Aalsterse textielnijverheid kent verdere achteruitgang Denderstreek kent nu ook een Vlaams Nationale Debatclub Bowlingclub Alloo bestaat tien jaar zindheid over fietspad ifl'st-Gijzegem Beco legt de boeken neer en Du Pare moet afslanken "~De Voorpost - 27.9.1991 - 5 Vorige vrijdag werd in het Vlaamse Centrum Hof ten Dale aan de Kerk- Centrum, die met dat doel werd op- veldstraat 31 te Mere, het werkjaar 1991-92 van de Vlaams Nationale gericht. Voorzitter is de Meerse mj- Debatclub van de Denderstreek geopend. Peter De Roover verdedigde er veraar Marcel Van de Brulle. zijn standpunt omtrent: Vlaanderen onafhankelijk: een realistische oplos- Het Hof ten Dale wordt door ver sing? In een geanimeerd debat werd hierover van gedachten gewisseld. scheidene Vlaamse verenigingen gebruikt als vergaderlokaal. Zo vin jaren werd het goed van de familie den Davidsfondsafdeling Mere, de yan Dorpe aangekocht door Gode- Heemkundige Kring en tal van lieve Jansegers, met de bedoeling er jeugd- en vrijetijdsorganisaties met een Vlaams nationaal ontmoetings- nationalistische inslag, hun weg De Wijmenstraat is een belangrijke verbindingsweg met Impe dorp (a) vindt wel altijd een reden om vieren. In Impe is dat ook zo. de inhuldiging van de ver- Wijmenstraa't en het tien bestaan van café 't Buiten- aangegrepen voor een dat men 'Impetuoso '91' gedoopt. feest kwam er door toedoen een aantal middenstanders die zeer afwisselend programma instelden. 27 september vangt het it om 18.00 uur met een feestelij- ondmarkt met oude ambach- d en brocanten in de kijker. De kt heeft plaats op het Dorp en in Wijmenstraat. Er wordt ook een 'erk, aangeboden door de ju- irende herberg, afgestoken als ituk van deze eerste avond, ir dat vuurwerk heeft men een roep gedaan op de heer Hen- ckx uit Antwerpen die op dit vlak :en hele reputatie bezit. Hij zorg- voor het vuurwerk op feestelijk- len in Knokke, Utrecht en zelfs Bangkok. terdag 28 september heeft de :miere voor Oost-Vlaanderen als van 'Urbanus en zijn nuiten'. Het is een marionetten- :1 gebracht door Theater Houte- De voorstelling heeft plaats in feesttent op het dorp te Impe. Het is een spel in zes bedrijven met spitse dialogen en knotsgekke lied jes. De voorstelling begint om 15.00 uur. Zaterdagavond staat er dan een fuif op het programma met Rocking Chair (ex The Caravans). Zij brengen covers. Joris De Clippe- leir is geen onbekende voor de VTM kijkers. Hij was finalist van de Soundmix show en in Impe brengt hij nog eens zijn Leonard Cohen act. Top of the bill is het optreden van Wigbert die aardig op weg is om een mediaster te worden. Geen talk show of muziekprogramma of Wig- bert is erbij betrokken. Wigbert is een entertainer die in de traditie van Raymond Van het Groene- woud en Jan De Wilde een Neder landstalige tekst lekker laat swin gen. Zondagvoormiddag om 10.00 uur wordt dat de vernieuwde Wijmen straat officieel ingehuldigd. De Kon. Fanfare Sint-Cecilia uit Eron- degem zal van de partij zijn. Om 18.00 uur wordt er een warme lucht ballon opgelaten. Iemand uit het publiek kan mee. Het weekend wordt muzikaal besloten in de feest tent met een optreden van Freddy Couché's Dansband. (da) Peter De Roover, voorzitter van de Vlaamse Volksbeweging (VVB) heeft reeds vroeger al heel wat stof doen opwaaien. Niet alleen is hij erin geslaagd om de VVB die een ouwemannenclub geworden was, nieuw leven in te blazen: onder im puls van Peter De Roover en zijn energieke sekretaris Jan Janbon werd begin dit jaar een kongres ge organiseerd onder het motto: Onze toekomst in Europa: Vlaanderen Onafhankelijk. De WB kwam op dit kongres tot het besluit dat Vlaanderen zonder België verder zijn weg moest gaan. Wat voor de enen de enig mogelijke oplossing is voor het Belgisch nationaliteiten- probleem, wordt door anderen weg gehoond als extremistisch gewau wel. Waarom een Vlaams-Nationale Debatclub? Het is een feit dat-de politieke we reld, steeds complexer en dus moei lijker te doorgronden wordt. De verhouding Vlaanderen - Wallonië - Brussel - Europa, wordt voortdu rend belast en beladen met nieuwe termen, omschrijvingen, instellin gen, wijzigingen, vestigingen en be sluiten. De man en vrouw om wie het uitein delijk allemaal gaat, zien de bomen in het bQs niet meer. Veel bewerin gen, standpunten, maatregelen, ac ties en reacties, steunen op onwe tendheid, onbegrip en misverstan den, zodat het klimaat van steriele twist en verdeeldheid steeds meer de leefwereld van de serene vlaming verziekt. Elke poging om die nega tieve trend te veranderen, moet toe gejuicht worden. Hiertoe kan het verantwoord en verhelderend de bat bijdragen en in die zin wil de Vlaamse Nationale Debatclub Denderstreek zich manifesteren. Haar enig doel bestaat erin een po sitieve bijdrage te leveren tot Vlaams begrip, Vlaamse reflex en Vlaams bewustzijn. Het Hof ten Dale Aan de Kerkveldstraat 31 te Mere treft men het aloude erf het Hof ten Dale aan. Begin van de zeventiger centrum van te maken. Het boeren hof werd volledig door vrijwilligers opgeknapt en ingericht. In 1974 volgde na heel wat zwoegen de offi- vrijdag volgt op 8 november '91 een avond met Guido Tastenhove, op 17 januari '92 Hector Van Oevelen, 13 maart '92 debatteert men over het gebied Komen en op 15 mei '92 leidt Johan Laeremans de slotavond over komitee der randgemeenten. Meer informatie over elke debat avond wordt later verstrekt of kan ook verkregen worden bij penning- naar het Hof ten Dale. Ook de meester van de debatclub: André Vlaams Nationale Debatclub Den derstreek heeft het uitgekozen als ideale plek voor zijn debatavonden. De Henau, Brielstraat 35 te 9550 Hillegem. (Herzele). P.H. ciële opening. Het pand kreeg de benaming Hof ten Dale mee. Het Debatprogramma wordt beheerd door de vzw Vlaams Na het openingsdebat van vorige Vorige week legde PVBA Bruynzeel Textiles, beter bekend onder de merk naam van de hemden die er gemaakt worden, Beco, de boeken neer bij de Aalsterse Kamer van Koophandel. Negentig personeelsleden staan hier door op straat. zeel-De Clippel. De produktie van allerlei weefsel en witgoed was het maatschappelijk doel van de ven nootschap. In 1984 werd de firma omgevormd tot een PVBA. De jongste jaren daalde de omzet in verontrustende mate. Twee her- struktureringen mislukten en er sta pelde zich een schuld op aan de RSZ van bij de 25 miljoen frank. Door de GIMV werd een nieuw herstruktureringsdossier afgewe zen. Eerder werden reeds de eigen verkoopspunten afgebouwd,- maar ^6 ontslagen. Kousenfabriek Bos- de perspektieven bleven steeds bij- tee's 's duidelijk aan herstructure- zonder negatief. ring toe. Het werklozenpercentage bedraagt er bestendig 20 a 30%. Vakbondssekretaris Willy Souf- friau geeft de mogelijke oorzaken aan van de minder gunstige periode De firma Beco, aan de Ledebaan Aalsterse kousenfabrikant Bosteels die het bedrijf beleeft "Alles wijst 234 te Aalst werd opgericht in 1939 (Du Pare) op een strukturele overtolligheid onder de benamhrg Firma Bruyn- Vanaf 15 oktober rullen bij Du Pare 1 op 4 personeelsleden. De om- 56 werknemers ontslagen worden. 7.et Uaalt jaarlijks. De opeenvolgen- Vorige week bereikten de bedrijfs- de warme zomers hebben voor een leiding van Bosteels en de vakbon- kousenfabnkant als Du Pare een den een akkoord over de sociale negatief gevolg. Daarenboven doet begeleiding van de ontslagen werk- de fantasiekous, iets waarin Du nemers. In 1986 telde Du Pare nog 577 ar beidskrachten en 70 bedienden. Vandaag zijn het er nog 470 en 62. 107 vloeiden af ondanks Maribel en tewerkstellingsakkoorden. Die cij- Parc zich specialiseerde, het duide lijk minder goed op de markt. Er werd een aanvaardbare oplossing uitgewerkt met de voor bedrijven in herstrukturering geldende toela gen, gouden handdruk en het niet fers"worden"nu"nog"aangedTkT met Prese"teren van de opzegginsperio- - - - - de van wie snel ander werk vindt P.H. maandag 23 september 1991 was er buitengewoon veel volk komen :etge togen naar de vergadering "Spoorweg, bljjf weg die plaats had op >st in liatief van Mare Gielens en Lutgart Vergeylen. Het debat had plaats in ur gdcentrum Pallieter te Hofstade. 12 kon re Gielens leidde de vergadering reaktie had hij daarin zijn visie im- schetste de gebeurtenissen die mers afgezwakt naar een spoorlijn aten rafgingen. De SP-kopman van Dendermonde-Gijzegem met bus- t, Marc Galle, had verscheide- diensten van Gijzegem naar Aalst, ieven verstuurd naar nationale Mare Gielens replikeerde dat deze dat men om de heraanleg van de gewijzigde houding niets ter zake 1 Qrweg Aalst-Dendermonde te de rijgen. Op 14 augustus ver- mr «n zijn mening in de kranten, metl irin stond onomwonden te lezen hij sinds 1984 ijverde om de ^verbinding tussen de twee TD idersteden te verwezenlijken. Vani inwoners van Hofstade en Gij- na sti au sloegen alarm en op 11 sep- -rei" ber vielen de eerste uitnodigin- ast van Mare Gielens in de brieven- deed gezien zij voortvloeide uit het feit van de samenroeping van deze vergadering en niets verandert aan de brieven die in Brussel liggen. De burgemeester van Aalst ver klaarde het standpunt van het stads bestuur en gaf lezing van verschei dene brieven. Zij stelde dat de stad Aalst alles in het werk moest stellen om het behoud van het fietspad te garanderen. Bovendien stelde zij is tcx sen om een volksvergadering te dat de mensen zich nodeloos zorgen "m waarop ook Mare Galle uit- maakten omdat bij de NMBS geen igd werd. kredieten voorzien werden voor de tc Galle ging onmiddellijk in de aanleg van Aalst-Dendermonde. :naanval met een persartikel van Mare Gielens beaamde dat in het CVP-werkgroep uit Dender- tienjarenplan 1991-2000 daarvoor 'de en vond het spijtig dat zijn inderdaad geen financiële ruimte «eitje van 14 september niet ver- was, maar dat de mogelijkheden wel werd. Gealarmeerd door de voorzien werden in het Star21-pro- jekt. Hij beklemtoonde dat het in dergelijke situatie wèl gevaarlijk is als toppolitici gaan aandringen, kre dieten kunnen immers gevonden worden als de druk groot genoeg is. Vanuit de vergadering kwamen di verse vragen die grotendeels door de burgemeester beantwoord wer den. Zo werd er ook gewezen op het gevaar van een hogedrük-aardgas- leiding die in de bedding van het spoortrajekt werd aangelegd. Uit eindelijk kwam men tot het besluit dat de aanleg van de Rijksweg N41 een snelle busverbinding tussen Aalst en Dendermonde mogelijk maakt. De aanbesteding voor de Rijksweg zal gebeuren in 1993. Alle aanwezige partijen CVP, PW en SP verklaarden zich akkoord dat dit standpunt in de toekomst zou verdedigd worden. In de gemeente raad van Aalst zal men daar stelling over innemen naar de nationale in stanties toe. Aalst. Davidsfonds Mijlbeek stelde de nieuwe boeken en platen voor in 't Apostelken (a) De Wijmenstraat werd helemaal heraangelegd en wordt tijdens het Bowlingclub Alloo kan in het kader met veel feestelijkheden in gebruik genomen (a) van Khet Aalsterse sportieve gebeu- q 1|4 ren bestempeld worden als één van rei )el Voor Aalst lijkt 1991 op sportief vlak het topjaar te worden. Sabine Appelmans, werd sportvrouw van het jaar, Eendracht Aalst promoveerde naar eerste afdeling en Peter De Backer werd onverwacht Europees Biljartkampioen kader 47/1. Ookderekreatieve sportbeoefenaars lieten in Aalst van zich spreken met als uitschieters het fameuze werelduurrecord van zaalvoetbalclub Juventus en in augustus de overwinning van een ploeg van het stadspersoneel in de Ronde van België voor wielertoeristen. de vaste waarden. Opgericht in 1981 door Bruno Rossi en de inmiddels overleden Willy Alloo kan de club tien jaar later terugblikken op een schitterend palmares, waarbij de vereniging gestart in de competitie van de 4e afdeling meteen kam pioen werd en in drie jaar tijd, even veel kampioenstitels in de wacht sleepte. Óp die manier kwam de club in 1984 in de hoogste afdeling terecht om er in het seizoen '89-'90 kampioen te worden, nadat ze het jaar voordien al de beker van België Gelet op al deze resultaten was het dan ook niet echt een verrassing dat Bowlingclub Alloo zowel in 1989 als in 1990 verkozen werd tot sportlau- reaat van de stad Aalst. De zeer dynamische voorzitter Bru no Rossi is dan ook terecht fier over hetgeen in de afgelopen 10 jaar vooral onder zijn impuls gereali seerd werd. Hij werd trouwens in 1986 juist omwille van zijn grote in zet voor de club verkozen tot pers- laureaat. De bowlingsport zelf, die pas in de zeventiger jaren bij ons tot volle bloei is gekomen, is een gezins vriendelijke sport met een grote re- kreatieve waarde en een direkt so ciaal kontakt, terwijl voor diegenen die er zich echt willen op toeleggen, de stap naar de kompetitiesport bij na vanzelfsprekend is. Bowlingclub Alloo werd dan ook door het stadsbestuur begiftigd met een relatiegeschenk als blijk van er kentelijkheid. Vorige week werd dit plechtig overhandigd door schepen Patrick De Smedt. P.H.

De Voorpost | 1991 | | pagina 5