ll EJ De Voorpost De Eendrachter MARC VERBRUGGEN (TO ■muylaert Van niemand kwaad gesproken, maar toch ons gedacht gezegd! WELKOM CLUB LUIK EEN WEEKBLAD VOOR NIEUWSGIERIGE EN SPORTIEVE MENSEN De Eendrachter -3B TORENHOF INTERVIEW PAVILJOEN >lmuylaert optiek if*! i#n Elke vrijdagmorgen te koop bij uw dagbladhandelaar RESTAURANT BUSINESS-CLUB E. AALST Uitb. Roberecht J. Jan Jeliestraat 38 9300 AALST •s 053/21.10.52 Woensdag gesloten. Banketten tot 75 personen Zakendiners Fijne keuken met menu's volgens de marktaanvoer Traiteurdienst Beltona %A Café Carlos Van den Neste- Bosseman Verzorgde bediening Grote Markt 5 9300 AALST «053/21.17.94 sn PATRICK MUYLAERT OPTICIEN - OPTOMETRIST Dendermondsestwg. 3 9300 AALST S 053/78.53.11 GEZINSZEGELS OPENINGSUREN: 9-12.30 en 13.30-17 u. Zaterdag tot 17 u. Donderdagvoormiddag gesloten. CLUBFOTOGRAAF D BOCKSTAEL Trainer Fazekas had eigenlijk al een soort typeploeg in gedachten toen vrije transfer Mare Verbruggen - 22.6.59 - in laatste instantie zijn linkerflank kwam versterken. Een man boordevol eerste- klasse-ervaring en ondanks zijn twee ëndertig lentes gedreven door het en thousiasme eigen aan de jeugd. Een voetballer die, naar eigen zeggen, nog steeds een kick krijgt van eersteklasse- voetbal, de kunst verstaat om te besef fen wat hij wel en niet kan, maar zichzelf helemaal niet afschrijft voor topvoetbal en zijn opgedane routine dermate wil ten dienste stellen van de jongere ploegmaats dat een latere trainerscar rière zich nu al aandient. De ervaring spreekt Geef mij nu niet het gevoel dat dit ge sprek afgenomen wordt van de «émi nence grise» van het Belgisch voetbal, maar anderzijds hoef ik toch niet te blozen als ik achterom kijk en met eni ge zelfvoldoening terugblik op mijn voetbalverledenenkele sportieve hoogtepunten met Europees voetbal als blikvanger en een gedegen oplei ding onder de hoede van enkele Belgi sche toptrainers. Een detaji/wwte.'yftz^.oaTeüiï'^Wiws- gierighi^eid te bevredigen Da's lar ig geleden. Daarvoor met ik terugga°'an naar het prille begin ij de jeugd vjfffolitoiTiviWtcrioièKèTi Jsi?wer- den de jeugdspelers niet als miniem door de grote klubs weggeplukt maar konden zich in het beste geval naar buiten uit manifesteren door geregeld ingerichte prospektiewedstrijden. Met mij ging het niet anders en zo werd ik opgemerkt door de mensen belast met de scouting bij topklasser Lokeren. Blijkbaar kon ik mij positief manifeste ren wat beloond werd met een aanwer ving bij de Uefa-juniores. Nadien rustig verder bouwen gedurende anderhalf seizoen bij de reserven om definitief aan de deur te kloppen van het eerste elftal. Dus gelanceerd Voor mij het begin van een mooie pe riode met sportieve pareltjes als vice- kampioen na Anderlecht en met een indrukwekkende seizoenstart met een thuisoverwinning tegen kampioen Be- veren en een uitzege bij het grote An derlecht, bekroond met de titel van her- fstkampioen. Voor mij een openbaring, vaste waarde in een fantastische ploeg met wereldvoetballers zoals een Lu- banski en een Preben Larsen. Een suk- sesstory die vervolgd werd met een finale in de Beker van België waar we weliswaar de boot ingingen tegen Standard Luik. Gedurende twee sei zoenen was ik uit het type-elftal niet weg te denken en ben ik de klub nog steeds dankbaar dat zij mij in de gele genheid stelde om deel te nemen aan elf wedstrijden voor de Europabeker, toch hét van hét voor wie verliefd is op voetbal. Het kon niet meer op Ondanks mijn explosieve start in het Belgische voetbal blijft deze sport wat ze is, onberekenbaar en in mijn geval onmeedogenloos. In een korte tijd spanne stapelden de blessures zich op en verging het mij van slecht naar er ger een enkelbreuk werd afgewisseld met een slecht verzorgde kuitbeen breuk, dokters zijn blijkbaar ook maar mensen en toen ik op bevel van de behandelende geneesheer te vroeg met voetballen herbegon zorgde een onvoldoende geheelde breuk voor der tien weken extra gips met een operatie aan het einde van het seizoen daar bovenop. Van brute pech gesproken een seizoen om zeep en wat erger is, onvoldoende tijd om de kompetitiestart van het daaropvolgende jaar in optima le omstandigheden voor te bereiden. Het einde bij Lokeren Men zegt wel eens dat na regen zonne schijn komt en ik mocht echt van geluk gewagen dat trainer Vermeersch er bij de beleidsmensen van RWDM op aan drong om deel uit te maken van zijn jonge ploeg onervaren maar bruisend van talent. Daar heb ik enorm veel ge leerd wat knokken betekent voor een 't Is weeral bijna veertien dagen gele den dat we elkaar nog gehoord en gezien hebben. Awel, ik kan u verzeke ren dat ekik zware tijden achter de rug heb. Met, maar meestal tegen de goesting, stappen al die schoolmeesters weer 't school binnen, al was het maar om recht te hebben op hun maaltijdseks en gij als klein baasken moogt weeral opstappen, voor een gans jaar en waarvoor, voor jakker Gelukkiglijk ben ik zeer goed opge vangen door mijn vriendjes Moham med, een Turksken en Ali, een Marok- kantje die tegen de principes in van het Vloms Blok mij omwille van mijn wit- zwart zijn toch als een van de hunnen beschouwen. Onze pa vond het de beste oplossing dat ik 's middags in de refter bleef eten. Zie, daar stond er enen achter den nuishouden naar het circus geweest. Niet dat we tegen circusmensen iets Ons ma zei dat het iets te maken had hebben, integendeel, maar die poli- met het feit dat ge daar vooraan dan tiekers die zijn toch schaamtevrij. beter diene specifieke circusgeur kunt De plek waardat normaal gezien al ja- opsnuiven en dat, gezien dat ezels en ren «Den Eendrachttempel» moest ge- paarden nooit niezen, het de beste staan hebben laten zij, kwestie van remedie is voor sommige mensen om politieke ontspanning en het openstel- van hun verkiezingskoorts vanaf te ge len van de grenzen van de stad, maar raken. efkens door 500 Duitsers inpalmen. Ook de spektakels zijn onderhevig aan Een chance, deze keer zijn ze maar de modernisatie. Via zware transferbe- drie dagen gebleven, wij hebben an- dragen kunt ge al eens, juist gelijk of in dere tijden gekend 't voetbal, een goede clown of een Luistert, dat ze ons al een stuk grond halven... acrobaat op de kop tikken, afgepakt hebben om een stedelijk kli- pakna de act van den dompteur met zijn leeuwen en tigers, dat heeft een pak marken gekost. nieksken op te bouwen, nog tot toe, wij hebben daarom nog geen en kei koleirengever de gratis toegang tot Met veel moeite kan hij die ons stadion ontzegd. Maar dat is over- allemaal tegelijk eens op een taboere- driiven als ge ziet welke putten die ken doen zitten en is er al eens eentjen olifantenbeesten daar gestampt heb- dat er wat wild invliegt, direkt buiten ben, seffens moeten we weeral zonder rood te trekken, de lafaard toog te bedienen die Den Eendracht leningsken afsluiten om alles opnieuw Qp een moment, en ik moet toegeven niet in zijn hart droeg. Die dag was het te niet vileren. patatjes met appelmoes en trippen en ik was zo gelijk of iedereen aan 't aan schuiven. Vraagt hij«Wat zal 't voor u zijn, manneken, een witten of een zwarten trip?» Zie, dat zijn van die momenten dat ik last heb om mijn traantjes te bedwingen, waarom kan ekik niet een half witteken en een half zwarteken krijgen? Hij zal moeten goede papieren hebben als hij vanze- leven onze pa eens tegenkomt en een ganse fardé als hij tegen ons moeder haar knuisten niet wil botsen, want ie dereen zegt van ons moeder dat zij een échte gendarm is. Kwestie van de miserie van onzen Eendracht een be etje te vergeten, zijn we met gans ons kon lowatt, want politiekers in weer Machtig aanwezig. staartploeg. We zetten de kompetitie op een desastreuze manier in, maar met een aankomend talent als Franky Vanderelst als drijvende kracht in het middenveld, herpakten wij ons schitte rend in de terugronde en sprokkelden 17 punten bijeen met opvallende 3-0 overwinningen tegen het KV Mechelen van voorzitter John Cordier en het Standard met echt goeie spelers als Piet Den Boer en Heinz Gründl. Onze leeuwenmoed mocht niet baten en met evenveel punten als Beerschot, 26 in totaal, maar met één match minder ge wonnen, degradeerden we naar twee de klasse. En Mare naar de vergeethoek Zonder mijn persoontje gerekend RWDM vroeg mij om te blijven. Als vrije transfer behoor ik uitsluitend mezelf toe en kan ik steeds knokken voor een overgang naar een andere klub. In die periode koos ik bewust voor eerste- klassevoetbal. Dame Fortuna stak me een helpend handje toe in de persoon van oefenmeester Vermeersch, een man die ik omwille van zijn vertrouwen in mijn voetbalkwaliteiten enorm dank baar was, en die mij de kans bood om met hem mee te gaan naar RC Jet, een ploeg met ambitie. De geestdrift van de beleidsmensen werd echter vlug ge dwarsboomd door de slechte mentali teit van bepaalde spelers die blijkbaar meer te zeggen hadden dan trainer en bestuur. Het resultaat liet niet op zich wachten en we zakten naar tweede klasse. Toch vaarwel aan eerste klasse Ik vroeg de verantwoordelijken van RC Jet recht voor hun raap wat hun bedoe lingen waren en of ze persé naar eerste wilden terugkeren. Ze verzekerden mij dat zij niet bij de pakken zouden blijven zitten en versterkten zich met onder andere Barios en Jaspers en uw onder daan liet zich overhalen om te blijven. Onder trainer Fazekas gingen we van de ene klinkende overwinning naar de andere, maar dezelfde spelers die te voren al voor onrust hadden gezorgd, roerden zich opnieuw tijdens de twee de ronde en zorgden ervoor dat de oefenmeester daar de dupe van werd. Net voor de eindronde werd Fazekas door Daniël Renders opgevolgd en werd de promotie een feit. Onder het duo Goethals-Renders, Raymundo in de funktie van technisch direkteur en Daniël als veldtrainer, beleefden we een reuzeperiode, doorspekt met goed voetbal. Toen Guy De Mey, het brein op het middenveld, en Jantje Goyvaerts, onze voornaamste goalgetter, van de hand werden gedaan, was het liedje uit. Goed spelen maar te weinig doel punten maken doet élke ploeg de das om I iw/ Einde van het hoofdstuk RC Jet RC Jet ging zijn tenten opslaan in het verre Waver en geen haar op het hoofd van deze Oostvlaming dat er aan dacht om mee te verhuizen. Als vrije speler op zoek naar een andere werkgever en na kontakten in loondienst bij AA Gent, een klub met hoogstaande sportieve verzuchtingen. Ter illustratieeen tweedeklasser die zijn spelers ver plichtte om prof te worden. Als vastbe- noemd regent lichamelijke opvoeding nam ik zowaar stante pede verlof zon der wedde. Bij deelname aan de eind ronde werd oefenmeester Erwin Van Den Daele bedankt en vervangen door René Vandereycken. Het klikte onmid dellijk tussen ons twee en ik werd een vaste pion in zijn elftal. We domineer den de eindronde en promoveerden naar de hoogste afdeling. Opnieuw werd ik door kwetsuren geteisterd maar Vandereycken schonk me verder zijn vertrouwen en hield me vorig sei zoen bij de kern. De ploeg speelde té goed om ze te wijzigen en ik bracht alle begrip op voor het standpunt van de trainer dat meedraaien in het eerste elftal daardoor voor mij onmogelijk werd. Nog steeds denk ik met voldoe ning aan AA Gent waar ik als gast nog steeds welkom ben. Het hoofdstuk Eendracht Aalst be gint... Opnieuw het voordeel van de vrije spe ler die ditmaal zijn ex-trainer zelf kon- takteerde voor een eventuele transfer. Mijnheer Fazekas vertrouwde mij eer lijkheidshalve toe dat hij weliswaar zijn typeploeg klaar had, maar gaf terzelf- dertijd te kennen wel geïnteresseerd te zijn in mijn overgang. Als laatste speler kwam ik de groep vervoegen en on danks een minder gelukkige periode als doublure hoop ik mijn verworven portie eersteklasseroutine ten bate te kunnen stellen van het team. Ik ben het type speler die zijn beperkingen beseft. Als je het niet van technische hoog standjes moet hebben, gebruik dan je voorhanden zijnde capaciteiten een goed positiespel, snel de tegenstrever de bal ontfutselen en gepast doorspe len naar een vrijstaande medemaat. Toch tevreden bij de «gedoodverf de» degradatiekandidaat Als je 30 jaar van eersteklassevoetbal verstoken bleef, mis je onmiskenbaar maturiteit en professionalisme, die een ervaren ral als ik aan honderd en één kleine dingen opmerk. Je moet de ploeg laten dragen door spelers die het klappen van de zweep in de topreeks kennen. Als ik meer en meer de kans krijg mij daarin te integreren, kan ik er alleen maar gelukkiger om worden. Als de aangekondigde versterking een feit wordt, komt de redding in zicht en een man die van zijn hobby een beroep kan maken is zeker niet vlug uit evenwicht te krijgen einde goed, alles goed Interv.A. De Mey J.-P. Van Hauwe dat ge dat in de voetbal niet ziet, steekt Zie, zo een circus dat heeft enorm veel diene scheidsrechterzijn Duitse kop in weg van een voetbalstadion. Er zijn de muil van een leeuw die ze daarvoor daar ook tribunes, business stoelen en speciaal laten binnenkomen. Awel, dat ja, zelfs loges, maar geen staanplaat- een kan gene Vlaamse leeuw geweest sen. De lichtmasten, goedgekeurd zjjn, zoniet was diene vent voor de rest door Magoken, waren van een serieus van zijn leven kopfloos. wattage, via sponsoring van ReddyKi- Qnze pa rappelleerde zich nog al te genodigde g0ed diene zelfde numero, maar met loges zien zitten in dat een Belgische, een beer van een rood, blauw en geel licht, ze waren vrouwmens en, luistert goed, die stak die leeuw zijne kop in haar muil... dat is 't Verschil met de voetbal is dat die inderdaad nog strafferen toebak. loges waar dat normaal gezien alleen ze hebben ze dan ook enige jaren invitées mogen inzitten 't dichtst bij de later, zij het in memoriam, voorzitster piste zijn, terwijl de goedkope en ei- Voor het leven gemaakt van de Lions genlijk de beste plaatsen bovenaan club zijn. De club met stamnummer 4 viert vol gend jaar zijn honderdste verjaardag. Misschien nog altijd met trainer Wasei- ge die dan zijn tiende opeenvolgende seizoen bij Club Luik zal aangevat heb ben. Waseige beweert echter aan zijn laatste seizoen bezig te zijn. Ook in Luik zegde men reeds twee jaar geleden dat trainer Waseige de beste transfer se dert jaren mocht genoemd worden en dat jaar had men werkelijk puik gepres teerd in de Europese beker, de Belgi sche beker, in de kompetitie eindigde men derde na KV Mechelen en Ander lecht. En dan begon de neerwaartse beweging er kwamen wrijvingen tus sen de té dure spelers Boffin, de Sart, Houben, Ernes en de trainer. Het be stuur koos voor Robert Waseige en Danny Boffin, Jean-Frangois de Sart en Jean-Marie Houben mochten voor een pak geld weg naar Anderlecht. Men wil op Rocourt een stevige basis leggen voor een nieuwe ploeg, een ploeg met een gedeelte ervaring, men rekent hiervoor op Munaron als betrouwbaar sluitstuk, Wegria als libero en als verde lers Quain en Krüzen, met in de spits Varga en Krncevic. Daarrond krijgt de jeugd zijn kans. Er dient aan toege voegd dat Ernes pas vorige week zijn eerste kans kreeg tegen Anderlecht om maar te vermelden dat de plaatsen duur zijn, men mag niet vergeten dat spelers als Ernes, Nijskens en Habrant mochten vertrekken. Lukte dit niet dan dienen zij geduldig en hard werkend te wachten op een kans. Het gaat zelfs zo ver dat Edi Krncevic op zoek is naar een andere ploeg... Henrie Krüzen Krüzen, 27 jaar en Nederlander - ex- PSV -, koos bewust voor Club Luik. Evenals Dieter Schwabe bij ons wilde hij weg bij KV Kortrijk. Hij speelde er vaak tegen zijn zin eenzaam in de spits. Hier bij Luik wordt hij vooral uitge speeld als spelverdeler en hij is een echte meevaller aan het worden, trou wens nog in een echte glansrol vorige week telgen Anderlecht. Men spreekt er reeds van een nieuwe Sljivo. Krüzen bracht er zelfs de moed voor op om de Franse taal aan te leren want als spel verdeler dient men te roepen en te pra ten. Als beloning voor zijn goed preste ren zou hij graag volgend jaar in Zwe den zitten met de Nederlandse ploeg, in 1988 behoorde hij reeds tot de kern van Oranje. Voor hem moet Club Luik een wipplank naar de nationale ploeg worden... Jacky Munaron Op cruciale momenten was Jacky Mu- naron van goudwaarde. We herinneren ons nog zijn glansprestaties in Europe se bekerwedstrijden. Hij speelt reeds twee jaar bij Club Luik en leek na de Anderlechtperiode weg te zakken bij de onbekenden, Luik gaf hem een kans en Jacky faalde niet. Integendeel, eind mei kreeg hij nog een aanbieding van Grasshoppers Zürich ondanks zijn... 35 jaar. En toch had Jacky het niet gemakkelijk dit seizoenbegin pas op 8 juli begin nen trainen, dit na een ongevaleen barst in een halswen/el en een gebro ken staartbeen vereisten een zeer zwa re medicatie. Volgens de doelwachter beschikt Luik dit seizoen over een achttal zeer erva ren spelers, de rest is 21 of jonger. Theoretisch schijnt men verzwakt uit de transferperiode te komen maar langs de andere kant is de sfeer er duidelijk verbeterd er is een gezonde concurrentie en de jonge spelers lopen er meer dan gemotiveerd bij, kortom terug een winnaarsmentaliteit alhoewel men nog geen enkele wedstrijd won na der dan vorig jaar, men speelde im mers al tegen Standard, Gent en Ant werp en daarbij drie verplaatsingen vier punten maar wellicht twee punten te weinig volgens Waseige. Twee punten voor Eendracht Aalst Club Luik speelde voortreffelijk tegen Anderlecht en wil vandaag zeker niet met ledige handen naar Luik terug. Wij daarentegen moeten het in wedstrij den zoals vandaag verwezenlijken één punt is niet genoeg meer, men dient thuis het maximum te halen, zo ook in de volgende matchen tegen Germinal en Waregem. We zijn niet vernederd op Brugge, verre van, zodat alle kansen zeker en vast behouden blijven met of zonder versterking. We staan terug op de laatste plaats in de klassering samen met Charleroi, ei genaardig genoeg spelen we allebei voor dezelfde sponsor en in dezelfde uitrusting- Aangeworven Henrie Krüzen (26, KV Kortrijk), Tamas Monos (23, Ekeren) Afgestaan Danny Boffin (26, Ander lecht), Jean-Frangois de Sart (29, An derlecht), Jean-Marie Houben (24, An derlecht), Nebosja Malbasa (32, Char leroi), Frédéric Waseige (26, AA Gent) en Didier Stas (21, Hoei Sport). Nous souhaitons la bienvenue aux dirigeants, joueurs et supporters de RC Uège. A. De Mey Weekblad van Dender- Durme- en Scheldestreek

De Voorpost | 1991 | | pagina 35