Ajax Lebbeke neemt moeilijke hindernis HK Waasmunster demonstreert in de eerste helft Erg spannend SOBOFI SUROTECH Handbalkalender Ontgoochelde A. D'Hanis Robuco Buggenhout begeeft in laatste kwartier Vriendschappelijk li» cnKANT Jeugdhandbal De Voorpost - 27.9.1991 - 31 HANDBAL 2* Nationale Ransart 21 Ajax Lebbeke 22 Met een overwinning in Ransart nam Ajax een hindernis die hen tijdens het voorbije seizoen de promotie kostte. Het was dan ook normaal dat Ajax met enige onrust deze verplaatsing op zich zag afkomen. Niet onterecht zoals uit de wedstrijd bleek want Ransart toonde zich opnieuw een sterke home-ploeg die de zaken taktisch goed aanpakt, over een stel sterke hoekspelers beschikt en in de persoon van de ervaren Gerard over een uitzonderlijke organisator be schikt. Jo Cristiaens kweet zich echter voortreffelijk over zijn bewakersrol van de 'gevreesde' Gerard, meer nog met vijf treffers in de eerste helft werd Cristiaens de blikvanger in de Ajaxploeg die blijk gaf van mentale kracht in de moeilijke momenten. Na de studieronde leek Ajax zich toch te kunnen losmaken van het aanklampende Ransart (4-7 na het eer ste kwartier) maar gesteund door een enthousiast thuispubliek sloeg Ransart terug wanneer men het eigenlijk niet verwachtte. In overtal leed Ajax een paar keer balverlies, bracht te weinig geduld op om uitgespeelde kansen te kreëren en als er dan nog enige tegenslag bij kwam werd de 4-7 voorsprong omgezet in een 7-7 stand 9' voor de rust. Nu werd het moeilijk voor Lebbeke maar geluk kig was Jo Cristiaens daar om met 5 opeenvolgende treffers de schade te be perken tot 13-12 aan de rust. In de tweede helft werd het een span nende bedoening maar Ransart werd bestendig onder druk gezet door een krachtig Ajax dat ook verdedigend, met een goede Van Rossem in het doel, heel stevig ging akteren. Na de 38e minuut (16-15) kwam de thuisploeg niet meer op voorsprong maar toch werd het knokken tot het eindsignaal vooraleer Ajax rustig kon ademen. Van Leugenha- ge (2 x) en Cleymans zorgden voor 16-18 (43e min.) en na 50' had Pultau, via 18, voor 19-20 gezorgd. Cristiaens zorgde dan voor 20-22 5' voor het einde maar Ransart gaf zich nooit verloren. Via een 7 m worp werd het 21-22 3' voor het einde maar Ajax hield stand in het be wogen wedstrijdslot waarin beide ploe gen nog verschillende keren in balbezit kwamen. Ajax Lebbeke: De Bruyn, Van Rossem, Vlassenroot, Cristiaens 8, Cleymans 1, Pultau 4, G. Bosman, Van Ransbeeck 1, Van Leugenhage 8, De Hauwere, De m Beker van België l/32e finale Heren Zat. 28/9 te 18.00 u: Tongeren-Ajax Lebbeke Zat. 28/9 te 16.00 u: Ieperse-Brabo Denderbelle Zond. 29/9 te 19.15 u: HBC Dendermonde-G. Houthalen Dames Zat. 28/9 te 16.45 u: RB Dendermonde-Haachtse Zond. 29/9 te 20.00 u: Robuco Buggenhout-Kermet Provinciaal Zond. 29/9 te 20.15 u: Kosa Aalst-Gr. Bijgaarden 2 Jeugd Pupillen Zat. 28/9 te 13-30 u: HK Waasmunster-Robuco Buggenhout Zat. 28/9 te 14.30 u: HK Waasmunster-Lokeren Miniemen Zond. 29/9 te 13-00 u: Gent-Lokeren Middelkerke-Waasmunster Kadetten Zond. 29/9 te 14.00 u: Gent-Lokeren EVA Dameshandbal Handbal. Ajaxied Johan Christiaens scoorde achtmaal in Ransart (eva) Man, Van den Borre. Reserven: Ransart 12 Ajax Lebbeke 32 Een nieuwe walk-over van de sterke Ajax beloften die na het eerste kwartier een 2-9 voorsprong hadden uitgebouwd. G. De Decker, weer in een erg efficiënte dag, zorgde voor een 7-17 voorsprong aan de rust. Ook in de tweede helft bleef het spel van kat en muis doorgaan. W. De Proft organiseerde, B. Van den Borre scoorde en na 45' wees het scorebord reeds 9-22 aan. Paermentier, M. Vlas senroot en C° maakten de klus af. Ajax Lebbeke: Van Bosbeke, Goossens, M. Vlassenroot 3, W. De Proft 4, J. De Man 2, Van den Borre 7, N. De Decker, Paermentier 4, A. De Man 1, C. De Bruyn, Heyvaert 2. EVA HBC Dendermonde 2 17 Kosa Aalst 19 Een jeugdig Dendermonde, dat won op Eeklo tijdens de eerste kompetitiedag, maakte het favoriet Kosa Aalst nu moei lijk. De meningen over de wedstrijd liepen nogal uiteen. Kosa meende dat mits een efficiëntere afwerking het ver schil groter kon geweest zijn en bij Dendermonde was men van oordeel dat Kosa de overwinning dankte aan hun bepaald 'harde' spel in de slotfase. Wel [was men het erover eens dat het een inende wedstrijd was en men kon .pekt opbrengen voor de mogelijkhe den van de tegenstander. Het was de 'luisploeg die het best uit de startblok ken kwam - 2-0 na 5' - maar daarna (/betoonden de Aalstenaars over heel wat mogelijkheden te beschikken. In één ruk ging het naar 2-7 (12') en M. Bayens en R. Van Herreweghe konden tot de rust de Aalsterse voorsprong veilig stel len. Rust 7-11. Maar in de tweede helft werd het duidelijk dat het ontbreken van wisselspelers Aalst fataal kon worden. Tot 10' voor het einde kon Aalst de leiding bewaren (13-16) maar in overtal kon HBC gelijkstellen 6' voor het einde g (16-16). De wedstrijd werd nu harder pi jemaakt door de vermoeide bezoekers, I Tdat kostte hen twee 2'-straffen maar '•"ch was het Aalst dat via 17-18 de lakens r zich toe trok met doelpunten van Bayens en K. Bomon. IBC Dendermonde: Ravijts, Claes- :ns, Van Gucht 5, Bouteille 1, Callaert 1, Lille 1, Merckx, L. Van Renterghem 2, IgjBRaemdonck 2, Moyson, Verleyen, De Htyer 2. - *ftsa Aalst: J. Coen, K. Bomon 2, P. >mon 6, M. Bayens 2, De Doncker 1, G. 'an Malderen 3, R. Van Herreweghe 5. tlare 21 Robuco Buggenhout 2 25 berlare lijkt op weg naar een stevig seizoen. Met dé aanwerving van Gente naar F. Ingels als trainer-coach werd duidelijk een stap in de goede richting gezet. Na het gelijkspel in Gent op de eerste kompetitiedag werd nu Robuco Buggenhout het vuur aan de schenen gelegd en F. Mannaert moest al zijn trefkracht aanwenden om de Puiten kloppers terug te slagen. Het werd een vrij harde wedstrijd met in totaal dertien 2'-straffen en Plaetinck zag op naar rood na zijn derde tijdstraf. Berlare kwam het best uit de startblokken met doelpunten van Van de Kerckhove en Plaetinck maar Robuco kon aanpikken (3-3) en na 16', langs Bosman, voor het eerst de leiding nemen (4-5). Toch zorgde W. Van de Weyer ervoor dat Berlare kon gaan rus ten met een 11-9 voorsprong. Bij 13-11 in de tweede helft viel het plots stil bij de thuisploeg en hiervan maakte Robuco gebruik om de leiding over te nemen na 42' (14-15). Tot de 53e minuut bleef het een spannende zij aan zij maar dan scoorde F. Mannaert vijf opeenvolgende treffers voor Buggenhout en meteen was het pleit beslecht. Berlare: Timmerman, D'Have 1, Van de Kerckhove 4, De Backer, Plaetinck 3, De Vos 2, Van de Weyer 7, Arbijn 3, Thibbaut 1. Robuco Buggenhout: Van Sinay, Van Moer, Scholliers 1, P. Mannaert 3, Ch. Van Eyck, F. Mannaert 10, J. Van Eyck 1, Moyersoon 2, De Baerdemaker, Vinck 5, Bosman 3- De uitslagen Woluwé-Middelkerke 15-30 HBC D'monde 2-Kosa Aalst 17-19 HKWaasm.3-Groot-Bijg. 18-20 Rekkem-Gent 2 21-29 Berlare-Rocubo Buggenh. 21-25 EVA HK Waasmunster 22 Kraainem 15 Een zwak Kraainem werd in de eerste helft vergast op een HKW-vuurwerk waarin nauwelijks een hiaat viel te be speuren. Snel, gezond agressief, tech nisch volmaakt en vooral efficiënt af werkend zorgde de thuisploeg voor een demonstratie waartegen de bezoekers geen verweer hadden. Of toch wel, alle middelen waren voor Kraainem geoor loofd zodat de een na de andere HKW- speler uit moest met relatief lichte kwet suren en dit was dan ook de hoofdoor zaak waarom de tweede helft volledig verwaterde. Inderdaad, een onstuitbare Roels verscheen niet meer op het ter rein, De Meerschman werd reeds vroe ger uitgeschakeld en ook D. Luypaert vertoefde het grootste gedeelte van de tweede helft op de wisselbank. Meteen viel de onbeschikbaarheid van het trio Ombelets-T. De Grave-W. De Groote op want met Van Uden en Goossens op het terrein - twee 17-jarigen - werd het gebrek aan ervaring duidelijk. Maar het lag zeker niet aan deze twee tieners dat HKW de laatste 30' verloor met 7-11 want een kwartier zonder doelpunt en een falende verdedigingsgordel omvat een ganse ploeg. Het wedstrijdbegin was spetterend. Roels speelde outstanding, won zowat elk duel en de ganse ploeg deed hieraan mee. Kraainem trachtte door balbezit te spelen - onder traag handgeklap - HKW te remmen maar van zodra Waasmun ster de bal in eigen rangen kreeg werd er gescoord. De Meerschman, Roels en Luypaert zorgden voor 7-0 na 12' en het duurde een kwartier vooraleer een at tente doelman Van Renterghem zich voor het eerst - en dan nog op een 7 m worp - moest gewonnen geven. Roels bleef echter beuken en alhoewel De Meerschman, toen al was uitgevallen werd het 15-4 aan de rust. Kraainem was dan al een speler kwijt met een derde gele kaart. Even leek het HKW-fes- tival nog te zullen verder gaan, 17-4 langs De Bode en 19-5 langs Agneessens en Sanders maar dan viel het totaal stil bij de thuisploeg die niet meer scoorde tussen de 39e en de 55e minuut. De ingekomen W. De Grave kon het ook niet helpen dat Kraainem ondertussen naderde tot 19-13 vooraleer HKW, langs Vermeulen, dan toch nog eens scoorde. Met Luypaert opnieuw tussen de lijnen zorgde Goossens nog voor twee HKW- treffers en met 22-15 werd de wedstrijd afgesloten. De eerste helft speelde HKW Handbal. Wim Roels van HK Waas munster (Iv) gewoon schitterend, maar met Roels op de bank werd de tweede helft een bijzon der mager beestje. HK Waasmunster: K. Van Renterghem, W. De Grave, L. Jansen, Luypaert 2, Roels 9, Agneessens 2, De Bode 1, Ver meulen 2, Van Uden 1, Sanders 1, Goos sens 2, De Meerschman 2. Reserven: HK Waasmunster 17 Kraainem 9 Onder impuls van K. Sanders kwam HKW vlot uit de startblokken (4-0 na 8') maar dan vlotte het plots niet meer zo best. Kraainem naderde tot 4-3 en met een 7-5 ruststand had HKW de schaapjes nog niet op het droge. Het werd zelfs 7-6 onmiddellijk na de rust maar dan was het Brusselse liedje uitgezongen. In een ruk ging het naar 14-6 in de 41e minuut. HK Waasmunster: W. De Grave, Pol- fliet, De Clercq, Sanders 4, Goossens 5, Desseaux 2, N. Verhelst 1, P. Verhelst 1, Van Uden 1, Wellekens, Willaerts 3- EVA Provinciaal HK Waasmunster 3 18 Groot-Bijgaarden 2 20 Het was een ontgoochelde trainer-coach A. D'Hanis die wij aantroffen na de wedstrijd tegen Groot-Bijgaarden. 'Dat wij vorige week verloren van Kosa Aalst kan ik aanvaarden, zij het dat de eind- score niet de juiste waardeverhoudingen weergaf, maar vandaag tegen Groot-Bij gaarden mochten wij niet verliezen. HKW liet veel te gemaltkelijk scoren en een erbarmelijke start leidde naar een 0-4 achterstand na 13'. Het duurde tot de 16e min. vooraleer Desseaux dan toch kon scoren voor HKW maar dan belette lat en palen ons een eventuele terugkeer. Een vooral in verdediging zwakke eerste helft werd afgesloten met Robuco Buggenhout 4 Haachtse 10 In de vooruitgeschoven kompetitie match tegen de goede middenmoter Haacht heeft het pas gepromoveerde Robuco Buggenhout opvallend lang stand gehouden. Haacht kreeg het zo waar echt op de heupen wanneer die Buggenhoutse verdediging maar bleef stand houden. Inderdaad, coach E. Thijs had zijn pionnen zo geschikt dat zijn debuterende keepsterj. Noppe lange tijd bijzonder goed werd afgeschermd. Wel moet gezegd worden dat Robuco aanval lend ook geen vuist kon maken zodat na 18' er nog altijd een onwaarschijnlijke 0-0 op het scorebord prijkte. Na 19' scoorde Haachtse dan toch de openings treffer maar Herman en Ilse Caluwaerts zorgden dan voor de verrassing door Robuco 2-1 voor te brengen na 24'. Goalie Noppe, die twee 7 m worpen stopte in de eerste helft, kon toch niet vermijden dat Haachtse nog gelijkstelde voor de rust (2-2). Maar ook na de rust pakte Robuco verrassend uit met doel punten van Bleyaert en Ilse Caluwaerts zodat een verbauwereerd Haachtse op keek naar een 4-2 achterstand na 32'. De bezoekers gingen nu nog harder drukken en zachtjes aan zag men de Buggenhoutse verdediging aftakelen. Het werd 4-4 na 40' en als Haacht de leiding overnam, vooral via 7 m worpen, moest Robuco dan toch de wet van de sterkste ondergaan. In het laatste kwar tier brak de veer dan bij de thuisploeg die regelmatig in ondertal, de Haachtse aanval niet meer kon opvangen en ook aanvallend geen vuist meer kon maken. Robuco Buggenhout: J. Noppe, Bouw meester, Vertongen, Herman Elleboog, Bleyaert 1, Ilse Caluwaerts 2, L. Calu waerts, De Freyne, Ilse Hevvaert. EVA Pupillen Squadra Lebbeke 17 Robuco Buggenhout 13 De Squadra meisjes toonden zich krach tiger dan de zeer jonge Robuco pupillen en leidden aan de rust met 7-4. Squadra Lebbeke: Gabriëls, J. Eeman 2, Morau 5, Van Houte 3, N. Allaert 7, Dauwe, Misotten, Van Delsen. Robuco Buggenhout: Van Rossem, Buggenhout 1, Albrecht, Moyersoon, Hauwelaert, Philip 1, B. Van Damme 10, De Bondt. Miniemen Robuco Buggenhout 21 Groot-Bijgaarden 8 Tegen het dit seizoen debuterende Groot-Bijgaarden toonden de Robuco miniemen zich duidelijk de betere ploeg. Aan de rust wees het scorebord 10-4 aan. Robuco Buggenhout: C. Van Rossem, St. Buggenhout 6, Elleboog, Heyvaert, Thomas 4, Philips, De Baerdemaeker 2, C. Philips 8, Verhelst, D. Buggenhout. De uitslagen Pupillen Eeklo-Waasmunster 5-13 Lokeren-Dendermonde N.M. Waasmunster-Ajax Lebbeke 20- 7 Squadra Lebbeke-Robuco Buggenh. 17- 13 Miniemen Robuco Buggenh.-Gr.-Bijgaarden 21- 8 Kortrijk-Middelkerke N.M. Waasmunster-DB Zwijnaarde N.M. Kadetten Waasmunster-DB Zwijnaarde 20-15 Kortrijk-Ajax Lebbeke 21-25 EVA Sasja 14 Ajax Lebbeke 13 Ajax Lebbeke lukte een opgemerkte prestatie in een vriendschappelijk tref fen met vice-kampioen Sasja. De Lebbe- kenaars lagen nauwelijks onder vooral tijdens het laatste kwartier kreeg Sasja het bepaald moeilijk om Van Leugenha ge en C° van zich af te houden. Langs Marzcak en H. Maes werd het weliswaar 2-0 maar na een kwartier had Ajax de thuisploeg bijgebeend (5-4). Langs Van Driesen en Jacobs konden de Antwerpe naars toch een 9-5 voorsprong afdwin gen aan de rust. Cornelis maakte er 10-5 van in de 31e min. maar Pultau en vooral Van Leugenhage sloegen terug (12-10). Keeper De Bruyn in het Ajaxdoel verzamelde de open doekjes en 10' voor het einde zorgde B. Van Ransbeeck voor 12-11. Marczak en Buermans zorgden dan toch voor 14-11 maar opnieuw kon Ajax aanpikken met treffers van Pultau en Leugenhage. Een opmerkelijk resul taat van Ajax dat zeker perspektieven opent voor de strijd in 2e nationale afdeling. Ajax Lebbeke: De Bruyn, Van Rossem, St. Vlassenroot, G. De Decker, Pultau 4, Van Leugenhage 5, Bosman, Cristiaens, Verlinde 2, De Hauwere, Van den Borre, Van Ransbeeck 2. Robuco Buggenhout Stehabo Stehabo, een ploeg uit le provinciale Antwerpen, viel duidelijk te zwak uit voor een duidelijk zijn kompetitieritme benaderend Robuco. Na 15' leidde Ro buco al met 7-0 en een 13-3 ruststand geeft duidelijk de waardeverhoudingen weer. Tot het laatste kwartier bleef Bug genhout doordrukken (21-6) maar daarna werd duidelijk gas teruggeno men zodat de bezoekers ook enigszins in de wedstrijd konden komen. Robuco Buggenhout: Van Sinay, Van Moer, Scholliers 6, F. Mannaert 5, De Donder 6, D. Mannaert 5, Segers, Moyersoon 2, Van Damme 2, Vinck 3, De Swaef, P. Mannaert 1, Bosman 1, Verbestel. HBC Dendermonde 23 ITB Lokeren 34 In een wedstrijde van 3 x 30' deed HBC het zeker niet slecht tegen de sterke Waaslanders die weliswaar geen beroep deden op het duo Vergult-Versele. HBC speelde de eerste helft zowat met zijn basiskern - Van Geel had 18 spelers opgeroepen - en vooral Asaert en Van Beveren lieten zich in deze periode op merken. Rust 9-13- Ook in de tweede 30' speelde Dendermonde vlot mee langs Van Wesemael maar in het derde en laatste wedstrijdgedeelte was het duide lijk dat Lokeren gewoon is aan een hoger wedstrijdritme. Toch een oefenwed strijd waarmee beide ploegen tevreden konden zijn. EVA 4-9. In de tweede helft bleef het huilen met de pet op tot de 45e min. (9-17). Onze jonge spelersgroep kwam welis waar kracht te kort om op te tornen tegen de routinerijke bezoekers maar in het laatste kwartier bracht Desseaux, vrijwel op zijn eentje, HKW terug tot 18-20. Neen, deze wedstrijd had niet mogen verloren worden'. Bij de bezoe kers vonden wij de Aalstenaar E. Van Temsche terug en ookj. Steeman heeft daar de pantoffels aangebonden. HK Waasmunster: Segers, Van Mele 1, A. D'Hanis A, Desseaux 9, De Wolf 2, Verhoeven, D'Souza, Daelman 1, P. Ver helst 1, N. Verhelst 3- EVA Opdorp-Herleving Vrasene 0-1.

De Voorpost | 1991 | | pagina 31