Vijf goals, resultaat van puik voorbereidend werk Voetbal kalender E. Aalst Germinal niet onderschatten Wisselvallige Goalgetters Hekkensluiter VOETBAL ledereen present bij KAVD VW Hamme gelanceerd La Louvière 4 Eendracht Zele 1 VW Hamme - Denderhoutem 5-0 Lebbeke met Massamba? De ploegen 18 - 4.10.1991 - De Voorpost Oefenmeester Fazekas die de wedstrijd G. Ekeren - Celtic Glasgow volgde, is onder de indruk gekomen van de huidige waarde van het Antwerps team. "Germinal heeft met eer afscheid genomen van de UEFA-beker en ik ben er ten stelligste van overtuigd dat het beslist een betere rangschikking waard is dan het tot nu toe wist te bewerkstelligen. Ekeren zal beslist nog groeien en voor Eendracht wordt het beslist een moeilijke hap om te verteren. Vooral de beweeglijkheid van het ganse team heeft mij bekoord", aldus de Hongaar. Fazekas zal verder aan de ploeg die op Lokeren zeer eendrachtig acteerde weinig of niets wijzigen. Limpens en Van Peteghem zijn dus certitudes voor zondag a.s., terwijl Peeters en De Wolf, beiden hersteld zijn van hun kwetsuren. Ondertussen is ook Peter Eikelboom, pas hersteld van een zware keelontste king, op de trainingen te Aalst verschenen. De Nederlander - volgens Fazekas wordt ie uitgespeeld als mandekker zal zijn conditie aanscherpen in het B-elftal. Voor wat de aanwerving van de Zambiaan Webster betreft heeft het Eendracht-secretariaat bij de FIFA navraag gedaan tot welke club men zich hoeft te wenden om onderhandelingen aan te knopen. Er zijn namelijk twee clubs die het eigendomsrecht betwisten. B.A.D. Bij KAV Dendermonde was er deze Jan Heirman, de Dendermondse week geen vuiltje aan de lucht. Pallieter en levensgenieter bij uit- ledereen woonde de trainingen bij stek, houdt hij echter een belangrij en meldde zich beschikbaar. Jan ke stok achter de deur. Het team Heirman zal voor het eerst weer dat drie opeenvolgende overwin- postvatten in de basis, al debuteert ningen behaalde, blijft voor de rest hij als wisselspeler. Willy Meers- helemaal ongewijzigd, man kan zich niet de weelde ver- De ploeg: Verstraeten, Emmaneel, oorloven om RonnyGotzen of Tom Moens, Rijdant, Nardus, Nijs, De Wygonic meteen aan de kant te Paep, Stevelinck, Van Roy, Gotzen, schuwen. Beide voetballers lieten Wygonic. (Robbrecht, Van Troos, in Jette een gunstige indruk. Met Heirman). EG. Het hoeft niet gezegd dat de sfeer bij maar het zou wel eens kunnen zijn, V.W. Hamme na de 5-0 zege tegen dat de zware afstraffing tegen He- Verbroedering Denderhoutem uit- kelgem een gunstige invloed heeft stekend is. Als beloning werden de gehad. Sindsdien onderging de Hamse spelers deze week getrak- ploeg een hele gedaanteverwisse- teerd op een etentje. Tegen Rita ling in positieve zin, wat resulteerde Berlaar zijn het normaal gezien in twee opeenvolgende flinke ver- dezelfde spelers die debuteren. Ives richtingen. Ik hoop dat we tegen Van Borm, vorige zondag twaalfde Rita Belaar, zeker geen te onder man, ontbreekt in de basis. Tijdens schatten ploeg, de lijn kunnen de korte periode dat hij in het veld doortrekken', stelt oefenmeester kwam, liep hij een kwetsuur op. Daniel De Paepe. Achteraf bleek het om een spierver- De Pelsmaecker, Van Houcke, rekking in de kuit te gaan. Afgezien D'Hondt, Aerts, Laroy, Vergeylen, van het debacle tegen Hekelgem, Segers, Van Parijs, De Borger, Van stond Hamme in de vier overige Caelenbergh, Van De Velde (Ver wedstrijden geen doelpunt toe, wat meir, Malfliet, De Wilde), voor oefenmeester Daniel De Pae pe een belangrijke vaststelling is. 'Het klinkt een beetje eigenaardig, EG Cosmos Aalst 3 Goalgetters Lebbeke 8 Een sterk gemotiveerde Lebbeekse ploeg kwam al na zes minuten op voor sprong via kapitein Van Bosbeke: 0-1. Al kwam Cosmos twee minuten later gelijk langs Diaz, het kon de Goalgetters niet beïnvloeden want thuisdoelman Camu moest geregeld ingrijpen, zoniet bracht de deklat redding. Op de 21ste minuut was het dan toch zo ver. Langs A. Van Puyembroeck werd het 1-2 en op slag van rusten zelfs 1-3 langs een hardwer kende A. Vermeir. Scheidsrechter De Bock had de tweede helft nog maar net op gang gefloten of A. Vermeir had al 1-4 laten optekenen. Dat Alain Vermeir er zin in had, bewees hij vijf minuten later met een derde treffer: 1-5. Cosmos moest nu alles op alles zetten en thuisspeler Diaz kon 2-5 sco ren op vrijschop. Bezoekend doelman Bertin mocht zich nu laten zien en schreef enkele goede reddingen op zijn naam waardoor een derde goal uitbleef. Na vijf wedstrijden waarbij de punten- oogst zich tot een twee op tien beperkte bekleden de Tricolores de laatste plaats in het klassement. Een weinig bemoedi gende vaststelling al gaat Eendracht ge bukt onder de afwezigheid van onmisba re pionnen. Dat liet zich bij het klasrijke en niet op zijn waarde geldasseerde La Louvière blijken. Ondanks de open dialoog kon de Zeelse derdeklasser de bakens vooralsnog niet verleggen. De Tunesiër Mohamed Tou- jani - deze week gegriepeerd en nood gedwongen afwezig op de training - kwam nu ook het lijstje van de onbe- schikbaren vervoegen. Fabrice De Beule belandde op de invallersbank, Kamiel Van Damme kon ook niet be schikken over Jo De Coen. Hij kan we gens beroepsomstandigheden niet spe len op zaterdag. Om het steunvlak te bevolken waagde de Eendrachttrainer dan maar een gok en speelde Bert Cluy- tens na samenspraak met de betrokken speler als centrale middenvelder uit. Franky Piscador kreeg een kans in de spits terwijl Fiiip Ringoot als rechtsach ter aan de wedstrijd begpn. De gok met Bert Cluytens werd geen meevaller zodat de ex-internationaal na de rust opnieuw zijn meer vertrouwde rechtsachter- plaats innam. In het middenveld kwam de jonge Kurt Lambrecht postvatten. "We zijn nochtans goed aan de wedstrijd begonnen", aldus Kamiel Van Damme. "Wanneer het schot van Filip Fiers in de aanvangsfaze niet tegen de dwarsligger te pletter slaat krijgen we wellicht een andere wedstrijd. Een vroeg doelpunt zou de spelers wellicht nog meer gesti muleerd hebben. Na het eerste Waalse doelpunt raakten we opnieuw de peda len kwijt. Eerlijkheidshalve voeg ik er aan toe dat La Louvière verdiend won en zich de betere ploeg toonde. De Walen bleken een talentvol geheel. Ze etaleer den een sterk loopvermogen en agres sief in het duel." W) iieuy VW Hamme overtroefde een vrij potig spelend Denderhoutem in alle linies. Met drie doelpunten tijdens de eerste helft, gaf de thuisploeg de match meteen een definitieve wending. Na de hernemng bleek het een koud kunstje om de reeds murw geslagen opponent volledig af te maken. Alle goals waren het resultaat van puik voorberei dend werk. Andermaal vertolkte de jon ge Ives Van Parijs een opmerkelijke rol in de middenlinie. 'Halverwege de eerste helft hadden we reeds een ideale uitgangspositie verwor ven. In zo'n situatie heb je meer lef en krijg je het makkelijker om je persoon lijk te manifesteren. De vijfde treffer was daarvan het resultaat', aldus Van Parijs. 'Voor ons komt het erop aan om snel te scoren. Nadien gaat het als vanzelf, stelt Rik Van de Velde. Ook in Bornem gingen we met dezelde ideeën van start, maar de beoogde voorsprong bleef uit. Ik meen dat we na het smadelijke verlies van veertien dagen geleden tegen Hekel gem, ons blazoen weer helemaal opge poetst hebben. Vooral in de eerste helft hebben we een fraaie verrichting gele verd. In feite hebben de bezoekers maar één kans gekregen en dat was helemaal in het begin. Frankie De Pelsmaecker heeft toen zijn werk gedaan. Naast de vijf doelpunten kregen we nog heelwat kan sen om een nog hogere score op het bord te prikken. Al bij al meen ik dat we meer dan tevreden mogen zijn. Het belangrijkste voor ons is nu dat we met beide voeten op de grond blijven'. Zowel voor Hamme als voor KAVD zou het interessant zijn zo de ploegen in mekaars spoor bleven. Op 9 november heeft de historische derby plaats. Indien de ploegen dan nog in mekaars vaarwa ter zitten, belooft het een hoogdag te worden, maar dat wordt toch eerst even afwachten. EG VW Hamme-Denderhoutem 5-0. Va geylen omspeelt Bogaert en zet va (vh) Al was het deze week nog niet hele maal zeker, toch wordt verwacht dat de Zaïrees Massamba voor het eerst lid wordt van de basis van S.K. Lebbeke. Verder treedt Stefan Ver- cauteren en misschien ook Frans Peeleman aan. De ploeg: Vinck, Van Langenhove, Peeleman of Vermeulen, Mangel schots, Van Keymeulen, De Baere, Buyl, Vercauteren, Muysewinckel, Van Heek, Schuddinck (Schoup- pen, Massamba, Eeckhoudt?). EG. Vergeylen kopt op doel (vh) VW Hamme-Denderhoutem 5-0. Van Parijs rukt alleen op naar doel en scoort (vh) A. Vermeir, iets te hevig in duel, werd met geel bedacht, doch zijn vervanger, F. De Rechter, nam zijn taak suksevol over en maakte er 2-6 van. A. Van Puyembroeck maakte met zijn tweede doelpunt Cosmos volledig af: 2-7. Uit blinker Van Bosbeke kontroleerde ach teraan de wedstrijd en gaf Zerowali de 2-8 aan de voet. Moreels scoorde nog eens voor de thuisploeg: 3-8, maar dat kon de vreugde van de Goelgetters niet temperen. Goalgetters Lebbeke 2 Lefevre Hamme 5 Goalgetters begon net als in de vorige match flink gemotiveerd en met veel goede wil. Nadat de Lebbekenaren enke le kansen de nek omdraaiden, werd het na een dekkingsfout 0-1. Goalgetters deed verder en de bezoekende doelman werd meermaals aan het werk gezet. Was hij dan toch geklopt, dan belandde het schot van Zerowali op de paal. Al counterend kwam Lefevre 0-2 voor. Goalgetters trok nu resoluut in de aanval zonder echter gevaar te scheppen. De tweede helft was nog maar 2 minu ten oud of het was al 0-3- Goalgetters nam nu risiko's en het was thuisdoel man die met enkele goede reddingen de schade tot 0-5 kon beperken. Toen A. Van Puyembroeck dan toch het juiste gaatje vond voor een tegentreffer, was de wedstrijd al gespeeld: 1-5- Toch bleef de match aantrekkelijk en Van Bosbeke legde de 2-5 eindcijfers vast. Goalgetters was meester in de laatste tien minuten doch kon niet meer scoren. Hiermee is gebleken dat inzet alleen niet voldoende is in eerste provinciale. 1ste nationale Lokeren-E. Aalst 1-1 3de nationale La Louvière-E.Zele 4-1 Bevordering B VW Hamme-Denderhoutem 5-0 Scup Jette-KAVD 0-1 1ste provinciale E. Meldert-Olsene 3-0 Destelbergen-SK Lebbeke 2-0 2de provinciale B Onkerzele-Bambrugge 1-3 SK Aalst-Herzele 2-1 Lede-TK Meldert 3-0 Sp. G'bergen-Mere 0-7 2de provinciale C R Lebbeke-Lutterzele 2-2 Kemzeke-Buggenhout 1-0 Baasrode-D. Beervelde 0-3 Haasdonk-Robur 1-2 3de provinciale C Wichelen-Berlare 1-0 SK Oostakker-SK Overmere 1-3 Gijzegem-St. Kruis-W 4-0 Edeboys-Schellebelle 1-1 Serskamp-FC Oostakker 0-3 Heikant-Zaffelare 2-1 Oordegem-Lochristi 4-1 3de provinciale E Hofstade-W.Moorsel 2-0 Terjoden-Doggen 2-0 Burst-Denderleeuw 1-3 Aaigem-Baardegem 1-0 3de provinciale F Appels-Oudegem 4-2 Opstal-Klein Laar 1-0 St. Gillis-Tielrode 1-0 Grembergen-St. Pauwels 1-3 4de provinciale D Erpe-St. Antelinckx 1-2 Erembodegem-Edixvelde 2-0 Erondegem-Esse 0-2 S.Moorsel-FC Aalst 1-1 Iddergem-Herdersem 0-2 4de provinciale E Wieze-Gijzenzele 4-1 V Overmere-Schoonaarde 1-9 Smetlede-Letterhoutem 2-1 4de provinciale F Doorslaar-Opdorp 3-1 Sinaai-VK Hamme 0-0 Boonwijk-Meerdonk 4-2 VW Hamme-Denderhoutem 5-0. Deze knal van Laroy wordt door doelman i c der Stockt vantussen de palen gehouden (vh) R. Moerzeke Oefenmeester Jacques Vandenberg kan deze keer beschikken over al zijn manschappen. De ploeg Lau- reys, Van Den Eede, Vercauteren, Van Bogaert, Nobels, De Wilde, P. Verhelst, Van Geyte, Eddy en Benny Huylebroeck, Wuytack, H. Vereist, Van De Velde, De Gheest. FC Lutterzele Van Der Vreken en Ost zijn nog niet speelklaar. De ploeg: Baert, Mi- chiels, Van Dorpe, Vercauteren, Van Hamme, Bancheri, Van Hoey- missen, De Schrijver, Moens, Moens, Verdoodt, De Cock, Sae- rens, Verheyden, Colman. R. Lebbeke Marc Van Keer is geschorst. De ploeg Van De Wiele, Willaerts, Ab- beel, Meskens, Van Bosbeke, B. Moens, De Cuyper, E. Van Keer, Reid, Van Damme, Verbeeck, Moortgat, Van Wesenbeeck. FC Baasrode Oefenmeester Frank Van Den Bergh kiest voor het derby tegen Buggenhout uit: Janssens, Hey- vaert, Helon, Mathijs, Van Puyvelde, Verheyden, Van Moerzeke, Van Den Bossche, Verleysen, Buydts, Pele ntan, Van De Velde, Gaudeus, Van De Sornpel, Moens. BAD VW Hamme-Denderhoutem 5-1 de Velde op weg naar zijn (vh)

De Voorpost | 1991 | | pagina 18