Alfons Quintelier (E Petrus Van As (E), Karei Clerckx (D) en Herman Van De Perre (C) E. Verheggen (E V. Wartel (E), A. Van Woensel (D) en R. Ferket (C) 0 «s?l W.A.O.D.-Veteranen te Wachtebeke W.A.O.D.-Veteranen te Semmerzake 24 - 27.9.1991 - De Voorpost ffm/r F V SIOMJI WIELRENNEN Het was reeds een aantal jaren geleden dat de W.A.O.D.-veteranen te gast waren te Wachtebeke. Door toedoen van de feestcommissie 'De Molenhoekvrienden' onder het leiders schap van André Roegiers werd besloten opnieuw in te richten voor de veteranen. Hun inzet werd goed beloond: een prachtig weertje en niet minder dan 112 renners passeerden de inschrijvingsta fel. Het record wat betreft het aantal deelnemers werd hier zeker neergezet en het spreekt voor zichzelf dat dit om herhaling vraagt voor volgend koerssei- zoen. Om 14 u. gingen de oudsten van de veteranen aan de start. De E-plussers mochten eerst vertrekken met dien ver stande als wanneer ze werden ingehaald door de E-renners gewoon verder mocht gekoerst worden, dus iedereen mocht aansluiten. Inderdaad na een 6-tal rond en werden de E-plussers ingelopen en daar kon enkel Alfons Quintelier van profiteren. Zo was hij zeker van de overwinning en kon hiermee bewijzen dat zijn zege van vorige week geen toe valstreffer was. De andere E-plussers bleven de ganse koers samen en lieten het uitlopen op een massaspurt. Etienne De Vreese werd 2de vóór Jos Verhaert en Etienne Verheggen. Ook de E-renners bleven een aantal ronden samen. Na een halfuur wedstrijd werd er een kloof geslagen onder impuls van Victor Wartel en John Verrezen. Er De winnaar van de E-plussers te Semmerzake Etienne Verheggen met rechts van hem de voorzitter van WAOD Nestor Bloem. Te Wachtebeke won Alfons Quintelier zijn tweede wedstrijd in twee weken. Hier samen gekiekt met het bloemenmeisje Eindelijk kon August Van Woensel zich nog eens laten kronen tot overwinnaars bij de D-reeks te Semmerzake Winnaar Petrus Van As uit Roosdaal bij de E-reeks te Wachtebeke. werd een kopgroep gevormd van 9 ren ners: Victor Wartel, Remi De Moor, Lie- vin Troch, John Verrezen, Daniël De Pauw, Maurice Verbeke, Jerome Wille, Frans Nees en Petrus Van As. Deze 9 renners bouwden vlug een voorsprong op van enkele seconden zodat voor de goede gang van zaken het peleton een ronde vroeger diende te spurten. Willy Daem had echter het zekerste genomen en liet de groep in de brand en werd daarmee 10e. In de groep werd nog gespurt voor de ereplaatsen en deze spurt werd gewonnen door Walter Coes- sens. Ondertussen bleef de kopgroep braafjes samen en wachtte de eindspurt af om een winnaar te kunnen aandui den. Het werd een prachtige spurt welke met miniem verschil gewonnen werd door de Nederlander Petrus Van As vóór Lievin Troch en Victor Wartel. Om 16 u. was het de beurt aan de C- en D-renners. Om het koersbeeld niet te vervalsen kregen de C's anderhalve mi nuut voorsprong. We houden eraan eerst een overzicht te geven van de D-categorie. Er werd gemeld dat er elke ronde een premie was en daar men gewoon is dat de veteranen vechten voor hun centjes kon men rekenen op een vinnige strijd en werd er duchtig ge koerst. Aan de aankomstlijn konden de talrijke toeschouwers genieten van een vinnige spurt. Dat deze renners het niet bij een volledige groep gingen laten lag voor de hand. Het was dan ook Robert Gobert welke als eerste het initatief nam, hij werd hierin gesteund door Piet Marchand en Johannes Van Geel. Deze drie renners hielden het een drietal ronden vol en werden dan ingehaald door nog een vijftal zodat een kopgroep van 8 renners ontstond: Johannes Van Geel, August Van Woensel, Robert Go- bert, Piet Marchand, Raoul Lampaert, Karei Alen, August De Troetsel en Frans Van De Ryck. Deze acht renners waren aan elkaar gewaagd en er mocht gegokt worden op een spurt. Karei Clerckx zag het echter 'anders en ging in de laatste ronde op de vlucht. Aan de aankomstlijn had hij nog amper enkele meter over schot op de spurtende August Van Woen sel, Karei Alen en Frans Van De Rijck. Voor de C-renners lag de premielijn op een andere plaats, zodat er aan aan komstlijn niets kon worden gemeld hieromtrent. Jan Herentals koos echter voor de veiligste weg en ging van in de eerste ronde in de aanval. Hij reed een tweetal ronden alleen en dan oordeelde Ghislain Van Lierop dat ook hij wat van de buit wilde meepikken. Dit tweetal geraakte niet uit het vizier van het pele ton, dat niet bij de pakken bleef zitten. Men zag beurtelings reacties van Willy Roels, Marc Michiels, Freddy Foré... Bij het ingaan van de 9e ronde was terug alles samen. Men kon merken dat er nu geen ontsnappingen meer zouden ko men en met nog één ronde te gaan zag men reeds de spurters hun positie kie zen. Herman Van De Perre wist dat er veel rappe sprinters vooraan zaten en om te kunnen winnen zou hij de groep moeten ontlopen, wat hem nog lukte ook. Hij kwam afgescheiden over de eindmeet. Om zulke prestatie neer te zetten moet men. inderdaad sterk zijn. In de voorbereiding van de spurt voor de tweede plaats werd een spijtige val geno teerd van de nationale kampioen Roger Beelaert die naast een hoofdletsel waar schijnlijk ook een sleutelbeenbreuk op liep. Deze spurt werd gewonnen door Jef Van Miert vóór Freddy Van Impe, Mauri ce Van Petegem en Freddy Foré. De uitslagen: Cat E -I-1. Alfons Quintelier, 2. Etienne De Vreese, 3- Jos Verhaert, 4. Etienne Verheggen, 5. Robert Van Wynsberge, 6. Jean Delin, 7. Maurice Van Heule, 8. Gilbert Pieters, 9. Marcel Van Durme, 10. Maurice De Smet. Cat E: 1. Petrus Van As, 2. Lievin Troch, 3. Victor Wartel, 4. John Verrezen, 5. Daniël De Pauw, 6. Frans Nees, 7. Mau rice Verbeke, 8. Jerome Wille, 9- Remi De Moor, 10. Willy Daem. Cat D: 1. Karei Clerckx, 2. August Van Woensel, 3. Karei Alen, 4. Frans Van De Ryck, 5. Piet Marchand, 6. Raoul Lam paert, 7. Robert Gobert, 8. Johannes Van Geel, 9- Roger Verhelle, 10. Johan Van Slycke. CatC: 1. Herman Van De Perre, 2. Jef Van Miert, 3- Freddy Van Impe, 4. Maurice Van Petegem, 5. Freddy Foré, 6. Jacobus Tolhoek, 7. Willy De Feber, 8. Willy Roels, 9- Mare Michiels, 10. Marcel Van Impe. Wielrennen. In café t Moleken te Baasrode kreeg Mario Van Gucht een nieuwe koersfiets van zijn supporters (foto Piet Hermans) Voor de zoveelste keer spande Adelin De Keukeleire zich voor de kar om deze wedstrijd mogelijk te maken. Er bieden zich in deze gemeente talrijke mogelijk heden om een parkoers uit te stippelen. Wat vals plat, enkele scherpe bochten en een behoorlijke wind verhoogde de las tigheidsgraad van deze koers. Ondertus sen weten we dat de veteranen van geen kleintje vervaard zijn en een groot aantal renners liet zich inschrijven. Bij de E-plussers werd een aanval geno teerd van Robert Van Wijnsberge samen met Adolf De Beul. Een reactie vanuit het peloton zorgde voor een hergroepe ring. Een schampere poging van Raf De Boever bij het ingaan van de laatste ronde werd eveneens in de kiem ge smoord. Een massaspurt moest dan maar een winnaar aanduiden. Etienne Verhegge zorgde ervoor dat hij zijn zo veelste zegepalm kon meenemen naar Gentbrugge. Jos Verhaert werd tweede voor Jan Delin en Reimond Pieters. De E-categorie werd gekenmerkt door een offensief van Victor Wartel, John Verrezen en Frans Nees. Willy Daems en Daniël De Pauw hadden net iets te lang gewacht om deze drie nog te vervoegen, ze strandden op 50 meter en werden nadien terug ingelopen door het pelo ton. Later in de wedstrijd werd nog gereageerd door Jerome Wille, Marcel Mortier en André Van Oost maar dit bracht geen zoden aan de dijk. De drie waren buiten schot en eens te meer kwam Victor Wartel als winnaar uit de wedstrijd. In de eindspurt liet hij John Verrezen en Frans Nees geen schijn van kans. Daniël De Pauw slaagde er nog in het peloton in de steek te laten en werd vierde. Petrus Van As won de groeps- spurt voor Maurice Verbeke en André Van Oost. Bij de D-reeks was het wachten tot de derde ronde om de goede aanval te noteren. De nooit aflatende Robert Go bert zette een aanval in en drie renners konden aanpikken (Raoul Lampaert, Jo han Van Slycke en August Van Woensel). De rest van het deelnemersveld was hopeloos verslagen. Enkele renners de- mareerden nog wel maar de pogingen misten de nodige snedigheid. De eind spurt werd deze maal gewonnen door August Van Woensel voor Raoul Lam paert, Robert Gobert en de uitgebluste Johan Van Slycke. De spurt van de groep werd gewonnen door August De Troetsel voor Roger Verhelle. Bij de tweede doortocht van de C-catego- rie reden vier renners aan de leiding (Carlos De Clercq, Jacobus Van Mariën- bourg, Jan Moes en Gilbert De Coster). Door toedoen van Jef Van Miert en voor al Maurice Van Petegem werden de vier terug ingelopen. Kort hierop gingen zes renners aan de haal: eerst Freddy Foré, Carlos De Klercq en Willy Roels en even later Ribert Ferket, Willy Gilles en Jaco bus Tolhoek. Deze zes werden niet meer bedreigd spijts nog een tegenreactie van Ghislain Van Lierop, Maurice Van Pete- ghem, Edilbert Keppens en Marcel Van Alboom. Drie van deze vier werden terug ingelopen want met het dreigende ge vaar had Bert Keppens nog eens al zijn krachten gebundeld en trok er alleen vandoor. Dit leverde hem een zevende plaats op. Ondertussen had Ribert Ferket zijn vluchtgezellen het nakijken gegeven in de eindspurt. Hij won met twee lengten van Freddy Foré, Willy Gillis en Carlos De Klercq. De uitslagen Cat E 1) Etienne Verheggen, 2) Jos Verhaert, 3) Jan Delin, 4) Reimond Pie ters, 5) Maurice Van Heule, 6) Maurice De Smet, 7) Adolf De Beul, 8) Robert Van Wijnsberge, 9) Alfons Quintelier, 10) Raf De Boever. Cat E: 1) Victor Wartel, 2) John Verrezen, 3) Frans Nees, 4) Daniël De Pauw, 5) Petrus Van As, 6) Maurice Verbeke, 7) André Van Oost, 8) Jerome Wille, 9) Lucien Asseau, 10) Marcel Mortier. Cat D: 1) August Van Woensel, 2) Raoul Lampaert, 3) Robert Gobert, 4) Johan Van Slycke, 5) August De Troetsel, 6) Roger Verhelle, 7) Jozef Augustijns, 8) René Fiers, 9) Gerard Gevaert, 10) Roger Vermeersch. Cat C: 1) Ribert Ferket, 2) Freddy Foré, 3) Willy Gillis, 4) Carlos De Klercq, 5) Willy Roels, 6) Jacobus Tolhoek, 7) Edil bert Keppens, 8) Jozef Van Miert, 9) Maurice Van Petegem, 10) Wilfried Ma thijs. Volgende wedstrijden Zaterdag 28/9: te Laarne, Meerskant. Start om 13.30 uur voor cat E - Kamp. v. België - afstand 50 km om 15 uur voor cat E (afstand 55 km) en om 16.30 uur voor cat C en D (afstand 60 km). Zondag 29/9-' te Nederzwalm, Latem- dreef. Start om 14 uur voor cat E (af stand 50 km) en om 15.30 u. voor cat C en D (afstand 60 km). Zaterdag 28/9: te Sint-Pauwels, Kwak kel. Start om 15 uur voor cat A en B (afstand 70 km) Maandag 30/9: te St. Gillis Waas, Heren straat. Start om 15 ur voor cat A en B (afstand,90 km.). Nog te Semmerzake waar Ribert Ferket won bij de C-categorie na een fantastische wedstrijd Nog maar eens Victor Wartel die victorie kraaide te Semmerzake bij E-categorie. Wielrennen. Oranje boven bij de dames in Berlare. Mariella Voets liet het geen spurt komen en boekte haar eerste zege. Er waren 32 vertrekkers (mt) U VtyF-wi v<m Av-

De Voorpost | 1991 | | pagina 24