belgische Tafeltennisbond. Zonder ook .—y., y, e P het meest suksesvolle totnogtoe. In de KBTTB werd de A-ploeg opnieuw kampioen met een straat voorsprong, de B-ploeg kon via een herkansing, promo veren van vijfde naar vierde afdeling. In de KVKT werd de B-ploeg kampioen en promoveerde dus naar 2de afdeling. Bo vendien werd Bart Vermoesen provinci aal en federaal kampioen bij de C-ge- klasseerden. 1984 behaalde de A-ploeg de eerste Tijdens het seizoen 1990-'91 promo kompetitie bestaat uit vier spelers. Pierre Van Rossem Net zoals vele klubs ontstond deze uit een jeugdbeweging. Jeugdbewegingen zijn vaak van korte duur omwille van studies, trouwen, werkomstandigheden, enz. Maar meestal zijn vrienden die elkaar in een jeugdklub gevonden heb ben daarna op zoek om hun vriend schap in gezelligheid te bestendigen. Zo is dat ook hiet gebeurd. De Kiboets was als jeugdklub in het Volkshuis, Kapelle- straat, gevestigd. Daaruit is deze judo klub gegroeid, die het nu al twintig jaar volhoudt. Momenteel bestaat de klub uit een honderdtal leden en dat onderlijnt dat de Hamse judoklub nog niet aan het einde van haar latijn is gekomen. De burgemeester dankte van harte René Vanderhaeghen, de hoofdtrainer, die al vele jaren de technische kant van de klub draagt. Het is iemand van eigen kweek die al de vierde dan veroverd heeft. Voorzitter Jean Portaels kreeg ook gelukwensen voor die zware taak die hij op zijn schouders heeft genomen. Burgemeester Baert bracht dan ook hul de aan de onvervangbare Edward De Rechter. Het is een persoon waarmee de Hamse judoklub valt of staat. Hij doet zijn taak vol ernst, wijsheid en verdraag zaamheid. Een man waarop men steeds terugvalt. Het is de eerste maal, vertelde de burgemeester, dat we de judoklub ontvangen. U bent niet van die vereni gingen die altijd maar opnieuw aan de bel hangen om iets te vragen. U doet alles zelf. En wat je zelf kunt doen, doe je beter. Voorzitter Jean Portaels kreeg de ere- schaal van de gemeente aangeboden. Maar ook een ereschaal voor de techni sche leider van de ploeg, René Van der Haeghen. Voor de vele jaren trouw aan de klub en zijn onvervangbare ijver werd de sportschaal aangeboden aan Ward De Rechter. Tenslotte nog een schaal voor Constant Van den Bossche, vierde dan, voor zijn prachtige prestaties en trouw aan de klub. Jean Portaels was als voorzitter ver heugd dat hen zulke prachtige ontvangst werd aangeboden. We hadden zoiets niet venvacht. Het is de eerste maal dat we hier op het gemeentehuis ontvangen worden en het is formidabel. Hij dankte trainer René Vanderhaeghen, een per soon die de klub op sportief gebied omhoog tilt. We hebben een goede trai ner, iets wat vele klubs ons benijden. Dank ook aan Ward De Rechter, de ziel van de judoklub. Hij beloofde tot slot dat ze via de judo klub de gemeente Hamme zullen pro moten. Hij was de burgemeester dank baar dat de eerste schaal die de gemeen te ontwierp aan de judoklub werd gege ven. Momenteel bestaat het bestuur uit voor zitter Jean Portaels, sekretaris Edward De Rechter, schatbewaarder Emmy De Nil en de leden Suzan Adriaenssens, Marleen Van Bouwel, Raoul Blindeman, Constant Van den Bossche, Ludo Van Handenhove, Lowie Heirwegh en Peter Van Hese, De technische leiding is in handen van René Vanderhaeghen. (h.v.c.) kampioenstitel. Wegens plaatsgebrek werd men genood zaakt te verhuizen naar het parochie huis Rerum Novarum. In september 1984 ging men van start met vijf ploe gen: één ploeg in 4de en vier in 5de afdeling. In december van datzelfde jaar werd het eerste klubkampioenschap in de wacht gesleept door Bart Vermoesen. veerde de A-ploeg voor de derde maal naar tweede provinciale in de KBTTB, eindigde de A-ploeg in de KVKT schitte rend vierde en promoveerde de B-ploeg ei zo na naar lste afdeling. Er was maar één schaduwzijde: de C-ploeg degra deerde naar 4de afdeling, na een zeer onregelmatig seizoen. j L/iij uai «.w ntv-i wu ut juuumailtl. Daarnaast slaagden een aantal spelers konden voor de eerste officiële trai- Na 2 maanden welgekomen rust wa ren de leden van deze Wiezerclub blij dat ze weer op de judomatten Het werd een suksesrijk seizoen voor erin zich een kampioenstitel eigen te ning die vorige week woensdag Bobo-Buggenhout want de A-ploeg steeg naar derde en de B-ploeg naar vierde. De Rerum Novarum werd echter omge vormd tot fitness-center en de Buggen houtse tafeltennisklub verhuisde naar 'De Menton'. Echter zonder Bart Ver moesen die overstapte naar de konkur- rentie: TTC Madelon. In april 1986 ste gen ook de C- en de D-ploeg naar vierde afdeling. maken. Op provinciaal vlak werd Belin- plaats vond. da Buyens kampioen bij de dames B, Jef en Yves D'Hoey bij dubbel heren E, Bart p matten Vermoesen en Michael Heyninck bij Al om 18 u. waren de kleinsten aan dubbel heren A, Belinda Buyens en Iris de b<iurt'0ndcr he! waakz?am ?°g Breda bij dubbel dames B en Belinda van de trainer mochten enkele be ginnertjes voor de eerste keer ken- Tafeltennis. Het bestuur van TTC Eendracht Buggenhout (foto guy) Buyens en Bart Vermoesen bij dubbel nis maken met de judosport. Dit viel gemengd open. Op federaal vlak slaagde best mee en na een uurtje oefenen Belinda Buyens erin kampioen te wor- verlieten ze, weliswaar moe, maar den bij de dames B. heel tevreden, de judomatten. Na dien trad de jeugd aan. Deze reeds verder gevorderde judoka's gingen er hard tegenaan, en al deed net na 2 maanden rust wel even pijn, toch konden ook zij voldaan terug naar huis. Vanaf 20 u. (tot 21.30 u.) schoten dan de volwassenen en de leden van de hogere gordels in aktie. Zij wa ren talrijk opgekomen, en met volle inzet en zichtbaar enthousiasme hebben zij die eerste oefenstonde tot een goed einde gebracht. Alles bij elkaar dus een flinke start! Judo-wee(jes Benevens op woensdag wordt door de Kohoro Kwai's ook 's vrijdags getraind, nl. van 19 tot 20 u. voor de jeugd en van 20 tot 21.30 u. voor de volwassenen en de hogere gordels. Nieuwe leden zijn steeds welkom en kunnen zich desgewenst laten in schrijven tijdens de bovengemelde trainingsuren in de oefenzaal van het gemeentelijk Ontmoetingscen trum te Wieze aan de Schoolstraat. Iedereen mag gerust een kijkje ko men nemen. Op zondag 13 oktober zullen de K.K. miniemen het te Wieze opne men tegen leeftijdsgenoten uit an dere clubs, dit tijdens het 4de minie- mentornooi, dat telkenjare zoveel belangstellenden aantrekt. We wensen alle deelnemers al bij voor baat veel succes. Voor nadere inlichtingen over de Kohoro Kwai en haar werking kan men steeds terecht bij de trainer Marc Jacob, Dendermondsesteen- weg 196 te 9280 Lebbeke (tel. 052/ 22.37.18). J. Van Landuyt Binnenkort start aan de grenspost van Rek- kem een piloot-projekt van de Kon. Be roepsvereniging Goederenvervoerders en de rijkswacht waarbij via een betere beveili ging en kont role een halt wordt toegeroepen aan het probleem van diefstal van vracht wagens en/of opleggers. Niemand van de toenmalige jeugdklub Kiboets zal in 1971 gedacht hebben dat een van haar aktiviteiten zulke gevolgen zou hebben. Om in aanmerking te komen voor de nodige subsidies diende deze Hamse jeugdklub een zo groot mogelijk aantal van elkaar verschillende aktiviteiten te kreëren in de loop van één werkjaar. In de zomerperiode van 1971 werd besloten een judodemon stratie te organiseren. Een sport die in Hamme schier niet bekend was. Twee zwarte gordels uit Dendermonde kwamen deze demonstratie verzorgen. De Rop en Renders, judoleraars uit Dendermonde en Lebbeke, kwamen in het Volkshuis met enkele judoka's deze demonstratie verzorgen. In de zaal zaten toen drie vrienden die de mogelijkheid opperden om ook in Hamme een judoklub te stichten. Dat waren Frank Lepoutre, André Ruys en Dirk Van Buyten. En de judoleraars waren akkoord om naar Hamme te komen om de judosport aan te leren. Men maakte daar wat propaganda rond en een twintigtal jongeren toonden belangstelling. In september 1971 werd de klub Jitsu Kwai Hamme geboren. Het eerste bestuur bestond uit voorzitter André Ruys, sekretaris Edward De Rechter, schatbewaarder Jozef Vanderhaeghe en als commissarissen J.-P. Ser- raris, Roger Van der Vloet en Leon Vercammen. Pierre De Rop werd klubtrainer. Na een poosje werd de klub lid van de Vlaamse Liga voor Vechtkunsten met zetel te Brugge. De klub zat meteen in de lift en in de verschillende tornooien begonnen de Hammenaars een vaste waarde te worden. In 1975 werd hen al een grote organisatie toevertrouwd. Het kampioenschap der kadetten in zaal Familia. De vreugde was zeer groot omdat twee eigen leden een kampioenstitel veroverden René Vanderhaeghen en Jo Vercam men. Een nieuw hoogtepunt was in 1977 toen de interprovinciale selektie Oost- Vlaanderen 8 Hamse judoka's bevatte op de 14 leden. Een ploeg die in de finale Antwerpen versloeg met 9-5. Toen in 1982 de sporthal De Wuiten haar deuren opende was de judoklub er vlug bij om daar een lokaal vast te leggen. Datzelfde jaar organiseerde men daar de Trofee van Vlaanderen, waarvoor niet minder dan 300 deelnemers werden genoteerd. Het ledenaantal van de klub schommelt momenteel rond de honderd leden. Van de stichters van de klub blijft nog enkel Edward De Rechter over. Terwijl onlangs nog een van de grondleggers, Frank Lepoutre, naar zijn oude liefde is weergekeerd. De huidige hoofdtrainer René Vanderhaeghen heeft het al gebracht tot 4e dan. Onder zijn leiding kreeg men al een 3e dan en kandidaat 4e dan Constant Van den Bossche en de 2e dan Carl Van Hese en Ludo Van Handenhove. De hoofdtrainer wordt in zijn taak bijgestaan door Carl Van Hese, Jean Portaels, Ward De Rechter en Constant Van den Bossche. Elke dag in de week, behalve op zaterdag, is er training voorzien in sporthal De Wuiten. (h.v.c.) Tafeltennis. De finalisten van het klubkampioenschap van TTC Eendracht Judo. De Hamse judoklub Jitsu Kwai vierde haar twintigjarig bestaan en moest dus op het gemeentehuis ontvaneen Buggenhout (foto guy) worden (vh) s

De Voorpost | 1991 | | pagina 32