Atlantis vertoont tekenen van progressie Overzicht van het Kastelse kaatsseizoen Drive sterker dan ooit JEUGDBADMINTON 32 - 27.9.1991 - De Voorpost KORFBAL De vierde speeldag in de korfbalkompe titie leverde voor KC Appels een afgete kende nederlaag en voor Atlantis Lebbe- ke een meer dan verdiend gelijkspel op. Appels kwam op het veld van titelkandi daat Catba niet verder dan 12-1, Lebbe- ke hield thuis het ongeslagen Gentse in bedwang en... er zat voor de Lebbeke- naars op een bepaald ogenblik zelfs meer in. Bij Appels, zo konden we vernemen, manifesteren zich momenteel troubles tussen de spelers en trainer Tony Lies- sens. Vorige woensdag werd door de spelerskern zelfs een stemming georga niseerd omtrent de al dan niet wense lijkheid van het aanblijven van de trai ner. Valt die positief uit, zal een gesprek met alle betrokkenen de plooien moe ten gladstrijken. Catba-Appels: 12-1: De cijfers spreken voor zich Al te zware cijfers, aldus Chris Van der Steen. Een 12-5 stand had een beter beeld van het wedstrijdverloop weerge geven. De enige die tot skoren kwam was Ann Schuddinck, na één van haar karak teristieke draaibewegingen onder de korf. Voor het overige manifesteerde zch opnieuw het Appels gebrek aan afwer king. Atlantis Lebbeke-Gentse: 6-6: en er zat meer in Lebbeke kreeg vorige zondagnamiddag het ongeslagen Gentse op bezoek. Hoewel de thuisploeg, zonder Damien De Rouck, met andermaal gewijzigde vakken aantrad, bleek van in den begin ne van de wedstrijd dat de Lebbekenaars bereid waren zich 100% in te zetten. Met sukses overigens, want in de eerste mi nuten van de wedstrijd kreëerden ze een aantal kansen. Jammer genoeg bleef de afwerking achterwege. Toch zou Lebbeke na tien minuten wed strijd, via een doorloopbal van Cindy Meersman, de skore openen. Even later dikte Sandra Van Rossem, van bezijden de korf, de thuisvoorsprong aan tot 2-0. Gentse kwam terug tot 2-1, maar tot eenieders verbazing - vooral deze van hen die een week tevoren een mat Atlan tis aan het werk hadden gezien - sloeg de thuisploeg opnieuw een tweepunten- kloof. Dankzij Main Muysewinckel die vanop afstand de korf vond. Net voor de rust milderden de bezoekers de achter stand tot één korf. Met een stand die nog alle kanten uitkon werd de tweede helft aangevat. Steven Callaert faalde bij de afwerking, maar Piet Maesschalck vond de korf wel. Atlantis slaagde er zelfs in drie korven uit te lopen, via een afstandsworp van Carla Van Rossem (5-2), maar toen ging de thuisploeg plots aan het krasselen. Blijkbaar stak de vermoeienis de kop op en slaagden de jonge spelers er niet in een vuist te maken. De Gentse skorema- chine van haar kant sloeg wel aan en via een penalty en twee afstandsworpen, maakten de bezoekers gelijk. Ze misten nog een strafworp, maar na een domme fout in de Atlantisverdediging liepen ze zelfs uit tot 5-6. Ergens vond Atlantis nog de kracht om terug te vechten en via een strafworp legde Frank Veldeman de eindskore vast. Een gelijkspel dat blijkbaar niet naar de zin was van de Gentenaars. Zij hadden blijkbaar op meer gerekend en belaadden een nochtans goed leiden de scheidsrechter met alle zonden Is- raëls. Een Gentse speler ontsnapte zelfs aan rood, toen hij de ref naar de hals greep. Hij kreeg enkel geel onder de neus. Atlantis bewees tijdens deze wedstrijd dat ze tot beter in staat zijn dat het seizoenbegin en het puntentotaal laat vermoeden. Dat kunnen ze overigens reeds zondag bewijzen tijdens een uit wedstrijd in Kontich. Weliswaar een titelpretendent, maar in zet en enthousiasme kunnen veel... Pierre Van Rossem Korfbal. De rekreanten van KC Appels (foto guy) KAATSEN Korfbal. De rekreatieploeg van Atlantis Lebbeke (foto guy) Kastel, dat vorig jaar moeiteloos kam pioen werd met vijf punten voorsprong, liet zich in de daaropvolgende eindron de ringeloren. In deze eindstrijd met vier ploegen voor twee plaatsen als stij- ger bleef Kastel hangen op de derde plaats met weliswaar hetzelfde aantal punten als Hellebecq, maar met één gewonnen wedstrijd minder. Opnieuw zag Kastel de zo langgekoester de droom uit elkaar spatten. Het was wel kampioen, maar geen bijbehorende stij ging naar Hogere II waar het thuishoort. In de voorbije transferperiode keek Kas tel nog uit naar versterking en het haal de in de eerste plaats zijn oud-koordspe- ler Franky Vermachelen naar zijn oude stal. Een transfer waar iedereen tevre den mee was. Een zware kwetsuur van Vermachelen bij het begin van het sei zoen zou er evenwel andiers over beslis sen. Het werd voor Vermachelen een sukkelen van bij het begin van het sei zoen. Hij verspeelde tenslotte zijn plaats in het vijftal aan de andere nieuwkomer, Olivier Thollembeek, en tenslotte viel hij helemaal uit want een operatief ingrij pen bleek noodzakelijk. De tweede nieuwkomer en versterking, Olivier Thollembeek, een man met een zeer zware, haast niet te keren opslag had zeer veel moeite om zich in het Kastelse vijftal aan te passen. De zenu wen speelden hem nogal eens parten wanneer Kastel op een hoog niveau ak- teerde. De aanpassing van Thollembeek had heel wat vlotter kunnen verlopen, had Vermachelen niet die schouderte- DENDERMONDE. - Het heeft dit seizoen heelwat voeten in de aarde gehad om het nieuwe programma tijdig klaar te krij gen. Een noodkreet aan de provinciale ver antwoordelijken om de lijst van aktieve lesgevers aan te vullen en daar ook regenten en licentiaten lichamelijke op voeding aan toe te voegen. Het Drive jeugdtrainerskomitee presen teerde onlangs het programma voor het negende seizoen dat aan jeugdwerking wordt gedaan. Een werking die zeker als de beste van onze provincie mag worden bestempeld. Met spelers als een Thierry De Decker, Peter Hermans, Alain Berckmoes en Ive De Ruysscher als bekendste namen. Tweevoudig nationaal kampioen bij de scholieren en eerstejaarsjunioren Peter Hermans krijgt ondertussen wekelijkse privétraining. Met als doel dit seizoen A2 te worden. De één jaar oudere Thierry De Decker heeft zich als streefdoel gesteld een plaats bij de beste 30 te bereiken. Zijn transfer naar Kortrijk om daar met bondscoach Regelbrugge te kunnen trai nen, moet hem daar bij helpen. Het Drive jeugdteam werkt dit seizoen met 5 lesgevers en gaat drie keer per week trainen. Woensdagnamiddag tussen 15.30 u. en 17.30 u. komen alle niveaus aan bod. Met Dirk Van der Poorten trainen de betere niveau 2 spelers en met Liesbeth Hermans komen de niveau 1 's of begin ners aan de beurt. Zaterdagnamiddag is tussen 14 en 16 uur uitsluitend voorbehouden aan de niveau 1 spel'ers. Daar staan dan trai ners Filip Dumez en Fons Van der Vorst paraat. Zondagvoormiddag is voorbehouden tussen 9 30 u. en 12 uur aan de niveau 2 spelers. Trainer is hier voorzitter-pen ningmeester Patrick De Smet. Om resultaat te zien van de trainingen wordt aan verschillende aktiviteiten deelgenomen. Zo betwisten de niveau I's vier keer per seizoen een vriendschappelijke ont moeting en nemen de betere deel aan de Carltoncup. Dat is een enige manifesta tie voor Oost-Vlaanderen die zes keer per seizoen voorkomt en bestaat uit twee uur trainen en tijdens evenveel uren wordt een individuele kompetitie betwist. De niveau 2 spelers nemen dan weer in drie provincies maandelijks deel aan een jeugdtornooi. Ondertussen staat jeugdverantwoorde- lijke Luc Cleemput ook niet stil en voor dit jaar worden nog twee promotiecam pagnes gepland. Op 26 oktober e.k. wordt in samenwer king met de Stedelijke sportdienst een eerste rekreatief jeugdbadmintontor- nooi voor preminiemen, miniemen en kadetten georganiseerd. Ook tijdens de kerstvakantie wordt er aan promotie gedaan. Op dinsdag 24 december gaat om 10 uur stipt de twee de miniemendag van start. Zelfs de ouders worden niet vergeten, want op 17 november spelen zij in de thuishaven van het Drive jeugdteam, de gemeentelijke sporthal, Van Langenho- vestraat 203 te St.-Gillis-Dendermonde de Ouderdag. Wie meer wil weten over het Drive jeugdteam neemt kontakt met Luc Cleemput, telefoon 052/21.20.63 na 17 uur. Vanaf 8 jaar ben je reeds welkom bij Drive, maar je bent liefst niet ouder dan 12. (LC) Kampioenschappen 1991 Dourdan OUDE 1. Pepermans-Rombaut (12) 2. Peeters August en Theo (7) 3. Van Buggenhout-Vertongen (7) 4. Stevens Jean (6) 5. Moons Jules (6) 6. Borghijs Eduard (6) JAARLINGEN 1. Pepermans-Rombaut (12) 2. Van Assche Ludo (7) 3. Moons Jules (7) 4. Borghijs Edward (7) 5. Antonio Alois (4) 6. D'Hont Alfons (4) 7. Gysemans Hendrik (4) JONGE 1. Pepermans-Rombaut (6) 2. Van Achter René (6) 3. Verhoeven Julien (4) 4. Antonio Alois (4) 5. Thielemans Guillaume (4) 6. Gits Jean (4) 7. De Wolf Leon (4) Naast deze tegenslag voor de ploeg kwa men er dit jaar ook de rug- en schouder- klachten van Vernimmen bij. Herman heeft in 1990 een fantastisch seizoen gespeeld maar nu diende hij tijdens de eerste bekerwedstrijd het strijdperk te verlaten wegens allerlei spierklachten. Het werd voor Herman een dokter-lij densweg, waar iedere dokter wel de klok maar niet de klepel wist hangen. Uitein delijk werd het voor Vernimmen een lange rustkuur en Kastel zat week na week zonder zijn sterke groot-midden. Hij begon pas te spelen wanneer 2/3 van het seizoen voorbij was. Al die tijd dien de Kastel zich te behelpen met voor de keerdersposten wisselwerkingen tussen Van Daele en Van Duysen. Gelukkig had all-round speler Van Duyse dikwijls de juiste impulsen in huis om het Kastelse schip drijvend te houden. Danny Van Duysen leed zichtbaar onder het voort durend wisselen van plaats. Hij leverde hoogstaande partijen af maar telkens Kastel in de nederlaag geduwd werd, zat een slechte dag van Danny ertussen. De twee regelmatigste spelers bij Kastel waren Jo Van Daele en Van der Stricht. Vooral Van Daele is inzetbaar op alle plaatsen en hij zou dit jaar een voortref felijk seizoen afleveren. Van Der Stricht bevestigde als Kastels sterke opslager en hij verwierf zijn vaste stek als kleinmid- den. De kwaliteit van zijn spel leek niet te lijden onder zijn legerdienst. Alleen de laatste wedstrijden was er enige te rugval te merken bij deze impulsieve klasse-kaatser. Ondanks het feit dat Kas tel regelmatig 1 a 2 basisspelers moest missen, bleef het op de tweede en zelfs op de eerste plaats postvatten. Een voltallig spelend Kastel had over een gans seizoen zeker meer regelmatige uitslagen behaald en het had dan ook een kans gehad tegen het sterke Tollem- beek. De Kastelse bestuurslui zijn dan ook tevreden over het behaalde resultaat en de plaats bij de eerste zes, dat toch recht geeft op een plaats in Nationale. En nu maar afwachten welke ploegen de Kaatsbond bijeen zal brengen. Kastel plaatste volgende spelers op de transfer- lijst Rudi Wielandt, Olivier Thollem beek, Hans Baert en Mario Ringoot. Kastel II in Bevordering De Kastelse bevorderingsploeg eindigde ongeveer waar de voorspellers het had den verwacht, ergens in het midden. Ook hier zat meer in dan een achtste plaats, maar verschillende malen moest deze ploeg haar beste elementen afstaan om de gaten in de eerste ploeg op te vullen. Hier kwam dan nog bij dat een sterk spelende Van Der Jeught wegens examens gedurende anderhalve maand van geen nut was voor de ploeg. Ook Burill, samen met Baert één van de regelmatigste, viel nog gedurende korte tijd uit wegens een weefselontsteking in het achterbeen. Ook hier moest coach Leunis met kunst- en vliegwerk elke week een andere ploeg op de been brengen. De terugkeer van Mario Rin goot midden het seizoen was dan ook een welgekomen meevaller voor de ploeg. Volgend seizoen krijgt de ploeg wat vers bloed via de inbreng van enkele juniores. Ook zal Freddy Ringoot de sportieve leiding van de ploeg waarnemen. Kastelse jeugdploegen Juniores Hoewel de junioresploeg geschraagd werd door talenten als Peter De Winter, Peter Van Duysen en Jurgen De Bruyne braken zij in hun reeks toch geen pot ten. Zij werden wel tweede van het gewest, maar eindigden tenslotte op de derde plaats van zes ploegen. Ploegver- antwoordelijken Leunis en Burill had den duidelijk meer verwacht. Kadetten De Kastelse kadetten vormden vooral tijdens de heenronde een sterk spelende formatie. Zij dienden in hun reeks al leen het hoofd te buigen voor Baasrode, dat in Timmy Joos een eindtroef bezat. Kaztel stond voor de hele kompetitie op de tweede plaats, maar verloor twee maal tegen kampioen Baasrode. In dit ploegje bleken Guy De Clercq en Van Den Broeck de regelmatigsten en Bart Buyck kwam op de post van achterman. Hij werd de revelatie van het jaar. Peter Delille, zijn eerste jaar spelend voor Kastel, had ook aanpassingsmoei lijkheden en de jongsten Huysmans ei Van Broek wisselden van plaats. Ploe gleiders De Clercq en Ringoot haddei heimelijk op meer gehoopt, maar warei tenslotte toch tevreden met het resul taat. Miniemen De miniemen speelden onder leidinj van Johnny Janssens en Mare De Waekj een rustig kampioenschap. Zij eindig] den waar zij begonnen waren, middeil in de reeks. Serge Van Driessche bleelf in dit ploegje de talentrijkste te zijn. Pupillen De suksesploeg was ongetwijfeld de Al pupillen. Een beresterk ploegje dat ns gewestelijk kampioen ook kampioei van Vlaanderen werd. In de eindstrijd ii het Kampioenschap van België lootti het de twee beste van de vier ploegen. Di twee andere, Buizingen en Morville, wa ren duidelijk van minder gehalte. In dl eerste op Kastel en met sterke wind in het voordeel van de opslag, bleef Welai er met 11-13 aan de winnende hand. De wind was en bleef bondgenoot van hel sterkere opslagwerk van de bezoekers. Kastel veroverde de mooiste trofee die men zich in de sport kan dromen. Zij speelden daarenboven verschillende tornooien in Vlaanderen en Wallonië er die wonnen zij allemaal. In dit ploegje was Dimitri Steels doorgaans het brein en de strateeg. Vlaeminck beschikt ovei het beste keerderstalent en Van Cau- wenberghe stond in voor de zwaarste -) -j opslag. Wouter Wielandt, drie jaar jon- -j ger dan zijn ploeggenoten, gaf meer maals blijk van klasse cn was dan ook in I elke wedstrijd een stevige steun voor zijn 14 ploeg. 15 De B-pupillen kregen zoals verwacht ^g heel wat klappen om de oren. Toch ontfutselden ze de twee goede ploegen van Opstal en Hof ten Rode een puntje en op het einde van de kompetitie slaagden ze er zelfs in om Wieze de nederlaag toe te dienen. Aldus was ook I voor hen een lelijke nul op het bord. Beide ploegleiders, De Decker en Ver machelen, dienen geloofd om hun on verdroten inzet en ijver om deze kleu terklas de eerste kaats begrippen bij U brengen. t Tenslotte mag nog onderstreept worden]^"™" dat Kastel iade Belgische kaatskompeti- tie 1991 met het grootst aantal ploegen aantrad, met name zeven. Zeker en vast een pluim op de hoed van de wakkei Rap en Vlug-bestuursleden en hun me iewerkers. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 13 18 19 20 (1) DE SC do MARIEKERKE-BRANST-BAASRODE Quiévrain 19 OUDE 1/2. Blommaert Louis 9.47.15 1783.72m, 3. Rochtus Petrus, 4. Van Muylder Flor, 5. Vanden Bergh Karei, 6. De Wolf Honoré, 7. De Leeuw Gaston, 8. Rochtus Frans, 9. Meskens Denis, 10. Piessens Henri 9.50.55 1583.75m 20 JAARLINGEN 1. Van Gucht Albert 9.48.091557.28m, 2. Blommaert Louis, 3. Van Gucht Jan, 4 De Man Petrus, 5. Rochtus Petrus, 6. De Man Jan, 7. Meskens Denis, 8/10. Kerremans Willem, 9. De Leeuw Gas ton Laatste: 9.52.40 1620.46m 341 JONGE 1. Van Den Bergh Karei 9.48.31 1760.88m, 2. Noens Lucien, 3. Her mans Eduard, 4. Parijs Frans, 5. Bijl en zoon, 6. Van Ranst Gustaaf, 7. Spies sens Juliaan, 8. De Clercq Alfons, 9. Spiessens Constant, 10. Schilder Louis, 11. Gering Adolf, 12. Van Gaever Albert, 13/15. Meskens Denis, 14. Cos ters Marc Laatste: Jacobs Emiel 9.54.25 1418.53m »C0tCK£fi flOCHiC-f 0CCK6R ÉttJttf i ktmm M 9.UM.V

De Voorpost | 1991 | | pagina 32