Jacques Van De Wiele houdt Lutterzele recht SK Lebbeke op de sukkel Een flinke opdoffer Klein verschil maar toch twee punten Nederlander Wilfried Bastiaansen spui het snelst te Mariekerke 18 - 27.9.1991 - De Voorpost GlLllSlAi AUTO'S D'HOOGE Lutterzele-Melle 1-1. Van Keer werd foutief gestuut in de gevaarlijke zone en Lutterzele kon de strafschop omzetten (vh) VOETBAL Lutterzele - Melle 1-1 Er heerste zondagavond een stemming aan het Lebbeekse Konkel goed. De 0-2 nederlaag tegen SV Temse liet sporen na. Oefenmeester Guy De Baere droop lijkbleek de kleedkamer in. De ontgoocheling had zich van hem meester gemaakt. Een deurtje verder heerste onder de poulains van Toon Pfaff een uitgelaten sfeer. De Waaslan- ders waren overigens verdiend als win naar uit het derby tevoorschijn geko men. Lebbeekse klubleiders, helemaal in zak en as, hadden geen moeite om dat te bekennen. Twee punten uit vier mat chen is voor SK geen resultaat om over naar huis te schrijven. «We hadden ons de kompetitiestart he lemaal anders voorgesteld, zuchtte PR- man Willy Meert. Geef toe dat we in vorige matchen een beetje pech hadden. Tegen Temse zijn in geen enkel opzicht verzachtende omstandigheden te plei ten. Een goaltje zat er misschien in, maar een overwinning hadden we in de verste verte niet verdiend. Temse was de betere ploeg, vaardiger en veel vaker in balbezit. Wij hebben in feite geen enkele keer een vuist kunnen maken. Doelkan sen zijn er in de eerste helft nauwelijks geweest. Ook niet uitgesproken langs bezoekende kant. Ik denk dat Toon Pfaff het daar wel mee eens zal zijn. Net voor het ingaan van de rust hebben we ons op een schromelijke tekortkoming laten betrappen, met een bezoekend doel punt voor gevolg. De hoop op een betere tweede helft was levendig. Tijdens de pauze had Guy De Baere de spelers verzocht om het anders aan boord te leggen en strijdlustiger te reageren. Even leek het erop dat de boodschap vruchten ging afwerpen. Chris Muysewinckel en Stefan Vercaute- ren ondernamen bij aanvang van de tweede periode een paar loffelijke po gingen. Na een kwartier was de fut er weer uit. De bezoekers kregen alsmaar meer vat op de match. Vaak werden we op een hoopje gespeeld. Bij ons was iedere inspiratie zoek. Tien minuten voor het einde werden we voor een voldongen feit geplaatst. Iedereen in on ze rangen ervoer de nederlaag als een opdoffer van formaat. Zo kan het niet verder. Willen we komende zondag in Destelbergen een kans maken, zal er anders moeten gereageerd worden. Op Floris Verstraeten, die een operatie on derging, kan voorlopig geen beroep wor den gedaan. Bovendien is Stefan Vercau- teren geschorst.» (e-c^ Lutterzele-Melle 1-1. Thuisspeler Reis kan aanleggen maar de bal knalt tegen de staander (vh) Beervelde 3 Rp. Lebbeke 1 Rapide Lebbeke is bij Dynamo Beervel de op een gasbek gelopen. De tweede provincialer werd er met 3-1 cijfers ingeblikt. De verwachtingen bij de Leb- bekenaars lagen voor de afreis helemaal anders, zeker na een hoopgevend resul taat tegen het Wase Kemzeke. De klub leiders waren zondagavond niet gunstig Lutterzele-Melle 1-1. Eddy Van Keer krijgt het niet gemakkelijk tussen deze troep spelers (vh) "Aan doelkansen heeft het nochtans niet ontbroken" werd er gezegd. "Alleen al tijdens het eerste halfuur verschenen zowel Geert Van Moerzeke, Carlier, Verheyden en Nico Van den Bossche in een ideale schietpositie. Een tegenstoot van de thuisploeg zorgde ver rassend, en tegen de logica in voor de openingstreffer. Kort na de hervatting verscheen Geert Van Moerzeke alleen voor de muit, maar hij kopte naast. We hebben daarna geprobeerd om een of fensief op gang te brengen, maar er volgde echter een tweede lokaal doel punt. Geert Van Moerzeke bracht welis waar de aansluitingstreffer op het bord en voor Nico Van den Bossche wenkte een reuzekans. Intussen tikten de mi nuten weg. De hoop op de gelijkmaker bleef, tot zo'n 120 seconden voor tijd, toen de thuisploeg in extremis een derde treffer tegen onze touwen joeg. Het is jammer dat we op deze manier moeten verliezen. Aan kansen om tot scoren te komen heeft het zeker niet ontbroken. Je moet echter de bal tussen de palen trappen, dat is een eerste voorwaarde in ^n^'denM) voetbal om punten na te streven." Kan woraen EG mE Lutterzele-Melle 1-1. De bezoekende keeper grijpt in, vóór De Kuyper gevaarli Lebbeke - Temse 0-2 Luaerzele-Melte I-I. Peter Moens rukt op maar schiet naast (vh) Buggenhout - Berlare 1 -O Het vergaat FC Lutterzele niet zo best. De Dendermondse neo-tweede provincia ler puurde uit vier matchen amper twee punten. Vorige zondag tegen Melle werd hij door zijn doelman Jacques Van De Wiele overeind gehouden. Anders was de match wellicht niet op een gelijkspel geëindigd. In kringen van de bezoekers werd overi gens ook op de gunstige verrichting van de Lutterzeelse keeper gewezen. Met iemand anders tussen lat en staken, waren we wellicht eigenaar van twee punten geworden, was hun kommen- taar. Van De Wiele liet zich in het verle den wel eens vaker op een slippertje betrappen. Deze keer was dat zeker niet het geval. Klubleider Paul Roels had geen enkele moeite om de verdienste van de doelman te onderstrepen. «Het is inderdaad zo dat Jacques een paar gemaakte goals verhinderde. Langs de andere kant wens ik ook wel te onderstrepen dat ook wij enkele keren in de zone van de waarheid zijn versche nen. Voornamelijk in het begin van de tweede helft zijn we sterker naar voor getreden. Reid, Moens en Van Keer on dernamen een paar loffelijke pogingen. Twee strafschoppen hebben het resul taat van de wedstrijd bepaald. Een over treding op Eddy Van Keer werd door de spelleider met een elfmetertrap gesank- tioneerd. Van Keer, himself, maakte de klus af. Drie minuten later bezondigde Danny Abbeel zich aan de overkant. De ref nam dezelfde beslissing. «Slachtof fer» Willems bracht de penaltytaak tot een goed einde. Uiteindelijk stemt het resultaat ons te vreden. Ik veronderstel dat er in de komende weken beterschap zal intre den. Vergeet niet dat we twee jaar gele den als vierde provincialer aan de slag waren. In de kortst mogelijke tijd heb ben we de sprong naar tweede gemaakt. Je begrijpt dat we meer moeten wennen dan anderen. We hebben bovendien geen zware financiële inspanningen ge leverd. Gewoon ook omdat we dat een voudig niet kunnen. Ik heb er in elk geval goede moed op.» (e-g.) Sparta Buggenhout had het niet makke lijk om het sterke Beervelde op afstand te houden. Staf Robberecht maakte het enige en beslissende doelpunt, na voor bereidend werk van Eric Van Belle. «Voor hetzelfde geld had het bij een gelijkspel kunnen blijven en niemand zou daar graten in hebben gezien, stelt clubleider Isidoor Luypaert. De match kende een evenwichtig verloop. In het begin van de tweede helft kwamen we sterker naar voor. Precies in die korte periode hebben we voorsprong verwor ven. Voordien had Marc Van Der Jeugt op het doelhout besloten. Als neo-tweede provincialer zijn we flink gestart. Vier matchen hebben zes punten opgeleverd. f Met twee minder waren we wellicht ook al tevreden geweest. In het algemeen WfÊt Ég laat de ploeg een gunstige indruk. In de ^B |A middenlinie levert Francois Laurent de- ^Bv K' RB gelijk werk af. Hij etaleert in alle wed- VB strijden een voorbeeldige inzet. Ook Staf RB^ ^Bt"* Robberecht laat zich ten opzichte van ^^B* R} vorig seizoen sterker gelden. Zondag - R# staat de verplaatsing naar Kemzeke ge- v* Wm programmeerd. Met een punt zullen we 'ik, tevreden naar Buggenhout terugkeren. (e.g.) VK Hamme-Wachtebeke 1-1. Van Damme kan zijn tegenspeler omzeilen (vh) VK Hamme-Wachtebeke 1-1. Hammenaar Alpaert zet de bal voor (vh) Vijfenzeventig amateurs namen de start in de kermiskoers van de Marie- kerkse Scheldevrienden. Vrij vlug was het kaf van het koren geschei den. In de eerste ronde gingen Mark Saey, Ongena en Hellemans aan de haal. Dit trio kreeg weinig later gezel schap van 13 anderen: Boon, Basti aansen, Versteek, Smet, Christiaens, Seis, Van Hees, Van den Abeele, Moignon, Vermeiren, De Ridder, Van Peen en Matthijs. Met 16 aan de lei ding dus, maar deze kopgroep bleef niet voltallig. Pech en de kilometers waren er voor 7 amateurs te veel aan, zodat met 9 man voor de bloemen werd gespurt. Spurt, die gemakkelijk door de Nederlander Bastiaansen werd gewonnen. Mark Saey eindige 9de en was de eerste streekrijder, te wijl er voor Eddy Verhoeven een 16e plaats in zat. De uitslag 1. Wilfried Bastiaansen, 2. Walti Ongena, 3. John Van Den Ameele, Frns Vermeiren, 5. Johnny Moyso 6. Marc Van Hees, 7. Rob Verspee 8. Richard De Ridder, 9. Mare Sae 10. Joeri Christiaans, 11. Ivan Sm 12. Carl Seis, 13. Humphrey Goffii 14. Eddy Mariën, 15. Jack Van D< Toorn, 16. Edward Verhoeven, 17. L on Mutsaars, 18. Glenn Huybrecht! 19. Twan Van Loon, 20. Rudy Rey. De Nederlander Wilfried Bastiaanse werd na zijn spurtwinst in de bloem gezet.

De Voorpost | 1991 | | pagina 18