Baardegem beleeft opnieuw golden sixties in nineties-kleedje met The Layabouts De Jeugdige Waker van Aalst is weer druk in de weer... l lomantiekschilder 3 halter Billet Je gast in Hekelgem De Voorpost - 27.9.1991 - 9 De Voorpost weekend in navolging van Herderrock en andere rockfestivals in Groot-Aalst en als voorsmaakje op de vierde editie van Alleijong in oktober, gaat men nu ook in Baardegem de toer op van de laaiende muziek uit de zestiger jaren. Op zaterdag 28 september zijn The Layabouts opnieuw te gast in zaal Ons Huis, Hoogstraat 86 te Baardegem, vanaf 20 uur. :pe V( n ti dei n n nen g iet »elfcegi 'orig jaar werd het revival-optre- n van The Layabouts eèn over- I londerend Baardegems sukses. Be hoord door de retro-sfeer heeft deze, oorspronkelijk in Lebbe en omgeving ontstane groep, te ug uitgenodigd. 'an sixties naar nineties in van de zestiger jaren, werden iieel wat jonge muziekminnende longeren aangesproken door de iuziek van de Engelse groepen als The Shadows, Rolling Stones,... Dit was ook het geval met de gebroe ders Peeters uit Lebbeke. In 1962 ruilden zij hun fanfare-instrument met een elektrische gitaar en richt ten met vriend Eddy Du Bois 'Riff and his bue Sharks' op. Steff Pee ters nam als zanger plaats aan de micro terwijl broer Leo gitaar speel de en broer Erik achter het drum stel plaats nam. Eddy Du Bois vulde aan met bas-gitaar. Met veel ambi ties en weinig materiaal werd van 1 alst. Kunstschilder Walter Billet expozeert van 5 tot 20 oktober in het (ultureel Centrum van Affligem 5 e.m. 20 oktober is de Assese iunstschilder Walter Billet te gast af in Hekelgem. De tentoonstelling ur aat door in het Kultureel Centrum «V Abdij Affligem' te Hekelgem, zaal de V De schilder toont de grote ver- m cheidenheid van werken van het m andelijk leven, met de Brabantse tSl rekpaarden, binnenkoeren van be- •ed 1011 ;.K staande pachthoven, pa; start gegaan. Omwille van zijn jeugdige leeftijd, werd broer Erik vervangen door Pierre Van Espen uit Wieze die de groep met ritme-gitaar kwam ver sterken. De sporadische optredens en de zondagspree zijn echter vol doende om de groep in leven te houden. Steff, Leo en Pierre gaan om den brode als ritmesektie spelen in het balorkest 'The Magnets'. Daar lopen ze de drummer Willy Marckx tegen het lijf. Het duurt niet lang of de vier brengen tijdens de Magnets-optredens een aparte rockshow. Na korte tijd reeds komen de wals jes en andere polka's hun strot uit, zodat ze er met vier vandoor gaan om The Layabouts te vormen. Deze naam is geïnspireerd door een uit spraak van Mick Jagger tijdens een intervieuw over The Rolling Stones. 'We're just a bunch of Layabouts'. Er komen steeds meer aanbiedin gen voor optredens binnen en ook de onvermijdelijke festivals en wed strijden bezorgen The Layabouts behoorlijk wat weerklank overal in Vlaanderen. Vele balzalen en dan cings passeren de revue vooraleer het eerste platenkontrakt in de bus valt. Wanneer The Layabouts in maart '66 de studio intrekken om een eer ste plaatje 'When T'm looking to the Sky' en 'Dear Onze' te realise ren konden ze nooit verhopen dat hiervan meer dan 10.000 zwarte schijfjes zouden over de toonbank gaan. Hun optredens volgen elkaar in steeds sneller tempo op, soms tot driemaal per week. Zelfs als bege leidingsgroep van Jimmy Frey ko men zij voor het voetlicht. Dat drukke bestaan valt natuurlijk niet voor iedereen even goed mee en er ontstaan wrijvingen in de groep zodat Eddy de groep verlaat en vervangen wordt door Fons Coo- reman. Door het publiek blijft alles even goed meevallen. Dat wordt overduidelijk bewezen door drie nieuwe nummers die op plaat wor den uitgebracht. Een live-optreden op het suksesrijk BRT2 programma 'Partytime/Rudi's klub' onder streept eens te meer hun sukses. Artikels over de groep in de mu- Aalst. Steff en Leo Peeters, Eddy Du bois, Pierre Van Espen, Fons Cooreman en Willy Marckx met Gina Peeters en animator N'Diaye opnieuw na 20 jaar samen onder hun 'Layabouts' logo het lijf maar naar gelang de jaren vorderen worden de kontakten va ger en zwermen ze uit. In 1988, na twintig jaar als groep non-aktief te zijn geweest, wordt op vraag van vroegere fans na veel overenweer gepalaber de groep op nieuw samengebracht. Een éénma lige revival-optreden zien ze wel zit ten. Alle zes, zoals ze nooit samen op de scene stonden vinden ze el kaar terug voor dit aanstekelijk pro- jekt. En enkele hadden dochters ge kregen die groot (en goed) genoeg waren om een prima achtergrond koor te vormen. Bijna een jaar van ongeduldig repeteren resulteert op 21 mei '88 in een gesmaakt optreden in Lebbeke, waar haast 600 toe schouwers zich voor het podium verdrongen. Opvallend was, dat naast de twintig jaar trouwgebleven fans, een grote groep jonge mensen aanwezig was, die de rockmuziek van The Layabouts zeer waardeer de. Dat wat tweede en finale einde van The Layabouts had moeten zijn. wordt een nieuwe start onder im puls van de onberekenbare muziek- mikrobe en niet in het minst op aandringen van de nieuwe jonge fans. Nieuwe versnelling Hèelwat beter uitgerust dan twee decennia terug beginnen The Laya bouts opnieuw aan een Vlaamse toernée. Het entoesiasme is weer even groot als vroeger, maar vooral de speeltechniek is stukken beter. Steeds intenser wordt er gekompo- neerd, gerepeteerd en geëxperi menteerd in de Layabout-demo- studio. Bij wijze van experiment worden twee nummers 'Rhona' en 'Empty house' als demo in de nieu we Won Ton Ton-studio opgeno men tot entoesiasme van Won Ton Ton zelf. Maar tegelijkertijd wordt een nieuw plan uitgevoerd. Echte Vlaamstalige rock-covers uittesten. De formule blijkt wonderbaarlijk te werken de rauwe stem van Steff, de Vlaamse taal, de overtuigende tie ner-backing, blijkt een originele combinatie te zijn die door het pu bliek telkens opnieuw geestdriftig wordt onthaald. Deze originaliteit heeft ook op Kris De Bruyne indruk gemaakt, want na het toevallig beluisteren van een nieuwe Layabouts-kompositie heeft hij de produktie van hun nieu we singel op zich genomen. Kortom, The Layabouts zijn geen sixties-groep die zichzelf overleefd heeft, maar een enthousiaste verza meling van roek-rotten die hun in spiratie en ervaring uit de sixties delen met al even enthousiaste rocktieners van vandaag. Geen nos talgie dus naar 'the swinging sixties' maar gewoon hedendaagse verper soonlijking van een muziekstijl die nooit zal verloren gaan. Optreden van The Layabouts op za terdag 28 september in de zaal Ons Huis, Hoogstraat 86 te Baardegem. Deuren om 20 uur. P.H. Johan Heirman, Aalsters Jeugdige Waker,.blijft maar verder aankloppen b(j stadsbestuur en verantwoordelijken om verder van stad Aalst een voor hem 'Denderende en njet Hinderende' stad te maken. Hij legt hiervoor zijn oog en oor bij de vele bewoners van de verschillende buurten te luisteren om de 'zere plekken' te weten te komen. Vorige week woensdag was hij weer aktief rond het Hovenierspleintje in het kader van zijn aktie 'Aalst propere stad'. Daarna verzamelde hij de pers rond de tafel in de 'Taverne Groen Kruis' om zijn verder aktieplan uiteen te zetten. P, hist. Brabantse trekpaarden zoals Wallter Billet die graag schildert pen en bóerenfiguren. Verder zijn ^kpers leveren suksesvolle optre- er ook nog werken te zien vanpano- "ens in Frankrijk en Nederland op. ramische vergezichten van sneeuw- Optredens in Duitsland en Japan en zomerlandschappen en stille- worden aangeboden. Dat die toer- vens. Iedereen is van harte welkom nees er nooit gekomen zijn, was te op deze tentoonstelling, die alleen wijten aan eenzame lieven en wen- geopend is op zaterdagen en zonda- kende legerdiensten. De ontmoedi gen van 14.30 tot 20 uur. ging is zo groot dat The Layabouts zichzelf in 1968 opdoeken. Het einde van The Layabouts bete kent niet het einde aan het muzikale leven van de groepsleden. Zij dui ken weer op hetzij afzonderlijk of in gedeeltelijke vorm in diverse mu- ziekformaties als Just Born, The Blues Workshop, Chris Davis Band, The Magics, Vocation, Tarantula. Ook op andere muzikale terreinen maken ze zich verdienstelijk, zoals I in muziekscores voor films en AV- programma's. Zelfs zo verdienste- lijk dat er Europese filmmuziekprij zen gewonnen worden. Er wordt ook geëxperimenteerd. Vlaamstalige rockprojekten wor den opgezet als Alias, De Barden, Adams Druivenblad. Bij die aktivi- 'eiten lopen de vroegere groepste len elkaar af en toe nog eens tegen Johan Heirman deelde in de eerste plaats mee, dat, in verband met Eendracht Aalst en zijn verkeers- Plan, de buurtbewoners van de wijk ark De Blieck, het spijtig vonden dat ze maar een paar uur voor de wedstrijden op de noogte waren van de nieuwe verkeersregeling tijdens de thuismatchen. Volgens Heirman is, zoals het verkeersplan nu ge structureerd is, het parkeerpro bleem verlegd naar andere omrin gende straten. Als alternatief for muleert hij enkele voorstellen: - De Oude Dendermondsesteen- weg, vanaf Zavelbaan tot en met Parking van AKV Vriët langs één kant de auto's laten parkeren i.p.v. volledig parkeerverbod. - Voor de buurtbewoners van de Bredestraat enkele parkeerplaat sen voorzien op het Engelplein. Begin juli 11. ontving de Jeugdige Waker een brief van de Aalsterse burgemeester in verband met een vroegere ongeruste vraag verband houdende me't een gemeentelijk rampenplan. Hierin werd meege deeld, dat na de studie door een werkgroep die was samengesteld uit vertegenwoordigers van alle hulp en ordediensten en stadsdiensten, op 21 mei '91 een ontwerptekst was aangenomen, gebaseerd op een werkdokument van de heer Gou verneur. Hierbij aansluitend wordt nu gewerkt aan de interne rampen plannen voor de verschillende be trokken diensten en wordt een ver- zamelnota opgemaakt die de logi stieke mogelijkheden van de regio vastlegt. Aktie proper Aalst Ook op een ludieke manier wil Jo han Heirman zijn ideeën verder aan de beleidsmensen overbrengen. Zo zal hij bij de volgende gemeente raad alle leden een stuk spons ter hand stellen om het standbeeld van Dirk Martens en de andere stand beelden op te kuisen. Hij zal zelf het voorbeeld geven door zijn 'Ajuinboer' (Award uit de Oilsjter- sen Ovend') publiek op te kuisen. Op woensdag 16 oktober zal De Jeugdige Waker om 16 u. post vat ten op de middenberm aan de rode lichten aan de Colruyt te Aalst. Daar zal hij zijn Aalsterse stadskuis- beurt verder zetten. Op zaterdag 26 oktober zullen in de vroege uurtjes alle oude verloederde gebouwen gesierd worden met het opschrift: Verkrotting! Hoelang nog? In verband met de bestraffing van de jeugdige verkeerszondaars is be gin september opnieuw een schrij ven verstuurd naar dc Burgemees ter met de vraag of deze aktie nog wordt verder gezet. 'Moeten deze kinderen en jonge mensen eerst nog 50 jaar worden?' vraagt Heirman zich laconiek af. Hij hoopt van niet en hoopt daarbij nog op een positief antwoord. Gevaarlijke stoffen op Wijngaard- veld? Buurtbewoners van industrieter rein Wijngaardveld hadden de Jeugdige Waker in het bezit gesteld van een aantal etiketten van verpak kingsmateriaal, afkomstig van pro- dukten die zouden gebruikt worden in bepaalde bedrijven aldaar, die hiermee buiten materieel opkuis- ten. Volgende aangebrachte aanduidin gen op deze etiketten, zouden deze produkten bijzonder gevaarlijk en milieu beschadigend zijn. Deze pro dukten bevatten fluorwaterstof, sal peterzuur en fosforzuur. Johan Heirman heeft hiervan Schepen De Meerleer op de hoogte gebracht aan de hand van een schrijven, waarin hij aandringt op een onder zoek dienaangaande. P.H. De Amerikaanse uitvinder Stephen A. Holcomb heeft een nieuw fiestzadel ont wikkeld waarvan het anatomisch gevorm de zitgedeelte is voorzien van een rugsteun tje dat tijdens het fietsen kan versteld wor den door middel van een hendel. Met een overschot op de handelsbalans en, vorig jaar met een positief saldo van 6,8 miljard, verkeerde het Belgisch meubel eind 1990globaal gezien in goede gezond heid. België is nu de tweede Europese meu beluitvoerder per aantal inwoners gewor den. Dat maar om het belang van het Internationaal Meubelevenement aan te tonen dat van 10 tot 14 november in de Heysel te Brussel plaats heeft. Het Rodenbachfonds wil de honderdste verjaardag van de geboorte van Filip De Pillecyn niet onopgemerkt laten voorbij gaan en organizeert een Filip De Pillecyn wandeling in Hamme.

De Voorpost | 1991 | | pagina 9