Wél op de valreep, maar toch <na twee jaar: Jean Verpaelst V.W. F.-wielrennen De Voorpost - 27.9.1991 - 25 WIELRENNEN Zaterdag in Velzeke De Velina-wielerkaravaan is, hoewel bet seizoen op zijn laatste benen loopt, zeker nog niet koersmoe. Onder een stralende zon en met meer dan 150 renners aan de startlijn kon men weer eens een stijgende belangstelling note ren van renners én supporters. Daar om mag men zich volgend jaar aan een nog grotere bloei verwachten want wat voorzitter Verpaelst in zijn achter hoofd heejt, is nog door geen enkele bond voorgedaan. De renners zullen daarvan nog voor nieuwjaar op de hoogte gebracht worden. Eén ding is zeker: drie wedstrijden per dag en 120 prijzen in de onderscheidelijke reek sen, een grotere prijzenpot voor de renners en wees gerust, de kalender voor de eerste maanden is al in de maak! Ondertussen start men nu ook voor de eerste maal met een kalender voor de >crossers. De start is op zaterdag 19 oktober in Erpe-Mere en op 20 okto ber wordt ook daar nog gereden. Na één proef aar wil men ook deze kom petitie tot de perfektie uitbouwen. D-reeks: Jean Verpaelst Eindelijk! Het was reeds twee jaar gele den dat voorzitter Jean Verpaelst beide armen nog eens in de lucht mocht steken. Hoewel hij zeer goed reed, leek het erop dat de renners hun best deden om hem toch maar zeker niet te laten winnen. In Velzeke werd het dan toch een schot in de roos. Hij kreeg het niet op een schaaltje gepresenteerd en heeft er hard moeten voor knokken. De om- i1 jloop is niet zo gemakkelijk als hij lijkt I niet een kronkelende omloop in open veld, zodat de wind overal aanwezig was. Een gedroomd parcours voor aanvallers en vechters, een nachtmerrie voor de spurters! Het werd dan ook knokken van na de start en via Leonce Van der Linden en Gustaaf Temmerman sloeg het vuur in de pan. Pas waren die ingelopen of de ene demarrage volgde op de andere met de zeer bedrijvige Van Looveren, Victor Van Vaerenbergh en Jean Verpaelst. Toen na de zoveelste hergroepering ie dereen naar adem zat te snakken, ging de onvermoeibare Van Vaerenbergh op nieuw in de aanval. Paul De Rijbel en Frans Van Looveren reageerden gepast en konden aansluiten. Ook Jean Ver paelst zag het gevaar in en muisde er vanonder terwijl een steeds goed uit de doppen kijkende Noël Batselier nog net met de goede trein meekon. Eens die vijf bijeen mochten de anderen het verge ten, hoewel kampioen Hugo De Kocker er nog wat probeerde aan te doen en ook Alois Carmeliet en Marcel Doeraene het nog probeerden, zelfs Victor Janssens, Gilbert De Dobbeleer, Roger Van Geyte, Gustaaf Temmerman, Julien Van Ren- terghem en Serge Bie sloegen de handen in elkaar en rukten zich los uit het peloton. Dat was dan ook alles want ze wonnen geen meter op de TGV vooraan. In de laatste ronde ging Verpaelst alleen aan de haal. Snedig fietsend en zonder op- of omzien nam hij honderd meter en de anderen mochten spurten voor de tweede plaats. Oververdiend haalde hij het uiteindelijk nog eens. Toch was het fietsen tot aan de meet want in de spurt had hij vast geen kans tegen een Batse lier of Van Looveren. Batselier was twee de en Victor Janssens won de spurt van het achtervolgend peloton. Ook Jozef Boone geraakte nog weg uit de groep terwijl de spurt daarvan gewonnen werd door Jef Caethoven, maar dat was reeds voor de 13de plaats. Verder Cornel Van Gorp en Herman Lison, Albert Kesteloot, A. Van Renterghem en Marcel Doeraene met Alois Carmeliet. C-reeks: Norbert De Grom Met een bliksemstart van Norbert Van Nuffel en Johan Hutsebaut leek het erop dat het een spannende wedstrijd zou worden maar het viel al snel weer in de oude plooi. Er werd weliswaar veel ge- marreerd maar het peloton hield de teugels strak en alles kwam steeds weer samen. Frank Veldeman waagde het toen alleen maar onder impuls van Gu staaf Sonck kwam iedereen terug. Bij het ingaan van de laatste ronde ging Veldeman weer maar Norbert De Grom reageerde en voegde zich bij de koplo per. Veldeman moest De Grom laten gaan en vanuit het peloton demarreerde Frans Van Hoof naar de kopman toe. Twee leiders dus en die konden meteen spurten voor de zége. De Grom haalde het voor Van Hoof en de spurt van het peloton was een kolfje naar de hand van Hubert Vancraeynest, vóór Pierre Rij- ckewaert en Hugo De Pessemier. B-reeks: Serge Van Assche Een week te laat voor Serge, die voor eigen deur niet aan zijn trekken kwam maar nu knap weerwraak nam in een keiharde wedstrijd. Het eerste wedstrijd gedeelte werd beheerst door een knap rijdende Baeyens, hoewel er achter hem hevig werd gejaagd en ook Hendrik Cor- nelis, Paridaens, weer Cornelis en Wat- teny, geen meter inliepen op de sterk fietsende vluchter. Toen men dan half weg toch op het punt stond om hem in te lopen, reed hij lek en verdween me teen uit de wedstrijd. Direkt gingen nu Jozef Watteny, Mare Hendrickx en Serge Van Assche aan de haal. Dirk Verguit probeerde nog even het gat te dichten maar de drie waren voorgoed weg, zo dacht men, maar een beresterke Van Daele reed het gat toe maar viel even later uit de kopgroep weg toen hij slipte in een bocht en zijn tube verloor. Dit maal waren de drie leiders voorgoed weg. In de spurt pakte Serge Van Assche verrassend uit en gaf de snellere Hen drickx en Watteny het nakijken. De spurt van het peloton ging naar Dirk Stamme- leer, vóór Luc Pieters en Martin Bon- tinck. A-reeks: Patrick Van Renterghem Vijf renners domineerden de ganse wed strijd en fietsten de konkurrentie op een hoopje. Reeds vrij vroeg ontsnapten Pa trick Van Renterghem, Benny Van Buyn- der, Yves Decandt en Rudy De Jonghe. Na een fantastische sprong slaagde Mare De Peuter in de krachttoer om de aan sluiting te realiseren. Ook Stefaan Laii- reys probeerde het nog maar sneuvelde op zo'n vijftig meter. De vijf koprijders verstonden elkaar uitstekend en liepen steeds verder uit. In de achtergrond probeerden kampioen Jozef Devits, Joost Van de Putte, Gerry D'Hollander en Patrick Cornelis er nog wat aan te doen maar verder dan uit de greep van een verbrokkeld peloton zouden ze niet meer geraken. In de voorlaatste ronde plaatste Van Renterghem zijn eerste speldeprik en alleen Benny Van Buynder kon nog aanpikken. Decandt, De Peuter en De Jonghe moesten hun medevluch ters laten gaan. In de spurt stond er geen VWF-wielrennen. Voorzitter Jean Verpaelst met dochter Wendy en Yvonne van de inschrijvingen na zijn prachtovenvinning (x1) maat op Van Renterghem. Decandt gang bracht en niemand meer naast kwam als derde over de meet en De zich duldde. Nummer twee Hamerlinck Peuter regelde De Jonghe voor de vierde eindigde in zijn wiel met Hoebeke en plaats. Voor de zesde plaats haalde kam- Van de Putte op enkele lengten, terwijl pioen Devits het vóór Joost Van de Putte Ronny Mettepenningen niet meer aan- en Gerry D'Hollander. Bij het volgende groepje bezette Willy Van Dijck de tiende plaats, vóór José Hoebeke en Theo Van Handenhove. Zaterdag in Deerlijk C- en D-reeksen: Pierre Rijckewaert en Jozef Caethoven De C- en D-renners reden smaen. Een mooie grote ronde- van 8 km en een drong. Bij de achtervolgers een snedig spurtje. Lange tijd reden drie renners zij-aan-zij en uiteindelijk won Dirk Stammeleer met een wiel voor Luc Pie ters en Hendrik Cornelis. Willy De Bac ker won de spurt van het volgende groepje, vóór Jozef Devits en Mare De Peuter met Stefaan Laureys. Dan nog een groepje met Luc Courtens, Luc Coc- quyt en Désiré Van Daele als snelsten. peloton dat nooit onder de 42 km/u vervolgens Alain Van Mingeroet op zijn reed. Best te verstaan dus dat de enkele eentje en de groepspurt was voor Eddy pogingen om te ontsnappen tot misluk- Goossens, dan Pascal Muys, Paridaens ken gedoemd waren door het hoge tem- en R0nny Samson, po. Men ging dus de laatste ronde in met Voleende wedstriiden- een gesloten peloton. Op een drietal km V0,Sentle wedstrijden, van het einde probeerde dan Norbert De Zaterdag in Evergem-Kluizen, Kluizen- Grom om weg te geraken. Een klaar ^orp aan éc kerk> Parochiezaal; C D kijkende Dirk De Troyer wipte er naar- starten om I4u00 voor 12 ronden of 57 toe en zo kregen we twee leiders met 70 meter voorsprong. Het peloton wou ech ter niet toegeven en alles kwam weer samen. Op één km van het einde greep Pierre Rijckewaert zijn kans. Hij nam direkt vijftig meter en perste er alles uit. Het peloton haperde even en Pierre liep nog wat verder uit. Toen begon de spurt en breed over de weg kwam de spurten de massa steeds dichter op de aanzame fietser af. De meet lag echter dichtbij en met al zijn resterende krachten wierp km; A B om lóuOO voor 15 ronden over 72 km. Zondag in Diksmuide-Beerst, Wijnenda- lestraat 2; café De Munckduif. C D starten om I4u00 voor 9 ronden en A B om lóuOO voor 11 ronden. Uitslagen Zaterdag in Velzeke A-reeks: 1. Patrick Van Renterghem, 2. Benny Van Buynder, 3- Ives Decandt, 4. Mare De Peuter, 5- Rudy De Jonghe, 6. Rijckewaert als eerste zijn voorwiel over -[?,!^Pev*ts'7'°nst Vai? Puttf.'8' JJ' de streep. Het was Herman Moerenho- "°"andar'. ,9' Patnck Cornells' 10' put die in het achterwiel van Rijckewaert an ül'ck- als eerste over de meet vloog, gevolgd B-reeks: 1. Serge Van Assche, 2. Mare door Edgard David en Patrick Verlée, Hendrickx, 3. Jozef Watteny, 4. Dirk terwijl bij de D's Jozef Caethoven als eerste arriveerde, vóór Frans Van Loove ren en Alois Carmeliet. A- en B7reeksen: Theo Van Hande nhove en Dirk Stammeleer Een gans ander koersbeeld dan bij de C- Stammeleer, 5. Luc Pieters, 6. Martin Bontinck, 7. Pascal Muys, 8. Gilbert Paridaens, 9- Hendrik Cornelis, 10. Rud- ger Moens. C-reeks: 1. Norbert De Grom, 2. Frans Van Hoof, 3. Hubert Van Craeynest, 4. Pierre Rijckewaert, 5. Hugo De Pesse- en D-renners. Amper was er één ronde m'er- 6. Jean-Pierre Marissens, 7. Ro- gefietst of het deelnemersveld was reeds 'and Meulenijzer, 8. Gustaaf Sonck, 9- uiteengerammeld. Vooraan kregen we Edgard David, 10. Danny Verekens, een kopgroep van vijf renners die reeds D-reeks: 1. Jean Verpaelst, 2. Noël Bat een ruime voorsprong had bijeengefietst selier, 3- Paul De Rijbel, 4. Victor Van met vooraan drie A's: Gabriël Haemer- Vaerenbergh, 5. Frans Van Looveren, 6. linck, José Hoebeke, Joost Van de Putte Victor Janssens, 7. Gilbert De Dobbeleer, en de B's Hendrik Cornelis en Danny De 8. Roger Van Guchte, 9- Gustaaf Tem- T-wielrennen. Na de koers houden ook renners van een deuggdoend dutje in VWF-wielrennen. Jozef Caethoven uit Zele was de snelste van de D-reeks in 'e zon. Trans Van Looveren weet er van te genieten (xl) Deerlijk (ld) wielrennen. Pierre Rijckewaert, winnaar van de C-reeks in Deerlijk (xl) vWF-wielrennen. Norbert De Grom aan de leiding, vóór Rijckewaert, Rolus en de rest van de groep (xl) Deurwaerder. Na drie ronden telden de koplopers reeds 45 minuten voorsprong maar er kwam toch reaktie van achter aan. Zeven renners gingen op zoek naar de vluchters: Theo Van Handenhove (A), Ronny Mettepenningen (A) en de vijf B's Dirk Stammeleer, Luc Pieters, Jozef Watteny, Serge Van Assche en Etienne Lievens. Het peloton volgde reeds op meer dan één minuut en zou later nog eens verbrokkelen met een groep van opnieuw een achttal met Willy De Bac ker, kampioen Jozef Devits, Mare De Peuter, Stefaan Laureys (gevallen, maar nu teruggekeerd en mee) en Valère Van de Casteele als A-renners en de B's Luc Courtens, Luc Cocquyt en Désiré Van Daele. Al lukte het derde groepje er niet meer in de vorigen in te lopen, ze bleven toch uit de greep van het peloton, terwijl groep twee de stunt opbracht om de vijf terug te gijpen. Meteen kon men aan de finale beginnen met twaalf kopmannen. Hoewel er nog hevig geknokt werd, viel merman, 10. Julien Van Renterghem. Zondag in Deerlij'k: A-reeks: 1. Theo Van Handenhove, 2. Gabriël Hamerlinck, 3. José Hoebeke, 4. Joost Van de Putte, 5. Ronny Mettepen ningen, 6. Willy De Backer, 7. Josef Devits, 8. Marc De Peuter, 9- Stefaan Laureys, 10. Valère Van de Casteele. B-reeks: 1. Dirk Stammeleer, 2. Luc Pieters, 3- Hendrik Cornelis, 4. Danny Dedeurwaerder, 5. JozefWatteny, 6. Ser ge Van Assche, 7. Etienne Lievens, 8. Luc Courtens, 9- Luc Cocquyt, 10. Désiré Van Daele. C-reeks: 1. Pierre Rijckewaert, 2. Her man Moerenhout, 3- Edgard David, 4. Patrick Verlée, 5. Julien Simoens, 6. JP Marissens, 7. Robert Maldrie, 8. Johan Hutsebaut, 9- Hugo De Pessemier, 10. Guy De Wolf D-reeks: 1. Jozef Caethoven, 2. Frans Van Looveren, 3- Alois Carmeliet, 4. Marcel Doeraene, 5. Noël Batselier, 6. de beslissing op het laatst. Vijf renners Alois Van Renterghem, 7. Paul De Rijbel, rukten zich Tos. Het was Theo Van Han- 8. Gerry Steenssens, 9. Victor Van Cau- denhove die zonder pardon de spurt op wenbeigh, 10. Jaak Van Mingeroet. iet te WVF-wielrennen. Patrick Van Renterghem won in Velzeke de A-reeks. Serge VWF-wielrennen. In Deerlijk won Theo Van Handenhove de A-reeks en Dirk VWF-wielrennen. Aankomst van de B-reeks in Velzeke met Serge Van Assche mt) Fan Assche de B-reeks (xl) Stammeleer de B-reeks (id) (id)

De Voorpost | 1991 | | pagina 25