Blunders ongenadig afgestraft i r i* I Toch een fraaie start voor KAVD Eendracht Aalst: Hoop op beterschap m m 6 mi 1# Eendracht Aalst - FC Luik 0-2 VOETBAL KAVD-Braine 1-0 Jan Heirman treedt aan bij KAVD De ploegen E.Aalst-Digest jr *Ok. De Voorpost - 27.9.1991 - 17 Redaktie: Oude Vest 28,9200 Dendermonde - Tel. 052/21.40.60 Eendracht Aalst heeft de vierpuntenwed strijd tegen FC Luik niet naar zijn hand kunnen zetten. Twee blunders van de verdediging lieten Emes en Varga op een diefje toe om de Luikse overwinning te bestendigen. Verdiende Eendracht meer zondagna middag Oefenmeester Fazekas meent van wel. 'Uitgaande van onze overtuigende twee de helft meen ik dat mijn poulains minstens recht hebben op een gelijk spel. Maar ik geef wel toe dat Luik sterker was, vooral dan in de defensiezo ne, waar het nooit het noorden verloor In de wedstrijd tegen Braine was KAV Dendermonde ruim een uur de betere rl ploeg, dwong meerdere kansen af en ve etaleerde een opmerkelijke inzet. Het hi beslissende doelpunt kwam tot stand op te een ogenblik dat niemand het nog had :tyverwacht. Ik meen dat de overwinning als ver- I®! diend beschouwd mag worden, stelt Wil- [e) y Meersman. Iedere speler, zonder on- ,jj lerscheid, heeft de taak uitgevoerd die pX ran hem werd verwacht. Er heerste di- icipline, en dat vooral ervaar ik als een aangename taktor. Dat we verschillende kansen voor de voet kregen, is het bewijs van een degelijke prestatie. De afwer king bleef nog achterwege maar ik meen dat dit een kwestie van vertrouwen is. Over de inzet van de twee voorwaartsen, Gotzen en Wygonic, heb ik zeker niet te klagen. De dag komt dat zij scoren en dan is de hele ploeg misschien gelan ceerd.» Bij KAVD maakte de piepjonge Tom Rijdant zijn debuut in de defensie waar hij een uitstekende indruk liet. «Het was wel even wennen, vertelt Tom, die door een knieletsel lange tijd op de sukkel was. Ik hoop dat voor mij het zwaarste leed geleden is. Er werd mijn inziens degelijk gevoetbald. Ik had eer lijk gesproken meer verwacht van Brai ne, wat niet wil zeggen dat het een slappe ploeg is. Organisatorisch kwamen we sterker uit de verf. Gino Nijs hield bo vendien de gevaarlijke Makela uit de match. Voor de rest primeerde bij ons de inzet. Het resultaat was navenant. Een verdiende zege is het in elk geval geworden», besluit de achttienjarige Tom. Tevredenheid dus alom bij paarsblauw dat vijf punten uit vier matchen behaal de, en hierdoor voorlopig een gunstige rangschikking heeft afgedwongen. Nog te vermelden valt dat de volgende vier thuiswedstrijden allemaal op zaterdag avond om 19u.30 worden gespeeld. (e-g.) (A VD-Braine 1-0. Wygonic speelde een wedstrijd met volle inzet en drukte deze in 'eer zwaar op de bezoekende defensie vh) (AVD-Braine 1-0. Drie thuisspelers op een kluitje bij een vrijschopmaneuver: fan Roy, Nijs en Stevelinck (vh) Eendracht staat zondagnamiddag weer voor een moeilijke opdracht te Loke ren. Hoever staan de kansen van de Ajuinen? Wel o.i. zal veel afhangen van het feit of oefenmeester Fazekas enkele elementen uit de ziekenboeg zal kunnen rekupereren. Van Peteghcm en Limpens werden opgesteld in een oefenpartij tje tegen Doggen Erembodegem en schenen nog weinig last te ondervinden van hun vroegere kwetsuren. Ook de revalidatie van Wim De Wolf vordert snel. 'Ik sta te popelen om weer te kunnen aantreden om mijn steentje te kunnen bijdragen tot de heropstanding van Eendracht. Velen denken dat het een allez-retour wordt. Persoonlijk geloof ik dat betere tijden op komst zijn. Het is geen sinekure voor oefenmeester Fazekas om iedere week met spelers aan te treden die niet op de juiste plaats passen. Als bij topploegen een paar spelers moeten forfait geven is al een bepaalde paniek waar te nemen. De jongste weken ontbreken bij Eendracht niet minder dan vijf basisspelers, zonder dan nog Frank Eeckhout in aanmerking te nemen. Zoiets Iaat sporen na, met alle gevolgen vandien', aldus Wim De Wolf. Ondertussen is Peter Eikelboom op de trainingen verschenen. De Nederlander zal hoogstwaarschijnlijk, als hij door Fazekas voldoende fit wordt bevonden, opgesteld worden ter gelegenheid van de thuiswedstrijd tegen Germinal Ekeren. Het blijft verder afwachten of Eendracht zonder te grote kleerscheuren "it Lokeren zal terugkeren. B.A.D. Het is de verwachting dat Jan Heir- man zijn wederoptreden doet bij KAV Dendermonde. Pas na afloop van de invallersmatch zal Willy Meersman hieromtrent een defini tieve beslissing nemen. Paarsblauw onderneemt de verplaatsing naar Scup Jette. ledereen is paraat en na de gunstige verrichting tegen Brai ne zal de basis nauwelijks wijzigin gen ondergaan. Vijftien spelers zijn - Indien we op dezelfde manier als vorige zondag tewerk gaan, moet een winstpunt tot de mogelijkhe den behoren, meent trainer Meer sman. Jette is zeker geen te onder schatten ploeg. Een week geleden zag ik haar aan het werk in Dender- houtem. Het zal er zeker in den beginne op aankomen, om hen goed op te vangen. Tegen Braine hebben we bewezen dat we dat aankunnen. We hoeven niemand uit de weg e gaan, tenminste wan neer iedereen zijn opdracht uit voert, zoals dat hoort te zijn. Te vermelden valt dat KAV Dender monde de komende vier thuiswed strijden allemaal op zaterdagavond om 19.30 u. betwist. De ploeg: Verstraeten, Emmaneel, Moens, Rijdant, Van Troos, Nardus, Stevelinck, Nijs, De Paep, Van Roy, Wygonic, Gotzen, Schockaert, Heir- man, Robbrecht. EG en vooral door de ervaring overeind bleef, aldus de Eendrachtcoach. Wat ons bijzonder is opgevallen was de trage opbouw vanuit het middenveld, waardoor de bezoekers de volle gelegen heid kregen zich achteraan perfekt te organiseren. Bovendien wonnen de Lui kenaars bij de duels bijna ale sprintjes. De motor van het bezoekende kamp draaide alleszins met een sterkere ont steking, met het gevolg dat Aalst dat stapje te kort kwam om een orgelpunt te kunnen plaatsen. Door de opstapeling van kwetsuren krijgt Fazekas het iedere week moeilij ker om een gaaf geheel tussen de krijtlij nen te brengen. Nu ontbrak weer libero Peeters wegens een enkelkwetsuur, op gelopen tijdens de jongste training. Schwabe nam zijn rol wel degelijk over maar andere spelers moesten met onge wone opdrachten het veld in. Dat wekelijks sleutelen aan de opstelling bevordert natuurlijk de samenhang niet. De gepaste automatismen blijven ach terwege. Elementen als Chunga, Lim pens, Van Peteghem, De Wolf en nu ook Peeters kan men niet in een handom draai vervangen. 'Het is duidelijk dat er op het midden veld deze namiddag wat mangelde op het vlak van de organisatie en dat daar door onze spitsen te traag worden aan gespeeld. Ik verwijt mijn jongens niets omwille van de inzet, maar het is nu wel duidelijk dat het uiterst moeilijk zal worden voor de rest van de kompetitie. Vooral thuis punten verliezen komt zwaar aan', aldus Fazekas. Lamberg, die vorig seizoen nog in vierde klasse voetbalde, mag, vooral tijdens de tweede helft, op een goede wedstrijd terugblikken. De man uit Strombeek legde gedurende die periode de gevaar lijke Ernes volledig aan banden. Geen goede punten zullen op het rap port van Philippe De Smet verschijnen. Hij werd dit seizoen voor de eerste keer opgesteld, maar kon niet overtuigen. Men kon de ontgoocheling van het ge zicht van Fazekas aflezen toen de naam De Smet vielt tijdens de klassieke pers- konferentie. Smetje heeft het o.i. wel degelijk verkorven. E. Aalst-FC Luik 0-2. Keeper De Schrijver heeft de bal. De Luikse aanvaller voert een krijgsdans uit (da) Voor Eendracht komt het er nu opaan zo snel mogelijk met een degelijke mid denveld te kunnen uitpakken. Wellicht worden Limpens en Van Peteghem gere kupereerd voor de uitwedstrijd tegen Lokeren. De Wolf van zijn kant is gestart met loopoefeningen. En de met veel tam-tam aangekondigde versterking? Wel één zaak is zeker. Peter Eikelboom heeft nu toch zijn transfer getekend. Normaliter zou deze 31-jarige Nederlander uit Zoetermeer reeds zon dag II. aan de pers worden voorgesteld. Hij gaf echter verstek vermits hij ge plaagd met een keelontsteking rustig thuis móest blijven. Volgens Fazekas betekent die hoog opge schoten verdediger wel degelijk een ver sterking. De Eendracht-trainer krijgt met Eikelboom heelwat ervaring in huis. Hij zal als mandekker uitgespeeld worden, niet als libero. Daarvoor heeft Fazekas de keuze tussen Schwabe en Peeters. Maar ook vooraan moet men dringend versterking laten aanrukken. De aange kondigde Argentijn van River Plate, vol gens berichten uit Zuid-Amerika een 'witte merel', zou zaterdag 11. te Zaven- tem moeten landen. Het bleef bij een loos alarm zodat men zich in de schoot van Eendracht begint af te vragen of die gedroomde spits wel degelijk zin R. Moerzeke Eddy Huylebroeck is twijfelachtig ingevolge een spierkwetsuur. Fons Vercauteren keert terug in het ba sisteam. De ploeg: Laureys, Vercauteren, Nobels, Van den Eede, Van Bogaert, P. Verhelst, De Wilde, B. Huyle broeck, Van Geyte, H. Vereist, Wuy- tack, E. Huylebroeck Van der Smissen en X. FC Baasrode Van der Vreken en Ost zijn wegens kwetsuren nog steeds onbeschik baar. De ploeg: Baert, Michiels, Van Dor- pe, Vercauteren, Van Hamme, Ban- cheri, Van Hoeymissen, De Schrij ver, Moens, Verdoodt, De Cock, Saerens, Verheyden, Colman. FC lutterzele Peter Moens is opnieuw gekwetst. De ploeg: Van de Wiele, Verbeeck, Abbeel, Van Bosbeke, Moortgat, B. Moens, De Cuyper, Meskens, Reyd, E. en M. Van Keer, Van Damme, X, X. R. Lebbeke Oefenmeester Frank Van den Bergh kiest voor het derby tegen Lutterze le uit: Janssens, Heyvaert, Helon, Mathijs, Van Puvvelde, Verheyden, Van Moerzeke, Van den Bossche, Verleysen, Buydts, Pelentan, Van de Velde, Gaudeus, Van de Sompel, Moens. B.A.D. heeft in Aalst te komen voetballen. Tijdens de reservenwedstrijd op Rocourt werd ook een zekere Afrikaan, luiste rend naar de Engelse naam Webster, aan een test onderworpen. De man scoorde voor die gelegenheid een fraai kopbaldoelpunt en scheen wel te beval len aan ploegafgevaardigde Mare Blan- saer. Die Webster is dan weer geen typische spits, maar veeleer een element om in de tweede lijn te akteren. Het blijft dus voorlopig afwachten uit welke hoek van onze aardbol die zo noodzakelijke versterking vooraan zal komen overwaaien. Die versterking moet er komen nu duidelijk is gebleken dat De Smet, Mandiangu en Zakkas het eerste klasse-voetbal nog niet aankun nen. Ze missen het denkvermogen om het definitief orgelpunt te kunnen plaat sen als de gelegenheid zich voordoet. Ook denken is in voetbal uiterst belang rijk en aan gebrek daaraan lijden nog meer spelers in het Eendracht-team. B.A.D. E. Aalst-FC Luik 0-2. Deze eenzame Luikenaar krijgt met drie Ajuinen af te rekenen (da) Beffona Roald Van Peteghem (da) Roald Van Peteghem, die hernam in het B-team tegen FC Luik, wordt in het basisteam verwacht voor de uitwedstrijd tegen Lokeren. Ook Wim De Wolf heeft de groepstrai ningen hervat. De nieuwe aanwinst Peter Eikelboom, onder kontrakt tot 15.O6.92 is momenteel ziek in gevolge een keelontsteking. In de loop van deze week komt hij alles zins kennismaken met zijn nieuwe maats. Gisteravond was men nog zonder nieuws i.v.m. de aankomst van de Argentijnse spits. BAD I i "llÉr Wim De Wolf (da)

De Voorpost | 1991 | | pagina 17