Verrassingen op eerste speeldag Goede start voor nieuwkomer Baasrode met het maximum Moderna Lebbeke klaar voor de nieuwe kompetitie Provinciaal volleybal van start De Voorpost - 27.9.1991 - 29 Volleybal. De dames van Moderna Lebbeke (foto guy) VOLLEYBAL 'al. De heren van Modern lebbeke doen het blijkbaar goed (foto guy) Tweede provinciale B Melle 1 Moderna Lebbeke 3 (14-16,15-12, 7-15,13-15) De reservewedstrijd werd door de gasten gewonnen met 0-3 De setstanden wa ren overtuigend met 8-15,12-15 en 9-15- Vooral Joris Verhulst was voortreffelijk tijdens deze wedstrijd. In de derde set maakte hij tijdens zijn opslagbeurt ze ven punten op rij hetgeen de tegenstan der definitief de das omdeed. Voor de openingswedstrijd in de nieuwe reeks van tweede provinciale moesten de Lebbeekse jongens twee basisspelers ontberen met name Mare Vierendeels en Bart De Pauw, deze laatste is voor enkele weken onbeschikbaar wegens een ernstig duimletsel. De bezoekers waren gemotiveerd want het waren de Gentenaren die twee jaar terug de blauw-witte ploeg de promotie naar tweede provinciale afsnoepten. Deze ontmoeting begon goed voor Mo derna na de winst met 14-16. Een set waarin beide beurtelings een paar pun ten kon voorkomen, maar in de eindfa se van de openingsset was het Lebbeke dat het laken naar zich toe kon trekken. Tijdens de tweede set was een omge keerd spelbeeld, zodat de thuisploeg met 15-12 de bordjes in evenwicht kon brengen. In de derde set waren de opslagen van Erik De Smedt doorslaggevend om een riante voorsprong af te dwingen, zodat de deelzege nooit in gevaar kon komen. Eenzelfde spelbeeld in de \ierde set, waarin de opslagen van de Modernajon- gens de plaatselijke receptie voor grote problemen stelden en waarin de uitste kend spelende Dirk Van Kerckhoven zelf het werk afmaakte. Na een 6-1 voorsprong voor de bezoe- Criterium voor jonge duiven bij Puurs-Kalfort- Liezele-Ruisbroek Om de maand oktober nog een beetje te kleuren pakken vier Puurse duiven- bonden uit met een criterium over 4 zondagen voor jonge duiven uit. Er werd 20.000 fr. gewaarborgd, verdeelt over 12.000 fr. natura- en 8000 fr. geld prijzen. Zo ontvangt de eerste duiven melker een naturaprijs van minstens 5000 fr. en een geldprijs van 1500 fr. De inleg per duif bedraagt 150 fr. en is kers konden de thuisspelers die verbe ten van zich afbeten nog tot 10-12 terug komen. In een spannende eindfase met vooral veel powervolley, waren het ech ter de Modernaboys die verdiend met de zege aan de haal gingen. Een mooie morele opsteker voor de nieuwkomers in de tweede provinciale reeks. Volgens trainer Rony Piters is in de ploeg voldoende kwaliteit aanwezig om zich in tweede provinciale te hand haven. Het rendement van de spelers kan nog beter en daar wordt op de wekelijkse trainingen hard aan gewerkt. eenmalig. Inschrijven voor dit criterium kan in de vier lokalen van 21 septem ber tot 5 oktober. BORNEM-HINGENE-WINTAM Quiévrain 256 JONGE 1/2/7. Plettinckx Mare 9.49.01 1748.95m, 3/12. Cleirbaut Karei, 4. Pau wels Philemon, 5. Bijl en zoon, 6. Boey Albert, 8. Lenaerts Richard, 9*. Peeters Karei, 10. Verbiest Karei, 11. Matthijs- Mees, 13. Marivoet Karei, 14. Lenaerts Richard, 15. Vermeersch Frangois Laatste: Matthijs-Mees 9.59.45 1474.08m Bij de heren in eerste provinciale is het kijken naar de vlotte winst van Baasrode tegen BL Hamme. Bij Baasrode blijkt de aankoop een duidelijke versterking te zijn, terwijl men bij Hamme nog niet over al zijn pionnen blijkt te beschikken zodat het wachten wordt voor men een oordeel over dit team kan vellen. Neofiet Berlare kon het niet waarmaken op bezoek bij Ursel. De thuisploeg stevende naar een vlotte 3-1 winst. Bij de dames in 2e Provinciale krijgen we een nederlaag van Aaigem bij Kan goeroes Aalst te noteren. Ook al een uitslag die niemand had durven voor spellen. Aaigem speelde vorig seizoen nog in Eerste Provinciale maar moest op bezoek bij de ajuinen met een 3-2 ne derlaag naar huis. Positief is dan wel de vlotte winst dat Leeuwerik Lede bracht dat op bezoek was bij Steenhuize een team dat vorig seizoen toch zijn woordje meesprak in Tweede Provinciale. Lede haalde het met een kurkdroge 0-3 Buggenhout dat niet volledig naar Meer- beke afreisde had dan ook niet gerekend op de vlotte winst dat nu behaald werd. 0-3. Grembergen dat een vlotte start kende tegen Ename, kon dit tempo blijkbaar niet volgen en deemsterde weg. Snuffel vocht echter terug, en was daartoe ook in staat was het niet dat ref Lievens daar een stokje voor stak. Dat maakte het mogelijk voor Ename om de volle buit (0-3) mee te nemen. Baasrode BL. Hamme Baasrode was in alle spelonderdelen het betere team, zodat de zege nooit in gevaar kwam. Met een beste opslag nam Baasrode eerst afstand en hield nadien de voorsprong veilig. Hamme was niet in staat terug te slaan (15-7). Hamme had wel de verdienste te blijven vechten en ook in set twee werd het knokken maar ook nu was het laatste woord aan de thuisploeg (15-10). De derde set was de beste van de bezoe kers maar ook nu was een teveel aan persoonlijke fouten de oorzaak van ver lies (15-12). Kangoeroes Aalst 3 Aaigem 2 Het werd wel een spannende bedoening te Aalst. Na een steengoede partij moest de beslissing immers vallen in een tie break. Daarin werd het meer dan een dubbeltje op zijn kant. Aaigem gaf lange tijd de indruk het te zullen halen wanneer ze zelfs tot 7-12 uitliepen. Maar het Aalster- se team stelde orde op zaken en na enkele onderrichtingen van coach Van Driessche was het aan de thuisploeg om uit te maken. Aalst was aanvallend de betere ploeg die een knappe start kende met 15-3 en 15-11 setstanden die voor een 2-0 voorsprong zorgden. Nadien was het dan de beurt aan Aaigem dat nu beter in receptie voor degelijk aanvals- werk kon zorgen en met 7-15 en 13-15 stonden beide teams op gelijke hoogte. Zodat dan een tie-break moest beslissen met Aalst de betere ploeg. De Lebbeekse volleybalklub had met het oog op de start van het nieuwe kam pioenschap en dit na de promotie naar tweede provinciale er aan gehouden haar ploeg aan pers, vrienden en sympa thisanten voor te stellen. Omdat de spe lers aan een nieuwe uitrusting toe waren werden ze ook in het nieuw gestoken. De firma's VDB Moderna uit Lebbeke en Confisca uit Aalst zorgden ervoor dat de spelers tegenover hun concurrenten niet zullen moeten onderdoen inzake :g ha Volleybal. De bestuursleden van Moderna Lebbeke (foto guy) ?itt a Volleybal. Ilse De Keyser (16) lukte een Volleybal. Lut Aelbrecht, aanvaller bij Volleybal. Etienne Van Uytfang, trai- goede start bij VC Buggenhout in twee- VC Buggenhout (adw) ner-coach van VC Buggenhout, een de provinciale (adw) van de betere volleybaltrainers (adw) kledij. De Lebbeekse schepen van Sport Fran gois De Ridder had er aan gehouden de spelers en het bestuur persoonlijk geluk te wensen voor de promotie. Tevens was Johan De Mol, een echt volleyballiefheb ber, aanwezig. De milde schenkers van deze uitrusting hopen bij te dragen tot de welvaart van de kiub en ze hopen dat het vertrouwen dat ze in de Lebbeekse spelers stelden niet zal beschaamd wor den. Tevens pakt de Lebbeekse volleybalklub uit met een jeugdwerking. Moderna geeft aan elke geïnteresseerde jongere tussen 12 en 17 jaar de gelegenheid om iedere zaterdag tussen 10 en 12u. erva ring op te doen. Ieder is welkom en voor de initiatieven staat ex-Lebbeke-speler Carlo Bocchi borg. Deze gediplomeerde trainer van Bloso probeert op de kortst mogelijke tijd een jeugdploeg tussen de lijnen te brengen die op lange termijn zou doorstromen naar de senioren- ploeg. Nu het volleybal in Lebbeke in de lift zit, verwacht men veel liefhebbers, elke zaterdagmorgen in de Lebbeekse sporthal. Steenhuize 0 Leeuwerik Lede 3 De eerste wedstrijd van Lede in Tweede Provinciale werd succesrijk afgerond. Leeuwerik speelde een collectief gave partij. In de beginfase verliep de strijd erg evenwichtig, maar toen al zag men dat Lede iets meer in huis had. Vooral in receptie acteerde de thuisploeg heel zwak. De prima opslagen van Lede en nadien een beste receptie resulteerden dan ook weer in vlottere balwisselingen en mooiere aanvalsacties met punten tot gevolg en uiteraard ook de set en wedstrijdzege. Leeuwerik Lede heeft zijn start niet gemist. Wie er niet bij liep was Sandra De Voogd die wegens familiale omstandigheden nu op de bank zit. Dus geen versterking voor Lede, maar het blijft wel het vriendenteam dat het vorig jaar waar maakte en nu op dezelfde weg is gestart. Kapitein Conny van Herzele zegde ons: we hebben niets te verliezen, we spelen onze wedstrijd en wordt het winst zoals tegen Steenhuize dan is dat goed meegenomen. Meerbeke Buggenhout Coach Etienne Van Uytfang van Buggen hout was niet gerust nu hij met een onvolledig team naar Meerbeke moest afreizen. Uiteindelijk werd het een vlotte zege: 5-15,10-15,12-15 werd er door de bezoeksters op papier gezet. De eerste set verliep rimpelloos voor de bezoekers die met knap aanvalsspel vlot afstand namen. Set twee kreeg de stempel mee van de jonge Ilse De Keyzer. Met stevig opslagwerk bleef ze de lokale opbouw verstoren resultaat op het bord 0-7. Wanneer ze bij het einde van de tweede set terug aan de opslag kwam maakte ze uit. In set drie was het Miet Van Warnbe- ke die met een beste service scoorde. Maar ook aanvallend kwam Buggenhout naar voor. Wanneer in set drie Meerbeke kwam aandringen was er; nog een su blieme Lut Aelbrecht die als absolute uitblinker weer vernietigend kwam uit halen met goed gerichte smashes. Snuffel Grembergen 0 Ename 3 Geen propaganda voor het volleybal wat we zondagnamiddag te zien kregen in de wedstrijd Grembergen-Ename. Snuffel verdiende meer dan zo gevizeerd te worden door de ref. Drie sets hebben we ons geërgerd aan een soms potsierlijk vertoon en dat op momenten dat Grem bergen er nog iets trachten van te ma ken. Wel moeten we zeggen dat in de eerste set met 10-0 op het bord de thuisploeg de set nooit uit handen had mogen geven. Maar wat ook waar is dat de set hen uit handen genomen werd. Bij 12-14 een smash van Ename buiten, ref Lievens meent dat een Grembergse speelster de bal heeft aangeraakt en bij deze setstand vraagt hij of ze de bal heeft aangeraakt deze ontkent. Maar toch geeft onder druk van de bezoekende speelsters de ref de bal aan Ename en meteen de set. Wanneer hij twijfelt bij 12-14 waarom geeft hij dan geen dubbel fout. Dat is de vraag die wij en velen met ons zich hebben gesteld. Dit is maar een van de dubieuze beslissingen van de namiddag. Langs de andere kant maakte het de Grembergse speelsters alleen maar zénuwachtig. Spijtig want we wa ren gekomen om een wedstrijd te zien. Andre Eerste provinciale A. Baasrode Blauwen Hoek Hamme (15-10,15-6,15-12) Adec Baasrode dat verleden seizoen een rampjaar kende, heeft voor de huidige kompetitie tijdens het tussenseizoen niet stilgezeten en versterking aange trokken. Zo kon de naar Dendermonde verhuisde Zullaert van tweede landelijke Wolvertem aangetrokken worden. Pas cal Blommaert, inwoner van Hamme maar het laatste jaar uitkomend voor Nieuwkerken-Waas dat forfait verklaar de voor de landelijke reeks en de van het Brabantse Ternat, maar voor Kruiken burg uitkomende Gunter Baeyens, zor gen voor het spektakel in de Appelse sporthal. Voor de derby tegen Blauwen Hoek Hamme waren talrijke supporters aan wezig die hun volleybalhart konden op halen. Hoewel Hamme de boot inging zal deze ploeg uit Hamme in de toe komst van zich laten horen. Hamme dat voor dit seizoen een beroep doet op een nieuwe trainer-coach in de persoon van Roger Van Hecke kende tegenslag. Van Hecke kon wegens een operatie de trainingen maar leiden ge durende de laatste twee weken. Het vertrouwen in de Hamse gelederen evo lueert gestaag en in de volgende wed strijden zal de tegenstand zeker opge dreven worden. In de eerste set kon Hamme niet wedij veren met de lokale spelers die snel en variatierijk akteerden. Tijdens de tweede set speelde Hamme meer mee maar ze konden niet skoren en Baasrode haalde de bovenhand. Tijdens de derde set keek Baasrode tegen een 3-6 achterstand aan vooraleer Baasrode aan de haal ging wanneer Hamme blunderde in de receptie. Ham me ontvangt zaterdag Ninove om 20u. in de sporthal Meulebroek en Baasrode gaat op verplaatsing. Een goede wedstrijd waaraan de toe schouwers zich konden opwarmen. De versterking van Baasrode verbeterde de blokvorming en de lage verdediging. Hamme dat groeide naarmate de wed strijd vorderde heeft nood aan trainin gen en wedstrijden

De Voorpost | 1991 | | pagina 29