r1 E e ndracliti g K.A.V.D speelt kantje-boord Bibbergeld Ronny Gotzen gelooft in KAVD SC Lokeren - Eendracht Aalst 1-1 VOETBAL 7 punten met 3 goals Scup Jette - K.A.V. Dendermonde 0-1 ue voorpost-4.10.1 ayi -17 Redaktie: Oude Vest 28,9200 Dendermonde - Tel. 052/21.40.60 Na de eerste kompetitiematch van KAVD, op verplaatsing naar Diegem (een gelijkspel met 0-0) en de thuisnederlaag tegen SK Londerzeel met 0-2, voorspelde iedereen een zowat zekere teloorgang van paarsblauw, een rechtstreekse duikeling naar eerste provinciale dus. Dat bleek echter buiten waard Willy Meersman gerekend, die het totale vertrouwen had in de spelers van zijn team, al leken sommigen aanvankelijk niet volledig op punt. De derde match, een verplaatsing naar het onbekende Schriek werd dus met veel 'schrik'aangepakt. In de stromende regen kregen we een match voorgeschoteld die het aanzien niet waard was. Beide ploegen hadden evenveel schrik en de match werd vooral gekenmerkt door onvruchtbaar middenveldspel, al was het zeer kleine terrein van de gastheren een handicap voor KAVD. Toch een lichtpuntje. Robbie Nardus bleek plots de motor van de aanval te worden en kon dan nog zelf scoren ook, al heeft keeper Verstraeten ginds in het verre Putte wel een puntje uit de brand gesleept. KAVD telde toen drie punten uit drie wedstrijden...en dat was eigenlijk nog zo slecht niet. De week nadien kregen we op zondagnamiddag, bij een fraai zomerweer, Braine op bezoek. Deze ploeg had haar faam voor zich uitgestuurd en opnieuw waren de zenuwen gespannen, vooral omdat de Dendermondse reservenploeg thuis verloor met 1-8. Naar verluidt beschikte Braine over eep kern van 24 spelers of meer. Zelfs Frankie Vercauteren kwam de Eigenbrakelse spelers een hart onder de riem steken. Niets mocht echter baten. Dendermonde won met een krappe 1-0 na een wedstrijd die heelwat spektakel te bieden had, waarin Gino Nijs zich ontpopte tot een hardnekkige mandekker en waaruit de kijkers konden konkluderen dat er opnieuw vaart in de ploeg kwam. Opnieuw was het Nardus die scoorde... maar ook Thomasz Wygonic had veel werk geleverd. Alleen Gotzen bleef nog wat treuzelen en sommige supporters schreeuwden al om zijn hoofd. Trainer Meersman zag het echter anders. 'We moeten die jongen de kans geven om zich volledig aan te passenzei hij en daarmee was de diskussie gesloten. Ondertussen had KAVD twee goals geïnkasseerd en er twee gescoord maar het uiteindelijke resultaat was zoveel beter: 5 punten op 8, dat is 62,5% van de punten, een eervolle vermelding dus. Het bestuur begon er zowaar nog gelukkig uit te zien ook! Men moet het maar doen, met twee goals vijf punten binnenrijven..., dachten ze. Maar wat gezegd van deze nieuwe zege op verplaatsing naarjette, deze keer meer dan verdiend. KAVD was werkelijk de betere ploeg, had meest balbezit, de meeste kansen en wie scoorde?...Gotzen! Toch moeten we wel vermelden dat trainer Meersman reeds in het laatste halfuur zijn ploeg herschikte en vóór keeper Verstraeten een versterkte burcht optrok. Geen wedstrijd voor hartlijders dus, maar toch een goed resultaat: 0-1. Met die 7 punten op 10 behaalt paarsblauw nu in prijc schoolmeesterstermen uitgedrukt 70% en dat is goed voor onderscheiding. Toch mag men aan de boorden van Dender en Schelde nog niet te hoog van de toren blazen. Binnenpretjes zijn meer aangewezen. Met een goalaverage van 3-2 kan men moeilijk van ophefmakende prestaties spreken, al haalde KAVD 5 van de 7 punten buitenhuis en dat is natuurlijk zeer belangrijk. De enige konklusie die we daaruit kunnen trekken is dat het vooral aan de verdediging ligt dat er een 'onderscheiding' werd behaald. Verheugend voor de aanval is echter dat nu ook Nardus en Gotzen zich opwerpen als doelschutters en bovendien bleek ook Wygonic in de jongste wedstrijd opjette bijzonder goed op dreef te zijn. Iedereen is nu benieuwd of die hoogkonjunktuur kan aangehouden worden zonder een degelijke onderbouw aan voldoende doelpunten. Het dubbeltje op zijn kant kan wel eens langs de andere 'let'-zijde vallen... Wellicht en hopelijk moeten we trainer Meersman toch gelijk geven. 'Het was een vrijwel volledig nieuwe ploeg waarmee ik dit seizoen moest beginnen en dat vraagt natuurlijk een lange tijd van aanpassing. Van automatismen is er dan nog geen sprake, de spelers vinden elkaar nog niet en de supporters staan uiterst kritisch tegenover de aanwinsten, die ze steeds vergelijken met spelers van vorige seizoenen die ondertussen elders spelen. Dat is niet helemaal rechtvaardig. Ik geloofde in deze ploeg van in het begin en als er wat meer goals komen -de kansen zijn er trouwens al- dan zie ik de toekomst vrij rooskleurig tegemoet. Wat we ondertussen op ons credit hebben, kan niemand ons nog afnemen en een goede plaats in de rangschikking kan alleen maar de publieke belangstelling ten goede komen'. Zaterdagavond speelt KAVD thuis tegen Ninove en sommige zwalpende supporters krijgen dan de gelegenheid om dit eigenaardige Dendermondse team aan het werk te zien. (03 legcj st, E Vica Aa i, M< ligen n hai iet d SC Lokeren-E. Aalst 1-1. Olivier Lam berg: goede punten tegen Lokeren (da) Eendracht is er tegen alle verwachtingen in in geslaagd een puntje mee te graaien te Lokeren en komt meteen van de laatste plaats weg. Eendracht kon zich optrekken aan een doelpunt van Zakkas tijdens de eerste helft, kreeg onmiddellijk na de rust een tegentreffer te slikken en moest uitein delijk nog alle hens aan dek roepen om, na de uitsluiting van Van der Beken (2 gele kaarten) de rest van de meubelen te redden. Fazekas was toen wel verplicht om zijn elftal te herschikken. Hij riep Mandian- gu naar de bank en schakelde Verbrug- gen in als versterking op het midden veld. Dat bleek een uitstekende zet te zijn vermits Lokeren zich verstrikte in die Aalsterse val. Eendracht kon in Lokeren weer beroep doen op de middenvelders Limpens en Van Peteghem, beiden lang gekwetst. De terugkeer van beide routinerijke spelers had uiteraard een gunstige invloed op het team. Vooral Van Peteghem speelde beresterk, was enorm veel bij de bal, demonstreerde zijn groot loopvermogen en lag aan de basis van het Eendracht- doelpunt, nadat hij knap twee tegenstre vers in de wind had gezet. Ook de boomlange Lamberg, tot verle den seizoen uitkomend voor de vierde klasser Denderhoutem, speelde zich volledig in de kijker. De manier waarop hij Meszaros uit de wedstrijd hield ge tuigt van het feit dat de Brabander over een stel sneldenkende voetbalhersens beschikt. We zijn de mening toegedaan dat zijn overgangsperiode van vierde naar eerste klasse al heel wat gevorderd is. Eén van de grote tenoren in het Een- drachtteam was ongetwijfeld doelman Hans De Schrijver. Uiterst attentvol ver- K.A.V. Dendermonde speelde tegen Scup Jette een fraaie eerste helft wat vrij veel kansen en een doelpunt tot gevolg had. Uiteraard lanceerden de Brusselaars na de hervatting een geweldig tegenoffen sief. Paarsblauw moest zich terugtrek ken in zijn stellingen en raakte in de laatste minuten vrijwel helemaal de kluts kwijt. Toch telt alleen het resul taat... 'In die periode zagen we alle kleuren van de regenboog, stelt oefenmeester Willy Meersman. We stonden met de rug te gen de muur en geraakten niet eens uit onze eigen grote rechthoek. Ik moet niet zeggen dat het laatste fluitsignaal klonk als de sonnerie van de US-Cavalry die ter hulp komt. In de eerste helft hebben we weer be hoorlijk voetbal gespeeld en waren we zeker de betere ploeg. Halfweg de eerste helft kwam Ronny Gotzen tot scoren na een voorzet van Thomasz Wygonic. Even tevoren had Geert Van Roy reeds het doelhout op zijn weg gevonden. Dat was voor Jette uiteraard een verwittiging. Daarna ging een schot van Gino Nijs nipt naast. We hadden die 0-1 voorsprong bij de rust dus zeker niet gestolen, integen deel. Het was te verwachten dat de thuisploeg alles op alles ging zetten in de tweede helft. Om die stormloop goedschiks, kwaadschiks op te vangen heb ik na de herneming enkele verschuivingen door gevoerd en Tom Wygonic door de meer verdedigende Jan Van Troos vervangen. Dat bleek uiteindelijk een goede zet. We hebben die voorsprong dan met hand en tand verdedigd en hebben een echte belegering doorstaan. Na de match heb ik iedereen, zonder uitzondering, gefeli citeerd. Elke speler heeft zich voor 200 procent ingezet en vooral dat maakt van mij een gelukkig man. Al gooien we geen hoge ogen toch slagen wij erin om degelijke resultaten in de wacht te slepen. Op verplaatsing hebben we nog niet verloren en dat wil toch wat zeggen...Zeven punten uit vijf matchen, dat mag zeker gezien worden!. Weinig voetbalkenners zouden dat enkele we ken geleden gedacht hebben'. Ondertussen is KAVD stilaan een uniek verschijnsel geworden. Van de zeven punten zijn er thuis maar twee verdiend. Er zijn maar drie goals gemaakt maar anderzijds werden er ook maar twee geinkasseerd na de rotslechte match tegen een toch niet zo sterk Londerzeel. Het doet ons allemaal een beetje aan geluk denken maar ondertussen staat KAVD toch niet zo slecht in de rangschik king en blijft de ploeg steeds groeien. Benieuwd wat het zaterdagavond tegen Ninove wordt... EG hinderde hij een reeks gave doelpogin gen, speelde zeer gekoncentreerd en organiseerde vrijwel op perfekte wijze zijn verdediging. Is Aalst nu op weg naar betere reultaten? Oefenmeester Fazekas meent van wel. 'Laten we eerst onderschrijven dat we dat punt zeker niet gestolen hebben. Dat gelijkspel hebben we hoofdzakelijk te danken aan het feit dat we, vooral dan na de uitsluiting van Van der Beken, een hecht blok vormden. Uiteraard ontbre ken nog wel enkele automatismen, maar laten we toch niet vergeten dat we nu pas zachtjesaan onze langdurige ge kwetsten weer kunnen inschakelen', al dus Fazekas. En de versterking? Het is nu ondertussen wel duidelijk geworden dat Eendracht iedere week voor elk punt zal moeten knokken. Dat houdt men uiteraard geen vol seizoen uit zonder versterking te laten aanruk ken. Ondanks de beperkte financiële middelen wil men te Mist koste wat het kost het behoud in eerste klasse verze keren. Voor het defensieve gedeelte is Peter Eikelboom aangekondigd, maar de Nederlander is nog steeds ziek te bed en verscheen derhalve nog niet in Aalst om kennis te maken met zijn nieuwe werkgever. Zich versterken achteraan kunnen we vanwege het bestuur toejuichen, maar het schoentje nijpt vooral in de offensie ve sektor. Met drie schamele doelpun ten sinds de start van de kompetitie, kan men beslist niet hoog van de toren blazen. Er wordt links en rechts uitgeke ken naar een zogenaamde 'witte merel' en men dacht die gevonden te hebben in de persoon van de Argentijn Claudio Magir, een man die zogenaamd duide lijk het doel weet staan. Hierover heeft men echter voorlopig nog geen nieuws hoewel men in het Eendrachtbestuur quasi zeker is dat die met zijn Italiaanse werkgevers binnenkort in de Eendracht- schoot zal verschijnen. Uit de vroegere DDR verscheen een ze kere Volker Röhrich, een spits die bij Hansa Rostock niet meer aan de bak komt. Deze Germaan, die beschikt over een niet te verwaarlozen technische ba gage, werd in de reservenwedstrijd tegen Lokeren aan een test onderworpen. He lemaal heeft hij nochtans zijn eventueel nieuwe klub niet kunnen bekoren. Röh rich kwam nu wel aandraven met het feit dat hij een 900 km-lange reis in de benen hacL Men had bij Eendracht wel gehoor voor deze uitleg en men zal de Rostockspeler aan een nieuwe test on derwerpen. Intussen diende Mare Blansaer, de afge vaardigde van het B-elftal, een gunstig rapport in over de Zambiaan Webster. Die wordt nu al een paar weken van dichtbij gevolgd en schijnt bepaalde Eendracht-dirigenten te plezieren. Al leen is het zo dat bij de Fifa moet nagecheckt worden of hij wel beschik baar is en niet eerder een voorlopig kontrakt bij de een of andere klub heeft afgesloten. Te Aalst deed het gerucht de ronde dat Fazekas naast zich een veldtrainer zou moeten dulden, maar dat werd met klem tegengesproken. Fazekas blijft de trainingen persoonlijk leiden maar wel wordt een vernieuwde medische aanpak ingevoerd door het inschakelen van de extra-kinesist De Caluwe, volgens insi ders een specialist in het snel fit brengen van gekwetste spelers. BAD Voetbal. Trainer Willy Meersman van KA.V.D. zal misschien toch nog gelijk krijgen als hij beweert dat deze ploeg beter is dan die van vorig jaar (arch) Ronny Gotzen voelde zich zondagavond de gelukkigste mens van de wereld. Voor het eerst in deze kompetitie was hij tot scoren gekomen. Een goal die voor zijn ploeg, KAV Dendermonde, de volle inzet opleverde. 'Ik heb er lang op gewacht, zuchtte Ronny. Vier van de vijf kompetitiematchen debuteerde ik in de basis en verlekkerde mij telkens op een doelpunt. Een paar keer was het bijna zover, maar dat beetje geluk, dat je nodig hebt om de zaak rond te maken, liet mij telkens in de streek'. Willy Meersman is tevreden over de inzet die Ronny Gotzen demonstreert. Hij is een werklustige voetballer die op geen inspanning kijkt en zich «thuis» voelt in Dendermonde. 'Ik heb het hier echt naar mijn zin en meen dat we het verdere verloop van deze kompetitie met vertrouwen kunnen tegemoet zien. Hoewel we slechts drie keer tot scoren kwamen, hebben vijf wedstrijden ons zeven punten opgeleverd. Dat we beschikken over een stevige afweer, kan je afleiden uit het feit dat we amper twee doelpunten toestonden. Het komt er nu op aan, om de produktiviteit op te voeren. Indien we daarin slagen, evolueert KAVD in deze kompetitie binnen de eerste vijf. Een belangrijke vereiste is, dat we zaterdag avond voor eigen publiek tegen VK Ninove, de gunstige lijn doortrekken. Mijn broer Patrick, speler van Beriaar en dit seizoen twee keer 90 minuten een tegenstrever, kent de Ninovieters. Een ploeg die je niet mag onderschatten, zo meent hij. Willy Meersman zal wellicht al een speurtocht ondernomen hebben. Het mag een wonder heten, hoe hij voorafgaand aan de wedstrijd, de tegenstrever van naaldje tot draadje analyseert. We worden dus telkens goed op de hoogte gebracht. Deze belangrijke faktor en het feit dat niemand van ons op een inspanning kijkt, moet KAVD dit seizoen vaak als een winnende ploeg door het leven door gaan', aldus Ronny Gozen. Gunstig Met zeven punten uit vijf wedstrijden is oefenmeester Willy Meersman biezonder in zijn nopjes. 'De voorlopig hoge kwotering is het resultaat van een algehele inzet, meent de Dendermondse trainer. Misschien hebben we minder talent aan boord, dan zogenaamde favorieten, maar in voetbal spelen ook andere faktoren een rol. Ik was nog voor de kompetitie begon overtuigd dat we onze plan zouden trekken. Niet iedereen bleek die mening toegedaan. Er klonken meer pessimistische dan optimistische geluiden. Dat we na vijf matchen een zo gunstig bilan zouden voorleggen, had ik nu ook wel niet verwacht. Een vaststelling is dat we moeilijk scoren. Misschien komt daar binnen de kortste keren verandering in. In dat geval hoeven we niemand uit de weg te gaan. Ook niet voor zij die algemeen tot de tenoren worden gerekend. Onze ambitie ligt hoger dan de middenmoot, stelt Meersman. De match Dendermonde - Ninove wordt zaterdagavond om 19 30 u. gespeeld. EG

De Voorpost | 1991 | | pagina 17