Voetwegel langs de Molenbeek te Mere wordt hersteld lsterse Stadsflandriens onnen ronde van België r Bcncfictkonccrt voor Rwanda Met Plessch Kermis steekt Dekenij Dorp Erembodegem steeds feestlont aan BELG. BELT. IE Weekblad van Dender- Dume- en Kerstmis- en Nieuwjaar postzegel in Lede voorgesteld ipb Na drie jaar wachten Op zondag 29 september wordt in het Kultureel Centrum De Werf aan de Molenstraat 51 te Aalst om 20.00 uur een benefietskoncert gegeven ten voordele van het Cotagirwaprojekt in Rwanda. Op het programma staat een optreden van de Aalsterse Big-Band onder leiding van Odilon Mortier. Kaarten voor dit benefietkoncert kunnen bekomen worden in de Werf en de toegangsprijs bedraagt 200 fr. '■"OTMBBK Him and Go r. )r V Stee VHIJUAla \Lf oer' I fcMtJtn jyyi SW.eS 44e JAARGANG NH. 38 - 48 F De wegel ligt in een wandelgebied en sinds het begin van het samen stellen van het dossier is men al meermaals tussengekomen om op herstel aan te dringen. Nochtans had de Bestendige Deputatie al be slissingen genomen die echter nooit tot een plausibele oplossing leid den, wat raadslid Fr. De Brouwer dus logisch vond dat men zoveel tussenkwam om een einde aan deze eerdfo/sf. Het team van het Aalsterse stadspersoneelcoach Isidoor Van Biesen, Dirk Moerenhout, Rik Sergeant, Dirk ^Ste''eJ}' ^>r an 2 nseghers en Patrick Van Biesen werden door de schepenen Redant en De Smedtgefeliciteerd voor hun overwinning ui J /aiiet>Rbonde van België' (a) noê mets veranderd. Nu we zwart 0 ru -orde Jaar rmaliter is het niet de gewoonte van het Aalsterse stadsbestuur, elke ortman, -vrouw of -vereniging, bij het leveren van een bijzondere spor- ve prestatie, op het stadhuis te ontvangen en afzonderlijk te huldigen, wordt voorbehouden voor de verkiezing van de sportlaureaten en de Cmenlijke ontvangst die hier bij hoort. Vorige week werd hier toch een >ndering op gemaakt. Het team van leden van het stadspersoneel, die eaftr de maand augustus hadden deelgenomen aan de 'Rally van het Hart - d®^ nde van België', werden even apart verdiend in de bloemetjes gezet. enige Vlaamse deelnemers. Zij wis ten echter de zestal andere deelne mende Waalse ploegen letterlijk uit de wielen te rijden en wonnen die wedstrijd met brio. Onder leiding van coach Isidoor Van Biesen werd deze 'denderende prestatie' gele verd door Dirk Moerenhout, Rik Sergeant, Dirk Janseghers en Pa trick Van Biesen. Kinesist Simon wel h§tn(j Ronde van België (rally voor het e sa 5de doel) liep in augustus over net I dagen en omvatte zo'n 1000 km. fbrai ,r ^et ^e'e 'anc*' Gestart in Na- op n waren ze ook op doortocht ge was est in Aalst om aan te komen in oonli arleroi. De Aalstenaars waren de iden ;evat op wit iets hebben moeten we er blijven op hameren", stelde hij. Hiermee was ook schepen Van Wil der akkoord die beloofde de zaak te zullen volgen "maar tenslotte is het de provincie die het werk moet uit voeren. Aan dit voorlopig - beloofd - resul taat is echter zogezegd al een lij densweg vooraf gegaan, en was er scherp protest nodig vanwege de frakties uit de oppositie. Na de raadszitting van 24 juni dit jaar richtten zij een ultiem verzoek om de voetwegel nr. 103 bij hoogdrin- Philips zorgde voor de medische be- dheid herstellen Aierin Kloe- geleiding. Allen zijn ze in min ot meerdere mate bezeten door de wielersport en hadden zich dan ook op deze topprestatie voorbereid. Tijdens de ontvangst werd het woord gevoerd door schepen Pa trick De Smedt die hiermee zijn laatste speech als schepen van sport uitsprak. De dossiers van openbare werken zullen in de toekomst zijn werkterrein zijn. 'Het eigen stads personeel mag ook wel eens in het zonnetje gezet worden. Hopelijk zorgt uw geleverde prestatie ervoor dat door het stadspersoneel in de toekomst meer aan sport wordt ge daan. Er wordt veel gedaan om de bedrijvensportwerking te stimule ren, maar ons eigen bedrijf, de stad, blijft nog teveel achterwege' stelde schepen De Smedt vast. Bij een terugblik op de geleverde prestatie werd gesteld, dat op geen enkel ogenblik hun leiderspositie in het gedrang kwam, zelfs niet toen Patrick Van Biesen een periode met zijn knie sukkelde. Zij wonnen alles wat er te winnen viel. Er werd de nadruk gelegd op de waarde van het kollektief prestatieleveren door het team. 'Hoe sterk is de eenzame fiet ser?' stelde schepen De Smedt 'De Na ruim driejaar heeft de Bestendige Deputatie eindelijk een beslissing meenschap maar door het uitblijven genomen om de voetwegel - in officiële termen nr. 103 - te herstellen. Tot hiervan kon geen aanbesteding vervelens toe hebben een paar gemeenteraadsleden het probleem op de plaats vinden. Intussen werd het gemeenteraad gebracht maar vermits het een kwestie is voor het Provincie- toelagesysteem voor dergelijke wer- bestuur zyn de werkzaamheden blijven aanslepen en gebeurde er niets, ken opgeheven maar men zal ze uit- Integendeel, door het wegspoelen van de riolering verdween ook het voeren met gelden van het Investe- baantje, op de plaats dichtbij de ijzeren brug aan de Beekkantstraat, ringsfonds: "Op de begroting van langzamerhand. Een schrijven van de Gouverneur laat vermoeden dat 1991 werden de nodige kredieten deze wandelweg weldra weerom zal begaanbaar zijn. voorzien zodat de werken nog dit jaar zullen worden aanbesteed", gen zij het feit aan dat niets gedaan Verder stelt men nog in het ant- werd om aan het euvel te verhelpen woord: "De Bestendige Deputatie en zij laakten de laksheid van het is dan ook de mening toegedaan dat Provinciebestuur: "De voetwegel het gemeentebestuur momenteel wordt, gezien zijn gunstige ligging, geen werken aan de waterloop laat gebruikt door omwonenden en uitvoeren en stelt voor dat de naast voetgangers-wandelaars op alle ge- liggende voetweg tijdelijk voqj alle vaar af. Wat door ons uitdrukkelijk verkeer wordt afgesloten", gevraagd was dat het College de mee hoopt iedereen dat er eèh- laatste buis die weggespoeld is zou einde komt aan de miserie, in feite herleggen, de bedding van de wegel veroorzaakt door een relatief klein - zou hermaken en desnoods een vei- gebrek maar dit bewijst eens te ligheidsleuning zou plaatsen kant meer wat een dossier lijden kan Molenbeek. Het College weigert dit vooraleer hij definitief kan afgeslo te doen en verwijst naar de verant- ten worden en in de archieven mag woordelijkheid van de provincie". Het verzoek komt er verder op neer dat de wegel tenminste opnieuw in gebruik kan gesteld worden, op wel ke manier dan ook en dat zowel het gemeentebestuur als het Provincie bestuur hun verantwoordelijkheid zouden opnemen. In augustus dit jaar kreeg het Frak- tie-trio een antwoord van gouver neur H. Balthazar als dat de Besten dige Deputatie reeds in juni 1987 beslist had verbeteringswerken te laten uitvoeren aan bewuste wegel met toelagen van de Vlaamse Ge- opgeborgen worden. Nieuwe sporthal In de vorige gemeenteraad moesten de ontwerpen goedgekeurd worden voor het respektievelijk uitvoeren van elektriciteits- en verwarmings- werken in de sporthal Steenberg waarvan onlangs officieel de eerste steen gelegd werd door minister P. De Wael. Er wordt bovendien ook nog een geluidsinstallatie geplaatst ten behoeve van wedstrijdkommen- taren. Lees door blz. 4 Dekenij Dorp Erembodegem - 87% van de gevestigde handelaars van het centrum van Erembodegem - streeft sedert jaren om van Erembodegem een leefbaar en aantrekkelijk dorp te maken met een eigen identiteit. Dit is slechts mogelijk dank zy de financiële inbreng, de niet aflatende inzet, de kreativiteit en de samenhorigheid van de leden. Die zijn grotendeels visueel herkenbaar aan de geel-groene sticker die op de ingangsdeur van hun handelszaak aangebracht is. Ook dit jaar zetten zy allen het beste beentje voor, by de programmatie i.s.m. het stadsbestuur van Aalst, van de traditionele Plessch Kermis 1991. Naast de vroeger, door Paul De Brouwer, opgestarte antiek- en prondel- markt wordt nu voor de vierde maal op zondag een kleinveemarkt gehou den. Onder het oog van een dierenarts en kenners worden de mooiste dieren bedacht met een prijs in baar geld! Dekenij Dorp Erembodegem (DD) i ci i is een vereniging van handelaars, eewordenP winkeliers en vri'e beroePen- pen tussen de Dender cn de spoor- P.H. weg Aalst-Denderleeuw, in het een- De gemeente Lede krijgt op 23 november een primeur. Dan wordt de nieuwe Kerstmis- en Nieuwjaarspostzegel er officieel in voorverkoop aangeboden. Het is een zegel met een waarde van 10 fr waarop een ikoon van 'Onze Lieve Vrouw van de vreugde van het Kind' staat afgebeeld. Deze ikoon is te zien in het oecumenisch klooster van Chevetogne. Er werden 12 miljoen van deze zegel gedrukt. Het is voor de eerste keer dat er op een Belgische postzegel gebruik werd gemaakt van goud. De voorverkoop vindt plaats op 23 en 24 november onder meer in Lede van 10.00 tot 17.00 uur. Ook in Borgerhout, Brussel, Charleroi en Namur wordt deze zegel in voorverkoop aangeboden. In de postkan toren is de nieuwe zegel vanaf 25 november verkrijgbaar. trum van Erembodegem. Deze vereniging is aangesloten bij het verbond van Dekenijen van Aalst dat thans 17 dekenijen telt. De eerste besprekingen tot oprich ting van deze dekenij werden in 1970, tussen pot en pint, gevoerd in café Sportkring bij André en Eveli ne (nu kapsalon Ulrik). Kort nadien werd in de gemeente school in de Gaston De Schepper straat een bestuur gekozen. Zo ging Dekenij Dorp 1972 van start met als deken Germain Moens, onderde ken Urbain Van den Bossche, se- kretaris Jan Gezels en als schatbe waarder Rigo Eeckhout. De eerste aktiviteiten - het openen van Plessch Kermis met een rekla- mestoet i.s.m. het garagistenver- bond, het inrichten van een wieler koers, een TD met de toen nog piepjonge Jimmy Frey in de zaal Animo - waren allemaal aktivitei ten die de bedoeling hadden een beetje leven te blazen in het "hartje van Erembodegem". De kermissen begonnen toen immers algemeen flink af te zwakken... Er ontstond meteen een positieve samenwer king tussen de leden op een vriend schappelijke manier. De motor van de eerste uren van Dekenij Dorp - die zich bevond in de Denderstraat - zorgde er voor dat op een minimum van tijd bijna iedereen, ook van de andere straten van het dorpscentrum, zich aan sloot. Gedurende verscheidene jaren ken de de aktieve dekenij als vereniging werkelijk een hoogkonjunktuur. Denken we maar aan: - De organisatie van de karnaval- bals in zaal Animo en later nog in de oude zaal Volkskring. - De jaarlijkse verkiezing van een hopprinscs. - De organisatie van een 3-daags feestprogramma, t.g.v. Erembo degem Kermis met een feesttent op de koer van de gemeente school. Verscheidene vedetten o.a. Ray Franky, wijlen Ann Christy, John Terra, Juul Ka bas..., vonden hun weg naar de Plessch... (Na enkele jaren werd de organi satie met opbrengsten overgela ten aan Voetbalklub SK Erembo degem.) Van 1977 tot 1989 staken een reeks feestkransen met reklame van de dekenijleden, eigenhandig gekreëerd door aktieve leden, het dorpscentrum in een feestelijk kleedje, vooral tijdens de Kerst en Nieuwjaarsdagen.

De Voorpost | 1991 | | pagina 1