VC Berlare stelt zich voor Duvel Puurs met nationale ambities VK Erembodegem wint openingswedstri j d Steakdag en T.D. Volley Hillegem wil behoud verzekeren Volleybalkalender V.C. Moderna dames Lebbeke 28 - 27.9.1991 - De Voorpost VOLLEYBAL Het volleybalseizoen is intussen wéér gestart. Voor het eerst in haar bestaan treedt de ploeg uit Berlare aan in de 'hoogste provinciale reeks. Vorig jaar werd zij immers kampioen na van bij de eerste wedstrijd de leiding genomen te hebben. De damesploeg, die na een sterke verjonging uiteindelijk vijfde werd, hoopt dit seizoen de overgang mogelijk te maken. Zowel de heren- als de damesploeg heeft een aantal nieuwe gezichten. Te beginnen met de trainers. Bij de heren is Julien Van De Vijver trainer. Hij leidt ook Kruibeke dat in 1ste landelijke uitkomt. Roger Van De Som- pel wordt zijn assistenttrainer. Bij de meisjes wordt het dit jaar Rik Luyten, vorig jaar bij 1ste Landelijke Schelle. Beide seniorestrainers leidden vorig sei zoen ook al de jeugdtrainingen en zullen dat ook dit jaar doen. Scholierentrainer Paul Van Malderen neemt de algemene koördinatietaak over van Jan Dierick, die kadettentrainer wordt. De ploegen dan: Bij de heren rekent men op Geert Uyttendaele, Dirk Par- mentier, Stefan Van Den Abbeele, Koen Thibau, Gert Bogaert, Jurgen Janssen, Herman Buysse, Peter Van Lippevelde, bij de nieuwelingen Johan Saey (ex St.- Amandsberg), Filip Van Tiggelen en Luc Schulze (ex VK Aalst) en op Gert Ta- ckaert, Bob Van Eeckhout en Steven Fleuris die uit de jeugdploegen overko men. Patrick Michiels en Jean-Marie Van Henden dienden vervangen. Bij de meisjes stopten drie routinerijke speelsters: Erna De Schutter (na meer dan 20 jaar), Greet De Block en Martine Van Den Bossche. Nieuw zijn Kristien Gabriels (ex S. Aaigem), Kristien Bon- droit (ex Waasmunster) en, uit de eigen jeugd, Eva Michiels en Jovanna Van We- semael. De ploeg bestaat verder uit Bianca Van Schoor, Katrien De Smet, VeerleVercauteren, Katja Gabriëls, Hilde Beelaert en Kaat Bracke. Volleybalschool De volleybalschool voor 10 tot 13-jarigen ging haar tweede jaar in. Een eerste sessie van tien weken startte op woens dag 18 september, een tweede begint in januari 1992. Een cyclus kost 700 fr, wie aan beide deelneemt betaalt 1200 fr. De lessen worden zowel in de Berlaarse sporthal als in Overmere gegeven. Er zijn al plannen om ook in Wichelen een sessie te organizeren. De trainingen ge beuren onder leiding van seniorestrai- Heren Eerste provinciale 28.9 - 19.45 u.: Thunderballs Berlare - Adec Baasrode 20.00 u.: Blauwen Hoek Hamme - Ninove Tweede provinciale A 28.9 - 20.00 u.: Juvenes Zele - St. Laureins 29.9 - 19.30 u.: W Temse - VC Aalter Tweede provinciale B 28.9 -1915 u.: VC Buggenhout - Kangoeroes Aalst 20 u.: Steenhuize - Real Testa Lokeren 17.15 u.: VK Erembodegem - Overboelare 29.9 - 19 00 u.: Moderna Lebbeke - Meerbeke Derde provinciale B 28.9 -19 30 u.: Heusden - VK Aalst 29-9 - 18.00 u.: VC Oudegem - Zwijnaarde Dames Eerste provinciale 28.9 - 18.00 u.: Zulte - VC Oudegem 16.00 u.: Juvenes Zele - St. Gillis-Waas Tweede provinciale A 28.9 - 19-45 u.: VC Berlare - Beervelde 29.9 -15.30 u.: Hebevoc Kruibeke - Real Testa Lokeren Tweede provinciale B 28.9 -19-15 u.: VC Buggenhout - Kangoeroes Aalst 20.15 u.: Scorpio Aaigem - Steenhuize 17.15 u.: Biekes Eremb. - Geraardsbergen 29-9 - 18.00 u.: Leeuwerik Lede - Oudenaarde 17.30 u.: Erwetegem - Snuffel Grembergen Derde Provinciale A 28.9 - 19 00 u.: Kemzeke - Madavoc Hamme 299 - 10.45 u.: VC Oostakker - Rumbac Waasmunster Derde provinciale B 28.9 - 16.00 u.: Heusden - Modema Lebbeke 29-9: VC Oudegem - Kruishoutem Jeugd Jongens kadetten 28.9 - 10.30 u.: Juvenes Zele - Kuros Jeugd Jongens scholieren 28.9 - 16.30 u.: Blauwen Hoek Hamme - Melsele 16 u.: Michelbeke - Juvenes Zele Jongens junioren 28.9 - 16.00 u.: Thunderballs Berlare - Kalken Meisjes kadetten 28.9 - 1130 u.: VC Temse - VC Berlare 29.9 - 10.30 u.: Nidak Nieuwkerken - Madavoc Hamme 28.9 - 15.30 u.: VC Oudegem - Denderhoutem 17 u.: Scorpio Aaigem - Kuros Jeugd Meisjes scholieren 28.9 - 10.30 u.: VC Oudegem - Borsbeke 15.30 u.: Rumbac Waasmunster - Oostakker 16 u.; VC Berlare - Beervelde 11.30 u.: VC Temse - Sinda St.-Niklaas 28.9 -17.00 u.: Scorpio Aaigem - Meerbeke Meisjes junioren 28.9: VC Temse - Gentbrugge 28.9 - 13.45 u.: VC Berlare - Wetteren 29.9 - 10.30 u.: Juvenes Zele - Denderhoutem 10.45 u.: Appelterre - Snuffel Grembergen Tweede provinciale Drongen 0 VK Erembodegem 3 (12-15, 4-15, 8-15) Voor deze eerste wedstrijd deed de kers verse trainer-coach Danny Hendrickx een beroep op de basisopstelling met name Lorenzo Pandolfi, Eddy Cassi- man, aangetrokken van Denderleeuw, Danny Verleysen, Luk Valckenier, Dirk Couck en Pascal Travemier. De type- ploeg was fit zodat Dirk Courteaux voor de spelverdeling instond. Erembodegem begon aan deze ontmoe ting heel voorzichtig omdat de tegen stander hen onbekend was en in de beginfase was het een aftasten. Via 6-8 kon bij 10-14 de basis gelegd worden voor een eerste deelzege. In die eindfase was de thuisploeg iets beter aan het spelen maar hun blok was te zwak en hun opslagen waren niet te moeilijk. Tijdens de tweede set bleven beide ploe gen tot 3-3 in eikaars nabijheid met hun goede blokvorming en aartsmoeilijke opslagen konden de gasten tot 3-14 uit lopen. In de derde set moest VK in de beginfase een 4-0 achterstand wegwer ken. Bij 8-8 kwamen de bezoekers op gelijke hoogte en Erembodegem kende geen problemen om de zaak af te ron den. De Aalsterse ploeg heeft een goed uitge balanceerd zestal. Zonder uitschieters vullen de spelers elkaar aan en ze vech ten voor elkaar. Met hun goede blokvor ming en de goede receptie kunnen de Aalsterse spelers wanneer ze gevrij waard blijven van kwetsuren heel hoog in de rangschikking eindigen. De volgen de wedstrijd tegen Overboelare dient zich als aartsmoeilijk aan, want de nieu we tegenstander kon Kangoeroes Aalst verslaan. ners Julien Van De Vijver en Rik Luyten. Bedoeling is niet onmiddellijk spelers in te lijven. De lessen zijn volledig los van de klub en kunnen vrijblijvend gevolgd worden. Meer inlichtingen bij het secre tariaat Georges Van Eeckhout, Biesen- straat 21 in Berlare, 052/42.22.69. GVDW Volleybal. Nieuwe gezichten bij de Ber laarse meisjes: Katrien Gabriëls (ex- Aaigem) en Kristien Bondroit (ex- Waasmunster) (vdwg) Volleybal. Nieuwe spelers bij de Ber laarse jongens: Johan Saey (ex-St.- Amandsberg), Filip Van Tiggelen en Luc Schulze (ex-VK Aalst) (vdwg) In 1974 werd Volley Hillegem opgericht. Het lag in de bedoeling om de Hiliegem- se jeugd op eigen bodem de kans te bieden om deze sporttak te bedrijven. De concurrentie met de vier ploegen uit de fusiegemeente is echter niet gering. Toch wist Volley Hillegem zich een eigen gelaat aan te meten en vierde men nu zijn derde kampioenstitel. De eerste promotie kwam er in het seizoen 1978-1979- Lang duurde het ver blijf in derde provinciale echter niet want in 1981 degradeerde de ploeg. Pak weg tien jaar na de eerste promptie wist men alweer vierde provinciale te verla ten. Speler-trainer Mare Vekeman speelde daar een belangrijke rol in. Alweer was het verblijf in derde van korte duur maar nu ten gevolge van een nieuwe promotie. Voor het eerst in zijn geschiedenis treedt Volley Hillegem aan in tweede provinciale. Vorig seizoen werd een lange strijd uitgevochten tegen Denderleeuw en Appelterre B. Tej laatstgenoemde ploeg werd zowel wonnen als verloren maar tegen "conl current Denderleeuw wist men zich tenj volle door te zetten. Trainer Karei Van Den Berghe kan c jaar weer rekenen op Mare Vekeman kies de Vuyst, Wim Iemants, Jurgen Schepper, Lieven Vlaeminck, Marc E Braekeleer en Luc De Borle. Jan Spiliei (Borsbeke), Dirk Van Den Haute (Zotte gem) en Marc Van Reepingen (Herzeli komen dit jaar de bestaande spelers groep versterken. "Acht van de tien kernspelers zijn uit dj fusiegemeente afkomstig. Wij willen dl jaar met onze streekgebonden ploeg hd Voh behoud verzekeren", aldus voorzittq. Chris Iemants. "Collectief moeten sterk genoeg zijn om onze doelstelling t| realiseren." (NICOLLl Op zondag 22 september speelde VC Moderna dames Lebbeke haar eerste thuiswedstrijd. De club onderging be hoorlijk wat ingrijpende wijzigingen. In eerste instantie werd een nieuwe voor zitter voorgedragen, met name de heer Vincent De Decker, kinesist te Dender- monde. Bovendien kwamen een 8-tal nieuwe speelsters onze ploeg aanvullen, laat ons hopen versterken De ambities voor het komende seizoen liggen dan ook vrij hoog, extra gemotiveerd door de heer Jan De Schrijver, nieuwe trainer- coach van de club. Naast deze sportieve aspecten wil, de club er eveneens fors tegenaan gaan, met o.a. de volgende activiteitVolleybal. De dames van Moderna Lebbeke in aktie (foto guy) Steakdag op zaterdag 26 oktober (18 tot 23u.) en op zondag 27 oktober (11.30 - 15u.) in zaal Heidehof te Heizijde. T.D. op zaterdag 7 december in zaal Ferrati te Wieze. Volleybalclub Duvel Puurs start aans taande zondag de kompetitie met een topper en derby aan huis tegen Mort- sel. Voor dit eerste kompetitietreffen zal de Liezelse sporthal nog maar eens te klein zijn want de volleybal honger in Puurs lijkt enorm groot te zijn. ledereen is benieuwd om het new-look Duvel-team aan het werk te zien want in het tussenseizoen is er wel een en ander gewijzigd. Duvel sluit zijn Hol lands hoofdstuk af. Spelers Huyskens en Van Tryp zijn terug naar Roosendaal en coach Van Wezel werd na 4 seizoenen bedankt voor zijn diensten. Luc Janssens, spe ler waar destijds de opgang is begon nen, heeft te veel last met blessures en kapt ermee. Er moet dus wel naar versterking wor den uitgekeken en die kwam er dan ook. Als coach werd Roger De Braeckeleer aangetrokken, licentiaat LO, verbon den aan de VUB te Brussel en ook zeer gekend in Bloso-kringen... en in het Puurse kaatsmilieu, van alle markten thuis dus. Daarenboven werden niet minder dan zes spelers aangetrokken. Naast de blijvers Philips, Brems, Faes, De Moor, Geerts en Moens kwamen De Groodt van Aalst, De Mulder van Nieuwkerken, Peeters van Hemiksem, Lefever van Vilvoorde. Bij ereklasser Zele werd Danny Egger- mont weggekocht en als klap op de vuurpijl bewoog Duvel zich ook op de internationale transfertmarkt en kon het na maandenlange onderhandelin gen een Poolse topspeler inlijven van de Poolse kampioen- en bekerwinnaar Olsztyn, luisterend naar de naam Artur Puzyna. Deze groep moet het gaan waarmaken want de ambities liggen vrij hoog. Pro moveren naar eerste nationale is de Volleybal in Berlare. De heren-seniores met trainer Julien Van de Vijver, Geert Uyttendaele, Dirk Parmentier, Luk Schulze, Filip Van Tiggelen, Stefan VandetT Abbeele, Gert Tackaert en voorzitter Paul De Vos. Zittend: Koen Thibeau, Gert Bogaert, Jurgen Janssens, Bob Van Eeckhoi\ Johan Saey, Herman Buysse en begeleider Bruno Duris (vdwg) boodschap. Met minder zijn de Puurse dirigenten niet tevreden. Het kampioenschap werd in alle stilte en met vrij weinig oefenmatchen voor bereid. Artur Puzyna. De nieuwe coach wou de nieuwe spe lerskern rustig voorbereiden en niet teveel in zijn kaarten laten kijken, maar vanaf zondag» worden alle registers opengetrokken. Omdat Nieuwkerken forfait geeft in de reeks werd de aanhef voor Duvel met een weekje uitgesteld en kan men nu openen met een topper tegen de goede vrienden van Mortsel. Duvel moet dan tonen dat het klaar is voor het grote werk. Vele ogen zullen uite raard gericht zijn op de Poolse aan winst en op Danny Eggerm'ont, twee spelers die door hun intrinsieke kwali teiten het gewicht van de ploeg zullen moeten gaan dragen. De druk zal groot zijn, maar coach, spelers en bestuur hebben in samens praak met de hoofdsponsor eenzelfde sportief doel voor ogen. Het is nu of nooit. Volleyballiefhebbers zullen er pret aan beleven. Tot zondag om 18.00 uur... en voor een zitje, iets vroeger. Volleybal. De Berlaarse dames-seniores: trainer Rik Luyten; Eva Bianca Van Schoor, Katrien De Smet, Kristien Bondroit, Veerle Vercauteren sekretaris Georges Eeckhout. Zittend: voorzitter Paul De Vos, Kristien Gabriëls, Van Wesemael, Gabriëls, Hilda Beelaert, Kaat Bracke en pr-rnan Chris Gabriëls (vdwg) I, Katji V, 'S)

De Voorpost | 1991 | | pagina 28