Denderderby voor AVC De Vlasbloem Verspeelde Lutterzele de titel Walivo HULPMAGAZIJNIER Vlaams Sportverbond Pallieter Hofstade F.C. Appels Vlaams Sportverbond 4 A K.K.V.S.-Iiefhebbersvoetbal 22 - 27.9.1991 - De Voorpost VOETBAL Tijdens het jongste weekend hebben een aantal reeksleiders in Walivo's voetbal kompetities, zich enigszins laten verras sen. Zo werd het in de zaterdagse tweede klasse voor FC De Kroon een eerste verlies bij RC Grembergen en liet FC Wijnveld een punt bij SK Moerheide. Daarvan profiteerde FC Stille Vrienden om nu alleen leider te worden en in de zondagse reeksen oogstten FC Briel en VK Siera ook de eerste volle winst- Zaterdagse eerste afdeling: Bij reeksleider RC Raap heeft het pun- tenloze FC Bondgalm nog een uitsteken de wedstrijd gespeeld. De lokalen had den het blijkbaar ook niet gemakkelijk en de Hammenaars, kwamen zelfs twee maal op voorsprong. Telkens stelde RC Raap echter terug gelijk en aan de rust, hadden de gastheren al een veilige winstmarge bereikt. In de tweede helft skoorden de beide ploegen elk nog een maal en voor de vijf plaatselijke goals, werden de volgende opgeschreven: Leo pold Verbunt (2), Yuruk Tugrul, Dino Verniers en José De Clercq. De doel- schutters bij FC Bondgalm waren Pa trick Vincke (2) en Dirk De Wilde. Een probleemloze match was het noch tans voor FC Corner tegen FC Klein Sinaai. Ondanks een verdienstelijke weerstand kon de new-comer het ver schil niet beperken en FC Corner, be reikte ook nog een forfaitscore. Op het veld van FC Puivelde won VK Den Bos eerder gevleid en dat werd dan ook Walivo's match van de week. Na het jongste verlies bij DVL Avanti heeft FC Sportarena zich volledig herpakt bij FC Welkom. De groen-witte Hammenaars verloren met een doelpunt verschil en inkasseerden meteen ook de eerste thuisnederlaag van het seizoen. Zaterdagse tweede afdeling: In deze reeks is FC Stille Vrienden nu alleen leider geworden. De ploeg uit Moerzeke-Kastel won probleemloos en zelfs afgetekend bij FC Tripoli dat blijk baar weer als een kandidaat voor de degradatie moet worden beschouwd. De gasten waarbij een humeurige Peter Van Duyse op het einde nog werd uitge sloten, skoorden metjohan Daman (2), Luk De Grave (2), Tony Van Wezemael en een own-goal van FC Tripoli waarvoor Daniel Van Brempt nog milderde. Gunstig voor FC Stille Vrienden waren ook nog de resultaten van de overige konkurrenten voor de titel. Bij RC Grembergen pakte FC De Kroon met ook nog een uitsluiting van Jan Ryckaert, zelfs de eerste nederlaag van het seizoen en FC Wijnveld, verloor een punt bij SK Moerheide. Een Denderderby met veel goals tussen FC Hof van Grembergen en AVC De Vlasbloem waarin deze laatste ploeg ook eenmaal méér skoorde. Daar door blijft voor AVC De Vlasbloem de positie bij de reekstoppers behouden en bengelt FC Hof van Grembergen nog altijd puntenloos achteraan. Ook FC Briel behaalde de winst met hetzelfde resultaat bij FC De Nieuwe Sportvriend en samen met FC Stille Vrienden, wordt nog steeds het maximaal puntenaantal getotaliseerd. De meeste goals in de reeks werden echter in de match tussen FC Liliane Boys en FC Luitentuit ge- skoord. Iedere ploeg nam er zes voor de rekening en aldus, werden de punten ook nog gedeeld. Zaterdagse derde afdeling: Nog altijd drie leiders in deze reeks en volgens de cijferstand, was het slechts met de hakken over de sloot voor FC Nelis bij FC Jong Pekton. Het verschil werd echter ruimer voor FC Altodie, bij de tien van VK Trappen Steels en meer afgetekend, was de skore bij FC Avo tegen FC Venco. Zoals FC Altodie debuteren de Hamme naars uitstekend en bij de ploeg uit Dendermonde, is het eerste puntje nog altijd niet opgeschreven. Zondagse eerste afdeling: Een reeks waarin de regioploegen FC Bondgalm en VK Den Bos op een zeer bescheiden niveau presteren. Blijkbaar heeft de eerstgenoemde ploeg al terug de goede kadans gevonden en skoorde al een eerste uitzege bij FC Luitentuit. Voor FC Bondgalm wordt dat ook voldoende voor een plaats iri de middenmoot en de positie van VK Den Bos, is minder gun stig. De geel-zwarten skoorden nog geen enkel punt en vorige week, werd het zelfs een afgetekend verlies bij FC Van de Voorde. De Hammenaars namen daar echter een betere start en Erik Kockel- koren, skoorde er het eerste doelpunt. Na het halfuur was het bobijntje bij VK Den Bos blijkbaar afgerold en nog voor de rust, stelde Ahmed Faraji met een strafschop de ploegen terug gelijk. In de tweede periode kwamen de lokalen nog al vlug in het voordeel langs Dirk De Schrijver en werden de Wuitens nog slechts sporadisch gevaarlijk. Alleen een afgezonderde Leon Baert kon toen nog even dreigen en door een foutieve tus senkomst, mocht Stijn Thierens van FC Van de Voorde voortijdig douchen. Een tiental minuten voor het einde skoorden de plaatselijken dan een derde doelpunt en kort nadien, werd ook Ronny Kockel- koren van VK Den Bos uitgesloten. In de allerlaatste minuut skoorde Ahmed Fa raji nogmaals voor FC Van de Voorde en was de match meteen gespeeld. Zondagse tweede afdeling: Van de vorige drie leiders in deze reeks heeft alleen FC Zeemeermin de rol moeten lossen. In een derby in Waas munster won FC Pony bij FC Real Witte Pen en blijft dan ook ongeslagen aan de leiding. Evenals FC Geywa trouwens dat driemaal skoorde bij VK Siera en laatst genoemde ploeg, moet zich nog altijd tot één schamel puntje beperken. FC Briel heeft er nu al twee met de winst tegen SK Belsele en waarbij een doelpunt van Yves Smet tenslotte nog beslissend werd. Zondagse tweede afdeling: In deze reeks skoorde VK Siera tegen Cera Stekene de eerste zege van het seizoen. De Hammenaars waren in de eerste helft trouwens de betere ploeg en telkens op een voorzet van een opvallen de Eddy Van Bunder, skoorde Danny Van Mele tweemaal in dezelfde minuut. Voor de gasten waren er toen nog kan sen langs Mark Van Haute en Dirk Uy- tersprot terwijl Cera Stekene slechts sporadisch gevaarlijk werd met Gino De Saegher. De lokalen liepen na de rust méér in het offensief en alleen Jan De Block kon op een drietal minuten van het einde nog milderen. Zondagse derde afdeling: Een bijzonder gunstige speeldag was het alleszins voor FC Beckers. De ploeg uit Stekene won bij FC 't Klokhuis waar alleen in de tweede helft werd geskoord. Eerst benutte Verbunt een strafschop voor de gasten en FC 't Klokhuis, kwam terug gelijk met een rechtstreekse hoek schop van Verschelden. Naar het einde toe forceerden FC Beckers dan toch de winst met goals van Haulez en De Meyer. Door deze nederlaag worden de Ham menaars ook tot een achtervolging ge dwongen en doordat SK Moerheide ver loor bij FC Azalea, is de achterstand van de Wuitens nu ook al tot drie punten opgelopen... Kim Zaalvoetbal. Argenta uit Berlare met Danny Van Hauwermeiren, Werner D, Ridder, coach Johnny De Wael, Pascal De Greef, Jo De Bock en Guidi Pinnewaert. Onder: Danny Everaert, Johnny Prosec, Franky De Vrieze, Robert Van Dorp e Eddy Podevijn (vdwg) Zaalvoetbal. ZVC Berlare behaalde tegen Jette een 4-4 gelijkspel tfiTsuasw ^««vetSMi RMMitt tic Zaalvoetbal in Berlare. t'Zolderken met Frans De Maertelaere, Bert De Meyej|k Tom De Pauw en Danny Van Gouk. Onder: Olivier Baeyens, Jan Berkers, Gino Callaert en Geert Hanselaer vdwfc Damesreeks Siera Zogge Lady's-Lutterzele Girls was de belangrijkste wedstrijd van de week. Van in het begin voerde Siera Zogge het hoogste woord en kreeg twee kansen langs Van Kaer Peggy maar deze kon ze niet benutten, de derde kans kanjerde Peggy tegen de paal. Lutterzele, aange wezen op- de counter, hanteerde dit gevaarlijke wapen briljant. Zo kon Gri- zeh Hilde ongehinderd op doel afsteve nen maar doelvrouw Goossens behoed de door onvervaard in de voeten te duiken Siera voor achterstand. Siera dat duidelijk het overwicht had, moest tot 1 min. voor rusten wachten om op voor sprong te komen. Het schot van Nancy Ruys werd door de doelvrouw gekeerd, een verdedigster van de bezoekers wou de bal ontzetten maar trapte het ronde ding via een opzittende Heirwegh Annick in doel. Rust: 1-0. De tweede helft gaf hetzelfde spelbeeld als de eerste. Siera duidelijk de betere ploeg maar de kan sen werden door P. Van Kaer gemist of er stond een sublieme doelvrouw Coor- eman in de weg. Lutterzele counterde nog steeds gevat en zo kreeg Grizeh Hilde weer een kans maar Hofman Nata lie was snel teruggekeerd en verwerkte de bal in hoekschop. De thuisploeg bleef maar drukken en kreeg in de 55e min. loon naar werken toen Heirwegh Annick een terugspeelbal van Van den Broeck onderschepte, doelvrouw Cooreman ontweek en er 2-0 van maakte. Lutterze le, dit seizoen duidelijk versterkt, heeft het in de twee toppers tegen Lady's MASSIEVE DEUREN b.v.b.a. Alleenverdeler van de Spaanse «Luvipol» deuren een jong en snel groeiend bedrijf met het grootste gamma van het land in voorraad zoekt voor spoedige indiensttreding, voor zijn nieuwe vestiging op het industrieterrein te Dendermonde (M/V) De persoon die wij zoeken moet zorgvuldig en zelfstandig kunnen werken. Taak: - het verpakken van de deuren - klaar zetten van de bestellingen - op orde houden van het magazijn - aanbrengen van kleine herstellingen aan massieve deuren - kleuren en afwerken van deuren - laden en lossen met kleine vorklift Ervaring in de houtbranche als schrijnwerker of meubelmaker is interessant maar niet noodzakelijk aangezien wij de geschikte kandidaat opleiden. Vrij van legerdienst en tussen 20 en 30 jaar. Geïnteresseerden kunnen bellen naar volgend adres' BREEN BELGIUM BVBA Industrieterrein - Schaapveld 14 9200 DENDERMONDE - Tel. 052-22.00.75 Dn Eldorado en Siera Zogge laten afweten. Wordt hier reeds de titel verspeeld? PV Lady's was in Antwerpen duidelijk de betere van FC Antwerp Girls. Heidi Van Leemput opende de stand met een af standschot, Antwerp Girls probeerde een vuist te maken en kwam op straf schop op gelijke hoogte. De bezoeksters domineerden rustig verder zonder ech ter dit overwicht in doelpunten om te kunnen zetten. De kansen werden ge mist of er werd op de paal besloten. 5 min. voor tijd werd de volle inzet be haald na een vrijschop binnengetrapt door Betsen Karine. Biscaya Girls toog zonder complexen onmiddellijk in de aanval tegen Lady's Eldorado. De kan sen werden overhaast naast of over ge trapt en stilaan kwam Eldorado beter in de wedstrijd. De doelvrouw van Biscaya Girls keepte een goede wedstrijd en hield Eldorado van de openingsgoal. Rust: 0-0. Na de rust ging Biscaya op zoek naar de openingstreffer. Het was Eldorado dat de stand opende in de 62 min. met een botsend afstandschot van Pouliart Alexandra waarop de doelvrouw van de bezoekers zich verkeek. 1-0. Biscaya was nu duidelijk aangeslagen en 3 min. later stelde Pouliart Alexandra de zege veilig met een tweede doelpunt. Biscaya kon in deze wedstrijd zeker aanspraak maken op een punt. De jonge ploeg van Lady's Londerzeel kreeg het ervaringrijke Juv. Schoonaarde op be zoek. De geroutineerde ploeg van Schoonaarde kwam in de 34e min. op voorsprong met een prachtige goal van Malin Hilde. De thuisploeg zocht in de tweede helft tevergeefs naar de gelijk maker maar er was een duidelijk gebrek aan afwerking. Twee min. voor affluiten scoorde Van Hauwe Veerle de 2de goal voor de bezoekers. Hemelaer Lady's en DVC Opstal speelden 1-1 gelijk. Zaterdagreeks Negen doelpunten in de wedstrijd FC DB II Yaris II - Hansevelde. De thuisploeg, samen met FC Gouden Leeuw waar schijnlijk de zwakste ploegen van de reelé, kreeg dit keer acht doelpunten om de oren van het veel sterke Hanse velde. Het duurde zelf tot in de 87e min. eer de thuisploeg de eer kon redden. In de eerste helft kreeg Real Hansevelde veel kansen maar het duurde toch tot de 25e min. eer Christiaens André de score kon openen. Van Holewinckel R. maakte er 0-2 van op de 35e min. Op tien minuten tijd legden Vercammen D. en Martens Kris de ruststand vast: 0-4. Na de rust was het weer Real Hansevelde dat het spel volledig beheerste en uitliep tot 0-8 met nog 5 min. te spelen, met goals van Christiaens André, Christiaens Roger, Van Holewinckel Eric en Van Holewinckel Robert. De score had nog groter kunnen zijn want Hansevelde miste nog een vracht kansen en zelfs een strafschop werd niet benut. Pylonen De Kerf won vlot van Klein Zand met 6-0, maar verdere gegevens kregen wij niet door. Zondagreeks De zondagnamiddagreeks gaf op papier twee topwedstrijden. Nieuwkomer Real Kastel moest het opnemen tegen Fina Boys en 't Fort kreeg thuis de derby voorgeschoteld tegen AFC Cocktail. Nieuwkomer Real Kastel, vier op vier in de eerste twee wedstrijden nam het aan huis op tegen Fina Troubleyn. De thuis ploeg voor het eerst in haar bestaan deelnemend aan een kompetitie werd door een ervaren tegenstander volledig gedomineerd. Fina Boys kontroleerde volledig de wedstrijd maar kon pas op voorsprong komen op de 35e min. langs Van de Perre Pierre. Dezelfde speler zorgde tien minuten later voor 0-2 wat ook de ruststand was. Vijf min. na her vatting bracht Boel Johny de bordjes op 0-3- Heirbaut W. maakte er 10 min. later 0-4 van. Van dan af liet Fina de teugels wat los en hierdoor kon Real terugdei nen maar door onervarenheid en over haasting werden de geschapen kansen niet benut, tot in de 87e min. toen Pauwels Gunther de 1-4 tegen de netten schoot. In deze sportieve wedstrijd met een goede leiding van Van Vlierberghe J. vielen toch nog twee gele kaarten. UITSLAGEN Dames Hcmelaer-DVC Opstal Siera Zogge-Luttcrzele Londerzeel-Juv. Schoonaarde 1-1 2-0 0-2 Zaterdagreeks Pylonen De Kerf-Klein Zand 6-0 FC DB II Yaris II-Real Hansevelde 1-8 Zondagnamiddag Real Kastel-Fina Troubleyn 1-4 KALENDER Dames Lutterzele-Hcmelaer (Heymans D.) DVC Opstal-Londer/eel (Van Boven M.) Juv. Schoonaarde-PV Lady's (De Vroe H.) Biscaya-Siera Zogge (Van Vlierberghe J.) Zaterdagreeks RBS Hoger Op-VK Vlierkouter (De Bock I FC Moerstraat-'t Stamineeken (D'Hollani H) Klein Zand-FC DB II Yaris II (CrickxJ.) Real Hansevelde-FC Shell Boys (Van Uytvai he G.) Zondagvoormiddag FC Den IJzer-FC Moerstraat (Van Doorseli O) altijd zonde tijdstij niet bi met V aanhe FC We evenwi hu al schikk Appels was in het begin van de twef - helft de dominerende ploeg tot flBevesl Walraevens uitgesloten werd. Toch bl Het za het goed meevoetballen en hield kn Dei stand tot 2 minuten voor tijd alw< ploege Danny Tackaert keeper Patrick Gee wor voor een tweede maal versloeg. d°or d Einduitslag 2-1. Meteen een onverdieen sin* klus te worden, ook al omdat F C. Appels verdikt voor de moedige bezoekers, rijkste in deze eerste wedstrijd Dirk Van Doren, in de toekomst vast en zeker nog ïd°°r Wim Geerts en Bart Van Keer, drie be- zich zullen doen spreken. Etienn* langrijke basisspelers moest missen. mil P'oen j Op de koop toe moest libero Frankie Van Vermelden we nog dat enkele wek jn de Zi Goethem reeds na tien minuten het veld geleden op het nieuwe terrein van Wasse verlaten wegens kwetsuur. Appels kreeg Appels een openingswedstrijd werd fff 1 het moeilijk in die periode maar kwam speeld tegen de Pappenheimers. 1 toch op voorsprong langs een counter dier gelegenheid werden foto's gen van Steven Hermans. De vreugde was men en uit de bijschriften kon m ^e-ka echter van korte duur want twee minu- opmaken dat FC Appels zou verlor J,zoer ten later wezen de bordjes al 1-1 aan, na hebben. Niets was minder waar. I .e P° een knappe solo van Danny Tackaert, uitslag was gewoon omgekeerd: 4-1 vo P'oer,s< door hemzelf afgerond. Van dan af golf- de mannen van Appels, wat we al enig ?P Fc de het spel met wisselende kansen op en zins vermoedden toen we de buikjes v) era tc neer- de Pappenheimers bemerkten... Vorig weekend is het nieuwe voetbalsei zoen gestart voor F.C. Appels, nadat het op de eerste speeldag van de kompetitie vrij was. De tegenstander, Pallieter Hof- stade, was de grote winnaar van die eerste speeldag geweest dankzij een rui me 0-4 uitzege bij Opstal. Het beloofde in Hofstade dus een zware wordt se eei hebbe Zondagnamiddag AFC Cocktail-Real Kastel (Peersman A.) men het kl

De Voorpost | 1991 | | pagina 22