Fifty One club Aalst start nieuw clubjaar met Usafe band Haiti-weekend te Aalst «De Brakke Hond» in C.C. De Werf Vlaamse Kring 'Land van Aelst' 16-4.10.1991 - De Voorpost Op zaterdag 12 oktober vanaf 14 uur, en zondag 13 oktober vanaf 10 uur, wordt in de Sint-Annazaal nabij de St.Annakerk, een Haïtiweekend geor ganiseerd, waarbij houtsnijwerk, siervoorwerpen, geschenken en wens kaarten te koop worden aangeboden ten voordele van het werk van Luk en Jef Lannoo in de grootste krottenwijk van de hoofdstad Port-au-Prince. een midweekverblijf in een Center de familie De Ceukelaire-Deprijc Pare naar keuze. Welvaartstraat 100, te Aalst (05 Eventuele verdere inlichtingen bij 70.03.48). I i Het eiland werd in 1492 door Chris- W/k JU toffe' <-olom^us ontdekt. De huidi- Se inwoners zijn afstammelingen j van negerslaven die door de Spaan- 'ffi f se en Franse kolonisten uit Afrika werden ingevoerd. De oorspronke lijke bewoners, indianen waren im- mers na 20 jaar bezweken onder de moordende en onmenselijke MÊmfoJËÊÊfc dwangarbeid. 1804 werd Haïti de eerste onaf fe* 1 hankelijke negerstaat van de we- I reld. Maar heUand slechts 3.000 fr. 96% van de mens/n Aalst, De Brakke Hond in CC De Werf is een konfrontatie van vrij werk van lijdt aan ondervoeding en 85% is Antwerpse kunstenaars aanalfabeet. De helft van de kinde ren sterft vóór de leeftijd van 5 jaar. Midden de grootste krottenwijk van de hoofstad, waar honderdduizend mensen in mensonwaardige om standigheden leven, of liever, pro beren te overleven, trachten Luk en Jef Lannoo een teken van hoop te zijn, uitzicht op een betere en mens waardige toekomst. Hun bestendi ge bekommernis is te zorgen voor voedsel, water, onderwijs, huisjes en sanitaire voorzieningen. Er loopt ook een projekt van financiële adopties-op-afstand. Meer dan 2.500 families en vrienden hebben reeds een Haïtiaans kindje financi eel geadopteerd. De volledige opbrengst komt rechtstreeks ten goede van de dui zenden armoe-mensen die dagelijks moeten vechten om in leven te blij ven. Zij hebben onze steun BROOD-NODIG. De toegang tot de tentoonstelling is gratis en een lekker hapje en drankje is te verkrij gen tegen een democratisch prijsje. En niet te vergeten de Haïti-al- tijd-prijs-tombola met ondermeer Prijsuitreiking van de familiale zoektocht op zaterdag 21 september om 14 uur in de 'Werf te Aalst. In de twee zalen van de Werf gebeurde de prijsuitreiking van de familiale wan delzoektocht, welke kon gedaan worden gedurende de maanden juli en augustus en bleef geen enkele stoel onbezet. Na verwelkoming door de voorzit ter gaven de inrichters de nodige uitleg bij de gestelde vragen. Dat het een zeer eenvoudige zoektocht was, bleek uit de kleine foutenlast 6 deelnemers met 0 fouten; 3 met 1 fout; 2 met 2 fouten; 7 met 3 fouten en de rest met 4. Uitslag van de 10 eersten 1. Callebaut Marcel, Hekelgem 2. De Winne Cecile, Hekelgem 3. Coppin Antoine, Herdersem 4. Jansegers Carine, Herdersem 5. Coppin Jean-Paul, Herdersem 6. Piron Jan, Erpe 7. Cami Roger, Wieze 8. Ducquet Lieve, Wieze 9. Uyttersprot Luc, Wieze 10. De Ridder Urbain, Baardegei Er waren deelnemers uit Aalst, El pie, Hekelgem, Herdersem, Wie; Wetteren, Erembodegem, Asi Wichelen, Meldert, Gijzegem, M( re, Schellebelle, Moorsel, Affligen Nieuwerkerken en Hofstade. De inrichters werden met een hal telijk applaus bedacht en met d vraag dit volgend jaar weer in richten... Met een dankwoord aan de VTB VAB, Apero, en de IJzer waar d deelnemingsformulieren verkoel werden, aan de schenkers van d prijzen en aan de inrichters besloc deze prijsuitreiking van de eerst wandelzoektocht door de 'Vlaams Kring'. Aalst. Lt. Kol. Roger W. Selbyzet met The Concert Band of The United Sta Air Forces op een meer uitgebreide wijze de traditie van Glenn Miller voon Martha Raye, Myron Floren en vele andere. Hij is drager van diverse militaire eretekens. Benefietkoncert De netto opbrengst van het geplande koncert door Fifty One zal integraal naar de sociale werken van de club gaan. Welk projekt dit jaar zal gesteund worden is nog niet bekend. Dit zal afhangen én van het verzamelde bedrag én van de beslissing van het clubbe stuur. Het koncert van Big-Band en licht klassieke muziek, gebracht door The Band of United States Air Forces in Europa, om leiding van dirigent Lieutenant Rc Sebby heeft dus plaats op zaterdag 5 oktot te 20 uur in de Grote Schouwburgzaal C.C. De Werf, Molenstraat 51 te Aalst. De toegangsprijs bedraagt 500 fr. en reser ties kunnen gebeuren op nummers 05 77.87.89 of 053/78.93.77 of bij de leden de Fifty One Club Aalst. P. Aalst. Het werk van zeven Antwerpse kunstenaars wordt nog tot 27 oktol gepresenteerd in De Werf onder de titel 'De Brakke Hond' (a) De groep kunstenaars rond de Brakke Hond zijn daarenboven ge start met een reeks gezamenlijke tentoonstellingen om hun vrij werk met elkaar te konfronteren. Niet enkel grafiek, maar ook schilderijen komen daarbij aan bod samen met installaties. De beeldende kunste naars die vertegenwoordigd zijn in het C.C. De Werf zijn: Ellen Augi stijnen, Philip Badenhorst, Bn neau, Lex Grobben, Pierre Me tens, Paul Van Beek en M. Vandei leenen. Geleide rondleidingen bij deze ten toonstelling gebeuren op zondag oktober om 15 uur. De Aalsterse Service Club Fifty One zorgt ër reeds verschillende ja ren voor dat er regelmatig aan be paalde sociale werken in het Aal sterse op een bijzondere manier een financieel hart onder de riem wordt gestoken. Om hiervoor de nodige fondsen samen te brengen is het nodig ook buitenclub activiteiten voor het grote publiek te organise ren. Het huidige clubbestuur: Luc Hille- ware, past-voorzitter; Mare Sorge- loos, voorzitter; Chris Pots, onder voorzitter; Johan Van Dorpe, se- kretaris; Luc Coppens, schatbe waarder en Mario De Boeck, proto- kolchef, zijn dan ook voor het nieu we clubjaar de koppen bij mekaar gaan steken om gepaste manifesta ties te plannen. De aandacht zal dit werkjaar vooral gaan naar het muzikale. In een pe riode waarin Aalst meerdere klas sieke koncerten plaats hebben, richten de Fifty One Club zich voor al tot dit deel van het kunstminnend publiek dat oor heeft voor een ge mengd repertorium. Daarom heb ben zij de kans te baat genomen de Usafe Band, die een zesdaagse tournee in België plande, naar Aalst te brengen. The Band of The United States Air Forces in Europe Deze band, gestationeerd in Duitsland op de Einsiedlerhofbasis, bestaat uit een zestigtal leden en is onderverdeeld in meerdere en sembles als: The Concert Band, The Ambas sadors Jazz Ensemble, The Galaxy Popular Music Ensemble, The Ceremonial Band, The Wings of Dixieland Ensemble, The Brass Quintet, The Woodwind Quintet, The Cross- winds Saxophone Quartet en meerdere pro- tokol combo's. Elk van deze groepen reist over gans Europa en Noord-Afrika. Zij brengen samen jaarlijks meer dan vijfhonderd koncerten in meer dan twintig landen zowel voor een militair als burgerpubliek. The Concert Band Dit ensemble dat in C.C. De Werf optreedt, bestaat uit een veertigtal leden en staat thans onder de leiding van Lt Col. Roger W. Sebby. Het veelzijdig repertorium dat zij brengen omvat een groot gamma van muzikale gen res waaronder selekties uit klassieke mu ziek, hedendaagse Amerikaanse bandmu- ziek, militaire marsen, latin-american rit me, Broadway showmelodiën, New Orleans en Dixielandjazz, traditionele big bandmu- ziek en uiteraard ook Glenn Millerarrange- menten. Buiten de anderhalf miljoen mensen voor wie zij jaarlijks life koncerten brengen wordt deze band ook door miljoenen beluisterd via radio en T.V. De U.S. Air Force erkende de buitengewone prestaties van deze band door haar reeds vijfmaal de «Air Force outstanding unit award» toe te kennen. Zij worden dan ook beschouwd als de muzi kale ambassadeurs van de U.S.A., doordat zij met hun internationale muzikale taal de vriendschap helpen bevorderen. Commander/Conductor lieutenant colonel Roger W. Sebby Geboren te Plainfield, Illinois studeerde hij af aan de Eastern Illinois University waar hij een «Bachelor of Science» behaalde in hout- blaasinstrumenten. Wegens zijn buitengewone begaafdheid be haalde hij meerdere «awards» en volgde verder opleiding aan de University of Illinois en werd in 1971 aangesteld als «graduate-as- sistant» voor music bands aan de Western Illinois University. Daar ook behaalde hij de «master of art degree» in 1973- Ter vervolmaking van zijn masters degree werd hij geattacheerd aan de Air Force Officer's Training School van de Lackland Air Force Base in Texas. Voor zijn aanstelling tot leider en dirigent van de USAFEband in augustus 1991 diende hij als leider en dirigent bij de Air Force Band of the Pacific op de Yakota Air Bas in Japan, de Travis Air Force Base in Californië, Scott Air Force Base in Illinois, en als hulpdirigent van de Air Force Academy Band in Colorado Springs. Hij brengt een weelde van talent en ervaring mee naar Europa, gezien zijn wereldwijde ervaring. Hij was dirigent van de USA Air Force Band bij de ceremonies naar aanlei ding van de ondertekening van het «Panama Canal treaty». Hij bracht koncerten met be kende vedetten als Bob Hope, Sara Purcell, Vorige zaterdag werd in het C.C. De Werf te Aalst door schepen van kuituur Gracienne Van Nieuwenborgh een wel heel merkwaardige ten toonstelling geopend. Onder de betiteling «De Brakke Hond» stellen zeven Antwerpse kunstenaars hun vrjj werk met elkaar in konfrontatie. Deze tentoonstelling is nog te bezoeken tot en met 27 oktober. De Brakke Hond is geen buiten lands kultureel centrum maar wel een gerespekteerd literair tijd schrift. De Brakke Hond noemt zichzelf een «Literair Tijdschrift met neus». Dat is in slogantaai de fundamentele positiebepaling van het blad. Het wil een kweekvijver zijn voor debutanten en een eye- opener voor sluimerend Vlaams en Nederlands talent. Het is een blad van lezers en niet van auteurs. Lees plezier, in welk genre dan ook, dat was en is de magie stick van de Brak ke Hond. De aankondiging van de tentoon stelling gaat niet over het er presen teren van een literair tijdschrift. De talentenjagerij van de Brakke Hond beperkte zich niet alleen tot het lite rair domein, het was ook hun grootste verdienste om jonge beel dende kunstenaars aan te trekken. Hoe belangrijk het criterium lees plezier voor de Brakke Hond ook is, je maakt er nog geen leuk blad mee. De beste tekst verliest aan waarde als hij niet in een geslaagde vormge ving wordt gepresenteerd. Het blad heeft dan ook van bij zijn ontstaan belang gehecht aan een esthetisch verantwoorde uitgave. Rond die vaste redaktie heeft zich een club van plastische kunstenaars ge vormd die bewijst dat de uitgevers ook een goede neus hebben voor dit soort talent. Met hun eigengereide visie op grafiek en lay-out hebben zij het grafische gedeelte niet louter illustratief gebruikt maar er een stempel mee gedrukt op de lay-out van het tijdschrift, die volledig in het verlengde ligt van het gepresen teerde literaire werk. Zoals de voorbije jaren wil de Aalsterse Service Club Fifty One opnieuw financiële en materiële steun verlenen aan de sociale werken. Terwijl dit in het vorig clubjaar gerealiseerd werd door het organiseren van benifiete manifestaties naar de beeldende kunst toe, zal dit jaar, onder impuls van voorzitter Mare Sorgeloos, de aandacht op de muziek gericht worden. Op zaterdag 5 oktober e.k. organiseren zij dan ook om 20 uur in de Grote Schouwburgzaal van het C.C. De Werf een koncert gebracht door The Band of The United States Air Forces in Europa. Aalst. Fifty One Club Aalst is weer aktief. Voorzitter Mare Sorgeloos geeft toelichting over de buiten club aktiviteiten in het bijzijn van ondervoorzitter Chris Pots a Aalst. Chris Pots, ondervoorzitter van Fifty One Club Aalst stelt de USAFE band voor die bij zijn zesdaagse tournee in ons land onder meer Aalst zal aandoen (a)

De Voorpost | 1991 | | pagina 16