Interkommunale Land van Aalst opent nieuw kantoorgebouw f. De Voorpost - 13.9.1991 - 7 Spreekdagen - Sociale dienst - Rijksdienst voor Pensioenen (werknemers): elke 3e dinsdag van de maand tussen 10 en 12 u. De heer André Boriau. - Rijksdienst voor de sociale verze keringen der zelfstandigen: elke 2e donderdag van de maand tussen 10 en 12 u. De heer Francois De Rid der - Ministerie van Sociale Voorzorg (minder-validen): elke 2e dinsdag van elke maand tussen 9 en 12 u. De heer Mare Guyssens - Fonds voor Arbeidsongevallen: elke le dinsdagvan de maand tussen 14 en 16u30. Mevrouw Christel Van Der Veken Opleiding tot steenbewerker De VDAB organiseert, in samen werking met de firma Van De Kerckhove, te Zottegem een oplei ding tot natuursteenbewerker. De ze gratis kursus richt zich tot werk zoekenden, zelfs met weinig of geen ervaring in de bouwsektor. Info: tel. 053-77.88.40 Met Harva naar Veume De hartpatiëntenvereniging Harva gaat op zaterdag 14 september op uitstap naar Veurne. Er wordt een bezoek gebracht aan de belangrijks te historische gebouwen van de stad, Veurne-Ambacht en de Moe ren. De deelnemers worden vergast op 'kletskoppen' en een middag- en avondmaal. De autobus vertrekt om 8u30 aan de bloemenveiling Flora, Albrechtlaan te Aalst. Deelne- mingsprijs: 1000 fr. Aalst. E.H. Van Henden opende vorige zondag met een muzikale eucharistie viering in de feesttent de tweede dag van de 37ste Koolstraatkermis (a) Kondi tieturnen voor heren 20 j.) Maandag 16 september e.k. start Turnkring Aalst, met een lessen reeks 'konditietumen voor heren' onder leiding van Dirk De Berlan- ger. De lessen hebben plaats telkens op maandagavond van 20u30 tot 22 u. in de turnzaal van de stadsschool 'De Kat', Vredeplein Aalst (2de verdieping). Het inschrijvingsgeld bedraagt 2.000 fr. per jaar Info: 053-78.11.81 Dansgymnastiek voor dames 20 j-) Turnkring Aalst gaat opnieuw van start met twee lessenreeksen 'dans gymnastiek voor dames' onder lei- Aalst. Ook het jonge volkje van de Koolstraat kon zich uitleven in een motorpiste (a) ding van Marie-Paule Meert. Op dinsdagavond van 20 tot 21 u. in de turnzaal van het K. Atheneum, Graanmarkt te Aalst. Eerste les op dinsdag 17 september. Ook op donderdagavond van 21 u. tot 22 u. in de turnzaal van de stads school 'De Kat', Vredeplein Aalst. Eerste les op donderdag 19 septem ber. Inschrijvingsgeld 2.000 fr. per jaar Info: 053-78.31.19 Keurgroep toestelturnen voor meis jes Het bestuur van Turnkring Aalst heeft beslist, dit jaar opnieuw een keurgroep toestelturnen voor meis jes op te richten. De bedoeling is het jonge talent op te sporen en aan zijn trekken te laten komen. De groep zal, door zijn aard alleen al, bestaan uit een beperkt aantal leden, dat, in geval van volharding, de kans zal krijgen aan competitie deel te ne men. Ervaring uit voorbije jaren heeft geleerd dat, voor dit niveau, drie lessen per week een minimum zijn. Het bestuur vindt het dan ook noodzakelijk dat deze drie lessen regelmatig en stipt bijgewoond wor den. Sporten op dit niveau kan slechts mits een voortdurende sa menwerking tussen bestuur, leer krachten, turnsters en vooral... hun ouders. Het bestuur wenst dan ook, vooral vanaf de aanvang, duidelijk heid te scheppen over wat het en gagement betreft van al deze parti jen. De lessen starten in de week van maandag 16 september en gaan tel kens op woensdag van 18ul5 tot 19u30, op vrijdag van 18 u. tot 20 u. en op zaterdag van 15 u. tot 17 u. Onder leiding van Geert Van Her- zeele. Het inschrijvingsgeld bedraagt 4.500 fr. per jaar Info: Geert Van Herzele: 053- 78.14.19 (na 19 u.) Plaatsingskantoren V.D.A.B.-Aalst De openingsuren van de plaatsings kantoren van de VDAB-Aalst, Ge- raardsbergen, Ninove en Zottegem zijn als volgt gewijzigd: Plaatsingskantoor Aalst, De Rid derstraat 15, tel. 053-77.88.40 Toegankelijk voor het publiek van maandag tot vrijdag van 8u45 tot 12ul5 en van 14 u. tot 16 u. Gesloten op woensdagnamiddag en donder dagnamiddag. Leren ontspannen Alles in onze samenleving is gericht op de inspanning. Iedereen oefent zich daar zo goed in, dat tenslotte ontspannen niet meer mogelijk is. Men kan de gedachten niet stilzet ten, daardoor kan men de slaap niet vatten en wordt men overdag ge voeliger. Het lijkt alsof men deze kringloop niet kan doorbreken. Spanningen beïnvloeden alle pro cessen in het organisme. Iedereen heeft ermee te maken. De een krijgt er spierspanning en spierverkram- pingvan, terwijl de ander spijsverte ringsklachten overhoudt. Maar ook hartklachten, beklemming, adem halingsproblemen e.v.a. moeten ge noemd worden bij 'spanningen'. Het is in ieders belang, om te leren loslaten. Daarom richt VZW Groe ne Dag een Ademhalings- en ont- spanningskursus in, om dit ontspan ningsmechanisme dat in de mens is ingebouwd, opnieuw te leren ge bruiken. Deze cursus is gebaseerd op westerse principes en er is niets vreemd aan. Iedereen kan er aan deelnemen. Kursusdata: 16,23,30 september, 7, 14,21 oktober, naar keuze van 13u30 tot 16 u. of van 19u30 tot 22 u. Deze kursussen zullen plaatsvinden in het C.C. De Werf aan de Molen straat te Aalst. Wenst u meer inlichtingen of een gratis folder, neem kontakt met de organiserende vereniging: VZW Groene Dag, Woestijnveld, 1760 Roosdaal. Tel. 054-33.20.46 Boekenverkoop door de plaatsely ke openbare biblioteek Op zondag 15 september houdt de biblioteek van 10 u. tot 19 u. doorlo pend een boekenverkoop. Deze vindt plaats in het onthaalcentrum van de Keizershallen, Keizerlijk Plein 21B te Aalst. Alle boeken zijn afgevoerde of tweedehanse werken uit de kollektie. Het gaat zowel over boeken voor volwassenen als om jeugdboeken. De verkoopprijs per boek is 20 fr. Gras aan de horizon Aan het begin van zowel een nieuw theater - als voetbalseizoen opent Netwerk met 'Gras aan de Horizon' een muziektheaterproduktie die beide volksvermaken naadloos kombineert. Gras is de natuurlijke omgeving van een voetballer. Dit is de reden warom de drie hoofdpers onages naar de prairie trekken om de Indianen door middel van voet bal beschaving bij te brengen. Maar niet alle drie zijn ze overtuigd van hun zending. Wel willen ze ieder voor zich een nieuw leven beginnen op het gras. Hun toekomst leidt hun evenwel regelrecht naar een verle den dat hen echter dichter bij elkaar brengt dan voorzien. Indianen verschijnen niet op het to- Treetzakken Zaterdag 14 en zondag 15 septem- in de Stadsmeisjesschool, Binnens traat te Aalst. Op zaterdag van 17 tot 22 u. en op zondag van llu30 tot 15 u. Possensje Op zaterdag 14 september van 17u30 tot 21 u. en zondag 15 september van llu30 tot 14 u. organiseert Possensje een eetfestijn in zaal 't Duifken, Zijpstraat te Hofstade. De perversie van de macht Op vrijdag 13 september om 20 u. spreekt Dr. Karei Ringoet in het Vredeshuis, Zonnestraat 26, te Aalst, over 'De perversie van de macht' Dokter Karei Ringoet, neuropsy- chiater, is voor vele Aalstenaars geen onbekende. Hij speelde zelfs voetbal bij F.C. Eendracht. Enkele jaren geleden maakte hij naam met Aalst. Gunther laat er geen twijfel over bestaan hij is opnieuw kandidaat Arendkamavalprins 1992 (a) neel, wel een cowboy op een zin gend paard, Vikings op zoek naar goudaders. In 'Gras aan de Horizon' gaan Mark Wyns, Maud Verlynde en Luc Nys, Frank Dierens in zee met rockmuzi- kanten: Fred Angst van Aroma di Amore en Luk Van Lieshout van Tuxedomoon. De muziek ligt in de lijn van Weill, Eissler, The Penguin Café Orchestra. Elvis Peeters zorgt voor de absurde laalhumor. Kunst centrum Vooruit produceert deze 2 try-outs op vrijdag 13 en zaterdag 14 september om 20u30 in het KAT- Theater van Centrum Netwerk, De Ridderstraat 28, Aalst. Tel. 053- 78.89.81. Toegang 200/160. het boek 'Was Plato schizofreen?' Het tema van het gesprek 'Perversie van de macht' werd gekozen naar aanleiding van zijn nieuw boek 'De dans van de witte clowns'. Hieruit haalt hij ongemeen scherp uit naar de psychiatrie die in dienst staat van de macht. In psychiatrische kringen wordt Dr. Ringoet dan ook een nestbevuiler genoemd. Zijn collega's bekijken hem mét een scheef oog o.a. omdat hij als enige beweert schizofrenie te kunnen genezen. Ringoet is een ongewoon man. Hij was spion voor de Koerden en ook cirkusclown. Vorige week werd er gefeest bij de Interkommunale Land van Aalst (ILVA). In de derde industriezone van Erembodegem werd hun nieuw kantoorge bouw officieel in gebruik genomen. Men hoopt dit gebouw te kunnen doen uitgroeien tot hét ontmoetingscentrum en dé overlegcentrale van alle gemeentelijke en arrondissementele beleidsverantwoordelijken. Hiervoor is dan ook het gebouw uitgerust, met alle moderne materiële akkommoda- lie, om een permanente opvolging mogelijk te maken. Heel wat prominenten hielden eraan de officiële opening by te wonen, samen met de kulturele viering, door het optreden van het koor Schola Cantorum Cantate Domino en het harpduo Parathega in het Kultureei Centrum De Werf. De ondervoorzitter van ILVA, Em manuel De Moyer, stelde in zijn openingsrede, dat de buitengewoon talrijke aanwezigheid van gemeen telijke en arrondissementele be leidsverantwoordelijken, het Di- rektiekomitee en de Raad van Be stuur een hart onder de riem was en ongetwijfeld bewijst dat politieke, patronale en syndikale verantwoor delijken de werking van de Inter kommunale weten te waarderen en dat de toekomst hoopvol mag wor den tegemoet gezien. Een toe komst, waarin het "Land van Aalst" zijn troeven als groeipool in het hin terland van Brussel, hoofdstad van Europa, en zijn verkeersgeografi- sche ligging in de onmiddellijke na- bijheidvan belangrijke internatio nale verkeersassen maximaal dient te benutten en waarin de noodzake lijke impulsen voor de streken met een sociaal-ekonomische groeiach terstand dienen aangehouden. Op 19 maart van volgend jaar zal het dertig jaar geleden ziin dat het "Land van Aalst" werd opgericht. Gemeenschapsminister van Ruim telijke Ordening en Huisvesting, Louis Waltniel, herinnerde er in zijn toespraak bij de officiële ope ning van het sekretariaatsgebouw aan, dat hij, samen met vele ande ren, tot de bevoorrechte groep be hoorde, die de hele ontwikkeling van de Interkommunale had mee gemaakt. Het was een boeiende ontwikkeling waarin hoogten en laagten elkaar hebben afgewisseld en die overigens nog lang niet ten einde is. Nu eens lag de klemtoon op de sociale huisvesting, dan weer op de nijverheidsbevordering. Af valverwerking werd eveneens be langrijker, tesamen met het toene mende milieubewustzijn in de maatschappij. Nieuwe initiatieven en uitdagingen zullen ongetwijfeld nog volgen. Voor minister Waltniel kwam de openstelling van dit nieuwe gebouw dan ook op een welgelegen ogen blik, vermits verscheidene nieuwe opdrachten spoedig zullen moeten aangepakt worden. Daarbij werd in de eerste plaats gedacht aan het nieuwe bedrijventerrein te Erpe- Mere. De minister verklaarde er fier op te zijn te hebben meegewerkt aan de bewerkstelliging van deze beslissing, ondanks de lange en har de strijd die er was aan voorafge gaan, met heel wat politieke hinder nissen, maar wel met een uiteinde lijk suksesvol resultaat. Het is niet het enige projekt waar aan in de nabije toekomst hard zal moeten gewerkt worden. Zo zijn er de plannen voor de industriezone "De Nieuwe Kat" in Ophasselt-Ge- raardsbergen, de ambachtelijke zo ne "De Buke" te Zottegem, het huisvestingsprojekt Herzele-Spete- veld en de stadskemvernieuwing te Geraardsbergen. Nieuwe aktiviteiten zullen onge twijfeld nog volgen, wellicht zelfs nog meer dan vroeger, gelet op de beperkte reikwijdte waarover de ge meentebesturen slechts beschikken met hun trekkingsrechten uit het Investeringsfonds. Het nieuwe gebouw werd dan door de minister ook gezien als het sym bool voor de vaste wil van de ge meenten uit het arrondissement Aalst, om, eendrachtig en in nauwe samenwerking met net Vlaamse Gewest, de Provincie cn dc private sektor, verder te blijven bouwen aan de sociaal-ekonomische ont wikkeling van de streek en het wel zijn van de bevolking. Wordingsgeschiedenis en toekomstperspektieven De wordingsgeschiedenis van de In terkommunale werd in het kort ge- ëvokeerd door Hector Petit, voor zitter van ILVA. De startperiode in 1958-'59, was in het arrondissement gekenmerkt door een onrustwek kende stijging van de werkloosheid, dit ingevolge de talrijke sluitingen van "fabrieken" zoals de bedrijven in die tijd genoemd werden. Vooral de tekstielsektor kreeg bij zonder zware klappen en duizen den arbeidsplaatsen gingen verlo ren. Vooral onder impuls van Oud- Minister Moeyersoen, kwamen een aantal verantwoordelijken uit de politieke en sociaal-ekonomische middens namen in een poging het negatieve tij te doen keren en bij de hogere overheid de nodige belang stelling op te wekken in het kader van de genoemde regionale ontwik kelingspolitiek. Op 16 juni 1960 werd door het Ak- tiekomitee een eerste kontaktver- gadering georganiseerd waarop heel wat burgemeesters en schepe nen aanwezig waren. Op 19 april 1962 ging uiteindelijk de stichtings- vergadering door op het Stadhuis te Aalst. De nieuwe vereniging noem de zich "De Vennootschap van Ekonomische Uitrusting van het ge west Aalst". Pas in de jaren 1965- 66 kwam er een positieve kentering. Op de vooravond van de samenvoe ging van de gemeenten, waren 46 van 69 gemeenten aangesloten bij de Interkommunale. Zij vertegen woordigden 85% van de bevolking van het arrondissement. De fusie van de gemeenten was een gelegenheid voor een nieuwe start. De industrialisatie van het arron dissement werd o.m. bevorderd door het inrichten van vier indus trieterreinen: Erembodegem III, Erpe-Mere, Schendelbeke en Zot tegem, naast de stedelijke industrie terreinen van Aalst en Ninove. Dank zij het grondbeleid voor huis vesting werden met sukses verkave lingen voor individuele woning bouw verwezenlijkt te Zottegem, Grimminge, Burst en Erembode gem en weldra te Hofstade en Gij- zegem, Sint-Lievens-Houtem en Denderleeuw. Voor de toekomst blijft echter de grote uitdaging de huisvuilafvalver- werking en de zorg voor de verbete ring van het leefmilieu. Er zal o.a. hierin een grote rol gespeeld wor den door het "Ontwerp Afvalstof- fenplan 1991-'95". Het staat duidelijk vast dat het nieuw ingebruikgenomen complex, ontworpen door Ir. L. Durant en Ir. N. Lierman, drukke tijden tegemoet gaat. De panden aan de Albrecht laan van ILVA, die op het ogenblik verlaten zijn, zullen eerlang worden heringericht en ingebruikgenomen worden door het Bloedtransfusie centrum van het Rode Kruis. PH Aalst. Gemeenschapsminister van ruimtelijke ordening en huisvesting Louis Waltniel, heeft de Ilva vlag gehesen waardoor het nieuwe kantoor aan de Industriezone III te Erembodegem officieel in gebruik werd genomen Aalst. Heel watprominenten en gemeentelijke en arrondissementele beleidsverantwoordelijken hielden eraan aanwezig te zijn op de officiële opening van het nieuwe Ilva kantoor (a)

De Voorpost | 1991 | | pagina 7