Kamiel Van Impe Sportfenomeen, artiest, muzikant, een uitzonderlijk figuur In ASZ kunnen nu ook kronische nierlijders terecht in nieuwe dialyse-eenheid Toffe sport in Erpe-Mere Verkiezing Oostvlaamse Prins karnaval Raadslid Willy Van Mossevelde stapt uit Aalsterse VU-groep flinHurcu rommi 4 - 13.9.1991 - De Voorpost *«**1 JSWHHJHJ Op zaterdag 16 november heeft te Herdersem bij Aalst in de feestzaal De Kletser aan de Grote Baan 183 de 18de verkiezing plaats van Prins Karnaval van Oost-Vlaanderen volgens de reglementen van het NK- CN. Er heeft tevens een liedjeswedstrijd plaats voor de beste Nederlands talige karnavalschlager 'Euro 92'. Voor inlichtingen en inschrijvingen voor beide wedstrijden kan men tot 30 september terecht op het adres van het organizerend komitee van de Verkiezingen Postbus 1 Werf 8 te 9300 Aalst (2). Voor informatie kan men bellen naar het nummer 053/78.62.11. Vervolg van blz. 1 eigen visie. "Ik beklaag die jongens tegenwoordig" bevestigt Kamiel. "Ze mogen gene vinger meer uitste ken of ze staan daar met nen advo- kaat en zijn zij nog de schuldige. In mijnen tijd was ik de dieven en de deugenieten altijd te slim af. Het was de gewoonte dat wij 's avonds en zo, altijd een vaste ronde moes ten maken. Natuurlijk wisten die deugnieten dat ook. Daarom veran derde ik dikwijls ongeweten mijnen toer en kon ze dan op heterdaad betrappen. Ge moet ook slim zijn met die mannen. Zo moest ik bij voorbeeld eens met Jef van Londer- zeel naar het gerecht van Oude naarde. Ik heb nooit sigaretten ge rookt maar u had ik toch een paks- ken in mijne zak gestoken. Ik zal U vertellen waarom. Ik wist dat Jef een verstokte roker was. Op den trein dierf hij natuurlijk niets vra gen, maar ik zag dat hij dood was van goesting om er eentje te smo ren. Ik bood hem dan zelf een aan. "Kamiel, als ik voor U iets kan doen moet ge het maar zeggen", zei Jef. Ik zei hem dan dat ik wist dat hij alle nachten uit zat en de dievenbenden kende. Wel, drie weken nadien ken de ik ze allemaal. Ze lachten mij eerst uit op het commissariaat, maar verschoten toen toch wanneer ze vaststelden dat het gedaan was met kiekens en konijnen pikken in de buurt." Kamiel is niet alleen een verwoede fietser - hij rijdt bijna wekelijks nog met de fiets naar Geraardsbergen om mattetaarten - maar heeft nog heel wat andere sporten beoefend. Hij is 20 jaar bij de turners geweest en heeft zelfs de bokssport beoe fend. Zwemmen doet hij als de be ste en wil er nog altijd bij zijn. Eigenaardig genoeg heeft Kamiel niet alleen een bijzonder sterke en gezonde body, maar hij heeft ook heel wat artistieke begaafdheid. Reeds 10 jaar maakt hij deel uit van het muziek "De Oude Garde" en is er jaarlijks bij om de trip naar Blan- kenberge mee te maken. Reeds ne gen jaar is hij dagelijks aanwezig in de Stedelijke Akademie voor Scho ne Kunsten. Na tekenen en schilde ren gevolgd te hebben in 't Oud Hospitaal bij leraars Luc Tegenbos en Daan Daenens werkt hij nu in de Nieuwbeekstraat waar hij grafische technieken als etsen, linosnede enz... volgt bij Marijke Van der Eist. "Hij is mijn meest regelmatige leer ling" verklaarde Marijke. "Wan neer dinsdag het kursusjaar terug begon, was hij de eerste die zien aanbood." Op de vraag of hij nooit eens naar buiten treedt met zijn ar tistieke prestaties, verklaarde hij dat dit nog wel zal gebeuren in de toekomst. Vorige zondag mocht Kamiel dan opnieuw de beker meedragen van de oudste deelnemer van de "Aal- sterse fietsronde". Hopelijk mag deze kranige tachtiger dit nog vele jaren doen. We geloven maar al te goed dat hij werkelijk geen tijd heeft om oud te worden, zoals hij het trouwens zelf zegt. Met een bewon derende groet wensen we hem dan ook nog vele jaren. Chapeau, Ka miel! P.H. ^ihet jc Polit jten v jpa, v, \sten jbelei ]De e Jmet jen t Aalst. Kamiel Van Impe, van in april 1991 reeds 82 jaar en toch nog dagelijks&\ k zijn 70 km. Vorig jaar kreeg hij de beker van de oudste deelnemer van rfffjykt jaarlijkse fietstocht rond Aalst (a) ®'jkt ■<p ro< Mee: echt( (Eurc den i natie Siem Wat Vorige week, op zaterdag 7 september, werd in het Aalsterse Stedelijke Ziekenhuis, het dialysecentrum voor kronische nierlijders geopend. Dank zij een gezamenlijk initiatief van het Bestuur van het ASZ en het Gentse Universitaire Ziekenhuis, kon in het voorgebouw van het ASZ een low-care dialyse-eenheid opgestart worden. De impuls van een succesrijk startjaar van het ASZ leeft nog steeds en wordt vertaald in een verdere ontplooiing. Eddy Dierickx, OCMW-voorzitter, Aansluitend sprak burgemeester A. beschouwde in zijn openingsrede De Maght haar dank uit voor Pro- het collectief autodialysecentrum fessor dr. Severin Ringoir, zoon van niet alleen als een uitbreiding van wijlen Benoni Ringoir, voormalig het medische aanbod en infrastruk- schepen van Aalst. Als diensthoofd tuur, noodzakelijk voor een alge- van de afdeling Nefrologie van het meen ziekenhuis. Voor hem reikt UZ-Gent, lag hij samen met dhr. de symbolische waarde van de ge- Engelbrecht, afgevaardigd bestuur- opende eenheid veel verder, der van het UZ-Gent, mede aan de "Hoogtechnologische geneeskunde basis van de oprichting van deze mag geen exclusiviteit zijn van pri- nieuwe afdeling, vé-groeperingen. Als openbare in- De burgemeester noemde hem stelling wil het ASZ, binnen zijn "een Aalstenaar in hart en nieren", mogelijkheden, ook hier een even- Zij sprak dan ook de hoop uit, dat in wicht nastreven." de toekomst de nierpatiënten Het bestuur van het ASZ acht het slechts kort in dit komfortabel en evenzeer belangrijk, om buiten een huiselijke dialysecentrum zouden groei ook de evenwichtige ontplooi- verzorgd moeten worden. Zij stelde ing van alle diensten te betrachten, dat voor de meesten onder hen de Elke nieuwe afdeling of subdiscipli- transplantatie het streefdoel is. ne stelt hogere eisen aan andere disciplines. Het ASZ kan zich geen UZ-Gent en SZ-Aalst groei met twee snelheden veroorlo- Volgens dhr. Engelbrecht, afge ven. Derhalve wordt op verzoek van vaardigde bestuurder van het UZ- het Bestuur en op advies van de Gent, wijst de nauwe samenwerking Medische Raad een uitbreiding van tussen het ASZ en het UZ-Gent op het medische kader voorzien op het een wederzijdse behoefte. Wat het einde van dit jaar. UZ-Gent betreft, is er beleidsmatig, sinds 1987, een zeer belangrijke koerswijziging opgetreden. Hierbij werden nauwere samenwerkings verbanden gezocht met andere zie kenhuizen. Het ontstaan van de zie kenhuisgroepering Institut Moder ne in Gent, St.-Jozefskliniek in Gentbrugge en het UZ-Gent, was hiervan een eerste konkrete realisa tie. Een verdere stap in die richting is de start van het low-care dialyse- centrum in Aalst geworden. Met de ze dialyse-afdeling krijgt de betrok ken bevolking alleszins een betere dienstverlening dan voorheen en het UZ-Gent is verder nog bereid om op andere domeinen samen werkingsverbanden te ontwikkelen. Intensieve bezetting In België komen per jaar meer dan 600 mensen in het terminale sta dium van hun kronisch nierlijden. In 1990 werden, na een min of meer lange wachttijd, 372 mensen ge transplanteerd, meestal met een nier van een overleden patiënt. Zonder een nierfunktievervangen- de behandeling zoals een kunstnier (dialyse), buikvliesspoeling of transplantatie, is dus voor 600 men sen per jaar in ons land de dood onafwendbaar. Vroeger werd het aantal centra dat in ons land trans plantaties of dialyses_mag uitvoe- hill jaan toch lit r iraal ten, lers heers ren, streng beperkt. Er zijn in elel"£' geval onvoldoende nieren beschik-f baar om iedere patiënt die in aan-j, merking komt voor transplantatie te kunnen voorzien. Neem nierbij ini aanmerking dat niet elke patiënt gejl schikt is om een niertransplantatie te ondergaan. De grote centra ra ken dan ook overvol. [E^ Aan de grote nefrologische dienjll sten werd door de wetgever gelukj kig de toelating gegeven, low-care centra op te richten. In dit type cenj Vori tra wordt een patiënt buiten de ge-; kuns wone, drukke sfeer van een overvol que ziekenhuis behandeld, in een meer voor relaxe omgeving, met een efficiënte reek bijdrage voor hemzelf en zijn terajaanl pie. jbrac "Wij waren zeer gelukkig, toen ons op 12 september 1990 door het RI ZIV officieel de toelating werd ver leend om een dergelijk centrum in het Aalsterse Stedelijke Ziekenhuis j op te richten", verklaarde Prof. dr Ringoir. In Aalst werden zes kunst nieren geïnstalleerd, die eerlang op een geleidelijke manier door chro nische nierlijders gebruikt kunnen worden. In een gezellige sfeer, in gemakkelijke zetels, kunnen zij zich de vier uur durende terapie laten ondergaan. Prof. Ringoir drukte verder de hoop uit dat deze samen werking slechts het begin is van een nog hechtere affiliatie, waarbij het ASZ naar een universitair-bedden huis zou kunnen evolueren. Dr. Rimbaut, wees namens de me dische staf van het ziekenhuis, op d( inspanningen van de vzw Artsen oi projecten in het ASZ te realiserei de M.U.G., de dagkliniek en de ca diovasculaire chirurgie - dit in nat welijks één jaar tijd. Op 1 septei ber 1991 werd een manager worven, omdat men van menii was, dat klinici meestal niet de g( schikte personen zijn om een vzw tj beheren. Van dhr. Van Brantegei die als koördinator van diensten het UZ-Gent heel wat ervarii heeft opgedaan, wordt verwacl dat hij de vzw Artsen zal leiden m< moderne bedrijfstechnieken. PH Mon tiek I het e kuns jong; gen r gevir teno ku mi zenc in ve bege dings Na h perlij dellij waar kindt heid Aalst. Willy Van Mossevelde, voortaan als onafhankelijke op de bank (arch) Op de laatste Aalsterse gemeenteraadszitting kondigde bij de aanvang raadslid Willy Van Mossevelde aan voortaan in de gemeenteraad de positie in te nemen van onafhankelijk raadslid. Met zijn uitstap bij de VU is hij nog niet uit de raad. «Veel mensen zijn van oordeel dat ik nog in de raad thuishoor, vandaar mijn onafhankelijke opstelling», verklaarde hij. Zoals in vorige editie in een artikel aangekondigd werd, hadden de Stu die- en Werkgroep Stadsherwaar- dering nog net voor de gemeente raad een argumentatie bezorgd aan de verschillende fraktieleiders, in verband met de heraanleg van de Kattestraat. Blijkbaar opgeschrikt door deze argumentatie kreeg de bespreking van aangehaald punt een lange aanloop tot bespreking. Na een schorsing van een tiental minuten drong Maurits De Kerpel, CVP-fraktieleider, aan op de verda ging van onderhavig punt. Zoals reeds vroeger bekend ge maakt, bestaan de plannen voor de Kattestraat erin, een verkeersvrij gedeelte te creëren tussen de De Ridderstraat en de Grote Markt. In een tweede faze zal het verkeersge- deelte (De Ridderstraat - Esplana deplein) aangelegd worden. Er werd door schepen Hooghuys onmiddellijk verduidelijkt, dat men zelfs in de gunstigste voorwaarden, pas in mei 1992 met de werkzaam heden zal kunnen beginnen. Opnieuw werd door Maurits De Kerpel aangedrongen op bezinning. Hij meende te mogen stellen dat een dergelijke beslissing misschien wel een eeuw lang de situatie in Aalst zal bepalen. Hij stipte hierbij tal van aspekten aan - niet in het minst de bouw van een parkeerto- ren - die een verregaande invloed op de verkeerssituatie en de leef baarheid van de binnenstad zullen hebben. De CVP-fraktieleider drong verder aan op de globale bespreking in de gemengde commissies van de ge meenteraad om dit punt dan voluit te kunnen bespreken in de volgende gemeenteraad. Raadslid Danny Denayer (VU) drukte zijn spijt uit over de plannen tot het bouwen van een parkeertoren. Hij stelde voor het eerste en het tweede deel van de Kattestraat op een gelijkwaardige manier in te richten. Volgens hem zou de Peperstraat als toegangs straat tot de De Ridderstraat en de geplande parkeertoren kunnen aangewend worden. Luk Van Lierde, raadslid Agalev, pleitte er eveneens voor de Katte straat als een geheel te behandelen. Hij was ook voorstander van de ver daging van gesteld punt, ten einde de zaak ten gronde te kunnen be spreken. Burgemeester A. De Maght merkte van haar kant op dat met het her waarderingsgebied niet alleen de De Ridderstraat bedoeld wordt. Zij verwees naar de huidige toestand met parkeerterrein aan de Katte straat en naar de vroegere toestand, toen via de dakparking van een wa renhuis dagelijks honderden wa gens de De Ridderstraat op en af reden. «Wij willen deze toestand verbete ren. Er zit veel goeds in het dossier en dat is wat anders dan met mod der te gooien naar het bestuur besloot zij. Daardoor werd duide lijk gesteld dat de gevraagde verda gingvan betrokken agendapunt niet aanvaard werd. (p.h.) In het kader van de Oostvlaamse fiets-mee-dag kan men eveneens in Erpe-Mere op 22 september terecht. De gemeentelijke sportdienst, i.s.m. de sportraad organiseren een fietstocht naar Zottegem. Men vertrekt om 14 uur aan het administratief centrum Steenberg en via wegen met weinig verkeer wordt naar Breivelde gereden waar men in dit domein een bezoek kan brengen aan het kasteel. Wie niet te moe is kan er tevens een wandeling maken in het park en er nadien even verpozen bij een verfrissing. De organisatoren voorzien de terugkeer van de in totaal 30 km lange tocht rond 17.30 uur. Men verzoekt om vooraf in te schrij ven (tot 18 september) bij de ge meentelijke sportdienst van Erpe- Mere. Het deelnemingsgeld be draagt 50 fr. maar hiervoor krijgt men een herinnering mee, samen met een konsumptie. Gymnastiek De laatste trimester van het jaar zal men in Erpe-Mere fit gehouden worden dank zij een resem gymna stieklessen die eveneens door de sportdienst georganiseerd worden. Zo is er recreatieve gym voor dc derde leeftijd in de gemeentelijke sporthal aan de Sint-Bavoweg te Mere. Het is een lessenreeks die aanvangt per 1 oktober, en daarna elke dinsdag doorgaat van 14 tot 15 u. Het inschrijvingsgeld bedraagt 200 fr. en inlichtingen zijn te ver krijgen bij de sportdienst. Gedurende dezelfde periode is er konditiegymnastiek voor dames maar dan in de turnzaal van de ge meenteschool te Erpe aan de Dorpsstraat. Deze aktiviteit heeft eveneens elke dinsdag plaats maar dan van 20 tot 21 uur. Hier bedraagt de prijs echter 300 fr. voor de les senreeks. Tenslotte is er nog kleuter- en kin- derzwemmen in het Waterhoentje te Hillegem. Ook hier heeft men de dinsdag verkozen maar dan van 18 tot 19 uur. Men moet zich met eigen vervoer behelpen of onderling af spraken maken. Vrije zwemmers betalen voor de negen beurten 500 fr. en deelnemers die zwemon- derricht wensen betalen 800 fr. In dit bedrag zijn wel de verzekering, toegangsticket en eventueel leson- derricht begrepen. Ook voor deze sportaktiviteit kan men meer infor matie bekomen bij de gemeentelij ke sportdienst of via de telefoon 053/63.00.33. JV

De Voorpost | 1991 | | pagina 4