Gecounterd Voetbal kalender Voetbal uitslagen Ives Van Parijs in centrale rol bij VW Hamme Gelijkspel is overwinning waard Club Luik 2 Eendracht Aalst2 - ledereen paraat bij Hamme De Voorpost - 27.9.1991 -19 VOETBAL Liga-invallers E. Aalst: Schippers, Van Aelst, La- min, Van Boven (46' Van der Ve- kens), Troch, Marginet, Van Pete- ghem, Temmerman, Roelandt (70' Van Himst), D'Hondt en Webster. Doelpunten: Webster 0-1,55' Nijs- kens 1-1,85' Marginet 1-2,89' Nijs- kens 2-2. lste nationale Lokeren-EAalst Dombret 3de nationale La Louvière-E.Zele Van Nijlen Bevordering B VW Hamme-Denderhoutem Wuyts ScupJette-KAVD lste provinciale E.Meldert-Olsene Tsjoen Destelbergen-SK Lebbeke Van Damme 2de provinciale B Onkerzele-Bambrugge Balthazar SK Aalst-Herzele Lievens Lede-TK Meldert Vervaeke Sp.G'bergen-Mere De Corte 2de provinciale C R. Lebbeke-Lutterzele Arys Kemzeke-Buggenhout Santon Baasrode-D.Beervelde De Graef Haasdonk-Robur V Exterghem 3de provinciale C Wichelen-Berlare Maes SK Oostakker-SK Overmere Van Laere Gijzegem-St.Kruis-W Van Imschoot Edeboys-Schellebelle Delille Serskamp-FC Oostakker Deruyck Heikant-Zaffelare Lambrechts Oordegem-Lochristi Verstraeten 3de provinciale E Hofstade-W.Moorsel De Beelde Terjoden-Dogen Burie Burst-Denderleeuw Baudewyn Aaigem-Baardegem De Vos 3de provinciale F Appels-Oudegem VD Stylen Opstal-Klein Laar Reyniers St.Gillis-Tielrode Vercauteren Grembergen-St.Pauwels Bauwens 4de provinciale D Erpe-St.Antelinckx V Speybroeck Erembodegem-Edixvelde Delmotte Erondegem-Esse Bosman S.Moorsel-FC Aalst Callebaut Iddergem-Herdersem Verbustel 4de provinciale E Wieze-Gijzenzele Waegemans V.Overmere-Schoonaarde Geers Smetlede-Letterhoutem Velleman 4de provinciale F Doorslaar-Opdorp Nevens Sinaai-VK Hamme Van den Eede Boonwij k-Meerdonk Vanexaerde Het laat geen twijfel dat VW Hamme aan Ives Van Parijs een uitstekende zaak heeft gedaan. In Bomem vertolkte de vorige week twintig jaar geworden voetballer een sleutelrol in de middenlinie. Vaardig als hij is, liet hij organisatorisch talent blijken, waar weinigen op zijn leeftijd toe in staat zijn. Begrijpelijk dat sommigen in Hamme huiverig stonden, toen bekend werd dat oefenmeester De Paepe had besloten om een zware verantwoordelijkheid aan zo'n piepjonge knaap toe te vertrouwen. Achteraf moest iedereen bekennen dat de gok geslaagd was. «Bij de invallers van Sporting Lokeren heb ik een hele kompetitie een centrale rol in de middenlinie vertolkt, zegt Van Parijs. In een kompetitie waar hard wordt geknokt, veel harder dan ik mij ooit durfde voor te stellen, begrijp ik best dat een trainer niet meteen de zwaarste opdracht toevertrouwt aan de eerste de beste 'snotneus'. In Bomem heb ik hard gewerkt en uitgevoerd wat van mij werd verwacht. Trouwens, de hele ploeg legde een opmerkelijke werklust aan de dag. Wanneer we tegen Denderhoutem met eenzelfde overtuiging van stapel lopen, dan steken we twee punten op zak. Hamme is zeker niet uitgeteld, ondanks een afgetekende nederlaag tegen Hekelgem. Sommigen tillen zwaar aan de cijfers. Ik meen dat een samenloop van omstandigheden tot het zware verlies heeft geleid. Ondanks sombere voorspellingen zijn we in Bomem niet ten onder gegaan. Ik meen dat we evenknie waren van een ploeg die algemeen als favoriet wordt genoemd. Vooraleer de kompetitie ten einde is, loopt er nog veel water door de Durme. Er zijn meerdere kandidaten en vele ploegen zijn sterker dan verwacht. Het is belangrijk dat er geen kloof ontstaat, vandaar dat winnen tegen Verbroedering Denderhoutem prioritair is, meent Ives Van Parijs. Ambitieus Voorzitter Willy Van Den Broeck is niet ontevreden over de huidige gang van zaken bij VW Hamme. «Het verschil met de leider bedraagt twee punten. Er is geen sprake van een kloof en bovendien is de kompetitie pas begonnen. Ik heb liever dat we ons voorlopig in de schaduw ophouden. De herinnering aan vorig seizoen is nog levendig. Twintig weken lang waren we een belangrijke kanshebber. Toen verloren we vijf opeenvolgende wedstrijden. Het sprookje was ten einde. Tegen Denderhoutem moeten de spelers voor eigen publiek revanche nemen, kwestie van de supporters te plezieren. Veertien dagen geleden, na de match tegen Hekelgem, waren ze al te zeer ontgoocheld. Die dag verbleef ik in Portugal, maar vernam het relaas. Ik kan dan ook best de reaktie begrijpen. Tegen Denderhoutem wordt het geenszins een gemakkelijke opdracht. Een ambitieuze ploeg die twee opeenvolgende nederlagen leed, is geen kat om zonder handschoenen aan te pakken. Er zal voorzeker hard geknokt moeten worden. Als er gespeeld wordt zoals in Bomem, komt het allemaal wel voor mekaar, meent de Hamse voorzitter. (e.g.) Robur-Stekene 0-0. Verhelst is alleen door maar hel mocht niet baten vh) KA VD-Braine l-O.KAVD wordt ook sterker in de Uicht. Hier wint Wygonic een kopduel (vh) Robur-Stekene 0-0. Wuytack kopt tegen de lat (vh) VW Hamme krijgt Verbroedering Denderhoutem op bezoek. Oefenmeester Daniel De Paepe is de mening toegedaan dat het geen makkelijke opdracht wordt. -Wij moeten winnen om in tred van de leider te blijven. Anderzijds betekent een nederlaag voor Den derhoutem een verdere terugval die men er in het huidig stadium van de competitie absoluut zal willen vermijden. Wij zijn de supporters, na de nederlaag voor veertien dagen op eigen terrein, een revanche ver schuldigd. Het feit dat we vorige zondag in Bomem tegen een uitge sproken titelkandidaat zijn over eind gebleven, heeft het vertrouwen aangewakkerd. Ik doe een beroep op dezelfde kern. Niemand meldde zich deze week gekwetst, zodat ik irmaal mijn sterkste troeven kan :etten. De ploeg: De Pelsmaecker, Van Houcke, Vergeylen, D'Hondt, Aerts, Segers, De Borger, Laroy, Van Pa rijs, Van de Velde, Van Caelenberg (De Wilde, Vermeir, Van Borm). EG Vierde provinciale F VK Hamme-Wachtebeke Opdorp-Herl.Vrasene Eksaarde-Boonwijk Robur-Stekene 0-0. De scheidsrechter kreeg het druk. Hier deelt hij drie gele kaarten uit: twee aan Stekene en één voor Leo Wuytack (vh) Eendracht Zele Lembeek De tricolores lieten na hun nederlaag in Menen de kans teloorgaan op rehabilita tie. De fusieploeg nam in het duel met Lembeek nochtans een ideale aanloop om deze gevreesde counterploeg tot meer akties te dwingen. Die kwamen er tot wanhoop van de Zeelse aanhang. Thierry Dailly overgekomen van Aar schot, dropte zich in de rol van de koele afwerker. Hij zette vier keer de Zeelse netten bol en lukte een zuivere hattrick tijdens de eerste periode. De hoop op een eerste thuisoverwinning smolt als sneeuw in de zon. Het werd biezonder stil in "Ter Eist" toen een wanhopig tegenspartelende Danny Van Puyvelde zich tot tweemaal toe vergreep op de Roemeen Ion Geol- gau telkens bestraft met de zwaarste sanktie. De Zeelse goalie ontsnapte hier bij gelukkig aan een fatale tweede gele kaart en de daaraan verbonden strafzon- dag. Zijn uitsluiting zou wellicht de zwaarste klap betekend hebben nu men meer dan ooit schreeuwt om de terug- vaet. Die kondigt zich niet direkt aan keer van de tandem Bourdeaud'hui-Ver- omdat beiden zelfs nog niet aan het l tra>nen zijn. Tot zolang zullen degenen die zich nu tussen de lijnen bevinden i ook de meubels moeten redden. "In deze moeilijke periode is het onze plicht Lfc v0'u'1 ac^ter de ploeg te staan", suste Eendrachttrainer Kamiel Van Damme na de zware thuisnederlaag. "Het verlies in Menen is te kritisch bekeken. Een mentale klap, zoveel is zeker. We zoe ken nu een remedie om aan de huidige situatie te verhelpen. Er ontbreekt ons duidelijk iemand in het steunvlak om de lijnen uit te tekenen. De wil om er iets van te maken was nochtans aanwezig. Ondanks onze ideale start raakte men na de gelijkmaker plots de pedalen kwijt. Wat ik vreesde is uitgekomen. De reputatie van Lembeek als counterploeg is bewaarheid. Onnodig balverlies deed ons uiteindelijk de das om." (AJZ) Robur-Stekene 0-0. Leo Wuytack kwam alleen voor doel maar schoot naast (vh) Eerste nationale Eendracht Aalst-FC Luik 0-2 Derde nationale A Eendracht Zele-Lembeek 2-4 Bevordering B KAVD-Braine 1-0 Bomem-VW Hamme 0-0 Eerste provinciale E. Meldert-Eine 3-0 SK Lebbeke-Temse 0-2 Tweede provinciale B SK Aalst-Bevere 2-0 Etikhove-TK. Meldert 1-1 Bambruge-Haaltert 1-4 Mere-Lede 3-1 Tweede provinciale C Kieldrecht-Baasrode 5-0 Robur-Stekene 0-0 Buggenhout-SK Beervelde 1-0 Lutterzele-C. Melle 1-1 D. Beerv.-R. Lebbeke 3-1 Bomem - Hamme 0-0 De Hamse vierdeklasser heeft zich her pakt na de zware nederlaag in eigen huis tegen Hekelgem. In Bomem liep hij gemotiveerd van stapel en dwong in het eerste kwartier de titelkandidaat bij uit stek tot een terugtocht. Nadien herstelde zich het evenwicht. Uitgesproken doel kansen bleven achterwege. Ook in de tweede helft, toen de thuisploeg tever geefs probeerde om Van De Velde en co in een valstrik te lokken. «Iedereen begon gemotiveerd aan de karwei en besefte dat het débacle van de week voordien zich niet mocht herha len, zo stelt oefenmeester Daniël De Paepe. We liepen snel van stapel en slingerden de ene na de andere center voor het lokale doel. Na een kwartier was de pret uit en kon de thuisploeg gelijke tred houden. Overigens zou dat voor de rest van de match het geval zijn. In de tweede helft werd duidelijk dat wie tot scoren kwam, ook de eigenaar werd van twee punten. Ik beschouw het ge lijkspel als een logische weergave. Ieder een voerde de taak uit die van hem werd verwacht. Aan Jean-Luc Aerts had ik verzocht om de gevaarlijke Sterckx aan banden te legen. Hij heeft die opdracht prima uitgevoerd. Centraal in de mid denlinie speelde Ives Van Parijs zich de ziel uit het lijf. Ik had hem gevraagd om tot het uiterste te gaan. Zo'n twintig minuten voor het einde was zijn bobijn- tje af, en heb ik een wissel doorgevoerd. Niet alleen het resultaat, maar vooral het feit dat organisatorisch alles gunstig is verlopen, stemt mij tevreden. (e-g.) Derde provinciale C Schellebelle-Oostakker Gijzegem-Wichelen St.Kruis-W-Oordegem SK Overmere-Heikant Berlare-Serskamp Derde provinciale E Baardegem-Borsbeke Terjoden-Nieuwerkerken Doggen-Hillegem W. Moorsel-Aaigem Winnik-Burst Okegem-Hofstade Derde provinciale F Bazel-Opstal Gerda-Grembergen Oudegem-Kallo St.Pauwels-St.Gillis Klein Laar-Appels Vierde provinciale D Herdersem-Erondegem Aspelare-FC Aalst Erembodegem-Nederh. Edixvelde-Steenhuize Ede-S. Moorsel Esse-Erpe Vierde provinciale E HO Kalken-Schoonaarde Wieze-Vlierzele Ressegem-Smetlede Heusden-Val. Overmere KAVD-Braine 1-0. Nijs heeft deze bal onder kontrole. Hij speelde zijn rol als mandekker van de gekleurde bezoekende aanvaller uitstekend (vh) Robur-Stekene 0-0. Hans Verhelst probeert het vanuit een moeilijke posi tie (vh)

De Voorpost | 1991 | | pagina 19