Voetwegel langs Molenbeek te Mere wordt hersteld Aalsters raadslid Willy Van Mossevelde sluit periode als VU-politieker af Met Plessch Kermis steekt Dekenij Dorp Erembodegem steeds feestlont aan m Hondenschool 'De Losse Lijn' in opmars Na drie jaar wachten 4 - 27.9.1991 - De Voorpost Vervolg van blz. 1 Schepen Van Wilder gaf de nodige technische toelichtingen het wordt een dynamische verwarming die weinig cirkulatie geeft en geen tocht. Toch vond raadslid J. De Wolf dat er nog te weinig details in het dossier te vinden zijn en ver zocht om het punt te verdagen want hij was er van overtuigd dat er na de goedkeuring geen wijzigingen meer mogelijk zijn zoals schepen Van Wilder voorstelde. Het betreft ech ter "kleine wijzigingen die anders tot dwaze problemen zouden leiden en in dat opzicht is men bereid toch kleine zaken te veranderen". De twee uitgebreide werken aan de sporthal worden op 11 miljoen ge raamd zodat men thans aan een be drag van 77 miljoen komt, wat De Wolf andermaal deed reageren: "Vroeger heeft men gezegd dat men over de 50 miljoen niet zo mocht gaan en wie weet hoeveel er nog gaat bijkomen?", waarop schepen Van Wilder beaamde "dat er nog heel wat kan bijkomen". Toch voor spelde hij een kleiner verbruik van verwarming met het aangewende systeem omdat het vlugger opwarmt en men gedurende perioden van in- aktiviteit ze volledig kan afleggen. Grondverkoop Aan de Putstraat zal de gemeente een kleine eigendom van 33 m2 ver kopen aan de aanpalende eigenaar. Het is een perceel dat nog dateert van de onteigening van de rooilijn en in feite geen waarde heeft voor de gemeente. Het geheel werd op 10.000 fr geschat terwijl men een schatting gedaan heeft van 380.000F voor een ander perceel van 1.550 m2 dat in het BPA J. De Somerlaan ligt. Deze gronden, meestal landbouwgronden, zullen aan de ILVA verkocht worden. Kerkhoven Langs de andere kant moet de ge meente grond verwerven voor de aanleg van de begraafplaatsen van Erondegem en Erpe. In Erpe be treft het een oppervlakte van bijna 2 ha waarvoor 747.000F moet betaald worden met daarbij nog een pacht- vergoeding van ruim 300.000F. Het dossier kan biijna afgesloten wor den, alleen moeten nog twee eigen aars betaald worden maar dit is te wijten aan het opzoeken van de erf genamen. In Erondegem bedraagt de uitbrei ding van de begraafplaats bijna een halve ha waarvoor de gemeente ruim 800.000F moet betalen aan onteigenings- en prachtvergoeding. Men besliste tevens om voor elk kerkhof een ontwerp te laten ma ken. T.M.V.W. In de gemeenteraad werd een voor stel tot wijziging van de statuten goedgekeurd. Dit komt op een her- strukturering neer die een uitbrei ding omvat van de huidige distribu tie aktiviteit en een stijging van de nieuwe T-aandelen. Dientengevolge werden ook de mo daliteiten van waterlevering en dis tributie bepaald. Een aanvullende lening van 1,15 n: joen werd goedgekeurd om i onderhoudswerken uit te voeiJ aan kleine wegen. Een tweede I ning moet dienen voor overlagirf werken in bepaalde straten vanl deelgemeenten Erpe-Mere, Baf brugge, Erondegem, Aaigem j Burst. Deze bedraagt: 1.782.0T Een laatste, voor een bedrag van ij miljoen, dient ter financiering v de volstorting van de aandelen het kapitaal van de Intercommuni le Vereniging voor Crematorim beheer van de Provincie. J Rond de uitstap van Aalsiers gemeenteraadslid Willy Van Mossevelde uit de VU-partij en zijn onafhankelijke opstelling in de raad, zijn er de laatste tijd vanuit verschillende politieke hoeken reeds heel wat bedenkingen en randbemerkingen geuit. Om even orde op zaken te stellen had Willy Van Mossevelde vorige maandag de persvertegenwoordigers uitgenodigd. In een round-up heeft hij getracht een duidelgk beeld op te hangen van wat zich in verband met zyn politieke situatie en standpunt bepaling heeft gedreven. Voor wat zijn persoonlijke richtingsbepaling in het toekomstige Aalsterse politieke leven betrof, liet hij echter niet in zijn kaarten kijken. Van Mossevelde wenste vooraf te stellen dat zijn verklaringen enkel waren gebaseerd op realiteit en niet op rancunes of op afrekening uit waren. Hij wenste een periode uit zijn leven af te sluiten, door op een eerlijke en realistische wijze orde op zaken te stellen. Hiermee zou hij trachten alle roddel in verband met zijn ontslag en weggaan de kop in te drukken. "In het verleden heb ik alles met volle overgave en overtuiging ge daan en beklaag ik mij niets. Mis schien zou ik wel, moest ik alle erva ringen die ik nu op gedaan heb vooraf kunnen inschatten hebben, ik bepaalde zaken wel anders zou gedaan hebben. Spijt is er echter niet bij." verklaarde het raadslid. "Ik heb mij in de politiek laten inspi reren door mijn Vlaamse idealisti sche vrijheidsgevoelens." In de jaren zestig als student, kon Willy Van Mossevelde zich geen an dere partij dan de VU inbeelden, waar hij zijn ingenomen standpun ten kon verdedigen en trachten waar te maken. Het VU-gedachten- goed was het zijne. Vanaf de zeven tiger jaren was hij dan ook op de Volksuniekiezerslijsten terug te vinden. "Dit is 21 jaar terug. Ik ver onderstel dat ik dus nu wel politiek volwassen moet zijn en toch schei den onze wegen nu. Hoe komt iets zo ver vroeg Van Mosselvelde zich openlijk af. "Dat groeit lang zaam. Het broeit verder. Slapeloze nachten gaan er aan vooraf. Het is als een puzzel waarin ieder deeltje zijn belang heeft maar die men in zijn geheel moet overschouwen wil men hem begrijpen" omschreef Van Mossevelde. Als eerste luik in de redenenlijst om de VU vaarwel te zeggen is volgens hem dat de partij weinig van haar strijdpunten heeft weten te konkre- tiseren. "Een ding is zeker. Niet voor de Belgische aanpak ben ik tot de Vlaamse Nationalisten toegetre den. Ook ten tijde van het Egmont- pakt had ik er al moeite mee. Ik zal mij ook in de toekomst met dit Vlaams-Nationalistisch idee opstel len" verklaarde Van Mossevelde. Voorts is er ook het probleem van de belofte tot opvolging geweest. Aangaande de overname van het VU-kopmanschap in het arrondis sement Aalst, voelde Van Mosse velde zich jaren aan het lijntje ge houden. Hij had zich dan ook voor genomen komende beloften te la ten konkretiseren. Hij zou duidelij ke afspraken door de betrokkenen laten op papier zetten want voor hem was duidelijk gebleken dat een handtekening veel belangrijker is dan woorden. In oktober 1990 werd hij naar Brus sel uitgenodigd voor een open ge sprek met Willy Kuypers, Jan Cau- dron en Willy De Saeger. Men kwam er tot een akkoord waarin werd bepaald dat Jan Caudron de lijst zou aanvoeren. Van Mossevel de zou eerste opvolger worden met dien verstande dat hij na twee jaar Jan Caudron zou opvolgen. Bij de vraag van Van Mossevelde dit alles op papier te zetten werd hem door Willy Kuypers schriftelijk geant woord dat het in de VU niet gebrui kelijk was dat dit schriftelijk gebeur de. Hiervan bleek Jan Caudron ach teraf geen weet te hebben. Vanaf dat ogenblik was voor Van Mosse velde de kous af. Tijdens een onder houd met Jaak Gabriels enkele we ken later probeerde men nog een doekje voor het bloeden te vinden maar Van Mossevelde beschouwde het als een afgedane zaak. Ook in Aalst had Van Mossevelde al een hele tijd voor zichzelf uitge maakt dat hij bij de VU niets meer te zoeken had. "Door onverzettelijk gedrag verloren we bij de lijstvor- ming van de laatste gemeenteraads verkiezingen Anton Blommaert, Mieke en Erik Arijs, Jan Van Der Burght en Frans Jansegers. Terecht merkte een journalist toen op dat de lijst wel een kop en een staart had, maar geen buik. Voor een buik is echter voeding nodig. Die kan men bekomen door mensen aan te trek ken en niet af te stoten. Wanneer men zich in eigen rangen te veel verdeeld gedraagt dan wordt dit ook naar buitenuit zichtbaar. Men kan zich niet blijven wegsteken ach ter de dekmantel van pluralisme en vrijheid." aldus Van Mossevelde. "Genoemde mensen die ons verlie ten deden dit niet zomaar. Wanneer voor sommigen het verschijnen in de krant belangrijker is dan zich in de groep te manifesteren dan kun nen de gevolgen niet uitblijven. Ge durende 25 jaar heb ik moeten vra gen. Nu niet meer, ik vroeg niks, de andere partijen kwamen me consul teren. Hoe ik ook alles ervaren heb, is dit steeds geweest als een vrij mens in de politiek en ik ben nog altijd een vrij mens. Ik dacht dat men in de politiek alles op een gentlemans wijze kon rege len. Er blijkt echter dat in de poli tiek meer met de ellebogen moet gewerkt worden dan met het ge zond verstand. Ik heb de politiek niet nodig maar ik doe het zo graag. Een plaats moet men verdienen" zo besloot Van Mossevelde, hierbij zichzelf een Vlaamse Vrije Demo- kraat noemend in de echter beteke nis van het woord. Of we hiermee een link moesten leggen naar be paalde partijen toe met zelfde ken- letters zal in de toekomst vlug ge noeg blijken. P.H. Aalst. Willy van Mossevelde'Ik streefde ernaar op een menselijke en sen manier, zoals een gentleman, aan poltiek te doen. Maar ellebogenwerk bl belangrijker dan gezond verstand te zijn Hondenschool 'De Losse Lijn' die zich in de Hofstraat te Kerksken heeft gevestigd, kent de laatste ja ren een bestendige groei wat het aantal leden betreft. De vlotte sociale ingesteldheid van medewerkers en personeel en de kwalitatief hoogstaande begelei ding van baasjes en honden, is hier voor een verklaring. Het is dan ook niet verwonderlijk dat de jaarlijkse clubmatch op een zeer grote belangstelling mocht re kenen. De verschillende groepen, van pups tot wedstrijdhonden, zetten hun beste pootjes voor om in hun kate- gorie de kampioenstitel te verove ren. De prijsverdeling, na een namiddag van sportieve inzet (en soms wat geblaf) zag er als volgt uit groep A clubkampioen Jean Paul Deprez met Rottweiler Max; groep B clubkampioen onder voorbehoud Yvo De Dobbeleir met de Duitse herder Trasca; groep C clubkam pioen Erna Beauprez met de labra dor Vicky en groep D clubkampi oen Danny Keikens met Rottweiler Arak. Hondenschool 'De Losse Lijn' heeft zijn oefenterreinen aan de Hofstraat te Kerksken en de trai ningen hebben plaats op dinsdag en vrijdag telkens vanaf 20.00 uur. Hondenclub 'De Losse Lijn' aan het werk tijdens een clubmatch sportieve inzet troef Vervolg van blz. 1 - De realisatie van de nu reeds overbekende jaarlijkse originele kinderkarnaval (geesteskind van A. Van Neck). Jaarlijks stappen nu nog een 300-tal kinderen kleurrijk het dorp rond t.g.v. Aalst Karnaval. Daarna kunnen ze genieten van een gratis show programma en krijgen ze als af scheid een geschenkzakje vanwe ge Dekenij Dorp. Deze kinder karnaval vraagt alvast een ernsti ge financiële inspanning van de leden. - De avondmarkt op donderdag avond met de junikermis. Maar Dekenij Dorp heeft ook min der goede herinneringen- Midden '87 kon men werkelijk spre ken van een midlife-krisis. Vele le den bleken passief en onverschillig, de vergaderingen werden nog door enkelen bijgewoond en er volgde een ontslag van de bestuursleden. Men was eerder ook afgestapt van een dekenschap en had gekozen voor een bestuur met "woordvoer ders", bijgestaan door enkele men sen. We noteerden namen van Rigo Eeckhout, Arie Van Neck, Ulrik Van Humbeeck en later ook Etien- ne Cooman. Dit wil nu niet zeggen dat Dekenij Dorp ondertussen stil had gezeten! Er werd geijverd voor het verkrijgen van een blauwe zone in de voornaamste straten van het dorpscentrum; tijdens de kerstpe riode werd begonnen het dorpscen trum aangenaam te versieren; ook begon de gulle Kerstman jaarlijks zijn ronde te doen. Deze Kerstman is intussen wel een vertrouwd beeld geworden tijdens de kerstperiode. Talloze kermisaktiviteiten zoals hopworpen, play-backwedstrijden, optreden van krachtpatsers, rond gang van jazz-orkesten waren niet onaardig maar waren spijtig genoeg een kort leven beschoren... Eind '87 werd door Dekenij Dorp de alarmbel geluid en uit de daarop volgende algemene vergadering werd een nieuw maar klassiek be stuur gekozen dat er na enkele kleine wijzigingen nu uitziet als volgt: voorzitter Luc Caudron, pen ningmeester Pascal De Moor, koör- dinator Germain Moens, onder voorzitter Lieven Van Impe, sekre- taris Jaak Herwege. Een nieuwe realisatie van Dekenij Dorp is sindsdien de aktie "Moe- derkensdag" waarbij de leden van de dekenij die dag hun klanten be denken met een prachtige roos in geschenkverpakking. Erembodegem Kermis werd ook al meer leven ingeblazen met de orga nisatie van een krachtzeskamp in de straten van het dorpscentrum. Deze sportief-ludieke tandem draagt nu na 3 uitgaven de sympatie weg van alle Erembodegemnaars. Ook het opnieuw in leven roepen van de vroegere hopworpen, nu weliswaar naar een echte massieve gouden hopbel mag uniek genoemd worden! Ook Plessch Kermis kent weer een opbloei. Naast de van vroeger, door Paul De Brouwer, opgestarte an tiek- en prondelmarkt wordt nu voor de vierde maal op zondag 29 september a.s. een klcinveemarkt gehouden. Aan de antiek- en prondelmarkt, van 13 tot 20 uur, in de Stations straat en de Kerkstraat mag ieder een deelnemen. De kleinveemarkt wordt gehouden op het Kerkplein. Inschrijving al daar tot 15 uur. Gratis deelname! Onder het oog van een dierenaj en kenners worden de "dieren' alvast bedacht met i prijs in baar geld... Maandag 30 september lokt nieti leen de jaarmarkt, ingericht do het stadsbestuur, vanaf 10 ui maar ook de reuze-braderij geret seerd door de handelaars van Del nij Dorp, beslist een legei Plessch-kermisvierders naar 1 Erembodegemse dorpscentrum. Vanaf 11 uur is er disco-show n Mark Van der Steen in café 1 Pub (gratis inkom!). Van 11 tot O uur organiseert VKSJ-Erembot gem het 3de VKSJ-eetfestijn inl Parochiehuis en tijdens de jai mas markt. Vanaf 12 uur, is er eetge lager genheid vóór het huis Fijnkost in iatie Stationsstraat, i.s.m. frituur gdce Lekpot. Ook zondag vanaf 121 wordt er kip aan 't spit en ko« cGi schotel opgediend. schel Vermelden we nog dat er zaterd rafgi 28 september vanaf 20 uur een n m ze-kaarting plaatsheeft in Café 1 irievc rum in de Keppestraat en dat men danslustigen zaterdag welkom 1 orwe in het Gerstenhof waar de rijge Erembodegem vanaf 21 uur t en 2 "Jaarmarktbal" organiseert met rin s orkest Arnold D.S. Band, maaro hij in Sporthal Denderdal waar om arver uur de 9e Plessch Kermis-TD t iders ZVC De Kluizen met DJ J. Van< inwo Steen op het feestprogramma stt >m S1 De aktieve Dekenij Dorp Ereml ber v degem wenst iedereen alvast 1 van T heel prettige Plessch Kermis tot ten 0 (De BiH denv odigc 'cGa naar CV] nde e feitje d we

De Voorpost | 1991 | | pagina 4